5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • Viktor9202
    #322
    A GX2-rő lehet tudni hogy 80-100 között lesz
  • madass
    #321
    várható árak nincsenek?
  • Solten
    #320
    Ősszel lesz kb 40 ezer egy 88GT... Ezek a féreg zsugori magyar kereskedők könnyen kiszámíthatóak.. :)
  • Mokus1
    #319
    akkor megint nem fog tudni normális teljesitményt nyujtani mert mire kijön uj játékok/ősszel még inkább/és akkor kb ott fogunk tartani h nem lesz olyan kártya a 9esek között ami megfizethető és jo a teljesitménye.az igaz h akkor lemennek a 8asok árai mégjobban és az ugyanolyan jo marad csak olcsob lesz:D
  • Solten
    #318
    Na itt a kicsike (9600GT):



    Nem tudni még mennyire végleges, de 64 SP, ami túró. Bár jelentős előrelépés a 86GTS 32-jéhet képest és elég jó órajelen van: 1625 (8800GTS:1200).
  • Mokus1
    #317
    BOcs megint off most készülök én is X800Xl-ről 7800GT-re váltani:)
  • Gabesz amd64
    #316
    na ez geforce9-es topic nem a 7i7es :DD

    szal mellőzik a geforce7-et már...az a multé :P

    apropó most vettem egy 7800Gt-t(majd rakok fel képet ha kézbe kaptam már) idehazára,mert az itthoni gép kicsit régi már :)
  • Mokus1
    #315
    tudom csak kihagytam az ést.Még szinte nincs is kint a 45nm akkor ne a 32re várj.5széria után a 6os az volt.de a 7es után a 8 as azért mert bejött a DX10 amit ugy rendesen addig használ ki valami???Akkor szar a 8as széria is mert 8800GTs-töl lehet valami jobb minőségben játszani.
    meg akkor az mi h van olyan technologia a 8500GT 8400GS-ben ami semmi másban ennek mi értelme van??PL:8800GTX tulaj is örülne ha filmet néz vagy hasonlot ez segit neki.
  • a shot
    #314
    a 32nm-t a procira ertettem.Nem azt mondtam hogz a 7es seria olyan nagyon szar lett volna, csak osszehasonlitaskent pl a 6os es a 8as seria sokkal negyobb elore lepes volt mint adott esetben a 7es.
  • rvn
    #313
    én a 6600 Gt mel mai napig meg vok elégedve:D jobbat nem tok csinálni mivel nincs lóvém gépcsodákra...de még eldöcög vele ami kell
  • w77d
    #312
    én a 7900gt-vel akkori viszonylatban jobban meg voltam elégedve, mint most a gtx-el!
  • shrike7973
    #311
    Én a 6600 GT mmel 2005 ben jobban megvoltam elégedve mint a 7600 gt vel 2006 szeptemberében...
  • w77d
    #310
    szóval a 7-es széria abszolút sikere után lelkesedéssel várjuk a 9-es szériát :)
  • zoolee
    #309
    És nem véletlen volt a tavaj előtti év legnépszerűbb karija a 7600 GT/GS.
  • Gabesz amd64
    #308
    én se értem mit szólják le a 7-es szériát
    6-os után óriási lépes volt a csikszélleség csökkentése

    igaz a 7800-es szériát hamar lecserélték a 7900-re de ez érthető is volt...és a középkategoria is ütös volt. szal
  • Mokus1
    #307
    Nem értem mi a probléma a 7es szériával szuper jó lett a 7900GTO/GTX a hűtése meg még inkább.nem volt jobbb a X1950XTX-nél de nem sokkal verte el
    a 7950GX2 meg kb egy árban volt vle és jobb volt nála.Ennyi.
    a 32nm a Gforce10??Jo hogy gyors a számtech de könyörgöm még a 9es karik nincsenek is kint a másik meg a 45nm-ből mikor lesz a premier január február?!!Akkor meg még minek kell 32nm-re gondolni az Intel 2évente vált ezt nem árt megfigyelni!
  • Anotino
    #306
    Az 1:1 ps/pipeline arany nem volt a legszerencsesebb a gf7-eknel, rengeteget rontott a kartya idotallosagan. Erdemes megnezni, hogy szerepelnek ujabb jatekokban a asszinkronos radeonokkal szemben (1650xt - 19xx). Nem neveznem "atombrutal"nak, sot kifejezetten rossz.

    Papirforma szerint hasonlo dolog fog tortenni a mostani generacio eseteben is (erre vonatkozoan tapasztalat szerint jo indikator a teljesitmenyeses merteke nagyobb felbontasok hasznalatakor). Persze a radeon most tavolrol sem egy teljesitmenybajnok, a gf most joval erosebben indit, igy lehet hogy csak kiegyenlitodik majd.
  • zoolee
    #305
    Ez nem igaz..-.- 7 es széria az atom brutál volt....
    7950 GT árához képest nagyon ott volt..7900 GTX az egy rohadt komoly cucc volt, és a 7900-7950 GX2 ről ne is beszéljünk.:D
  • w77d
    #304
    a gef 7-es széria sztem kifejezetten el volt találva! nekem egy 7900gt 512Mb-om volt, eladtam, a gyerek aki megvette még most is azzal tolja a mai játékokat!
  • Dant0r
    #303
    A 256 megásnál többet is fogyaszt ;)
  • MaSzKa
    #302
    érdekessek ezek a tesztek, mert a HD3870 az ha a terhelés maxon van elvileg többet fogyaszt picit mint a 8800GT, ítt a képen nem ez látható
    ha ez a teszt igaz akkor örülök
  • Solten
    #301
    Miért is? Hasonlítsd össze a hasonló teljesítményű G92 GTS-t a G80 GTX-el:

  • SzocsA
    #300
    "kisebb csíkszléesség-> kevesebb fogyasztás"

    HM eddig pont az ellenkezőjét vettem észre!
  • Solten
    #299
    Hát elvileg fejlődik a technika, kisebb csíkszléesség-> kevesebb fogyasztás, nagyobb teljesítmény...
  • a shot
    #298
    Többé kevésbé volt mindegyik, 97 óta vásárolgatok 3d kártyákat, szóval ezt tapasztalatból mondom. De gondolkozz csak el, nagyon sántít hogy még ezekbe a kártyákba sem tettek dx10.1-et. nemtul nagy szám egy 8 magos proci, de ahogy utána olvasgattam, az intel abban gondolkodik hogy olyan procikat hozzon létre amikben a magok külön külön feladatot kapnak, pl fizika kiszámítása ami most eszembe jut. De például a 3dmark2008 alap szükséglete egy phisyx kártya, abból már láccik merre haladunk.
  • SzocsA
    #297
    hát a memok azok igen de egy nyolcmagos proci ??? hát mekkora fogyasztás lesz? és ráadásul drágult az áram is! he
    és 8 mag szerintem csak szerver gépbe kell még nehogy má a játékoknak jövőre 4 magos proci kelljen minimumnak!

    mi lesz 10 év múlva! belegondolni is rossz!

    egyébként meg az is igaz hogy némelyik 9es kari gyengébb lesz meg nem akkora óriási különbség lesz teljesítményben viszont az áruk ezok a csillagos eget kostálják!
    és azt honnét veszed hogy nem voltak olyan jók a páratlan széria?
    ez csak az tudja akinek volt mindegyik!
    vagy az lehe az oka hogy ha ezek a karik vagy az összes széria mindig csak 1 évet volt újként nem volt akkore teljesítménykülömbség mert nem akartak akkorát vagy minden fejlesztés belegyömöszölni!
  • a shot
    #296
    Szvsz, most nem fogja megérni a váltás. Én várni fogok a 10.1-es nvidiára, mer nekem bűzlik ez az egész régi architechturára való építkezés. Szal jobb lesz várni év végéig, esetleg 2009 elejéig, az egyel ujabb váltásra, lásd 8magos procik és gef10, vagy bármi is lesz a neve, mert ugye ha valaki még nem vette volna észre a páratlan nvidiák sosem voltak olyan jók (gef3-5-7), és a 32nm-es procikhoz majd megint uj alaplap kell és a ddr3 addigra beérik.

    Meg enyhén furcsa, hogy ez az uj nvidia kártya, egy slibe kötött 8800gts.
  • Solten
    #295
    Szerintem is jobban jársz pl. a 9800 GTX-el.
  • ToCsEk
    #294
    Majd kiderül de megéri várni az tuti..
  • w77d
    #293
    hanem?
  • ToCsEk
    #292
    Még ha akkor is ha dupla annyi? :D Te tudod én nem foglak lebeszélni.. de nem az lesz a csúcsvga 2008ban az tuti..
  • w77d
    #291
    ha ez a gx2 valamennyivel gyorsabb lesz mint a gtx, akkor nekem megéri :)
  • ToCsEk
    #290
    NEMtudom XD, egyáltalán minek neked oylan vga? Parasztvakítás az egész.. jól átb*szn*k vele mindenkit azt majd jön a gtx ami fele annyi lesz és csak kicsit tud majd kevesebbet aztán majd gondolkozhattok... de ti tudjátok..
  • w77d
    #289
    nem ez volt a kérdés! szükséges lessz alaplapot cserélnem az új kártyához??
  • ToCsEk
    #288
    Gigabyte alaplapok jobbacskák mint az asuskák.
  • w77d
    #287
    szerintetek a mostani alaplapom jó lessz a 9800gx2-höz?
  • Solten
    #286
  • ToCsEk
    #285
    Ugysem veszek neked ne is erőlködj..
  • Solten
    #284
    A sarki fűszeresnél is lehet ilyen árban kapni
  • Solten
    #283
    Ennyiért?? Megőrültél?