90029
  • Solten
    #70608
    lo9in a Catalystmaker...
  • Solten
    #70607
    Jo lenne tudni a pontos tipusat es meg tudjuk mondani hogy elegendo-e.
  • zöldeshányás
    #70606
    3870-eshez melyik catalyst-ot érdemes feltenni?Mert feltettem a 11.3-at és a BFBC2-ben szürke volt az ég.Visszatettem a 11.1-et de az árnyékok még mindíg nem úgy néznek ki ahosz szerintem kellene.Valami tipp?
  • pointer4
    #70605
    Végül is 50-50% :D
  • Bence94
    #70604
    Egy kis tájékoztatást szeretnék kérni tőletek! Aki emlékszik, már "sokszor" írtam, hogy tervezem az éppen aktuális szériából venni a "nem hajcsa' ki" gépemhez venni egy új vga-t de most tényleg megvalósítom a nyáron...
    Tehát a vas:c2d E6600 2,4 ghz(ha! megvan a kártya persze felráncigálom amíg a deszkám engedi[nem valami oc lap sajnos]
    2 gb ram és a jó öreg x1950 pro. A táp cooler master 430 watt pontos típust most nem tudok, de soltentől már kérdeztem elvileg jó féle.

    HD6850,70-et néztem ki és a kérdéseim a következők:
    A táp elegendő mindkét kártyához ?
    Még ezzel a procival is szépen menne viszonylag nem ? nem gta 4-re gondolok...

    Előre is köszönöm.
  • item
    #70603
    A belső ember...
  • KranaZoli #70602
    És ezt hogyan közölték Veled?! :)

    Majd a 7en vmikor: "FYI - Aiming to release a new CAP tomorrow , and Catalyst 11.4 official release to come next week" link
  • lo9in
    #70601
    holnap jön a 11.4 whql

    üdv !
  • DIESEL DOG #70600
    Táp probléma csak egy kósza lehetőség, ami nem biztos, de szerintem is a VGA-val lesz gubanc.
  • Blum
    #70599
    Azért az a 350-es táp akármilyen márka is,de legalább elindulni elkéne neki. Nem egy nagy étvágyú kártya az az 5450. Emlékszem,anno mikor hazahoztam a gépet,akkor egy 350-es Codegen volt benne. És vitte. Pláne,ha a 9600-at ugyanaz a gép,ugyanazzal a 350-es táppal szó nélkül viszi. VGA lesz ott a ludas.
  • DIESEL DOG #70598
    Előbbiben talán kevés a tápegység teljesítménye bár ezt csak halkan mondom, de nagyban függ attól hogy milyen tápegységről van szó. Utóbbinál pedig nem hiszem hogy bármi problémája lehetne a gépnek a kártyával. Kompatibilitási probléma sem hiszem hogy lenne.
    Ez új vagy használt kártya?
  • trex14
    #70597
    Az egyik gépnél el sem jutok odáig, a másik gép is csak úgy kapcsol be vele hogy kb 1 percig az indulásnál nyöszörög. Windows az elején szóba se jön. Örülnék egyenlőre ha kép lenne. Mert az nincs egyáltalán. Múlthéten vettem újjonan. Az egyik gép egy asrock n68v-s 3gb ram, x2 2,8 ghz amd 350 w táp. A másik egy gigabyte m85u alaplap 7550+ black edition 2gb ram 420w táp. Az utóbbi gép másfél éves, az előbbi pedig egy sincs. Remélem nem kompatibilitási gondok lesznek.
  • Solten
    #70596
    Boldog Húsvétot!

    Termeszetesen nem hagyhatom ki kora reggel kedvesem vizzel torteno "ebreszteset"...


  • Jim Morrison
    #70595
    nektek is ! :)
  • DIESEL DOG #70594
    Szerintem az a kártya nem "egészséges"...

    Előbb... régi nvidia driverek le lettek pucolva mind egy szálig? legfrissebb cata fel lett rakva? milyen konfigban akarod használni a vga-t?
    ja meg használtan vagy újan vásároltad a vga-t?
  • strebacom
    #70593
    Hát bakker ezen beszartam olyan jó........
  • trex14
    #70592
    Remélem valaki tud segíteni. Vettem egy Gigabyte HD 5450-es 512mb-os kártyát. A problémám az hogy nem indul el vele a gép. Több gépben is kipróbáltam. 9600 gt tökéletes fut ugyan ezekben a gépekben(azthiszem hogy azoknak több energia kell mint ennek, de lehet rosszul tudom). Az egyik gépbe ha berakom akkor szinte a gép meghal, el veszik benne az erő, a hűtők lassabban forognak. A másik gépben pedig elindul, de nincs kép, viszont a windowsig eljut ugyanis a bejelentkező hang megszólal és lehet is hallani amikor új eszköz talál hangját.Valakinek valami ötlete? A két gép nem régi, és mind a 2-nek pcie 2.0-ás a videókártya foglalata. Előre is köszönöm a segítséget. Boldog húsvéti ünnepeket.
  • DIESEL DOG #70591
    Neked is és családodnak is kellemes húsvéti ünnepeket... ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #70590
    Először is: Néked és családnak is kellemes húsvéti ünnepeket!

    Másodszor: ez az anim oda... [gyerekek, sicc a monitor elől!]... szóval, odabasz! :)))
  • item
    #70589
    KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN RADEON SZERETŐ ÉS FÓRUMOZÓ TÁRSAMNAK!
  • [HUN]FaTaL
    #70588
    Nagyon. Lehúztam azt a vinyót, visszaállítottam aztán ment tovább. Lehet most is szar valamelyik, nem próbáltam jó ideje :D
  • MR ME
    #70587
    az kellemes lehetett gondolom :D
  • KranaZoli #70586
    Kula: De, természetesen Nekem is ellenőrzi boot-nál, de kibírom. :) És a SATA natív mód?! Azt is ki lehet kapcsolni, vagy az maradhat?!
  • [HUN]FaTaL
    #70585
    Én már gariztattam egy vinyót mert AHCI módban merevre fagyasztotta a biost. :D

    Kicserélték, utána jó volt. De kompatibilitási okokból IDE módban használom, teljesen mindegy úgyis.
  • [HUN]FaTaL
    #70584
    Ha nem használsz Hotplugot akkor gyakorlatilag tökmindegy.
  • MR ME
    #70583
    sztem is felesleges, bootolásnál meg plusz idő míg ellenőrgeti vagy neked nem?
  • KranaZoli #70582
    Dehogy! Mondjuk jó lenne, ha lenne pár db és akkor lehet. :)
    BIOS-ban AHCI-re állítottam és SATA natív módba. Nem is kellene?!



    Gondolom ártani nem árt. Én lassulást sem és semmi hasonlót nem tapasztaltam.
  • Blum
    #70581
    Köszi szépen! Találtam is egy Zalman átalakítót,amire rámegy egyszerre 4 venti,szóval akkor 1 MOLEX-ből megleszek.
  • Solten
    #70580
    link1, link2. A molexrol fogalmam sincs, valamelyik ventihez mellekelik, legegyszerubb szvsz ha vasarolsz egy parszaz Ft-os atalakitot.
  • Blum
    #70579
    Jólvan,akkor a CM lesz,köszi a válaszokat! :)
    Még 1 kérdés,aztán befogom mára :D
    Szóval kéne nekem egy 140mm-s és egy 200mm-s venti. Ami a legfontosabb,hogy molex csatlakozós legyen,halk,megbízható :) Meg persze ne túl drága.
  • DIESEL DOG #70578
    Tavaly nem sokon múlt hogy nem Cooler Master házat vettem... :D

    Egy CM 690-essel szemezgettem, utána nézegettem Raidmax O2-őt is, de végül a Sharkoon mellet döntöttem, és nem bántam meg. Nagyon jól szellőtő ház, tágas, jól bővíthető. Majd egyszer ha lesz hozzá kedvem akkor a belsejét lefújom matt feketére, de lehet bhogy hagyom így ahogy van... :)
  • IMYke2.0.0.0
    #70577
    :)))
    Neked Sharkoonod van, nekem Cooler Masterem.
  • DIESEL DOG #70576
    Én a Sharkoon-ra voksolnék.
  • IMYke2.0.0.0
    #70575
    Én elfogult vagyok, ezért Cooler Master.
  • Blum
    #70574
    OFF:

    Melyik lenne jobb vétel?

    SHARKOON Scorpio 1000
    vagy
    CM HAF 912 Plus

    Vagy ha max. 25k-ig van jobb vétel,akkor szóljatok!
  • IMYke2.0.0.0
    #70573
    Külső vinyónál (nálam) ez jól jön.
  • [HUN]FaTaL
    #70572
    Oszt AHCI mi a szarnak? Állandóan lehúzgálod a vinyóidat menet közben, vagy mi a francnak?:D
  • KranaZoli #70571
    Használsz-é AHCI-t?! Azt, hogy kezeli a win a defaults driver-ével?!

  • lo9in
    #70570
    most amikor újrahúztam a wint ezt nem is tettem fel , minden driver fennvan de ezt kihagytam semmi értelme , nem változik semmi ha felrakom sőt lassabb lesz csak tőle , pl. HDD
  • [HUN]FaTaL
    #70569
    Chipset driver intel chipsetekhez.