36
Mini kamera postagalambokra
  • varju11
    #36
    kemcuccok.hu
  • Predator752
    #35
    Sziasztok!
    Ezt a kamerát nem lehetne rátenni a galambra?
    Méretek: 40x80x14mm
    37 g
    Vagy ha használ, valaki ilyet vagy hasonló kamerát az írjon!
    Köszi!
    http://www.pacomodell.hu/flycamone2/
    http://www.007spyshop.de/catalog/images/102021.jpg
  • limperatore
    #34
    olyan kamera érdekelni amivel rádion lehet küldeni a képet gépre egyből


    pl. toll-ba kamera amivel a dogát kilehet puskázni
  • 4kos
    #33
    De így utánajárva nagyon nincs olyan ami bármilyen hatótávolságba képes lenne jelt adni vagy kifizethetetlen.
  • jefferson83
    #32
    Itt a lényeg, hogy egy bizonyos hatótávolságon belül működik, ami a te igényeidet biztos nem elégítené ki.
  • 4kos
    #31
    http://www.freeweb.hu/minicar/kameraweb/zt802/index.html
    Szerintetek meglehetne próbálni?
  • blackgamer
    #30
    itt látható működés közben
  • 4kos
    #29
    max 20000Ft-t
  • Firerock
    #28
    nem tudom hol láttam de volt 1 olyan hogy egy sas hátára szereltek 1 pici kamerát
    és nagyon szép képeket csinált
    de gondolom vmi méregdrága kütyü volt.
    és kül meniy pénz szánnátok rá?
  • blackgamer
    #27
    mondjuk a receiver-t nem vinné a galamb, csak a kamerát és egy 9 Voltos elemet
    talán elbírja
  • PyRex
    #26
    de a topicindító postagalambján már húzós lenne :/
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Miért? Pl. a kutyáimra simán tundék ilyet szerelni és már mehet is a móka! :D Csak lerágnák a rohattak! :DDD
  • blackgamer
    #24
    létezik ilyen és ilyen de ezeken még sokat kellene barkácsolni
  • 4kos
    #23
    Hát akár útvolalra is az se lehet rossz végig követni merre jön...
  • blackgamer
    #22
    útvonalra vagy kiváncsi? vagy légifelvételt szeretnél készíteni? (utóbbira jobb ötlet egy modell repülő)
    van karórás gps is, esetleg beállítható rajta hogy bizonyos időközönként mentse el a poziciót akkor jó megoldás lehet
  • Prince of Máté
    #21
    Bedugod a tolat aseggébe az Haccójon!
  • VRSDM
    #20
    egész értelmes és érdekes a téma...
    bár megvallom először azthittem cagimavito támad újra... de

    15 - és mire használod az 50.000-es kütyüd? :D
  • 4kos
    #19
    De azse lenne rossz ha valamilyen gps rendszer lenne de azok elég drágák nem érnének meg ilyen próbálkozást.Vagy tévedek?
  • 4kos
    #18
    Jó lenne ha minnél kisebb , lenne kevésbé akadályozná mer ügye hogy messzebről hazajön e egyáltalán nembiztos és az ha hátráltatja egy kamera akkor a ragadozóknak is jobban kivan téve és akk oda a galamb is meg a kamera is...
  • armageddon666
    #17
    sztem most is lehetséges csak nem az ilyen minicuccokkal ^^
  • F1re
    #16
    vami ien kepet en is lattam vahol :D es nem olyan kiss cumo volt a hatan
  • F1re
    #15
    ienem van :) --> Ien
  • blackgamer
    #14
    egy galamb mekkora súlyt bír el? max egy webkamerát?
  • ColdFire
    #13
    itt találhatsz sok kütyüt (az Amerikai Pite 4ben is ezt a honlapot böngészi Sztifleröcsi) :D
  • 4kos
    #12
    hát igen valami olyasmit szeretnék ami lefényképezi én meg letöltöm , igen erre én is gondoltam hogy elég mosódott képek lesznek,na mind1 majd 10 év múlva lesz olyan technika amivel lehetséges :)Csak gondoltam azért mert láttam egy könyvben ami a postagalambok a II világháborús szerepéről szólt és ott a könyv borítóján a galamb nyakába egy fényképezőgép van
  • Pheaper
    #11
    banold már plz
  • sweech
    #10
    kemény vagy, bazmeg.
  • PyRex
    #9
    szerinted melyik topicban fért volna el?
  • Rexor
    #8
    no comment
  • blackgamer
    #7
    nem nyomonkövetni szeretne a topicnyitó, hanem szép tájakat látni [így értelmezte]
  • PyRex
    #6
    Szerintem amúgy az ötlet azért nem az igazi, mert repülés közben feltehetőleg egy ilyen kis kamera elég ramaty képet készítene: megkockáztatom, hogy a felismerhetetlenségig elmosódott lenne. Ami meg jó lenne ilyen célra, az szerintem iszonyat drága, vagy normál földi halandó számára nem is hozzáférhető :)

    Én inkább azt mondom, hogy egy GPS adóvevőt kellene szerezni és valahogy azzal nyomonkövetni.
  • PyRex
    #5
    a toll, meg a zippo kifejezetten érdekesnek tűnik :)
  • PyRex
    #4
    De ő szerintem nem arra gondol, amire Te. Ha jól értem ilyenkor a kamera egyből tobbábbítja wireless a jelet, neki pedig arra lenne szüksége, hogy csak állóképeket fotózzon, amit majd letölt utána a mini-kameráról, amikor a galamb megérkezik.
  • blackgamer
    #3
    érdekes téma, vannak nagyon apró fényképezők, nem tudom lehet-e itthon kapni
    Londonban pl. van egy kém bolt és ott árulnak ilyeneket, gondolom neten lehet rendelni is
  • F1re
    #2
    nekem van 1 kamom 100m ig hat asszem XD de azt elbirna csak az a gond hogy
    mindig bekell hanglni a vevot vagy is mivel a galamb folyamatosan repul folyamatosan tekergethetned azt a szart amugy gprs 1segek nem jok ? nem tom azok mekkorak
  • 4kos
    #1
    Szóval postagalambokat tartunk én meg édesapám és sokat gondolkodtam azon milyen jó lehetne ha egyszer megnézhetnénk milyen tájon jönnek haza.Erre szeretnék valamilyen fényképezőgépet ami mondjuk óránként csinál egy képet és ha hazajön letudnám tölteni róla.Kérdeznem leeht e valahol kapni ilyesfajta kamerát amit el is bír egy galamb.