90029
  • arty
    #87989
    Rengeteg játékban van ilyen, a tradicionális vsync így működik: ha nem bírja a kártyád a 60at, akkor 30-at kapsz ésatöbbi.
    Ha a játék nem tudja (ezek szerint a black flag ilyen), d3doverriderrel lehet rajta segíteni - force triple buffering... talán te is ezt használtad.
    Én legalábbis ezt szoktam...

    Mike333: hogy te mit tapasztalsz és mit nem, az irreleváns. A 970 hibás termék, a 3.5gb feletti részt genyalassan lehet elérni. Ez tény.
    Amikor beszaggat egy játék, honnan tudod, hogy a ramhiba miatt tette vagy máshol volt a bottleneck? ;) Én nem tudom, nem is érdekel, nincs időm-erőm ezt troubleshootolgatni, együtt élek vele. De nem fogok ideologiát gyártani, hogy a hiba "nem létezik".
  • alyr2
    #87988
    Senki nem fog a torkodnak esni, ha normálisan leírod amit gondolsz, vagy tapasztalsz! A 970 egy jó kártya csak annyit nem ér amennyit kérnek érte..az utolsó 500 mega memóriájának elérése akkor sem akkora sávszélen valósul meg mint a többi 3,5 giga, így ha belemész lassulást eredményezhet!!(ez azt jelenti hogy előfordulhat, nem azt hogy elő is fog) így ez számomra nem 100% teljesítményű kártya..a ropszámok sem stimmeltek a leírásban a valósághoz képest..stb de ebbe ne másszunk bele..
  • Mike333 #87987
    "A túl jót meg hagyjuk, amikor egy selejtes termék alapvetően :) (ramhiba 3.5gb felett)"

    Tájékoztatásul közlöm, hogy mióta nekem megvan ez a kártya azóta egyszer sem jött elő az a titokzatos lelassulás. Pedig mindenféle játékkal nyüstölöm nap mint nap. Far Cry 4 3.7 gb vramot használ de semmi, próbaképp felraktam a Cod:AW-t az felmegy 3.8-ra is de szintén semmi lassulás. De ezért ne essetek a torkomnak mert egy Amd topikban kellett tisztáznom ezt a mítoszt, köszi :D
  • Madi92
    #87986
    "Elárulom: ez a vsync lényege. 60/30/20/15/stb lesz a frémrátád, ha vsync be van kapcsolva. Kikapcsolva meg 15-213fps/bármennyi, képtöréssel vagy anélkül. És akkor a driver a szar? ;)"

    De, ha megnézed pl az AC: Black Flaget (Későbbiekkel nem játszottam), akkor ott csinálja azt, hogy ha van 60 fps akkor annyi, de ha nincs meg, akkor nem 55-re megy le, hanem egyből 30-ra. Máshol ez nem így működik, ezért gondoltam driverből megoldani, mert akkor nyilván cap-olná 60nál, de ha nem lenne meg, akkor nem 30-ra esne vissza, hanem csak 55-re. De nem működik, szóval egyéb programokkal kellett megoldani és úgy már igen.
  • arty
    #87985
    nem irt alpári módon, mégis egyből retardáltnak nevezted.
    és kb mindig ezt csinálod, ha valaki beirja ide a véleményét, ami nem egyezik a tiéddel .... irj ellenvéleményt, a személyeskedést meg ne erőltesd :)
  • alyr2
    #87984
    Vegyen a hímtagom NV-t..inkább eliszom/szórakozom a felárat..a stílusom meg ahhoz igazodik amire válaszolok..ha alpári módon ír úgy válaszolok..
  • Hasselhoff72
    #87983
    :)))
  • arty
    #87982
    "Nyilván nem hasonlítottam a 270-hez. Egyszerűen csak csalódtam az amd-ben. Mantle kuka, dx12 vel sem tudom, lesz-e valami."

    Téged hol érint az apimizéria a mindennapokban?

    "Drivereik szarok, ezen nincs mit szépíteni. Kedvencem, hogy driverben hibába állítom be, hogy mindig legyen v-sync, nem működik. Pedig hasznos lenne, az olyan játékoknál, ahol vagy megy 60-nal vagy visszaveszi 30-ra. "

    Elárulom: ez a vsync lényege. 60/30/20/15/stb lesz a frémrátád, ha vsync be van kapcsolva. Kikapcsolva meg 15-213fps/bármennyi, képtöréssel vagy anélkül. És akkor a driver a szar? ;)

    "Amúgy az 50 watt jó lesz 150-nek is.
    Pedig sokáig ati-s voltam, 4870, 6870, 270x.
    De egyszerűen túl jó az a 970. "

    Játék alatt a 970 83 wattal eszik kevesebbet, mint a 290 (ph teszt, metro ll).
    Hogy ez kinek sok, kinek nem .... nekem pl sok volt, a 970 szimplán csendesebb, ezért végül 2db 290 után váltottam.
    Viszont drágább is, jócskán - ergo ár/teljesitményben már más a helyzet.

    A túl jót meg hagyjuk, amikor egy selejtes termék alapvetően :) (ramhiba 3.5gb felett)

    "De amit ÉN látok, hogy egy-egy nagyobb játék kiadásakor az nv dirvere már másnap kint van. Nem kevés fps javulást hozva magával. Addig amd szeret rajta kotlani. Majd kiad valami, aminek a leírásában benne van, hogy xy játékra optimalizálva. Aztán belépsz a játékba, hogy talán azért egy 5 fps-t csak kaptál, de NOPE.
    Vicces amúgy. Egyszer kipróbáltam. Megnéztem valamelyik játéknál, hogyan fut egy játékra optimalizált driverrel, meg egy olyan driverrel, mikor a játékról még hír sem volt. Különbség zéró. "

    A gameready driverek fosok. Utóbbi fél évben 2x is beszoptam velük, ilyenkor assetto corsaban szürke képernyő, amire eleinte azt hittem a tulhajtás miatt van, de hálistennek nem - cserébe XY játékban +3fps?! Nane. Azóta párhavonta felrakok egy whqlt és sz*rok a pluszfrémre, ennyi szopást nem ér.
    Ez kb az amd beta drivereire is igaz.

    A gyorsulás meg... tesztoldalak sokszor kimérik, van amikor van előrelépés, van amikor nincs. Egy-egy játék alapján konkluziot vonni szvsz butaság.

    ---

    alyr2: figyelj már az alpári stílusodra ... legjobb lenne nv-t vennél és átmennél a másik topikba :))
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.11.24. 08:27:49
  • Madi92
    #87981
    Tehát nincs vele baj, de a ződ is szar legalább. Értem én.
    De amit ÉN látok, hogy egy-egy nagyobb játék kiadásakor az nv dirvere már másnap kint van. Nem kevés fps javulást hozva magával. Addig amd szeret rajta kotlani. Majd kiad valami, aminek a leírásában benne van, hogy xy játékra optimalizálva. Aztán belépsz a játékba, hogy talán azért egy 5 fps-t csak kaptál, de NOPE.
    Vicces amúgy. Egyszer kipróbáltam. Megnéztem valamelyik játéknál, hogyan fut egy játékra optimalizált driverrel, meg egy olyan driverrel, mikor a játékról még hír sem volt. Különbség zéró.
    De mind1, ez az én véleményem, amiért láthatóan nem lettem népszerűbb, persze amd topik, szóval érhető a dolog.
    Ha úgy állnék anyagilag, azért csak kipróbálnám azt a ződ 970-est.( Btw anno volt már egy 6800Gs-em :D ) Persze, ahogy ismerem a szerencsémet, ahogy váltanék, jönne a dx12 és R7-es szériáig visszamenőleg megduplázódna a teljesítmény.
  • alyr2
    #87980
    Driverekkel semi baj nincs..user error tobbnyire..a fogyasztas kurvara nem szamit imvel ugyis legalabb 550W tapot vesz mindenki silver besorolassal mar akinek esze van..szamlaban meg az a havi 100 forint kb elhanyagolhato..az nv felarhoz kepest..mellesleg az nv driver pont annyira szar mint az amd..
  • Madi92
    #87979
    Jó lehet, hogy voltak benne túlzások, de a driverek még mindig nem érnek semmit. Fogyasztás még mindig jobb zöldeknél. Hosszú távon ez is szempont lehet.
    Ár/Teljesítményben lehet tényleg megéri az AMD, de ettől még zöld logó van sok helyen.
  • alyr2
    #87978
    HA nem ertessz hozza, akkor ne irkalj marhasagot inkabb kerdezz rendesen..
  • Madi92
    #87977
    Ember. Csak mert nem értek valamihez vagy nem jól látok valamit vagy nem úgy látom, ahogy ti, akkor egyből retardnak kell hívni valakit? Főleg egy ilyen semmit érő dologban? Mégis csak egy faszom tárgyról beszélünk.

    Elmehettek a sunyiba.

    Ui: :)))
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2015.11.23. 22:11:16
  • Hasselhoff72
    #87976
    Johogynem termeli az aramot, hagyjuk mar bobbi:))) Egyebkent tok egyszeru add el vegyel 970-et:)))
  • Hasselhoff72
    #87975
    Postjaidat elolvasta:)))))
  • Madi92
    #87974
    És ezt hogy számoltad ki?
  • alyr2
    #87973
    Mantle miert lenne kuka? DX12 alapja Vulakn ami kijon kb 80% mantle..a vidia fele annyit nem tett a pc piacert mint az amd..a W3 meg a gameworksz szörgeci szimulacio miatt oli az amd kartyakat, de az nvidiat is csunyan..az pont az a jatek ahol a vidia jovoltabol mindket gyarto termeke szopik..
  • alyr2
    #87972
    Szerintem meg csak siman retard vagy :D
  • Madi92
    #87971
    Nyilván nem hasonlítottam a 270-hez. Egyszerűen csak csalódtam az amd-ben. Mantle kuka, dx12 vel sem tudom, lesz-e valami. Drivereik szarok, ezen nincs mit szépíteni. Kedvencem, hogy driverben hibába állítom be, hogy mindig legyen v-sync, nem működik. Pedig hasznos lenne, az olyan játékoknál, ahol vagy megy 60-nal vagy visszaveszi 30-ra.
    Amúgy az 50 watt jó lesz 150-nek is.
    Pedig sokáig ati-s voltam, 4870, 6870, 270x.
    De egyszerűen túl jó az a 970.
  • Hasselhoff72
    #87970
    Vettem 3 honapja egy oc 290-et 60-ert! Gyozz mar meg legyszives hogy valtsak:)))))) Nalam jo a teljesitmeny meg a driverek s? ops majd 50w-ért cserelek:) De orulok hogy a 270x-et hasonlitgatod a 970-hez:))))

    Elotte egy 7870 mystem volt 0 day 0 orul ment a W3 epeszuen be allitva kovetkezo driverrel
    50-re felent, de fos... OMG
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.11.23. 21:29:05
  • arty
    #87969
    "Jobbak a driverek, jobb a teljesítmény"

    ez így tulzás. vidián is van szürke képernyő, grafikai bug, per játékonként kiadott tákolmánydriver.

    a jobb teljesítménnyel a titánra gondolsz? önmagában ilyen nincs - ár/teljesítmény van.
    vagy a 970 is a 270x-ed árában ment anno és ugy érzed rosszul döntöttél? ;))

    wicsert nem tudom milyen beállításokkal próbálgattad, gameworks pl eléggé bottleneck, ha az van, akkor semmi nem gyorsul...
  • Madi92
    #87968
    Remélem, mert Witcher 3-nál nagyon kiakadtam amd-re. Mondjuk amúgy is tapasztaltam, hogy a játékra "optimalizált" drivereik annyit érnek, mint halottnak a csók. Vártam rá 1.5 hónapot és -1(azaz mínusz egy) fps-t hozott konkrétan W3-ban. Jelenleg nem látom okát, hogy az ember amd mellett tegye le a voksát. Főleg ilyen Gtx 970-ek mellett. Jobbak a driverek, jobb a teljesítmény, kisebb fogyasztás. Amd mellett az árak szólnak, más mi?
  • Jim Morrison
    #87967
    állítólag teljesítményben is. meglátjuk.
  • Madi92
    #87966
    Teljesítményben is lesz változás vagy csak dizájn?
  • Jim Morrison
    #87965
    sajnos nem.
  • Piko888
    #87964
    nem tudod mikor jön az első Crimson?
  • Jim Morrison
    #87963
    lassan tényleg itt a crimson, raptr changelog:
    Version 4.5.2 (11/20/2015)
    Added detection support for Radeon Software Crimson Edition driver
  • Piko888
    #87962
    Az asztalon még Catalyst Control Centert ír illetve a dizájn is a régi.
  • TBTPumpa
    #87961
    Nem, elméletileg az AMD nem fejleszti hozzájuk a profilt.
    De yep, megvárom már az Nvidia új felhozatalát, lassan már az is érkezik.
  • arty
    #87960
    ha a 960 elég alájuk és tényleg CSAK ezekkel tolod, akkor válts :)

    amugy nem kérdés, hogy a blizz szarik mindenre és mindenkire, így is dől a lé :P
  • TBTPumpa
    #87959
    Diablo 3 és StarCraft 2. Nem a 60 FPS-sel van a baj, az is bőven elegendő lenne, ha folyamatos lenne. De nagyobb ütközeteknél kemény FPS dropokat művel, ellenben a GTX960 stabilan marad még akkor is.
    AMD a noob vagy a Blizzard?
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.11.21. 14:44:39
  • arty
    #87958
    nemtom eldönteni, hogy ez most irónia-e :P

    a diablo/starcraft/heartstone triobol melyik szaggat pontosan???? :D

    azt látom, h vidián jobban megy, de na... ez egy kis béna rts! nem elég a hatvanfrém?
  • TBTPumpa
    #87957
    Nehogy már 2014 őszén megjelent Nvidia kártyákat vegyek 2015 végén 100 000 Ft-ért!
  • Maala
    #87956
    Akkor nem értem, mit keresel itt. :D

    Ez már az a kategória amúgy, ami erőből megoldja, ami driverből nem megy...
  • TBTPumpa
    #87955
    Többnyire sajnos Blizzard címekkel játszom, azok meg nem szeretik az AMD kártyákat.
  • Maala
    #87954
    Sima 380, vagy 290...
  • TBTPumpa
    #87953
    Dehogy jó. Akad vele minden. Hulladék, csere szükséges.
  • arty
    #87952
    de fhdhez a 280x is jó, nem? (kis kompromisszummal itt-ott, de ilyet/ilyeneket max titánon nem kell kötni...)
  • TBTPumpa
    #87951
    1080p-hez egész jó ez a kártya. Szépen visz mindent. Nekem a FullHD bőven elég mindenhez, ha a monitorom tönkre menne, akkor is FullHD-t vennék. Fölösleges nekem ennél nagyobb, hisz ott is látok már mindent és az az optimális felbontás, amit minden PC-s játék maradéktalanul támogat (még a 13 éves WarCraft III is).
    Szóval egész jó lenne nekem ez a kártya, csak ne lenne ilyen túlárazott ez is. Várnom kell vele, talán addigra befut valami Nvidia cucc is picit jobb teljesítménnyel és még drágábban, vagy hozzácsapnak valami Square Enix játékot (Hitman, Deus Ex, Rise of the Tomb Raider).
  • Jim Morrison
    #87950
    És az újnfelületű crimson software van fent ccc helyett?