74
  • Wittao
    #34
    Imádom az Apple cuccait, sokszor kiállok mellettük. De igazából ennek az Apple TV-nek az értelmére egyelőre nem sikerült rájönnöm :)
    Ha egy picit drágább gépre tudnék áldozni, akkor MacMinit venném az AppleTV helyett. Sokkal többet tud. Én jelenleg is azon dolgozom, teljesen korrekt. (ez már felveszi a belinkelt Acerrel is a versenyt)

    Apple marketing az olyan, amilyen. Nem kell mindent beszívni tőlük, de azért vannak jó dolgaik (iPod jobb annál, mint amennyire sokan itt lehúzzák).

    Az áron vekengőknek ajánlom azért, hogy nézzék meg pl. a MacBookok árait és hasonlítsák össze más minőségi brand cuccok áraival. Szerintem nem egetverő a különbség.

    AppleTV csak fanatikusoknak!!!
  • Gerygrey
    #33
    Fullos számítógép 55ezer forintért? Namennyémáahülyeséggel...
    Attól hogy fut rajta OSX (legalábbis van róla kép mintha futna) ez még nem lesz számítógép. Ez olyan mint akik Win95-öt tettek a PSP-re és arra mondják hogy PC, csak mert sikerült elindítani a Passziánszt.

    Az USA árat felhozni pedig badarság, mert kint a többi megoldás ugyanúgy olcsóbb, ez a gép tehát relatíve ugyanúgy drága.
  • Gerygrey
    #32
    Kérdőjelezd csak meg, gondolom te még nem láttál szép HTPC-t, ami nem jelenti azt hogy nincs is. Ez mondjuk valamivel drágább mint az Apple TV de ár/érték arányban is lekörözi.


    Intel Core Duo processor
    1 GB 553/667 MHz SDRAM
    250GB SATA HDD
    DVD±RW DL optical drive
    2 Hybrid Analogue TV Tuners
    2 DVB+T TV Tuners
    HDMI res. 1080p with HDCP
    DVI res. 1920×1200
    HD Audio with Dolby Digital Live & DTS Connect support
    5.1 channel audio decoding for Dolby Surround
    DTS Neo PC Virtual Surround Sound
    7.1 Channel abalogue output
    Ouputs: DVI-I, HDMI, Set of Component (Y Pb Pr), TV antenna i/o, 2 S-video (front, rear), 2 composite RCA (fron, rear), 2 SCART
    Wi-Fi
    Windows Media Center OS
    Dimensions: 430 x 335 x 70 mm
  • Troll
    #31
    Kérdés, hogy minek akarod megvenni. Ha médialejátszónak nem szereted, nem veszed meg. Ha szeretnél egy fullos számítógépet 55e forintért (persze usa áron) garancia nélkül, akkor nagy jó. OSX + AppleTV Ha gazdag unatkozó amcsi lennék, tuti vennék egyet.
  • Troll
    #30
    Az ugyanilyen kicsit és csöndeset azért megkérdőjelezném. Az ótvar HTPC házak még mindig akkorák, mint egy 2*100 wattos Pioneer erősítő a hőskorból, és kábé úgy is néznek ki. Az ár... hát igen, másfélszer annyiba kerül itt, mint az USÁban. Na bumm, nem mi vagyunk a célcsoport.
  • DoctorJohnson
    #29
    Hehh, énis ott voltam a tegnapi bemutatón :)
  • AnarchoiD
    #28
    veszel egy xboxot es ottvagy ahol ezzel vagy es azon van mplayer port is ....
  • AnarchoiD
    #27
    useless
  • Gerygrey
    #26
    Aha, és miután megveszem majd azon nyomban "meghekkelem" a gépet, másnap előjön valami gyári hiba aztán nuku garancia és cseszhetem... Ugyanezért nem veszek konzolt sem, nekem a garancia fontos, és PC-n akármit csinálok megkapom ezt a biztonságot, ha bármivel baj van cserélik, akkor is ha divx-et akartam lejátszani (ami nem feltétlenül warez film). és akkor is ha másolt játékkal játszottam. Egy hw gyártó ne döntse el hogy mit szabad és mit nem.

    Amúgy sem az a baj hogy HDMI-s lapos tévé kell hozzá, hanem hogy egy normálisabb HDMI-s lapos tévé felbontásának kb negyedét (sem) használja ki ez a cucc, magyarul parasztvakítás.
  • archelf
    #25
    Ja és az "igazi" HD tartalomnak is lőtek:
    1280 by 720 pixels at 24 fps, 960 by 540 pixels at 30 fps

    Még HW videogyorsítás sincs benne, pedig ennyi pénzért legalább ezt elvárná az ember...

    AE
  • archelf
    #24
    Egy ugyanilyen kicsi és csendes HTPC-t összeraksz ennek a 2/3 árából, és ugyanazt felrakod rá, mint erre a drágaszágra...

    AE
  • Troll
    #23
    Esetleg érdemes utánanézni a hackoknak, folyamatosan csinálják őket a fanatikusok. Kiderült, hogy 4:3-as CRT-vel is működik, nem kell HDMI-s lapos hozzá. A szoftverét is folyamatosan feszegetik, lesz ebből még divx, xvid. Végül is egy teljes értékű számítógép, kicsi, csendes.
  • Gerygrey
    #22
    Na az már mindjárt más, így valóban tök olcsó, a hülyének is megéri

    80 giga meg baromira hasznos úgy, hogy egy rohadt mappát nem tudsz rajta létrehozni, csak ömlesztve bepakolni a zenét, ráadásul azt is a szar iTunes-szal aminél rosszabb és áttekinthetetlenebb lejátszót még nem nagyon láttam, még az általam szintén gyűlölt Windows Media Player is fényévekkel jobb. Felraktam az iTunest hogy kipróbáljam, a gépen levő zenékből minden logika nélkül megtalált 30 darabot és egy ízlésesnek vagy dizájnosnak semmiképp nem nevezhető excel táblázat kinézetű katyvaszt csinált belőlük. Képzelem milyen lehet ugyanez 2000 számmal. Ha az iTunes jelenléte az Apple TV előnyös funkciója, akkor nem sok jót tartogat.
  • neevous
    #21
    A 30 gigás ~70 rongy
    A 80-as ~94 mégsem 130:)
  • Cat #20
    "az a bajom, (nekem is) az apple-l, hogy túl drágán ad szart"

    minden annyiba kerül, amennyiért megveszik.
  • aDannyBoy
    #19
    én meg nem terveztem eddig, hogy veszek almalevet :)
    grat grey :)
  • simonyip
    #18
    Eddig nem terveztem hogy veszek pocket PC de igy apple-ösitve elfogadnám. lehet veszek is egyet. tud valaki linket honnan lehet iPhone GUI-t szerezni? esetleg aki probálta
  • WinfIlka
    #17
    En is kerek belole. Azert jo nekunk, hogy nem azt a szutyok lottyot isszuk, mint a tobbiek.
  • Carbine
    #16
    Én kérek 200 hektót, annyira jóól néz ki. biztos finom is. Az emblémából gondolom, hogy zamatos barack üdítő, 100%-ig természetes.
    Legyen inkább 500 hektó, biztos, ami biztos.
  • Gerygrey
    #15
    Ezt most dobtam össze Photoshoppal.

    Ilyen almalét kéne piacra dobni, 350 Ft-ért lehetne adni literjét, elég lenne egy tasak 40 ruppós bolero löttyport feloldani a liter vízben. Szerintem tuti siker lenne :D

  • mefiblog
    #14
    Ez végső soron teljesen lényegtelen; házi ügyeskedéssel fele ennyiből(!) össze lehet rakni egy HTPC-t, ami ötször ennyit tud.
  • Carbine
    #13
    "gyébként miből állapítja meg, hogy az xvid kódolású film, amit le akarnék játszani rajta, az torrentről warezolt film, vagy mondjuk videokamerás családi felvétel, vagy éppen általam szerkesztett videoklip, amit szívesen megmutogatnék a nagyképernyős tévén a haveroknak?"
    pofon egyszerü! Szitu: lemez meghajtóba be, optikai egység megkérdi a tömöritett anyagtól:
    - hogy szereted az almát?
    - hááát... P2P!!!
    - Akkor te kalóz példány vagy, húzzá el innen, még az iTunes címét sem tudod!

    Jó kis linkek, rég röhögtem ennyit, kösz.
  • Gerygrey
    #12
    Irígység leírni valamiről a véleményünket, ami drága és ahhoz képest szinte semmire se jó? Én például megengedhetném magamnak ezt a kütyüt, ha értelmét látnám megvenni akkor félretennék rá, de egyszerűen nem tudnám mire használni. Képeket és 640*480 felbontású filmeket (ha jól tudom az iTunes-ban ilyeneket adnak) meg tudom nézni a 10 ezres teszkógazdaságos DVD játékoson is, az eggyel felette levő 15 ezres kategóriába tartozó mellől meg már a kompozit/scart kábelt sem spórolják ki.

    Egyébként miből állapítja meg, hogy az xvid kódolású videofile, amit le akarnék játszani rajta, az torrentről warezolt film, vagy mondjuk videokamerás családi felvétel, vagy éppen általam szerkesztett videoklip, amit szívesen megmutogatnék a nagyképernyős tévén a haveroknak? Ez a fajta hozzáállás az Apple részéről nagyon nem tetszik, alapból utálom ha korlátoznak, pláne ha ennyiért. Kíváncsi vagyok az iPodnak hány (tized) százalékos piaci részesedése lenne ha nem vinné az MP3-at ugyanezen a horror áron amin megy.

    Félig off, egy kis kikapcsolódás:
    Egy kis iPod-móka, hatalmas poén! :)
    Ez se rossz: iPod emulátor Pocket PC-re :) (van már ipod nano skin is hozzá) és Nintendo DS-re :D

    Ja, és nem mehetünk el szó nélkül a szintén Pocket PC-re telepíthető iPhone GUI mellett sem :)
  • Carbine
    #11
    bocs a tömérdek helyesírási- és értelmi hibáért. Majd legközelebb igyekszem 100%-os nyelvtani helyességgel fikázni valamely multi céget.
  • Carbine
    #10
    Hogy irigy vagyok? Igen, minden emberben van irígység. Amúgy nem feltétlenül azért nem vesz meg az ember valamit, mert nincs rá pénze... képzeldd, megtudnám venni, sőt, még maradna is bőven, egyrész nem menne a fekete LCD-hez. Másrészt, véletlenül ojan VGA-m van, amin van egy ilyen, TV-out, vagy mi és tudtommal ez a mai VGA-k többségén rajta van. Most persze mondhatod azt, hogy akkor mindenki rakja a gépet a TV mellé, mert én ezt mondtam. Felőlem, akár a kertbe is rakhatja.
    Végül, nem kéne közönséges találgatásokkal leégetned magadat. Miből gondolod, hogy a hasamra csapva elkezdem szekállni az APPLE-t??? Van rá okom, megbiztam, benne és atermékeikben, pontosabban háromban, de eljátszották ezt a bizalmat.
    Na megyek eszem inkább egy almát, mert csak magamat idegesítem ezzel
  • Sanyix
    #9
    Hát ja, bevallom én is irígykedem, hogy az appleéknek sikerült meggazdagodniuk abból, hogy tudatlan embereknek divatot teremtenek, akik az szar árut boldogan veszik/ vagy átlagos árut dupla áron, és ezzel iszonyat nagy pénzeket akasztanak le a buta tömegekről... jó lenne ha én is tudnék ilyet csinálni, bár lehet lenne egy kis lelkiismeretfurdalásom :\
  • Darth Sith
    #8
    az a bajom, (nekem is) az apple-l, hogy túl drágán ad szart. Ott az iPod. 130 rongyot elkérnek érte, közben az aksija szar, egyszer leejtem térd magasságból és már be sem lehet kapcsolni. És ehez még jön az, hogy rohadt drága, mind össze azért mert belerakták egy 100HUF-os fröccsentett fehér műanyag dobozba. 70-80rongyos playerek simán tudnak annyit, sőt mostanság sokkal többet mint egy 130rongyos iPod, továbbá sokkal tovább bírják az aksik és strapabíróbbak. Engem egyszerüen az zavar, hogy pofátlanul magasan adja azt, amit kb 100ad annyiért gyártat le. Oké, legyen profit, de azért a pofátlanságnak is van határa. A sok mezei júzer meg megveszi, mert 5.1-ben kapja a képébe a marketinget, hogy neki ettől jó lesz, etttől májer lesz. Pl az iPod egyáltalán nem egy jó lejátszó, sőt kifejezetten gyenge, a saját kategóriájában. Vicces hogy a nála sokkal jobb playerek is majdnem fele annyiba kerülnek. Elgondolkodtató.

    Ez a bajom az Apple-el. Az OSX és társai rendben vannak, azokat szeretem, mert használható, igaz hogy az is tetü drága, és kb 4 hasonló kaliberü PC-t összetákolok egy Mac árából. De az használható, de szintén aránytalanul drága, a tudásához képest, csak azért mert ráfröccsentettek a ház oldalára egy almát. Nem irigy vagyok, mert megtehetném, hogy veszek, de nem. Mert van ár/érték arány. Ez olyan hogy megtehetném hogy veszek 40 rongyos armani pólót, de nem veszek, mert kb a gyártási költsége 500ft, és 40k HUF-ért adják, csak azért mert van rajta egy cimke. Ennyit nem ér.

    A cikkről meg annyit, hogy nem igazán értem hogy ez mire jó. 1500ftből veszek egy kábelt és összekötöm a géppel és bármit tudok vele csinálni. Ez még drága is, és teljesen korlátozott. De ha még csak videózásra, zenére meg képnézegetésre lenne oké, de még a videók nagyrészét sem játsza le. Kb az eredetiket meg ami az iTunes-n fent van. De ha eredetit akarok nézni, akkor berakoma 10k HUF-os dvd lejátszóba, mert valószínüleg azon vettem meg, ha eredeti. A trailer-eket meg híradásokat, gépen is meglehet nézni. Tovább tart átpakolni erre, mint megnézni. sztem ez megint csak felvágásra jó, igazából haszna nincs. jól virít a tv mellett és fellehet vele vágni, de azon kívül...
  • asysoft
    #7
    Tudtommal meg lehet piszkálni, hogy vigye az xvidet is, felirattal együtt.
  • endrúdí
    #6
    Ez ugye nem minősül reklámnak? http://transcode360.co.uk/Default.aspx
  • endrúdí
    #5
    NAAAAAAAAA, a harmadik bekezdés közepén a lényeg: "Ez azt jelenti, hogy a kedvenc torrentről lehalászott xvid videóinkat .srt kiterjesztésű felirattal akár el is felejthetjük" , most innentől kezdve bekaphatják :D

    Simán felraktam volna egyet a hálóba, hogy ott is tudjak filmet nézni, de jobb így nekem, ha nekik nem is kell annyira a lóvé :D

    XBOX360 + transcoder
  • zzebi
    #4
    Jaj, de sajnallak. Tudnam mit artott neked az Apple, hogy ennyire szapulod. Ja, hogy nem artott semmit, csak az a gondod vele, hogy tul draga es nem engedheted meg magadnak? Tudod, ez az erzes az, amit ugy hivnak: irigyseg.
  • Carbine
    #3
    Szegény ALMÁS bácsik, kérem bocsássanak meg nekünk, kis pénzű magyaroknak, illetve egyéb, volt szovjet szatellit államnak, hogy nem tudunk elég nagy piacot adni, ahhoz, hogy ide toljátok a kis pénzéhes pofikátokat. De, ha lesz egy kis szerencsék nem is jöttök, és nem nyomjátok -milliárd dolláros marketing- préssel az arcunkba, a banális szarotokat, azt üvöltve, hogy ez forradalamasytja az Isten házimoziját is!!! The best APPLE, is the rotten APPLE... Deal with it!
  • CSOCSO
    #2
    amig a divxet nem tamogatja addig felesleges lesz ilyet venni...
  • Gerygrey
    #1
    Öööö... És mire jó? (nem fikázom az applet, csak kérdezem, mert nem derült ki a cikkből hogy bármiféle hasznos szolgáltatást nyújtana ez a kütyü majd' 100 rongyért)