200
Avagy csak igazi mai slágerek és minden idők legnagyobb slágerei...
  • endiboy
    #39
    osztom a véleményt, nem is hallgatom egyiket se régóta
  • minigirl
    #38
    TILOS! <--- A világon a legjobb!
    A többire én is ráuntam, mert tényleg vacak. A Tiloson kívül meg csak mp3, semmi más! :)
  • szando
    #37
    jah, a cafén, ugye. az az egyetletlen amit tudok hallgatni (a pont fm-et is hallgatnám szívesen ha kicsit profibb lenne)
    jah és hétfő reggel tilos, szőke andrással :D
  • szando
    #36
    ettől a "nem kell rádió, ott az mp3 lejáccó" dumától a falra mászok.. persze amilyen beszűkült ízlésű emberek vannak, nem is csodálom :S
    a rádiónak ugyanis az lenne az egyik eredeti célja, hogy új zenéket ismertessen meg veled. bármikor szívesen hallgatom pl. Nestát, mert olyan zenéket tud nekem mutatni, amit különben soha életemben nem hallgatnék.
  • akyyy
    #35
    gold fm miskolc, reggelente naon jó számokat szokott adni. a kereskedelmi rádiókbókl nekme is elegem lett. egyszerűen fuj:(

    + a városi rádió péntek és szombat este feé szkott jó kis muzsikákat nyomni, viszont hétköznap meg hétvégén pff:(
  • Petko
    #34
    Balatonfüreden is annak idején volt 2 jó rádió is (Balaton, Jam) és néhány éve megszüntették (felvásárolták) őket, helyette lett buzi klubrádió meg café
  • Schwarz
    #33
    rádiót csak kocsiban hallgatok.

    slágert utálom, sokat ugatnak főleg reggel, amikor épphogy zenét hallgatna az ember, hogy felébredjen, meg legyen kedve dolgozni, azon kívül idióta "poénokról" beszélnek, telefonálnak órákig

    rádió 1, jó lenne ha nem mondanák be 5 percenként, hogy most 50 percig zene van megszakítás nélkül, a széftörős reklámtól meg a falra mászok

    danubiust nem hallgatok, csak ha nincs más vétel, de akkor inkább megy be a cd

    ezeken kívül van még a rádió max (debrecen), még fiatal rádió, 1 éves, eddig nincs velük bajom
  • Schwarz
    #32
    jajj, néhány éve én is kaptam 1 ilyet, 2 nap után ment a kukába
  • BlackShadow
    #31
    radio x-trem volt jó hétköznap du amikor kivánságműsor ment .. de nagyon jó zenék mentek :) csakhát a rádiónak vége lett, a műsort meg nem tudták folytatni, mert a műsorvezető faszi nem engedett a nagyobb rádióknak, mert ők megvették volna ugyan a műsort, de azokat a zenéket kellett volna leadnia amit a rádió akar. :)
  • Daza500
    #30
    Azért a netrádiók közt is van 1-2, ami nem teljesen komplett...

    Kedvencem a MÉDIA VÁLOGATOTT RÁDIÓ Kontor Gáborékkal. (VÁLOGATOTT ZENÉK ÉJJEL-NAPPAL)

    Az hagyjám, hogy ezen többnyire nyálzenék mennek, mert többnyire kívánságműsor, de pl. előfordul, hogy valami nem stimmel a lemezjátszójukkal, mert össze-vissza pattog meg ugrál a muzsika, hallgathatatlan az egész. És pont akkor, amikor épp valami jó kis alternatív zene menne.
    Dehát ők ezt leszarják.

    Amiket én hallgatok, többnyire a ShoutCast állomásról szedem, mert az tényleg minden igényt kielégít, be a winampba, azt megy is. No reklám, no duma.

    Amúgy 2004-ig hallgattam a Roxy-t, akkor még aránylag normális volt.
    Aztán áttértem a Deejay-re, amikor az meg megszűnt, azóta már én is csak netrádión élek.
  • The Garrett
    #29
    ha itthon vagyok akkor csak netes radiot hallgatok (ha épp ahhoz van kedvem mp3 ak helyett) justmusic.fm <3
    Kocsiban / úton pedig csak "saját" zenéket. +Slagerradiot amikor eszembejut a bumeráng miatt hallgatom.

    ...az okokat asszem felsorolták elég sokan már. ^^
  • B0B0
    #28
    Én nem hallgatok rádiót, az összes zene, amit szeretek megvan, akkor és azt teszem be, amelyiket akarom...

    A rádió úgyse azt játsza amit én épp akkor szeretnék. Erről ennyit.
  • Cat #27
    most hallgattam roxyt, ment rajta egy jó szám, gondoltam megnézem a honlapjukat, hátha rajta van mikor mit adnak. Persze nem, a tavaly 5 milliárd (!) forintos árbevételt elért roxy honlapja kb. féltucat html lapból áll, és a tartalom rajta kevesebb, mint ebben a fórumtopicban...
    Pedig ennyi pénzből igazán fordíthatnának rá 200 ezret havonta, hogy egy ember folyamatosan frissitse, és kirakják hogy éppen mi megy.
  • SötétBarom
    #26
    Corvinus Rádió Sopron, éjfél után DJ Yokoval ;DDDDD
    Legjobb !!!
  • robotnyk
    #25
    a döntő többség háttérzajnak hallgat rádiót, csak hogy ne legyen csend, arra meg tökmindegy, mi szól. legyen ismert, régi, vagy egyszerű bugyuta szöveg-bugyuta dallam kombináció, hogy aki zeneileg igénytelen (nem pejoratív értelemben), könnyen megeméssze.
    autóban szoktam néha rádiót hallgatni, annyi a szerencsém, hogy bár több mint 80 kmerre lakom a fővárostól, a radio cafet így is fogni tudom, ezen kívül mást elviselni nem tudok.
    régebben a helyi, kisebb rádiókban volt némi egyéniség (pl veszprémi radio jam, várpalotai yo radio), de ezek is beálltak a sorba, hogy legyen még egy x+1, meg x+nedik rádió, ami ugyanazt játsza orrba-szájba.
  • viizo
    #24
    és ugyan milyen rádiót hallgassunk a kocsiban addig az 5-6-x évig, mire lesz a verdákban is net?

    sajnos egyenlőre a külföldön már évek óta terjedő DAB (digital audio broadcast, lényegében cd minőségű hang) sem nagyon akar itthon gyökeret verni :/
  • Divergencia
    #23
    Valóban elég elcsépeltek a rádiós zenék, és a legrosszabb az, amikor már tudod hogy melyik szám után mi következik, merthogy a playlistet sem módosítják..
    Mostanában kb hetente egyszer hallgatok földi/helyi1 rádiót, néha kellenek a hírek stb. Viszont érdemes naponta áttekerni más rádióra, így egy hétig elvagy :)
  • Dynamic
    #22
    Ezért kell internetes rádiót hallgatni.Többezer csatorna közül választhatsz és nincs közbepofázás.Évek óta nem hallgatok "normál" rádiót(max. Kossuth, Petőfi-persze ezeket nyílván nem a zene miatt:D), főleg mióta olyan helyen dolgoztam, ahol egész nap szólni kellett a rádiónak és egy nap 10-szer leadták a számokat.
  • TothLaci
    #21
    Hamarosan már a kocsiban is lehet internet...
    Hamarosan már szükség sem lesz az FM-re.
  • Trisztin
    #20
    Dunaújváros - EL-DO rádió :) kedvesek,aranyosak és jó zenéket játszanak ;)

    Bár a zene alapján kicsit felismerthető,hogy ki van bent a rádióban ;)
    [Ha MOBY megy,akkor biztos,hogy AUDREY van bent ;)]
  • REALista
    #19
    Én is Csabai vagyok bár én ritkán hallgatok Csaba Rádiót...:(
  • Trisztin
    #18
    lejátszások...

    Tanították ezt is,hogy pontosan hogy müködik de sajnos nem emlékszem minden mozzanatára,de ami megmaradt az azért leírom

    Minden számhoz hozzárendelnek egy KEDVELTSÉGI értéket. A szám hosszát és a kedveltéségi értéket összevetve a RANDOM kidob egy számot :)

    KEdveltésgi érték befolyásolók:
    - Friss/régi
    - Jó-e az nekünk,ha a csapból is az előadó folyik? IGen/Nem :)
    - Öröksláger/Idényzene
    - Van-e az előadóhoz kapcsolodó bármilyen játékunk? Igen/nem

    Ezek rémlenek ;) ha valaki máshogy tudja sorry...
  • sharpshooter #17
    90.9 Jazzy
  • PyRex
    #16
    +fav

    Rádió 1: Sean Paul, Nelly Furtado és társai folyik egész nap. Egyszer-egyszer még ok, de amikor egy edzés alatt (1,5-2 óra) már másodszor hallod ugyanazokat a zenéket ugyanazon a rádión és minden egyes rohadt nap ez megy, az elég idegesítő tud lenni...

    Ja meg Juventus és "annyi jó zene van" ... Igen? Akkor b+ miért nem adjátok le azt az "annyi jó zenét", miért 15 számból áll a repertoár?
  • viizo
    #15
    abszolút kategóriában a legalja nálam is a Rádió 1, "ahol csupa igazi mai sláger megy", miközben x éves rongyosra játszott és nagyon megunt zenéket adnak minden nap 10-szer...

    nálam ez odáig fajult, hogy ha besétálok egy boltba és meghallom hogy a Rádió 1 megy a szokásos izékkel, rövid úton távozom, mert nem bírom :/

    #1 látom Békés megyei vagy Te is, Orosházán nem tudod fogni a Csaba Rádiót? az talán még nem annyira elcseszett állomás mint a többi, aránylag sokféle műfaj, többféle évjáratból, tán nem annyira korlátolt, mint a többség.
  • REALista
    #14
    Én csak a Bumerángot szoktam hallgatni rádión...:)
  • Vlala #13
    Márpedig a média az ízlésedet is megvásárolhatja. Legalábbis ők ezt hiszik...

    Ez már őrültség, de mostanában szívesebben nézem a mikorsütőt, abban legalább mindig történnek "fordulatos" események. :)
  • Vlala #12
    Ez a másik poén, a harc a nézeccségér (így, két cs-vel) és a hallgatoccságért.
    5.000 embert figyelnek, az eredményt megszorozzák 2000-rel és hopp, így jön ki a "két és félmillióan nézik hetente" reklámszöveg, ami azért már sok agyat elindít: "ez tényleg ilyen jó? Ekkora marha vagyok, hogy én meg azt a **** másikat nézem?"
  • n3whous3
    #11
    Tényleg az ember idegére megy ez az agymosás. Miért kell belénk tuszkolni azt, hogy a legjobb slágerek? Attól, hogy naponta 100000* hallom, még nem fog megváltozni a véleményem (sőt)
  • n3whous3
    #10
    Csak az ideg kívánkozott ki belőlem. Otthon nincs még net, sz'al az mp3-on kívül ez maradt (volna), de csak szar folyik a ládából (már bocs).
  • Rage47
    #9
    max. kocsiban hallgatok rádiót, akkor is inkább a helyi városit, mert ott mindig új számokat nyomnak...
  • Vlala #8
    Reklámszöveg.

    A kedvencem, amikor egy órában kb. hússzor bemondják, hogy csak zene, szövegelés nélkül.
    A mai, kereskedelmi rádióknak el kell adniuk magukat.
    Annyi zenét tudnak adni, amennyijük van, ezt persze kompenzálni kell olyan sületlenségekkel, mint a "sokak kedvence", "közkívánatra", vagy "az örökzöld sláger". Régebben én is sokat hallgattam, bár akkor még állami kézben volt - csakúgy, mint a tévé, amely azóta lett szennyesláda, mióta kereskedemi adók tarkítják a tahóságshow-kkal és a beszélgetős, "mindenkit érintő" műsoraikkal.


    Marketing, azaz addig üsd a vasat, amíg meleg nem lesz.

    Tökmindegy, ki vagy, honnan jöttél, ha naponta harmincszor leadják a vonyításodat a rádióban, reklámozzák a cédédet a tévében, már világsztár vagy. Tehetség nem kell, csak pénz.
    Ezzel nemcsak az igazi művészeket, a zenéhez tényleg értő együtteseket vágják haza, hanem a közönséget is - ez van, ezt kell szeretni, ha nem tetszik, nem vagy trendy, ódivatú, alternatív k****g vagy, aki nem ért a jó zenéhez... többek között ezért énekel Pataky Attila mulatós slágereket.

    A kedvenc rádiós szövegem az volt, amikor Jáksó bemondta, hogy a reklámot megszakítjuk egy kis unalmas zenével. Na, azon bedőltem - majdnem az árokba, autóban életveszélyes Jákshowt hallgatni.

  • TothLaci
    #7
    Azt játszák le, amit legtöbben akarnak hallgatni. Én már nagyon rég nem hallgatok rádiót. Csak a neten.
  • bertino
    #6
    sok szerkesztőnek megkötik a kezét...
  • prezi
    #5
    mp3 player az én rádióm :)
  • Trisztin
    #4
    rádiós napló: rádió hallgatottság mérési eszköze

    Néhány családnak kiosztanak egy táblázatot,ami órákra és rádiókra van bontva és a rádióhallgatáskor be kell X-elni,hogy mikor melyiket hallgatta...

    Akik mondogatják valószínűleg azért teszik,mert ők rendeltek hallgatottság mérést...
  • mohamed
    #3
    hallgassátok a PONT FM 88.1 - et. Neten is lehet.
  • Frosty01
    #2
    nekem a danubius ment az agyamra ugyanezzel a technikával.
  • n3whous3
    #1
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de kimondottan útálom a rádiót. Sokat hallgattam régebben, de mára csak a hányinger kerülget tőle. Hogy miért?

    1. Sláger rádió. Szerintem sokatoknak feltűnt, hogy ugyanazokat az okádék zenéket nyomják folyamatosan. Cserháti, Edda, KFT, Bikini, Quenn (na ez nem okádék, csak az, hogy ugyanazt a 3 zenét adják tőlük). És még sorolhatnám. És nem csak az a baj, hogy ezeket utálom. Másnak lehet, hogy tetszik. Na de minden nap ezeket hallgatni? Ugyanazokat a lerágott csont zenéket??? Minden jobb együttestől is csak 1-2 zenét adnak, amitől már feláll a hajam.

    2. Rádió 1. Hasonlóak az okok. Itt is van pár "kedvencem", de nem szitkozódok, ez csak saját vélemény. Azért azzal talán többen egyetértetek, hogy nem kéne tényleg folyamatosan ugyanzokat játszani...

    3. Na ez már itteni rádió: Juventus Orosháza. Na mi az új szlogen? "Annyi jó zene van!". Hát ettől is csak okádnom kell. Pár hónapja ez volt az a rádió, amit még hallgattam örömmel. Sok olyan zenét adtak, amit rég hallottam, sőt, volt sok ismeretlen is. De azok is jók voltak. Most pedig "ez". 1-2 hónapig Rádió 1 style volt (de még a mostanitól igényesebb), majd most átálltak a Sláger majmolására. Majdnem tök ugyanazokat játsszák. És még volt képük azt is hírdetni magukról, hogy "nem az elcsépelt zenék mennek".. Á nem. Csak ugyanaz a hulladék, amit a sláger már évek óta nyomat.

    Nektek mi a véleményetek? Nálatok a helyi rádiók ugyanígy meghülyültek?

    p.s. Mondja már meg valaki, hogy mi a f*szom az a rádiósnapló. Kib* sláger és rádió 1 is mondogatja, hogy "írd fel a rádiós naplódba: most az xy rádiót hallgatod..." Na ettől szó szerint idegrohamot kapok.