20
Parfüm, egy gyilks története.
  • Dolenci
    #20
    tiszta szar a faszom
  • Dolenci
    #19
    szar az egész nagyon szar
  • baggins
    #18
    Ez így van.
    Idén három film volt, ami igazán megfogott: a Parfüm, az Apocalypto és a 300. Ilyen sorrendben. Érdekes, először fura volt a Grenouille-t játszó srác, valahogy a bemutatók alapján nem jött le belőle, hogy ő lenne az a gnóm, az a könyörtelen gyilkos, akit Süskind néha szinte undorodva ábrázol. A srác színészi játéka azonban meggyőzött, pedig nem lehetett könnyű dolga, ahogy a rendezőnek és a stábnak sem. Csillagos ötös mindenkinek, aki részt vett a produkcióban.
  • viizo
    #17
    így van, eredeti hang rulla

    de ez kb minden második filmről elmondható ;)

  • VRSDM
    #16
    csak szuperlatívuszokban beszélhetek, aki elvonatkoztat kicsit az orksegeregtők, tengeri kalózcsatátkól, és űrhajóktól az egy bitang jó filmet tudhat a magávéá ...

    csakis eredeti hanggal nézzétek ;]
  • Ricco87
    #15
    én még csak most fogom megnézni de az elözetes alapján tutti jo...
  • piros mogyi
    #14
    Nekem is nagyon bejött. Valszeg el is olvasom.
  • motyodlee
    #13
    Na én ebben a pillanatban végeztem vele, és meg kell mondjam nekem nagyon tetszett! :D
    Bár a vége egy kissé rágós, a történetet én nagyon jónak tartom.
  • szacsi
    #12
    nagyon gagyi megoldás.
  • viizo
    #11
    nekem pont a véget tetszett a legjobban, az utolsó kb fél órát egyszerűen brilliáns befejezésnek tartom a filmhez

  • Hajnalcat
    #10
    Nekem se tetszett a vége. Túlcsicsázták. A történet maga nagyon jó és lenyűgözött a film is, de a vége...
  • baggins
    #9
    Most miért?? Mert ***SPOILER!!!!!!*** megették?
  • szacsi
    #8
    Én csak a könyvet olvastam...de az a vége miatt nagyon nem jött be.
  • viizo
    #7
    Eszméletlen film, számomra az év egyik meglepetése volt: lebilincselő és különleges történet.

  • thebluesnote
    #6
    Karoline Herfurth IMDB

    Szerintem 2006 egyik legjobb filmje, a könyvet nem olvastam.
  • jefferson83
    #5
    Igy könyv nélkül nekem nagyon nem tetszett.
  • Mirk
    #4
    jó film
  • LeePí17
    #3
    elírtad a címet..gyilks -> gyilkos :)
  • baggins
    #2
    A véleményem nagyon pozitív. Elég fiatalon olvastam a könyvet, félig undorított és frászt is kaptam tőle, de az egyik kedvenc olvasmányom lett. Ismerve (és minimum 20x olvasva Süskind művét) nyugodtan mondhatom, hogy a film tökéletesen hozta a hangulatot, valójában elég régen találkoztam ilyen jól sikerült adaptációval. Szerintem reális és valós alapokat fektetett le a téma: könnyen elképzelhető (sőt, bizonyított), hogy mindennapi életünket nagy mértékben befolyásolják a szagok. Javaslom, olvasd el a könyvet: egészen bele fogsz szerelmesedni a stílusába. :)
  • Bammy
    #1
    Hellosztok!
    Mivel még nem találtam sehol, ezért gondoltam nyitok egy topikot neki. Kinek mi a véleménye róla? Szerintem elég érdekesre sikerült. Főleg mert nem tudom, hogy alapból irracionális film akart e lenni, vagy próbált megmaradni a realitások talaján, csak nem sikerült. Mert elég durva és irracionális ami benne van, de nem rossz film. Írjátok le a véleményeteket!

    Ja aki látta attól lenne egy kérdésem! A csaj, aki az elején barackokat vagy miket visz a kosárban, akit véletlen megfojtott és ott szagolgatta, az a csaj miben szerepelt még? marha ismerős, de hiába kerestem imdb-n meg minden nem találtam és nem jut eszembe hogy miben volt még és ilyenkor megőrülök :) légyszíves segítsen aki tud.