31
Lord of War
  • Cat 02 #31
    Pont tegnap gondolkoztam h megnézem újra :)
    Csak 720p-ben kevés helye van.
  • Prince23
    #30
    Nagyon jó film, csak ajánlani tudom!
  • Strabi
    #29
    Letartóztatták a "Halál kufárát", a leggátlástalanabb fegyverkereskedők között számon tartott Viktor But orosz üzletembert - jelentették be csütörtökön Bangkokban.

    A nemzetközi fegyvercsempész-hálózat működtetésével gyanúsított, nemzetközi elfogatóparancs alatt álló Viktor But feltehetően éppen a FARC baloldali kolumbiai gerillaszervezetnek próbált meg fegyvereket eladni, amikor egy bangkoki szállodában elfogták - közölte a thaiföldi rendőrség a sajtóval.

    Az amerikai kábítószer-ellenes ügynökség (DEA) közlése szerint a fegyvercsempészt ők csalták tőrbe. DEA-ügynökök hosszú hónapok során férkőztek But bizalmába, és elhitették vele, hogy a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) képviseletében fegyvert akarnak vásárolni. New Yorkban már csütörtökön vádat is emeltek ellene azon a címen, hogy több millió dollár értékben próbált fegyvert eladni az Egyesült Államokban terrorszervezetként nyilvántartott FARC-nak.

    Az orosz sajtóértesülések és az ENSZ adatai szerint 41 éves, tádzsikisztáni születésű But légi teherfuvarozó vállalatok hálózatát működtette a Közel-Keleten, Afrikában, Kelet-Európában és az Egyesült Államokban. Az ENSZ és az amerikai pénzügyminisztérium azzal vádolja, hogy légi fuvarozó hálózata felhasználásával a világ számos konfliktusövezetében sértette meg az ENSZ fegyvereladási tilalmát. A gyanú szerint Afganisztánba, Angolába, a Kongói Demokratikus Köztársaságba, Libériába, Ruandába, Sierra Leonéba és Szudánba is került a közreműködésével fegyver.

    Állítólag Butról mintázták a Nicolas Cage főszereplésével készült Fegyvernepper (Lord of War) című 2005-ös amerikai mozifilm címszereplőjét. Az ellene szóló vádakat következetesen tagadó But életéről 2007-ben könyv is született két újságíró, Stephen Braun és Douglas Farah tollából. A könyv a férfi nem éppen hízelgő ragadványnevéről - Merchant of Death (A halál kufára) - kapta a címét.

    A szerzők szerint But, a szovjet légierő egykori tisztje, azzal alapozta meg "vállalkozását", hogy a Szovjetunió összeomlása után nagy mennyiségben vásárolt fel repülőgépeket és fegyvereket.

    -------

    Valyon őt szabadon engedik?
  • karajjj
    #28
    fúúúúúú ez rettenetes nagy film, főleg ahogy a szocis fegyverekből baromi nagy üzletet csinál...
  • w77d
    #27
    most fejeztem be a film nézését, és egy iszonyat nagyot csalódtam benne pozitívan! Még mindíg a film hatása alatt vagyok! Hihetetlen!
  • viizo
    #26
    pont most hétvégén szereztem be a Fegyverneppert, és nagyon pozitívan csalódtam benne, főleg hogy korábban nem is nagyon hallottam erről a filmről.

    tényleg már majdnem a SötétBarom által lentebb említett Betépve c. filmhez fogható, és bár azt sajnos nem éri el, de nem jár messze.
  • Mincsi
    #25
    király film
    sztem ez a film és a Véres gyémánt kiegészítik egymást..
    az egyik arról szól, h hogyan adják el gyémántért, a másik meg arról, h a gyémánt honnan van.
  • ryhdeksan
    #24
    Isten ez a film, nagyon üt!!!!
  • CattiBrie
    #23
    na, az a jelenet jó volt.. :))))

    de amúgy nekem nem jönnek be az ilyen filmek :((
  • trogerzsiger
    #22
    Jó film!!! főleg a "használt fegyver! most hogy adjam el!" vagy hogy volt azzzal a diktátorral.
  • joshua
    #21
    Fasza volt! Nagyon jó. Meg én amugy is szeretem a cage filmjeit.
  • Seaweed
    #20
    alap
    No#1
    nem kerdes
  • modellmaker
    #19
    "MP5. Adjak hozzá hangtompítót?"
    Nagyon tetszett a film. Nicolas Cage A végén az uccsó pár mondat szintén elég jó... nem azoknak való film szerintem akik csak megnézik és utána nem gondolkodnak a filmeken.
  • Thadius #18
    nagy film, jared leto kedvenc (rekviem egy álomért) :)
  • Laky
    #17
    iszonyat jó film
    szintén nagy kedvenc!
  • Police88
    #16
    Én is pár hónapja láttam tök ismeretlen volt a címe és végül nem bírtam levenni a szemem a tévéképernyőről... aztán megnéztem a szellemlovast hát az szörnyű volt... xD
  • endiboy
    #15
    nagyon jó film
  • 505thZajcev[PT]
    #14
    Nekem is nagyon bejott, az OST-jet mai napig hallgatom, az egyik szam reszlete a csengohangom ;)
  • Thanatos
    #13
    very best
    nagy kedvenc film :)
  • cement
    #12
    gecijo film volt kb 1 honapja lattam
  • Cat 02 #11
    engem a golyó útja is
    először vaslemez a végén meg egy tizenéves fejében :S
  • Evin
    #10
    Nem rossz film, eléggé nézhető, de nekem kicsit komor volt a hangulata.
    A nyitó kép, azzal a baromi sok lőszerre, nagyon megfogott.
  • ffxi
    #9
    Király film, szeretem!
  • SötétBarom
    #8
    Az égész film végig a Betépve címűre emlékeztetett.. Amúgy sztem kiváló.
  • TS Zolly
    #7
    ,, Avtomat Kalshnikov 1947-es modell. Az ismertebb nevén az ak47-es, azaz kalasnyikov. Ez a legnépszerübb támadó fegyver a világon. Mindenki imádja. Kovácsolt acél és retégelt lemez elegánsan egyszerü ötvözete. Nem törik, nem akadozik és nem melegszik túl. Akkor is lehet vele lőni ha sáros, vagy homokos. Egy gyerek is képes lenne használni. Használják is. Oroszok egy érmére, mozambikba lobogojukra tették fel a puskát. ,,
  • Cat 02 #6
    én is most láttam h 2005 ös :D
  • Zoli007
    #5
    Nekem az egyik kedvenc filmem. De nem nyitottatok neki kisse keson topicot?
  • blackgamer
    #4
    én csak Az évszázad üzlete-t láttam
    abban is fegyvereket adnak vesznek
  • Csesza
    #3
    nekem is tetszett, a többi Nicolas Cage filmmel egyetembe :)
  • Cat 02 #2
    Bemutatás 1 +előzetes
    Második
    Harmadik
    Negyedik

    mondjuk mindenhol ugyanazt írják le :)
  • Cat 02 #1
    Nem is olyan régi film nekme nagyon bejött

    ITT van róla egy kritika bár eléggé lehúzzák