5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • snowkid16
    #4527
    Melyik a jobb a 9800GTX, 9800GTX+ vagy 9800GX2 ? Csak érdeklődök
  • rumkola
    #4526
    itt valami nem stimmel....
  • Ari18
    #4525
    pl 965 már csöppet régi,procid sem sok,persze alapon.húzzál rajta.
  • solo
    #4524
    Nincs 64 bites rendszered, nemhasználja ki mert gyenge a procid stbstb.
  • XeroX
    #4523
    Továbblépve azon, hogy 512Mb -osnak látszik, akkor ez miért van ?

    3DMark06 - 9800gx2 1024MB - 12.350 Pont
    3DMark06 - 8800GT 512MB - 11.900 Pont

    Win XP Sp3 mindenből a legfrisebb (nem beta) driver.
    Nem kéne kicsit többet mennie ???
    Hol a hiba ? Help....
    Thx

  • Livius
    #4522
    Egyébként milyen oprendszered van? Mert ha 4GB ramod van akkor biztos hogy nem fog 1GB grafikai memórát használni, ha nem Vista 64bited van.
  • rumkola
    #4521
    minek veszel ilyet, ha azt sem tudod mi-merre?
    :D
  • w77d
    #4520
    a szorzót nem látja a rendszer csak a típust. Az én kártyámra is 1gigát ír ki, pedig 2gigás...
  • XeroX
    #4519
    Ez világos. 2x512=512 !
  • vasziszdasz
    #4518
    Mivel ez egy SLI kártya, értelemszerűen 2x512 ram van rajta.
  • Livius
    #4517
    Ahogy látom a configodban az van írva hogy 2*2GB-d van RAM-ból. 64bites rendszer kell és látni fog mindent szerintem. Szerezz be egy Vista 64bitet.
  • XeroX
    #4516
  • XeroX
    #4515
  • XeroX
    #4514
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    Vettem egy 1 Gb -os 9800Gx2 es kártyát, de az oprendszerek csak 512 Mb -osnak látják.
    Ez a természetes vagy gixer van a lecsóban ?


    Thx
  • rumkola
    #4513
    táp milyen, vga milyen?
  • snowkid16
    #4512
    Hi!
    Egy 9 szériában a single GPU is tudna PhysX-t? Mert nekem lehet Engedélyezni a control panelben :D
  • lamerrichard
    #4511
    Hali

    Tudom nem ide kapcsolódó téma de szerintetek mi lett a baja a haverom gépének???

    Bekapcsoljuk a gépet, és a monitort 5mp után a monitor gombja el kezd villogni,nincs kép, a gépnek csak a hűtőjét lehet hallani, és a gép 20mp után újraindul és megint kezdődik előlről. Mi romolhatott el a gépbe?? A nyáron rakatta össze.
  • rumkola
    #4510
    mi az a hd jáék?
    :)))))))))))))))
  • The Best
    #4509
    sziasztok a 9800gt at tudja már kezelni a hd jatékot?
  • strebacom
    #4508
    Miiii akkor te nem tudod mi az a húgyé-szaré wazze fejlöggyé még...de amúgy sem adnám oda idegennek ha 10db lenne belöle vannak haverok akiknek ingyen is odaadnám, mert a barátaim ebben a szar világban.....de a többitinkább nem vázolnám, bocsánat töled ne haragudj rám!!!
  • kifli
    #4507
    igazából nem tervezek vásárolni csak hogy így húgyé-szaré van lehet kellene. mennyivel jelent ez ocsóbbat a bolti árnál kb? 10-20e?
  • strebacom
    #4506
    Na öszintén mennyit szánnál rá..., de ezt csak priviben légyszi!!!
  • kifli
    #4505
    ha tudsz még szaré-húgyé x2-t akk szólj nyugodtan :)
  • strebacom
    #4504
    Lehet hogy igazad van,nem ismerem a mostani drivereket csak onnan hogy van sok haver akinek ATI-ja van és ök mondják...a másik, hogy elöbb volt nekem 4870-em mint neked szülinapod....most egy x2-t szalasztottam el szaré-húggyé..de ami nem múlik....kérdezzed meg csak a Solten tesóóót...
    ne haragudj ha durva voltam, bocsánat...
  • strebacom
    #4503
    Egy Core2 azért jobb lenne de ki kell próbálni és meglátod...
  • Miskolc88
    #4502
    még 1 kérdés:
    ha a mostani procimat húznám 2.6-ra akkor ki tudná használni a kártya magát?
    vagy új processzort is kéne vennem?
  • kifli
    #4501
    driver-el semmi gond szerintem mellesleg az hogy te 8 gépet raktál össze ezzel a kártyával az még nem jelent semmit ati szempontjából. Nekem pl még semmi gondom nem volt 1 driverel sem és kompromisszumok nélkül játszom jelenleg mindennel. 9800gt (régi nevén 8800gt) szerintem kicsit már öreg konstrukció a kompromisszummentes játékhoz. Gondolom nem nagyon volt még ati kártyád legalábbis nem mostanában szal netom a drivergondokról mit tudsz. Ennyi erővel énis elkezdhetném mondani nv drivereire hogy szarok mert hogy fc2-re speciálisan kiadott driverével kékhalál volt a nagytöbségnél ha fc2-vel akart játszani.
  • Miskolc88
    #4500
    köszi a választ.
    innen az ár:
    www.darkcomp.hu
  • strebacom
    #4499
    Ne gondolkozz, nagyon jó kari a 9800GT és faxán fut rajta minden az ATI felejtös(8 gépet raktam össze ezzel a karival és minden OK) , nem rossz kari az sem, de a driver támogatás egy szar.....ha kompromisszum mentes játékokat akarsz akkor csak is Nvidia....
    bövebben a prohardveren találsz hozzá témát....
    Ui. jó az ár honnan???
  • Miskolc88
    #4498
    Lenne egy két kérdésem:
    nVidia GeForce 9800GT chipset, 512Mb DDR3 memória, DVI és TV kimenet, HDTV támogatás.
    33 ezer FT.

    ha a mostani procimat húznám 2.6-ra akkor ki tudná használni a kártya magát?
    vagy új processzort is kéne vennem?
    hogy futnak ezzel a videokarival a játékok?
    érdemesebb ATi-t venni ? pl. egy HD 4830-at?
    kicsit sok kérdés igy hirtelen de remélem választ adtok rá.
    előre is köszönöm!
  • Dave0092
    #4497
    melegszik. nemjó a paszivhűtés 9600gt-re
  • CsőKujts
    #4496
    Ja még annyit nem tudom számit e mindez 2.5 ghz dual core pentiumon. Vista 32-vel.
  • CsőKujts
    #4495
    Hali!

    Azt az érdekes jelenséget produkálja a 9600 gt-m hogy amikor betöltöm mondjuk a crysist akkor először ad egy totál lebutitott képet és látni lehet ahogy felpakolja a texturákat meg mindent ez tart kb. 1-2 mp ig. Utána se fut teljesen normálisan mert akadozik bár még játszható de messze nem tökéletes amikor akad a hang is szenved ráadásul. Leginkább ezt a crysisnél tapasztalom. Bioshocknál is volt ilyen de annyira rövid hogy szinte észre se lehet venni. De legalább az fut. Meg ezek a villogó fényefektek se normálisak ilyen sávokba vannak elég zavaró. EZ egy passziv hűtéses gigabyte. Szerintetek mi lehet vele a probléma?
  • rumkola
    #4494
    Felesleges butaság egyenlőre a physix miatt bármire is pénzt áldozni. Tipikus parasztvakítás kategória.
    :)
  • snowkid16
    #4493
    hali!
    van egy konfigom:
    Asus m2v-mx se alaplap
    nVidia 9600GT 512MB
    AMD athlon 64 X2 6000+
    2GB memória semmibajom nincs ezzel a géppel, csak az új PhysX-ről érdeklődök, Olvastam valahol, hogy ha veszel egy kisebb karit, arra rábízhatod a számolást. Ebben kérek segítséget, hogy melyiket kéne,(most nem nagyon vennék ÚJ gépet, max egy kisebb karit :D)Milyen kis karit tegyek be, Köszi :D
  • strebacom
    #4492
    Eltévesztetted a topicot...ez videókártya topic!!
  • proway
    #4491
    köszi
  • lamerrichard
    #4490
    + még melyik házventilátor a jobb: a golyócsapágyas, vagy a csúszócsapágyas??


    vagy pedig jó-e netről egy ilyet rendelni:COOLERMASTER SAF-S84-E1 8cm
  • lamerrichard
    #4489
    Hali!

    Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik RAM a jobb:
    2x2 GB DDR2 800 MHZ GEIL VALUE KIT 3ÉV GAR
    vagy
    CSX 4096MB (2X2Gb) DDR2 800Mhz CEC FAN KIT
  • solo
    #4488
    500 as MÁRKÁS!
    Pl chieftech,tagan,zalman,fsp,seasonic stbstb...
    Amit messziről kerülni kell, az a mercury,codegen,q-tec.