47
  • Tetsuo
    #47
    persze ;)
  • kacsi01
    #46
    wanek, még mindig hulladék vagy.
  • dez
    #45
    Azoknak a full materialista, lélektagadó etológusoknak is szánalmas a kapálózása, akik szerint csak az embernek vannak mély érzései és egyátalán, átélő tudata...
  • bandypappa
    #44
    Ja elolvastam. Nemsemmi.
  • Ironka
    #43
    Koko volt a gorilla
    és sztem
    Ők voltak az ábrákkal 'beszélők'

    Ilyenkor lehet igazán látni, mennyire is kicsi a különbség köztünk, mennyire közeli rokonok is vagyunk. Nekem végigborsódzott a hátam sokszor, pl mikor Koko elmesélte, h ölték meg az anyját orvadászok (sok-sok évvel később), vagy mikor megértette, h meghalt a kiscicája. És ilyenkor látszik igazán, mennyire szánalmas az evolúciót tagadók kapálózása.

    Nem tudom ezt még elolvassa-e valaki. :/
  • 00 Blue 00
    #42
    Bazze, te mekkora állat vagy!
  • dez
    #41
    Rég óta vannak erre módszerek.
  • sathinel
    #40
    A gorillát láttad a discovery-n, nationalon? több mint 250 jelet megtanult a gorilla az emberi jelbeszédből, és azzal kommunikált. Még a párját is kiválasztotta. És volt egy másik majom is aki egy táblán ábrákat mutatott, amiknek jelentései voltak. Kaja, szomorú, boldog, stb. Nem semmi látni ezeket az állatokat velünk kommunikálni, aztán látni a barmokat hogy lelövik ezeket az állatokat....
  • Phaemoor
    #39
    de mennyivel egyszerűbb volna, ha még könnyebben menne...:D
  • uszir
    #38
    minek turbozni az agyat?,ha valami érdekel, akkor azt úgyis könnyebben meg tanulod
  • darkhill
    #37
    Csak a galamboknak ne adják be! igy is mindig az emberek fejére sz@rnal igy meg sportot üznének belőle!
  • dez
    #36
    Az embernél korlátozottabban, de most is gondolkodnak az emberszabású majmok. Egyes példányokkal, akiket megtanítottak a jelbeszédre, még korlátozottan beszélgetni is lehet.
  • sz4bolcs
    #35
    Majd ültetünk beléjük utcaseprő gént. Akkora már ezt a gént is felfedezzük.. xDD
  • Dömper Ármánd
    #34
    "Azért kíváncsi lennék 1-2 majomra amikor már beszélnek, gondolkodnak és megértik az emebri kérdéseket"

    Ott a #23-as hozzászóló, pont egyel a te hozzászólásod előtt.
  • Kornan
    #33
    "Ha mindenki okos lesz, ki fogja az utcát söpörni?"
    Hát a majmok

    Intelligencia nem = a tudással,nagyrészt velünk született adottságoktól függ.Diplomához meg nem kell intelligencia csak jó memória,mondjuk nem árt.
    Egyébként talán génmódosításokkal az agy több területe is felturbózható pl a kreativitásért felelős rész,de ez még nagyon a jövő.
  • bandypappa
    #32
    "nem lesz okosabb valaki attól, hogy kap valami génturbót"

    Felesleges turbózni? Miért ne lehetne jobb a génturbózott ember? Csak azért ne legyen más jobb, mert mi gyengébbek lennénk hozzá képest? Ez nem egyik naprol a másikra fog megtörténni. mondjuk én örülnék annak, ha az 1000 oldalas tananyagot nem 3 hónap alatt kellene megtanulni, hanem 2 hét alatt, az persze más kérdés ,hogy a követelmények hogy alakulnak ezzel összefüggöen. Utcátsöpörni meg robotok fognak, nekünk nem is kell dolgozni nemsoká, akkor mondhatjuk megálj, itt a kánaán (asszem pontosan idéztem az egyik verset).
  • UnnameD
    #31
    Ha mindenki okos lesz, ki fogja az utcát söpörni? Akinek 5 diploma helyett csak 4 van? Az embert felesleges turbózni. Általában véve meg az intelligenciát meg kell szerezni, szert kell rá tenni, nem lesz okosabb valaki attól, hogy kap valami génturbót.
  • zLk
    #30
    hu, a nőket hagyjuk már ki ebböl pls. :D
  • bandypappa
    #29
    "Tényleg, és mi van a delfinekkel? Vajon náluk mit váltana ki egy ilyen Neuropszinos "kezelés"?"

    Hú, és a nőknél? Bele se merek gondolni!
  • caprocorno
    #28
    Hát minden szép és minden jó, de emberek! Figyeltétek, hogy ez az egész Kínai felfedezés? Nem tehetek róla, de nem vagyok nagy véleménnyel és bizalommal semmi iránt, ami onnan jön... Ez nem sok jót jelent szerintem.
  • zLk
    #27
    Tényleg, és mi van a delfinekkel? Vajon náluk mit váltana ki egy ilyen Neuropszinos "kezelés"?
    vagy mint ahogy L3zl13 irta, nem lenne rossz kideriteni, hogy a mi intelligenciaszintünket lehetne-e növelni..
    Nem ártana.. lehet rájönnénk végre ebben a genyó világban, hogy ne a környezetünket, embertársainkat, és egyuttal magunkat pusztitsuk.
  • antos
    #26
    Ha így haladunk az emberiségnek nincs 5 millió éve...
  • Berber
    #25
    Na még 5 millió év, és haverkodhatunk a majmokkal. Vajon a delfinek most lemaradnak?
  • HENCIG
    #24
    Azért kíváncsi lennék 1-2 majomra amikor már beszélnek, gondolkodnak és megértik az emebri kérdéseket, hogy mi is a majomvilág véleménye rólunk elfajzottakról...
    Érdekes lenne megtudni az állatok véleményét a legnagyobb állatról...
  • LSSAHPAUL
    #23
    Nem igáznak le, csak hülyeség lenne még egy kissebbség létrehozása. Van már elég cigány,néger nem hiányzik még egy púp az emberiség hátára.
  • Axel007
    #22
    Szuper! Pár év és leigáznak minket embereket a mutáns majmok!
  • babajaga
    #21
    Látod ez is téves feltételezés. Nem tűnik el hanem fokozatosan rövidül csökevényesedik. És még mindíg van belőle.
  • GyuriX2572
    #20
    Ez így magában elég gyenge párhuzam. Tegyék bele a majomba azt a neurotranszmittert és bizonyítsák be, hogy okosabb lesz tőle!
  • Ironka
    #19
    Miféle hiányzó láncszem? Neked is van farkad.
    Nézz csak ide.
    Humán:

    Mandrill:

    Neki már egész rövid a farka. A hasonlóság nagyjából kiüti a szemet.
    Vagy egy humán embrió:
  • atlagember
    #18
    Én arra az evolúciós fázisra lennék kiváncsi, amikor eltűnik a majmok hosszú farka. Mert erről semmi sem szól, ás ez egy hiányzó láncszem.
  • Csaba42
    #17
    Na, meg is jött az átlagos mai fiatal! Nézzék meg alaposan, hogy az agyának mindössze 0,000001%-át használja, szinte csak az alapvető életfunkciók működnek! Bámulatos, talán hamarosan ezeket a primitív egyedeket tanulmányozhatjuk... :P
  • Csaba42
    #16
    Lol, mennyire igaz! :D
  • dez
    #15
    "Dr. Bing Szu, a kutatás vezetője a jövőben a kettes típusú neuropsin biológiai hatásainak tanulmányozására összpontosít, ami talán megmagyarázza, miért csak az emberi evolúcióban választódott ki pozitívan a termelését kiváltó gén."

    Azért ez is érdekes. A majmoknál jól kupánvágta az alfahím, aki okosabb volt nála. Az embernél meg a vezetők próbálnak túljárni a nép eszén, lásd politikusok.
  • L3zl13
    #14
    Engem az érdekelne, hogy az emberi intelligenciát lehet-e növelni ennek segítségével. Vagy a tanulást gyorsítani esetleg...
  • Andris
    #13
    Az emberi génállomány 99%-ban megyegyezik a földigilisztáéval is! Itt inkább tized százalék eltérésekről kéne beszélni... vagy inkább darab számban kéne megadni a különböző géneket. Csak persze ehhez pontosan kéne tudni
  • bandypappa
    #12
    Én már várom a mesterséges intelligencia megjelenését, akkor már nem kéne semmit feltalálni, majd a gép megcsinálja, csakhogy lehet hogy ö mást szeretne, mondjuk kiirtani a sok hülyét, hogy nyugalma legyen.
  • Tripax
    #11
    Akkor most kezdhetnek izgulni a külömböző vallási csoportok?
  • scs17
    #10
    Gratulálok ehhez az értelmes hozzászóláshoz.
  • tttttom
    #9
    Ez egy nagy baromság
  • Kodlovag
    #8
    Azért ezt szerintem ne így képzeld el. Összeszedtek egy kis csimpánz DNS-t, a megfelelő tecnikával az adott emberi gént hozzákapcsolták a megfelelő csimpánz DNS szakaszhoz, aztán a DNS-t beledobták egy löttybe, amiben benne vannak a DNS-t olvasó fehérjék, meg egyéb szükséges anyagok (azért én ehhez annyira nem értek) és az összes aminosav meg energiaszolgáltató molekulák stb, szóval egy sejtbelsőt szimuláló lötty. Aztán mint a sejtben is, szépen magától elkezdődik a DNS által kódolt fehérjék gyártása. Ezután csak meg kell nézni, keletkezett-e a löttyben a keresett fehérje.