24
  • zseko
    #24
    Szerintem is veled van a baj. Nézz meg pl. egy Samsungot. Na azon én még tényleg nem láttam olyat.
  • cloud.strife
    #23
    Nemtom mit látsz, de ezeken a Panákon én még igazi éles, élő képet nem láttam, biztos velem van a baj..... :(
  • Berber
    #22
    Érdekes, én mindíg alexposan dolgozom, kb. 1 fényértékkel, mivel így rteltebbek a színek. Már filmes gépnél is úgy csináltam. Szerintem ez a helyes expozíció, de mivel a szemünk is korrigál nem ezt látjuk jónak.
  • Berber
    #21
    Elképesztően jobb minőségű fotók, a múltkori "csúcs" Olympushoz képest! Pedig ez egy zseb kacat.
  • vaddiszno
    #20
    2 gepet ajanlanek - Pana tz1 az ara miatt es Fuji s6500fd a minosege miatt.
  • magyarvok
    #19
    Nekem ilyen gép kéne:
    körülbelül
    - 3 megapixel
    - 4*es optikai zoom
    - hardveres képstabilizátor
    - semmi extra, ami csak feleslegesen drágítja
    Tudtok ilyet ajánlani?
  • Möci
    #17
    Tényleg jó, csak úgytudom már nem gyártják. Itt megnézheted:

    http://www.sony.hu/view/ShowProduct.action?product=DSC-R1&site=odw_hu_HU&pageType=Overview&category=DCC+Digital+Still+Cameras
  • G_ArchAngel #16
    Sony R1
  • SZVSZ
    #15
    MONDJATOK PAR TIPPET MIT ERDEMES VENNI MANAPSAG?!

    LEGYEN:

    1)KOMPAKT OSZTALY
    2)28 mm-es nagylátószög VAGY MEGJOBB
    3)JO AR ARANY ERTEK
    4)ES HA BELEFER MEG EGY KEPSTABILIZATOR IS JO LENNE:d

    KOSZ
  • Möci
    #14



    "Fuji-n kivul meg fejleszt valaki ????? "
    Megnéztem azt a képet, amit írtál, ....nem értek igazán hozzá, de láttam már jobbat is, ha Te is erre gondoltál.


  • Möci
    #13



    "hisz a 12 megapixel tökéletesen értelmetlen"
    Mindennapos használatra még a 6 is sok.
    Hoppte Zsigmond és/vagy Para Zita bemegy a 128-as vagy max. 256-os memóriakártyájával mondjuk MediaMarktba vagy a "Fukarba" és az ott lévő automatával kinyomtat 9x13-as vagy 10x15-ös képeket. Egy 128-as kártyáról kb 50-60 db-t (az egész nyaralást a Rába partján kutyástól, gyerekestől, sátrastól, suzukistól, bográcsostól, kőbányaistól, mindenestől együtt). Szarik arra, hogy zajos a kép vagy sem?! Azt sem tudja mi az. Nem menti számítógére, nem írja ki CD-re vagy DVD-re. A gépek kezelésében addig jut el, hogy legalább ami nem tetszik kép azt kitörli és tulajdonképpen ez az ssz képszerkesztési manőver, amit végrehajt.
    Egyszer lopva figyeljétek meg Őket nyár végén ezeknél az automatáknál, úgy állnak sorban, mint csövesek az üvegvisszaváltónál.
    Ez van ez a magyar valóság.
    Európában is ez van, csak mások a dimenziók.
    Egy átlagembernek egy vagy két megapixeles gépek kellenek.


  • Cat #12
    ugyanolyan elbaszott irányba ment el a verseny, mint anno a processzoroknál az órajelhajsza: jelenleg az emberek a minél több megapixelt veszik, és a gyártók ezt követik le azzal, hogy az egyre több megapixel okozta képzajt próbálják csökkenteni. Ez van, nemsokára szerintem már lesz irányváltás, muszáj, hisz a 12 megapixel tökéletesen értelmetlen.
  • vaddiszno
    #11
    Canon s5 tesztkep - http://web.canon.jp/Imaging/pss5is/sample/IMG_0549.JPG - a Fuji-n kivul meg fejleszt valaki ????? (vagy bennem van a hiba...)
  • B0B0
    #10
    Hadd vegyék, én láttam már pár képet a nagytestvérétől, a TZ3-tól. Na hadd ne mondjam mekkora kula képeket csinál! Ultrazajos, életlen, elégtelen vaku beltéren... Eszóval szar és még ráadásul kurva drága is!
  • cloud.strife
    #9
    Parasztvakító 10x optika, szappanosdoboz minőségben, pocsék zajos ultragagyi képpel...............

    Ez van, ez kell a jónépnek!
  • Cat #8
    A kettő szinte teljesen ugyanaz, csak egyel több megapixel -> nagyobb fájlméret, drágább memóriakártya, nagyobb képzaj... Inkább a kisebbet venném.
  • nachtwey
    #7
    Nem azért, de van TZ3 is:)
  • babajaga
    #6
    Az gyakran előfordul hogy a sorozat újabb darabjából kihagynak olyan jó opciót ami az előzőben volt.
  • Möci
    #5


    "Látom a panasonic már bevet fűt fát hogy eltüntesse a képzajt."....
    Igen és egyre több sikerrel. Ugyan izzadtság szagú, de eredményes.
    Erre szokás azt mondani, hogy "Tíz év múlva jó kezdő lesz belőle!", bár szerintem nem kell nekik annyi idő.....(elég lesz tizenöt).
  • UnnameD
    #4
    Akinek zsebben hordható ultrazoom gép kell annak ez nagyon jó. Viszont akinek nem szempont a zsebben hordhatóság, aligha fog ilyet venni. Látom a panasonic már bevet fűt fát hogy eltüntesse a képzajt.
  • DoctorJohnson
    #3
    csak a tz1 már vagy 1 éves gép, ezmeg zsiruj
    majd ezis lesz 50e jövőre
  • M0RN1NGST4R
    #2
    az ért=azért
  • M0RN1NGST4R
    #1
    pont tegnap vettem egy TZ1-es gépet, és az ért az meglepő, hogy azzal lehet zoom-olni videofelvétel közben, ezzel meg nem. Ha nem 30-35 ezer lett volna a különbség a TZ1 és TZ2 között, hanem mondjuk csak a fele, akkor ilyet vettem volna, de szerintem ilyen áron nem olyan jó vétel, mint a TZ1 kb 50 ezerért.