5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • Gabesz amd64
    #162
    geforce 9
  • Nandusz
    #161
    Geforce 9800 hírek
  • ZaJanga
    #160
    a marakodás helyett végre van valami hír ittt a főoldalon is éa a HOC -on is olvasható
  • MaSzKa
    #159
    moderáld magad!
  • Gabesz amd64
    #158
    akkor huzzál innen a picsbe és olvasgass róla fuckface
  • MaSzKa
    #157
    ez 1 vicc szerintem nem indoklás
  • Gabesz amd64
    #156
    kompjuterzseni,nem megy még mindig

    akkor f@szért szapulod nvidiát ha nem logikus neked h mért itt van a helye

    semmit se tudsz nv-ről akkor say good bye
  • Solten
    #155
    Látom Maszka gond van a logikával, segítek...

    Igaz hogy a Geforce-ot 88GT-nek híjják, de G92-es chip a lelke... A Gef 8 series G80-as topik.. Valójában a 8800 GT- Gef9***-nek kéne hívni, az nvidiát bombázd spamokkal mi a sz@rért adtak neki ilyen szerencsétlen nevet.
    Annyiban igazad van hogy neve alapján egyik topikba se illik a GT. De ebbe inkább.
  • MaSzKa
    #154
    semmi összefüggés

    a 8800GT akkor is 8 series
  • Gabesz amd64
    #153
    hu de láma vagy látom

    olvasgass,azt megérted,ugyis ráérsz hajnalokig
  • MaSzKa
    #152
    ez nem indok hogy gf 9 series

    olyan minta Geforce 4 M440 esete az se volt igazi GF4
  • Gabesz amd64
    #151
    olvasgass akkor még kis ATI fanatikus
  • MaSzKa
    #150
  • Solten
    #149
    Ja fincsin néz ki...
  • Solten
    #148
    Valóban, csak az alcím alapján: avagy az nVidia G90 sorozat
  • zoolee
    #147
    Mert szerintük azért mert g92...
  • MaSzKa
    #146
    8800GT az miért Geforce 9 ?
  • zoolee
    #145
    Lopster eat the mejjed.:XDDDDD(Hogy a rák enné ki a mejjed haver módján:D)
    Nállunk nem lehet simát se kapni, ezek meg ontják a 10% -os tuningal készített karikat.
  • Solten
    #144




  • Solten
    #143
    Jé ezt meg honnan kukáztad elő...
  • Gabesz amd64
    #142
    ide kéne már irogatni a 8800Gt-ről :D
  • zoolee
    #141
    Nem toom, de igazából nemérdekel:)^^
  • Inquisitor
    #140
    Akkor most lesz egy G92 olcsókártya és egy G98 új csúcskari? Mert már annyit kavartak a számokkal, hogy na.
  • Inquisitor
    #139
    "Szerintem az 4 magos AMD-t nem lehet egyhamar 3GHz főlé nyomni. "

    Fuad azért kihírezte, hogy utolsó stepping megy 3.2-n ha jól láttam. De hát kb. annyira hihető, mint többi hírei.
  • zoolee
    #138
    Akkor lesz 9900 és a legnagyobb meg lesz 9950.Ez is lehetne..Am nem tom mit rinyálnak, ott volt a 8500 is.
  • zoolee
    #137
    Hát, deha meghúzza az ember a penrynt akkor abból az 1333 ból sztem leht 1500-1700 is.De nemhiszem, hogy 450 es FSB t fogják bÍtni a penryn ek.:S
  • ZaJanga
    #136
    hoppá mégse 9800-as lesz az új kártya!!??(lehet az ATI korábbi modellje miatt)
    KLIKK
  • Abu85
    #135
    Az órajel az erősen kérdéses mindkét platformnál. Szerintem az 4 magos AMD-t nem lehet egyhamar 3GHz főlé nyomni. 2,8GHz tűnik reálisnak egyelőre. A Penrynt pedig kizártnak tartom, hogy 3,5GHz fölé menjen. A 4GHz az pedig vicces, ha nem ment a sokkal egyszerűbb P4-gyel akkor a bonyolult Penrynel sem fog egyhamar.
    Az adatelérésnél a teljes memória alrendszert vizsgáld. Hatalmas előnye lesz az AMD-nek, hogy nem az elavult FSB buszrendszert használja és van integrált memóriavezérlője. Ezzel a lépéssel megfelelően etethető 4 mag, míg az Intel korlátokba fog esni a saját memóriavezérlésén. Ezen a ponton az Intel láthatóan védekezik, 4 magra lesz 12MB (igen gyors elérésű) gyorsítára ami nem gyengén zabálja a tranzisztort, sokkal praktikusabb K10 féle IMC, 4x0,5MB L2 tárral és 2MB L3 tárral. Az AMD jelentős helyet spórolt és még talán jobb is a rendszer ezen részének a sebessége összeségében. A K8 és a K10 a cacheszervezésben marad le a Core 2 prociktól, bár a K10 fejlődött ezen a téren is, de elvileg még gyengébbnek kell lennie valamivel az Intel rendszereknél (legalábbis papíron mindenképp). A memóriahozzáférés viszont egyértelműen jobb még mindig. Ez amolyan védekezés mindkét gyártónál. Az AMD a cacheszervezés gyengeségét kompenzálja a memóriahozzáférés erősségével, míg az Intel pont fordítva tesz. Én összeségében a K10 elveit tartom átgondoltabbnak, az Intel memóriaalrendszerének vannak nagyon erős és nagyon gyenge pontjai is (gondolok itt a közös cache által teremtett versenyhelyzetekre, a magok egymással harcolnak a helyért). Az Intel a Penryn-ben is ezért növelte meg a gyorstár méretét drasztikusan, ami jó mert csökkennek a korlátok és a gyenge pontok és rossz mert sok tranzisztort zabál. Tranzisztort/teljesítmény viszonylatban nem biztos hogy megéri, mert a előállítás valamivel drágább lesz a 65nm-es K10-hez képpest, függetlenül a 45nm-es gyártástechnológia pénzügyi előnyeiről.

    Nyilván elég infó áll rendelkezésre, hogy megtegyük a tippeket. Szerver oldalról egy ideig legyőzhetetlen lesz a K10 minden téren, főleg a többutas szegmensben mutatkozik majd meg a független HT3 linkek pokolian nagy előnye.
    Asztali szegmensben akkor verhető, ha az Intel nem fut órajel problémákba.
    Az SSE feldolgozásben egyértelműen nem tud mit kezdeni vele az Intel, a 32byte-os utasítás betöltés natív 128bit-es feldolgozókkal eléggé erősnek tűnik, az Penryn rendszerek korlátozva lesznek a 16byte-os utasítás betöltéssel még akkor is ha ennek a szűk keresztmetszetnek a kompenzálására van egy 64 byte-os tároló pufferük.
    Egyszálon futó alkalmazásban viszont jobb lehet a Penryn, mivel ilyenkor megnöveli a használatban lévő mag órajelét a másik mag kárára. Többszálú alkalmazásnál már a K10 lesz előnyben főleg akkor ha minden mag memóriaintenzív feladatot kap. Ebben az esetben az FSB busz nem tudja kiszolgálni az Intel rendszerét és nem tud maximális hatékonysággal működni a processzor.
  • Inquisitor
    #134
    Láttam Wolfdale tesztet, nagyon állat, de a "kommersz" verziók szvsz idén nem jönnek ki. (Tudod Xeon az elsődleges, nagyobb haszon, meg hát elég minimális a gyártókapacitás még.)
    Persze nem hivatalosan pár legyártott darab biztos felbukkan eBayen meg Xtremsystem és hasonló oldalakon, anno a novemberben kijött Kenstfieldet is valamikor április/májusban már nagyban tuningolta pár telhetetlen arc.
    Majd meglátjuk mit tud a K10, én már egy "kiegyenlítődésnek" is örülnék.
  • zoolee
    #133
    De azt ne felejtsük el, hogy az intel megcélozta újból a 4 GHZ s határt a "penryn"-nel..De az AMD elméletileg az első példányokat csak 3,2 GHZ ig tervezi.És a k10 es AMd nél az a max 2 mega vagy 2,5 mega cache nagyonkevés.:S
  • Abu85
    #132
    Hát a K10 SSE feldolgozása nem éppen gyenge. A papíron a Penrynhez viszonyítva is 60-70%-al gyorsabb azonos órajelen..
    Szvsz egyetlen gyenge pontja a K10-nek a cacheszervezés, de jelentősen kevesebb tranzisztort használtak ennek a kialakítására. Összességében az eddig kiszivárgott adatok alapján a K10, azonos órajelen elég tisztességes mértékben jobb még a Penrynnél is.
  • zoolee
    #131
    AmÍg nincsenek valós tények addÍg még az Intel a jobb:)
    Amúgy sztem a 65 nM esekkel ne is hasonlÍtgassunk, majd a wofdale meg a yorkfield magos procikkal amik nov környékén jönnek.
  • Inquisitor
    #130
    Ez így ebben a formában hülyeség. Jelenleg kéne legalább 3.6-3.8GHz-en mennie egy X2-nek, hogy legyen esélye (a 6400+ pont a 6750 és 6850 között van árban) a 200K-s Xterem meg elég lol összehasonlítási alap. Az új AMD mag meg órajelre leosztva gyosrabb mint a jelenlegi C2D magos procik, és abból most jön ki a real 4 magos, a kolléga azt írta bele. Valószinüleg egy QX6800-at is bealázna. De én se mernék jósolni ...
  • zoolee
    #129
    Naja..:)
    monnyuk az AMD 1 nagy rakás [email protected]
    Sehol sincs az x6850 hez képest, és a qx6850 től meg még messzebb:)
  • tmisi
    #128
    Akkor elkezdhetek spórolni, talán 2 év múlva összejönne. De akkor már csak porfogónak lesz jó.
  • Sir Quno Jedi
    #127
    Hát ezzel szeptemberig talán kihúznád (mármint ezév)! :DDD
  • tmisi
    #126
    Már látom az év végi csúcskonfigot. Intel Core Quad v. AMD Quad FX, 4GB RAM, Geforce 9800 SLI.
  • Abu85
    #125
    Ha képminőséget rontó optimalizáció van akkor nem kaphat a driver WHQL minősítést. Az FX-nél is így volt. Csak az elején néhány drivernek volt aláírása.
    A HD2900XT driver hibái közel sem olyan súlyosak, mint a GF8800 sorozaté.
    Már van tény is. Bioshockban HD2900XT=8800GTX. Pedig ennek a gémnek nem is magas az Alu:Tex aránya. Ha ezt a fejlődési ütemet tartják akkor már jövő februárban meglesz fogva a 8800Ultra. Ennyi.
    Én csak annyit mondtam, hogy a HD2900XT jóval életképesebb, ettől persze lehet GF8800-at venni, csak nem érdemes.
    Az AA teljesítmény pedig ugye nem lesz mérvadó, mert a Deferred processing motorok (mint az UE3) nem támogatják az MSAA-t. Jövőre SBAA lesz ez egyetlen út a recék szűrésére, és a HD2900XT-t pont erre az eljárásra tervezték tehát a GF8800 a hardveres MSAA támogatásával jövőre nem megy semmire.
  • zoolee
    #124
    óóóó, mieeez?
    Megint ulktra kell:)XD
  • sb1
    #123
    Na, karácsonyra pár embernek biztosan megvan az ajándék
    9800