22
  • asdasdasd
    #22
    Jó grafika, gyenge film...
  • Mincsi
    #21
    Shrek simán tarolni fog sztem...
  • knightbali
    #20
    mármint válaszolni :), ez csak a véleményem volt :)
  • knightbali
    #19
    bocsánat, nem akartalak idézni :)
  • knightbali
    #18
    Szó, mi szó, ennek örülök :)
  • djukel
    #17
    A profitot és a bevételt nem kellene keverni.
  • Help17
    #16
    Amerikában nem szerepel úgy, de azon kívül viszont hasít rendesen. Annyira mint egy HP vagy karib film. Nincs itt gond csak a szokásos média kavarás. Ez lesz a legsikeresebb Pókember rész.
  • edios
    #15
    Ez roppant érdekes, hogy még amerikában se szerepel úgy, ahogy várták. Egyébként megértem, mert tényleg elég gyenge film. Első 2 rész sima szórakoztató képregényadaptáció volt, 1x néztem meg őket, de élveztem. Itt a 3-nál az volt az érzésem, hogy több filmet akartak összegyúrni.. Annyi mellékszál meg ellenség volt, hogy már nem tudtam komolyan venni, erre jött rá az amerikai zászlós jelenet, ami segítségével végképp elvesztette a hitelét a film szvsz. (Tom, h a zászló minden amcsi filmben kötelező darab, de hát lehetett volna árnyaltabban is belerakni...)
  • Wittgen
    #14
    Remélem nem lesz több pókos film, mert az én szememben elég tré volt mindegyik rész...a látvány nem minden...
  • Wittgen
    #13
    Azért csalódás a stúdiónak, mer ott a szakik az 1. és 2. rész eredményei alapján kikalkuláltak egy bevételek/költségek mutatószámot, amely alapján megbecsülték a 3. rész bevételeit, ezt pedig beleépítették az ezévi üzleti tervükbe, sakhát nem jött be a számítás, és mivel a várható bevételekhez igazítják nagyjából a várható kiadásokat, most a kiadások aránya nagyobb lesz a bevételekhez viszonyítva, ergo nem kezdenek neki 1-2 film gyártásának az idén, így pl azoknak a várható bevétele nem fog megjelenni a jövő évi kimutatásokban, 2008-ban kevesebb bevétellel kalkulálhatnak, stb...
  • maxpain
    #12
    Ja, mas mar nagyreszben megelozott:)
  • maxpain
    #11
    Eloszor is, az x millio dollaros hetvegi teljesitmeny nem x millio dollaros profitot jelent az eloallitoknak. Ennek kb fele jut vissza a studiokhoz (meglepo modon peldaul a moziknak is jut belole:)).
    Masreszt az USA-ban valoszinuleg tenyleg nem eri el meg a 350 milliot sem majd, de azert a 320-340 milla meglesz. Amcsin kivul pedig eddig jobban teljesit a film mint az elso ket resz. Szoval osszesen olyan 850 millios bevetelre lehet szamitani a mozikban. Ennek kb fele visszakerul a Sony-hoz, szoval a film eloallitasi es marketing koltsege azert igy kb vissza is jon (mert azert az 500 millios osszkoltseg tulzas) es akkor meg a DVD forgalmazasrol, TV-s vetitesrol, stb. nem is beszeltunk.
  • TM
    #10
    "második hétvégéjén közel 61%-os bevételkiesést könyvelhet el. Ez kerek 60 millió dolláros profitot jelent most."

    ?

    utolsó bekezdéshez: nem lesz abból 45-50 millió... gyanús, hogy csak a fele lesz. sajna a jó kritikák mostanság nem segítik a filmeket.
  • spR
    #9
    A Production Budget-hez meg csapj hozza kb 200 millionyi marketingkoltseget (sehol sem ismerik el hivatalosan Sony-ek, de tobb helyen, pl Empire is ennyit rebesgetnek), es akkor mar nem is olyen rozsas a kep. Tovabba azt sem szabad elfelejteni, hogy a Box office bevetel-nek csak egy resze megy a studio zsebebe, a tobbi a mozikat illeti. Persze a TV-s meg DVD-s forgalmzas tovabbi penzt hoz majd, de koltseg/bevetel aranyaban valoban eddig a 3. resz a leggyengebben muzsikalo. (Minosegrol fogalmam sincs, nem lattam a filmet)
  • winnie
    #8
    "Miért kéne aggódnia a Sony-nak ?"

    nyereséges lesz, de 00 millióknál sem mindegy, hogy plusz/mínusz 40-60 millió a bevétel. nyilván terveztek valamilyen bevétellel és, ha teszem azt 50 millió mínuszban lennének a tervhez képest, akkor azt egy mésik sikerrel nem feltétlenül hozzák be.
  • Sance231
    #7
    Álljon itt az én kritikám is: Qrva szar film, de már annyira, hogy az hihetetlen:D Ilyen gynege filmet kb. évente látok egyet, és idén a trófea biztosan a pókember 3-é.
    Amúgy nem tudom, hogy mit aggódnak sonyék, nagyon szép bevételi adatok már ezek. A "csodálatos" 2. rész után nem csoda, ha nem nézik meg annyian. Ha engem haver nem hív moziba, tuti, hogy én sem ülök be rá.
  • Zro
    #6
    Én nem értem a problémát :)
    Production Budget: $258 million
    Domestic: $243,829,653 38.7%
    + Foreign: $385,427,186 61.3%
    = Worldwide: $629,256,839

    Miért kéne aggódnia a Sony-nak ?
  • jefferson83
    #5
    Kritika ide vagy oda ramaty volt.
  • winnie
    #4
    "köszönhetően a sok álkritikus cikkének..."

    foggal-körömmel próbálod védeni, de nem megy. egyszerűen a názők nem szerették, ennyi.
  • MrPrise
    #3
    Álkritikus? Hát nem vagyok az, láttam és becsapva éreztem magam a film megnézése után... Ami kritikát eddig olvastam róla, azokkal egyet értettem. Sőt, még finomak voltak!
  • Griphons
    #2
    "kritikái és nézői visszajelzései bizony elég negatívak"
    Vagy inkább a nézői visszajezéseknek? Mellesleg ez Amerikáról ír, de sztem itthon is bukni fog. Ld.: SG LINK
  • Loverman
    #1
    köszönhetően a sok álkritikus cikkének...