74
  • NEXUS6
    #34
    Na ja, ha megfigyeled folyamatosan változnak a számok, márpedig nem hiszem, hogy állandó kapcsolatban állnak a Világ összes konzolt elárusító bótjával. Szal ez is csak egy fejlett saccográf.;)))

    Amúgy pár hete már kicikizték ezt az oldalt is, hogy nem kéne egy fiatal srác elött, aki írt egy sima scriptet hasraesnie az egész Világnak.
  • Sanyix
    #33
    Pedig ez sem áll messze attól az adattól.
  • NEXUS6
    #32
    Csak ugye amikről itt szó van azok úgy múltak ki, hogy nagyságrendileg sem produkáltak olyan eladási eredményt, mint a PS3!
  • NEXUS6
    #31
    Szerintem is az lenne a legjobb, ha minnél több versenyző kiegyensúlyozottan tudna osztozkodni a piacon, mert az valódi versenyt jelentene. Pl a jelenlegi helyzet elég erős nyomás alatt tartja a Sonyt, ami szerintem nem feltétlenül rossz.

    Másrészt a vgcharts(z) adatai sem hiszem hogy megbízhatóak. Pl az X adatok hónapok óta 9,5 millió körül stagnálnak, és a PS3-ra is az EU-s start után odabiggysesztettek 1 milliót aztán azóta se nagyon változtatnak az eredményeken. Pedig havonta kb félmilliót abból is eladnak világszerte.
  • muerte2
    #30
    Apropo meg mielött lehurrognana, pl Dzson, nem azt mondtam, hogy a SONY be fog bukni, mert ahhoz meg sztem 1-2 konzolt el kellene cseszniük, de meggyengül a konzolpiacon a vezetö poziciojuk es ez ugye nekünk fogyasztoknak csak jo. Kielezettebb verseny, nyomott arak, kevesebb exclusive cim, nem latok benne rosszat.
  • muerte2
    #29
    Most a SONY-rol a COMMODORE jutott eszembe, ök is sok forradalmi okossagot toltak bele a gepeikbe, de ha a piacnak nem kell mert meg draga, stb, akkor nem kell. Buktak is. A PS3 egyenlöre egy valamikori commodore termek emleket idezi, ami ugyan nagyon jo csak nem fogy.

    Irta valaki hoy a HALO3-at hagyjuk ki. No de miert? EDDIG CSAK ELÖRENDELESBEN 4MILLIO DARABOT ADTAK EL BELOLE, ennyi PS3 nincs összesen a jatekosoknal.
    Ez a nem mindegy.

  • vax
    #28
    Hát igen sajnos anno sok technikai dolog ezért "bukott el" vagy nem tudott előtérbe kerülni, de nagyon nem szeretném ha jelenlegi versenyzőkből bármelyik is igy járna.

    Technikai "kütyükből":

    -DCC lejátszók, dat, képlemez, Audio VHS magnók stb.

    Konzolok esetén:

    -commodore CDTV, Philips CDI, 3DO, és a már meg se jelent 3DO M2.

    Ezek mind korszak alkotóak voltak csak hát megelőzték kicsit korukat és árban, játék kinálatban nem tudtak előtérbe kerülni.
  • vax
    #27
    Friss adatok:

    - Nintendo Wii 7.09 millió db
    - Xbox 360 9.71 millió db
    - Sony PS3 3.31 millió db
    - Nintendo DS 42.5 millió db
    - Sony PSP 21.33 millió db

    Én személy szerint bízom benne, hogy az asztali Konzoloknál 33-33-33%-os megoszlás lesz hosszútávon. Sőt igazán annak örülnék ha "vérfrissítésként" valami új versenyző is beszálna.
  • BiroAndras
    #26
    "A M$ és főleg a Nintendó az egyszerűbb utat választotta, polcról levett aktuális, olcsó technológiát. Aki valamennyire ismeri a technika történelmet az tudja, hosszútávon melyik út éri meg jobban, mégha az új út soxor kockázatosabb is."

    Aki túl nagyot akar újítani, az többnyire rosszul jár. Még akkor is, ha a jövő őt igazolja. A BR miatt máris csúsztak egy csomót (ami óriási előnyt adott a konkurenciának), és az ára is elég durva.
  • virs lee
    #25
    A Boxot meg a többi hardvert ami a nevük alatt fut, úgy sem saját kaezűleg BG gyártja, hanem kiadják nagyon jó kis cégeknek. Szenvedjenek vele azok.
    Miért, a sony talán gyárt valamit? Az is csak matricázik.

    Márpedig eléggé elkerekedne a szemem, ha a M$ olyan kiadványokat csinálna, amit Boxon meg PC-n is el tudnál indítani.
    Akkor készülj fel a kerekedésre! ~~ De nyilván nem IL kódban fogják kiadni a gamét, hanem minden platformra lefordítva. Ez kb olyan mint hogy sok OpenGL-es gaméval játszhatsz win és linux alatt is, pl. quake.

    A sony nem jelent veszélyt az ms-re, pont fordítva van: az ms akarja elvenni a sony (konzol)piacát. Az ms-re eddig is lett volna fajsúlyosabb ellenfél: unix, linux, osx, stb, mégse tudott az elmúlt 10-20 évben egyik se felmutatni értékelhető eredményt. A sony meg csak nem is próbálkozik, így nehéz veszélyeztetnie bármit is.
  • NEXUS6
    #24
    Én azért emléxem a PS2 startjára. Hát kb ugyan ilyen volt. Még a Dreamcast játékok némelyike is jobban nézett ki, gyártani se tudtak annyit amennyit akartak. Szal az első 6 hónapból én nem vonnék le túl nagy következtetést.
    Lehet vitatkozni, mennyire erős gép a PS3, a lényeg hogy eléggé. A PC HW kihasználtsága olyan 30-40% ha van, szal azért még jó néhány évig csúcs grafikát fog tudni produkálni. Hiába van a vas a PC dobozban, hiába a legjobb 8 magos CPU, meg GF9999999 GPU ha csak a szobát fűtöd velük.

    Nem kell hasraesni a M$-től tényleg annyi az éves bevételük, mint amit írtam, vagy is sokkal kevesebb mint a Sonyé. Más kérdés, hogy hatalmas nettó nyereséget produkálnak, amit általában, rák/AIDS gyógyszerre, a szegények megsegítésére, az igazgató tanács gyarapodására meg X-boxra költenek. (Odaadhatnák az indiai -esetleg magyar- munkásaiknak is, hogy annyit keressenek, mint anyugati kollégáik, de akkor az előbbi nagyon fontos tevékenységekre nem jutna.)
    A Sony-nak meg vannak olyan "tökfölösleges" dolgaik, mint gyárak, raktárak meg hasonló macerás állótökét jelentő cuccosok, ami üzlet szempontjából tök gáz, pl környezetvédelmi meg minden bizbaz költségeik vannak, ami viszont egy szoftverfejlesztő cégnek, amilyen a M$-is ugye nem nagy gond. A Boxot meg a többi hardvert ami a nevük alatt fut, úgy sem saját kaezűleg BG gyártja, hanem kiadják nagyon jó kis cégeknek. Szenvedjenek vele azok.
    Szal a sonynak rengeteg költsége van, viszont így szinte a termék minden részét ellenőrizhetik, és így aztán talán kicsit jobb minőségűek is a cuccosaik.

    "Az MS közös SDK-t tervez az xboxos és pc-s játékoknak, ez pedig nem épp arra utal hogy nagyon le akarná korlátozni magát, főleg nem a profitját."
    Egy közös SDK az egy dolog, az meg egy másik, hogy a végeredményt min tudod majd futtatni. Márpedig eléggé elkerekedne a szemem, ha a M$ olyan kiadványokat csinálna, amit Boxon meg PC-n is el tudnál indítani. Mi ebben az üzlet, amikor valamit 2X-is el lehet adni?

    Szerintem szórakozik a M$ ezzel a Boxszal, de a pénze a PC-ben van. A Box-nak csak az a feldata, hogy feltartóztassa a Sonyt, valamilyen szinten irányítsa a konzol piacot nehogy veszélyeztesse a fő bevételi forrását.
  • virs lee
    #23
    Én a PS3-tól többet vártam mint amit eddig fel tudott mutatni. Hw-ban jelenleg a legjobb, ez tény, de azt sztem a Sony se gondolta komolyan hogy majd 10 évig ellesz egy ma még épphogy csak a felső kategória alját súroló videokártyával, mégha egy ütős procit is rak mellé. Még egy 300-as celeron is többet ér, ha kap mellé egy DirectX20-as geforce9999999-et. ~~ Az MS meg nyilván nem áll 10 évig ölbe tett kézzel.

    A Sony az MS-hez viszonyítva egy kültag-beltag bt. ~~ Az én fizetésemhez képest szép összeg az a 66 md, de az MS-nél ennyi csak a kenőpénz. ~~ Az MS-é a világ legnagyobb profitja (leszámítva a drogbárókat és piramisjátékosokat ~~), a Sony meg a hajára kenheti a 66 milliárdját, ha abból 65 a kiadás. ~~

    Az MS közös SDK-t tervez az xboxos és pc-s játékoknak, ez pedig nem épp arra utal hogy nagyon le akarná korlátozni magát, főleg nem a profitját. A kompatibilitás már rég nem platform függő, a Javat pl. nem kell bemutatni, de maga a Vista API-ja, a WinFX is managed kódú (igaz sok osztály simán átemeltek a Win32-ből, de az utat elkezdték, a következő oprendszer méginkább ilyen lesz). Win NT eddig is létezett pl. Alphara, meg hasonlókra is, csak épp nem sok home usernek van ilyen, ezért nem is ismerik.

    A Sony a Playstationnel üzletet csinál, 1-2 éven belül ki kell termelnie a fejlesztésbe invesztált pénzt, mert különben irgum-burgum lesz.
    Az lesz. ~~
  • NEXUS6
    #22
    Tök jó poénokat írsz!;)))

    Amúgy teljesen igaz, hogy a szoftver a lényeg, de azért az is alakul a PS3 esetében is. Most is van egy-két gáma olyan újdonsággal, amit máshol nem találsz, hogy csak az unalomig lerágott Motorstormot említsem. De azért nyár végétől szép sorjában jönnek rendesen a nagyon ütős címek.
    De jelenleg az X-é a pálma, tényleg nagyon jó kis repertoárja van.

    "Ebben pedig az MS a király, nem a Sony nevű kisvállalat."
    Ez teccett!!!
    Bevétel: Sony-63mrd$ M$-44mrd$
    Alkalmazottak: Sony-158000 M$-71000

    "Ráadásulneki ott a pc-s háttér, ha összeköti a pc-s és az xboxos játékokat (ahogy tervezi is), az sokkal nagyobb piac, mint a konzol only."
    Nem igazán értem mire gondolsz, ez egy nagyon ködös terület, de gémer szempontból sem ringatnám magamat hiú ábrándokban. Egyrészt mivel a M$ mindkét platformon érdekelt ezért nagyon erősen korlátozni akarja az átjárhatóságot, pl a két platform eltérő architektúrája miatt a progik nem kompatibilisek (főleg CPU miatt), aztán nagyon erősen tiltja hogy x-en valaki egérzetes irányítással adjon ki gámát. Márpedig ha ugyan abba az FPS/RTS játékba berakunk egy egérzetes, meg egy kontrolleres játékost, annak mindíg nagyon egyoldalú vége lesz.;(((
    Szal az, hogy most már X-ről is lehet MSN-ezni az nem egy nagy dobás, pl PS3-ról is lehet.

    "Afelől meg semmi kétség hogy anyagilag a MS bírja jobban a versenyt, a Sony majd jól becsődöl a versenyben, mint a ruszkik az amcsikkal folytatott atomversenyben."
    Hát ezt azért nem hinném. (Lásd a fenti számokat.)
    Persze az M$-nek sokkal nagyobb az évi nettó nyeresége, mert gyak folyamatosan feji a PC OS ipart és ebből Biliboly fenn tudja tartani a kis játékszerét még úgy is hogy eddig tiszta 5mrd$ veszteséget termelt.
    A Sony a Playstationnel üzletet csinál, 1-2 éven belül ki kell termelnie a fejlesztésbe invesztált pénzt, mert különben irgum-burgum lesz.

    Amúgy a M$-nél is ki van adva, hogy jövőre mindenképpen már nyereséget kell termelni a Boxnak! Valszeg a legutóbbi varez ellenes Live beszigorítás is ennek tudható. Egyszerűen leépítik azokat az ügyfeleket, akiktől egy kanyi cent nyereséget sem várhatnak, mert nem vesznek játékot.
  • virs lee
    #21
    A Cell kiegészítő magjai nem egyszerű DSP-k, mint sokan hiszik tévesen, hanem majdnem olyan teljes értékű magok, mint a fő mag

    A kamu azért nem kéne, még a végén valaki meg is eszi...
  • virs lee
    #20
    A M$ és főleg a Nintendó az egyszerűbb utat választotta, polcról levett aktuális, olcsó technológiát. Aki valamennyire ismeri a technika történelmet az tudja, hosszútávon melyik út éri meg jobban, mégha az új út soxor kockázatosabb is.

    Hiába a kockázat, a Sony azt nem képes felfogni hogy hiába a király hw, mikor a szoftver a lényeg. A fanboyokat leszámítva senki nem azért vesz konzolt hogy bámulja az üres hardvert, hanem hogy játszon rajta. Ha van mivel. Ebben pedig az MS a király, nem a Sony nevű kisvállalat. Ráadásulneki ott a pc-s háttér, ha összeköti a pc-s és az xboxos játékokat (ahogy tervezi is), az sokkal nagyobb piac, mint a konzol only. Csak az önmagában sok embert csábítana az xboxhoz ha tudna a pc-s haverjával ugyanazt a játékot hálóban nyomni. Afelől meg semmi kétség hogy anyagilag a MS bírja jobban a versenyt, a Sony majd jól becsődöl a versenyben, mint a ruszkik az amcsikkal folytatott atomversenyben.
  • Sanyix
    #19
    Ahhoz képest rögtön válaszoltál rá, annyira leszarod :)
  • Dzson
    #18
    Vadászok? Mit jelent nálad ez a fogalom? Jó hogy nem azt írod, hogy direkt Wii ellenes híreket gyártok.
  • NEXUS6
    #17
    Nézd, ha majd a Wii-re lesznek olyan progik amik felkeltik a figyelmemet, a Wii tud olyan szolgáltatásokat, amit elvárok egy ilyen kütyütől, akkor abban a pillanatban rohanok és veszek egyet.

    Nem utálom én sem a Wii-t. És igazából nem érdekel az se mennyit adnak el belőle, más kategória 1000 000 szem mákot és 10 000 db almát eladni. A szám nem minden.
    Illetve aki Wiit-t vett, annak még odafér egy PS3-is a TV-je alá és fordítva.
  • NEXUS6
    #16
    Az biztos, hogy egy szinten talán túlságosan is ambíciózus projekt a PS3. Túlságosan is az ahhoz, hogy a Sony egyszerre valósítson meg minden ígéretét.
    Viszont az üzlet egy szinten mindíg is a jó időzítés kérdése.

    Másrészt az egy dolog, hogy a cég milyen jó üzletet csinál és megint más, hogy neked mit jelent a gép, elégedett vagy-e vele.
    Akik most vesznek PS3-ast azok nem csupán a szó hagyományos értelmében vett fogyasztók, hanem olyan valakik akik szeretik átélni valaminek a születését és kialakulását.
    Egy szinten ez persze egy pótlék, ami a progik helyett van, másrészt olyan élmény amit semmilyen progi nem tud pótolni.
    ;)))

    Szal szerintem kb ősszel lehet azt mondani, hogy vége a béta időszaknak, itt van, ez az a szerkezet, ezek azok a szoftverek amit a Sony ígért.
  • dez
    #15
    Hát nem tudom, én nem nagyon hallottam olyat, hogy majd tavasszal tarolni fog. Mire föl tarolna? Vagy akár a nyáron. Inkább azt hallottam, majd úgy ősz tájékán, ill. attól kezdve jelenik meg pár nagyobb érdeklődésre számot tartó játék.
  • assdf
    #14
    nekem pl. semmilyen konzolom sincs, igy aztán egyiket sem szeretem/utálom.
    Csak a tényeket irtam, hogy mit hallgatok már kb fél éve.
  • Zenty
    #13
    poén olyantól hallani ezt aki minden wii híre vadászik szinte :D
  • Dzson
    #12
    A Sonysok leszarják nagy ívben a wii meg igbogz fanokat. Egyelőre ugyanis ezek jönnek ide fikázni a PS3-mat meg a sonyt - persze tudatlanul. Szánalmasak, ennyit róluk, többet nem érnek.
  • Zenty
    #11
    Sonysok arra várnak ,hogy végre mondhasák nah mi megmondtuk! Addig meg megy a szöveg ,hogy majd majd... meg az álmodozások :D

    Ezért szánalmas hpgy minden wii hírnél jönnek fikázni ,mert másik kedvencük lenne ,hogy mi megmondtuk kettő ,hogy nem sokáig tart ez a jó eladás!
    ( szegények ezért idegroncsok sose akar össze jönni :D)
  • assdf
    #10
    Lehet hogy igazad van lehet hogy nem.
    Nekem inkább azzal van gondom, hogy eddig inkább csak ilyeneket hallottam, hogy na majd tavasszal tarolni fog... na mégsem. Akkor majd nyáron tarolni fog... ja mégsem. Na de majd karácsonykor tarolni fog...
    Persze lehet hogy igen, csak az is kérdés hogy a többi konzol gyártó mekkorát fog tarolni.
  • dez
    #9
    "(cell meg inkább zsákutcának tűnik jelenleg)"

    Ugyan írd már le, ezt meg mire alapozod? Van egy olyan érzésem, hogy a szokásos félinformációkra, FUD-ra. A kód párhuzamosítása x360-on is szükséges dolog, és PC-n is erősen kopogtat. A Cell kiegészítő magjai nem egyszerű DSP-k, mint sokan hiszik tévesen, hanem majdnem olyan teljes értékű magok, mint a fő mag, csak nem a fő memóriából futtatják a kódot és olvassák/írják bájtonként/wordonként/stb. azt adatok tekintetében, hanem utóbbit DMA-val, blokkosan intézik -- a többit meg a saját belső kis ramjukban intézik, ami viszont nagyon gyors (egyenként 50GB/s, összesen ~400 GB/s, mivel párhuzamosan megy). Mellesleg ezt teljesen önállóan tehetik, nem kell a fő magnak túlzottan bábáskodnia felettük. A legtöbb feladatra alkalmasak így, amire meg nagyon nem, még mindig ott van a fő mag. Olyannyira nem rossz a Cell, hogy egy kicsit is összetett feladat végrehajtásában sokkal jobban szerepel, mint egy a puszta GFLOPS-ban (mármint programozhatóan felhasználható) sokkal erősebb modern GPU.

    Egy ismert jétékipari cég most jelentette be, hogy játéktermi gépeket épít Cell+RSX alapon, csak több memóriával, és játékokat is fejleszt hozzájuk, amiket utána visszaportolnak PS3-ra is.
  • NEXUS6
    #8
    Ja szerintem is vegyük ki, ha azt számoljuk, hogy hányan játszottak az előző részekkel, akkor a MGS-t kb 10X annyian várják.
    ;)
  • sgbo
    #7
    Bár nem nbekem szólt, de :
    Veszi a halál !
    :)

    (cell meg inkább zsákutcának tűnik jelenleg)
  • zsozsa
    #6
    Tarolni fog ősszel? Láttad már a 360 őszi felhozatalát? És a Halo 3-at még vegyük is ki belőle..
    MGS4-et is átnyomták 2008-ra, valszeg nem merték ütköztetni..
  • NEXUS6
    #5
    A Sony egy erős vállalat, azt mondta beválalja, hogy kevésbé támaszkodik az előző generációs PS-ek sikerére, hanem valami újat próbál összehozni.
    Belerakta a cellt és a BD-t is a gépbe, mindkettő olyan újdonság, ami lényeges változást hoz az iparban. Monnyuk még sem erre szokták ugye mondani, hogy forradalmi ... pedig, na mindegy!

    A M$ és főleg a Nintendó az egyszerűbb utat választotta, polcról levett aktuális, olcsó technológiát. Aki valamennyire ismeri a technika történelmet az tudja, hosszútávon melyik út éri meg jobban, mégha az új út soxor kockázatosabb is.

    Jelenleg jóformán csak a techbuzik veszik a gépet, de ezek a techbuzik azok, akiket majd a család apraja nagyja megkérdez, hogy idén karácsonyra mit kell a gyereknek venni!

    Amúgy PS3-ból eddig 5.5-milliót szállítottak le (ez persze valszeg még nem az eladott gépek száma), tehát dúrván fél év alatt elérték a lélektani 5 milliós határt. Viszonylag magasan tartják a hivatalos árfolyamot, de a kereskedők még is alá mennek. A magas ár egyelőre visszafogja az eladásokat, de az előbbi miatt a Sony viszonylag jól megússza.

    Ősszel viszont tarolni fog!;)))
    Valszeg lesz egy jelentőseb árcsökkentés, olcsóbb, kisebb fogyasztású változat, rengeteg játék, jól kiépített online rendszer.

    Te is akkor fogod megvenni!;)))
  • dez
    #4
    "A cég maga is mintegy 413 millió dolláros veszteségre számít a 2008 márciusáig tartó pénzügyi évben, igaz még ez is némi javulás lenne a legutóbbi eredményhez képest, amely főként a PS3 rajtja miatt sikerült katasztrofálisra."

    Csak a tények kedvéért, az akku-visszahívási cunami kb. ugyanilyen jelentős tétel.
  • assdf
    #3
    Ugyis mindjárt jön ide pár fan, aki majd jól megmondja hogy de a ps3 akkor is tökjó és biztos hogy 2010ben már király konzol lesz amikor lesz rá játék...
  • Zenty
    #2
    a "low techet" még bőven nem használták ki.... A másik jó hogy a Nintendo seggét nyalják mikor majdnem 1 millió red steel ,és 1 milla rayman kellt el eddig csak wiin ,és + multi platformok is szépen fogynak.( kiadókat ez érdekli nem a fanok síránkozása)
  • feamatar
    #1
    EA Ubi egybeolvadás több mint rémisztő, de remélhetőleg csak hülyeség; de nem tom mit tesznek majd a low techjükkel ha a mozgásirányító tucat termék lesz; még a generáció elején tartunk; és idővel nem kell majd szégyenkeznie a Sonynak sem; várjunk még egy kicst; a java most kezdődik