17
  • gezumezu
    #17
    Valóban elnéztem . Csak végigfutottam a cikket.
  • elmebáj
    #16
    Az átlag fehasználók (tipp) 95%-a azt sem tudja, mi a jogosultság és nem állítja be a hozzáféréseket. Ha kiírja a "gép" hogy telepítse azt ami jött és oda van írva hogy Microsoft, nyom egy YES-t. A maradék 5% beszélgethet a korrekt megoldásokról...
  • BStage
    #15
    kiröhög
    A BITS természetesen impersonate-et használ a jobokhoz, tehát amihez a job-ot feladó usernek nem volt joga, ahhoz a BITS-en keresztül sem lesz...
  • turul16
    #14
    Ha valami/valaki megkéri a progit, hogy tegyen valamit a notepad.exe helyére, amit a kérőnek nem lenne joga birizgálni, akkor mi történik?
  • BStage
    #13
    hát igen.
    ráadásul ugye vagy van eredetileg admin joga a virusnak (mert a barom user adminként futtatta le valamivel) vagy nincs.
    Ha van, akkor nincs is miről beszélni, mert azt csinál amit akar.
    Ha nincs, akkor meg letölthet valamit a netről (amihez tényleg semmi szüksége a BITS-hez) amit aztán futtat. És milyen joga lesz a futtatott kódnak? Ugyanolyan mint neki. Tehát mire ment az egésszel? Semmire, mert önmaga pont ugyanazt meg tudta volna tenni, mint amit megtesz a letöltött program. Bravó.

    A symantec meg lassan tényleg csak igy tud a médiába kerülni. Kár, hogy sok láma meg be is kajálja...
  • Yv@n
    #12
    Továbbá, ha már egyszer a gépet megfertőzte valami szar, akkor annak kb egész midnegy, hogy BITS-en keesztül húzza le a saját extra komponenseit, vagy paraméterezve a default browseren át, lévén azt már amúgyis kiereszti a tűzfal policy...

    Az egész hírmorzsa lényege kb. annyi, hogy a symantec időnként hallatni akar magáról.
  • BStage
    #11
    te sem érted?
    nem az auto update-ről van szó, hanem a BITS-ről. Teljesen mindegy milyen jogokkal fut, mivel nincs ismert hiba benne, igy a virus nem tud több jogot szerezni, mint amennyivel amúgy is rendelkezik. Megkéri, hogy töltsön le x dolgot, letölti, lemezre menti, akár egy flashget. De mivel ehhez már meg kellett fertőződnie a gépnek valamivel, ez teljesen lényegtelen.
  • A1274815
    #10
    System felhasználó írásí és olvasási jogait is lehet szabályozni.

    Amúgy meg a szolgáltatás alapból a %SystemRoot%\SoftwareDistribution\Download könyvtárba ír.
  • Sanyix
    #9
    Minden joggal.
    Önmaga, és a rendszergazda, és M$.
    Akárhova.
  • turul16
    #8
    auto update -t milyen jogokkal futó program ?
    Ki adhat neki megbízást ?
    Hova írhat ?
  • BStage
    #7
    ezt jól elnézted. Külön hangsúlyozza is a cikk, hogy nem a winupdate-kor jön be a virus. A winbe fél évtizede van egy beépitett elég komoly letöltő manager, aminek a user adhat letöltési feladatokat, mellesleg a winupdate (pontosabban az auto update, ez a cikkben is hibás) is ezt használja az update-ek letöltéséhez, hogy ne zavarja a usert a letöltés. Ahhoz, hogy ezzel virust lehessen letölteni már máshogyan meg kellett fertőződnie a gépnek, tehát igazából teljesen mindegy, mivel akkor akár ki is kapcsolhatja a tűzfalat a virus.
  • gezumezu
    #6
    Szerintem ti nem is ezt a cikket olvastátok! Pont arról van szó, hogy miközben windows update-oltok akkor kerül be a vírusírtók számára még ismeretlen trójai. Kikerülve ezzel mindenféle tűzfalat. Higgyétek el, hogy rengetegen vannak olyanok akinek tuttán kívül trójai "hegyek" futnak a gépükön!
  • Grifidos
    #5
    Ez is csak a minden popupra ok-t kattintgató vérpistikéket fenyegetheti.
  • PyRex
    #4
    nod32 A vírusirtó. symantec.. neee...
  • HuskyWolf
    #3
    Symantec phhhmmph .... Mellesleg szerintem a nod32 heurisztikája azonnal kiszűrné az ilyen jellegű támadásokat .
  • Darth Sith
    #2
    a csudába
  • Dondark
    #1
    jjeeeeeeeeeeaaaaaahhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!