7
  • braeburn
    #7
    Ez az okosság nekünk semmbe sem kerül. Róka Harry csapata fejje csak le az amúgy is ocsmány módon túlfizetett "sztárokat". Ebből a mókuskerékből úgysem kerülhet ki győztesen a szerzői jogvédelem, csak egymást tömik azzal a pénzzel, amit már épelméjű dolgokra képtelenek elkölteni. Feltörhetetlen kód nincs, minden ellenőrzést ki lehet játszani és mindíg lesz kreatívitás arra, ami kikerülheti a pénztárgépet.
  • Csaba42
    #6
    Abban igazat adok, hogy nincs feltörhetetlen másolásvédelem. Hiába lesz ez bevezetve, leszenk olyna okos emberek, akik valahogy megkerülik a szűrőn való fennakadást. Az pedig, hogy a tulajdonosnak mindenhez van joga, míg a vásárlónak nincs joga kipróbálni a terméket vásárlás előtt, az nagy szemétség.
  • zzebi
    #5
    Huh, ez eleg zavarosra sikerult. Nekem speciel nem sikerult kihamozni belole, hogy mit akartal mondani.

    Mindenesetre ennek az technologinak a megjelenese csak ido kerdese volt. Mindenki tudta eddig is, hogy a videokat es a hanganyagokat is ossze lehet vetni automatikusan a jogvedett anyagok adatbazisaval, es igy kiszurni a kalozmasolatokat. Most, hogy rendelkezesre all mar a megfelelo szamitasi kapacitas, szamithatunk a technologia rohamos terjedesere.

    Allokepek eseten mar regota mukodnek ilyen szurok, sot nehany jogvedo szervezet szerverei mar ma egyfolytaban keresik a vilaghalon a jogvedett kepeket. Az algoritmusok eleg intelligensek ahhoz, hogy a feldarabolt vagy szurt kepeket is felismerjek.

    Az atlag magyar mentalitassal ellenben nekem semmi problemam nincs ezzel. A jogtulajdonosnak minden joga meg van ahhoz, hogy ugy vedje a sajat erdekeit, ahogy akarja, amennyiben az eszkozei legalisak.
  • L3zl13
    #4
    Gondolom ennek a dolognak csak úgy van értelme, ha valami rendszer automatikusan ellenőrzi sorban az ilyen nagyobb oldalak tartalmát. Tehát valahogy úgy, mint a google keresőmotorja.

    Szerintem poén volna, ha a Google (YouTube) elkezdene valamilyen szűrést alkalmazni ez ellen a motor ellen. Tekintve, hogy gondolom elég nagy forgalmat produkál miközben a Googlenek semmi hasznot nem hoz. (Tekintve hogy a robot nem igazán ad az oldalon lévő reklámokra, amelyekből a Google üzemelteti az oldalt.)
    Egyfajta Fair Use policy sértésről lenne szó tulajdonképpen.

    Egyszóval szerintem nagyon jó indokuk volna erre, és az ilyen tartalomfelismerők meg bekaphatnák.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Hazudnak. Ezen megint valakik jól keresnek. Utána kiderül, hogy nem működik (mégis hogyan működne?!) és megint panaszkodni fognak, hogy jajj a kalózok és ezt a sokmilló dolláros számlát is az ő fejpénzükre írják...
  • gabeone
    #2
    Kezdeném azzal, hogy nem, ismétlem nem olvastam végig a cikket. Rögtön az a gondolat jutott eszembe, hogy hogyan akarják levédeni a példának okáért lejátszott és újra felvett zeneszámokat? Amennyi pénzt beleölnek a másolásvédelembe, jogászokba, menedzselésekbe, reklámokba, annyival lehetne inkább olcsóbb a tartalom. Több mint valószínű, hogy akkor többségben legálisan vásárolnának.
  • Feriboy
    #1
    hát nem tudom, de rákerestem egy tv műsorra, amit a youtube-on 2 nap alatt töröltek, a myspace-en meg fennt van ugyanaz a videó tavaly július óta. Most 2 lehetőség van: 1. a régi videókra nem jó a rendszer, 2. megegyeztek a tv társasággal.
    Egyébként Dave Chapelle Tupac paródiájára kerestem rá.