90029
  • KranaZoli #71689
    ow to Flash an AMD 6950 into a 6970 | Walkthrough & Tutorial

  • KranaZoli #71688
    Jéghideg Radeonokkal rukkolt elő a HIS

    "A Radeon HD 6970-es sorozatú újdonságok esetében közös tulajdonság a fentebb mér említett IceQ hűtés, ami kétslotos felépítéssel rendelkezik. Az alumínium lamellákból és négy darab, rézből készült hőcsőből álló hűtő esetében a ventilátor lapátjai különleges, ún. Black Hole Impeller dizájnt alkalmaznak, így az egyedi videokártya hűtő összességében akár 23 Celsius fokkal alacsonyabb üzemi hőmérsékleten tudja tartani a GPU-t, mint a referencia megoldások. Külön előny, hogy a jó hűtőteljesítményhez a referencia hűtőknél megszokotthoz képest alacsonyabb zajszint társul, igaz, ebben a tekintetben pontos adatokkal nem szolgált a gyártó hivatalos közleménye."

  • IMYke2.0.0.0
    #71687
  • MerlinW
    #71686
    E8400 vs 2500K
    HD5770 vs HD6950 (4850 nem volt a listában)
  • IMYke2.0.0.0
    #71685
    Semmi baj - én megértettem :)
    Nekem is el kéne passzolnom a régi alkatrészeket, és beújítani azt a gépet, amivel gond nélkül el tudok majd lenni újabb 3-4 évig.
  • MerlinW
    #71684
    Ejj, bocs a szétszórt fogalmazásért, ezer fele jár az agyam:)
  • Pares
    #71683
    Nem ablakos módban futtattom...
  • MerlinW
    #71682
    Sokat még nem nyomogattam (dolgozni kellett), de amit néztem vele az meggyőző volt (Witcher 2, GTA4, stb). Az új VGA-val 1920-ban semmi sem okozott neki eddig kihívást. Ráadásul tartalék is maradt mellette bőven mind CPU, mind GPU tekintetében.

    Hogy megér-e +100K-t az más kérdés. Az E8400 már kezdett kevés lenni az újabb játékoknál (mondjuk ez számomra mondjuk másodlagos, furcsa szamár vagyok, de nekem a 20fps-el sem volt soha bajom:)) a lényeg, hogy most még el tudom sózni valamennyiért a régi alkatrészeket. Így viszont akár 50K-t is visszanyerhetek vele. Tehát elsősorban gazdasági okokból újítottam. Nekem megérte:)
  • Sir Quno Jedi
    #71681
    Windows desktopon nem műxik a vsync értelemszerűen és ha ablakos módban futtatsz egy játékot, akkor abban sem fog.
  • Pares
    #71680
    Ja és még annyit észrevettem a kísérletezgetés közben, hogyha egy játékban mindent full maxra állítok, még a CCC-ben is pakolok rá egy lapáttal, hogy lecsökkenjen az FPS-ek száma, akkor nem esik szét a kép, ha kikapcsolva, ha bekapcsolva van a v-sync, tökmindegy...
  • Pares
    #71679
    Mondjuk Windowsban csak akkor lehet észrevenni, amikor kikapcsolásnál befeketedik a képernyő. Akkor olyan furán, horizontális csíkokkal megtördelve sötétedik be...
  • Pares
    #71678
    Sziasztok!

    Nemrégiben vettem egy laptopot, amiben egy AMD Radeon HD 6770M van. Csak egyetlen egy bajom van vele: a játékokban, és úgy vettem észre, hogy alap Windowsban is ha a képernyő besötétedik, de legjobban játék közben látni: egyszerűen olyan, mint amikor v-sync nélkül megy a játék. horizontálisan szétesik a kép. A driverek a lehető legfrissebbek (az amd oldaláról leszedettek valamiért nem mennek föl, így a hp-s és windowa updates driver van fönt). Hiába kapcsolom be CCC-ben a V-syncet, álítgathatok akár mit, a helyzet nem változik. Próbáltam a játékban bekapcsolni, kikapcsolni, meg minden mást is. Van valami tippetek?
  • Her Laca
    #71677
    Csinálj egy restartot.
  • gurubefree
    #71676
    olyan hulyesegeket ir .... nalam az utolso hsz pl. Solten-e ha a forum oldalon nezem ..
  • Blum
    #71675
    Nálam is jó.
  • [HUN]FaTaL
    #71674
    Nálam nincs baj vele.
  • Her Laca
    #71673
    itt jó.
  • gurubefree
    #71672
    Csak nalam van a baj vagy masnal is rossz az SG ?
  • gurubefree
    #71671


    Ha ilyenre gondolsz a forma meg nem jelenti azt hogy aktiv. A gyarto web oldalan kell megnezni hogy aktiv vagy nem.
  • gurubefree
    #71670
    Az en esetemben a 3 monitorbol az egyik mini-diplay to DVI (aktiv) atalakitoval van hasznalva a masik 2 pedig DVI .
  • gurubefree
    #71669
    Biztos vagy abban hogy activ atalakito ?
  • Her Laca
    #71668
    A megjelenést követően valóban nem volt mindegy. Volt a H és a P.
    Csak a P ben lehetett húzni a procit viszont ott nem működik az IGP.
    Erre most kiadták a Z-t ami mindent támogat. azt érdemes venni mostanság.
  • gurubefree
    #71667
    Az mindig segit de nem hinnem hogy par honapos kartyanal ez gond lehet .

    Esetunkben azert vagyok a ref huto csereje ellen mert nincs nagy extemitas a HD6950 eseten mint volt anno a HD4850-nel ( 1 slot-os ) +90C
  • Solten
    #71666
    Nektek is. Na ha megy az off meg a flem, benne vagyunk az elso tizben :)
  • Dokitudor
    #71665
    71660

    Mit jelent az, hogy "aktív", mert a képről nézve ugyan fehér de ilyen 4db átalakítóm van. 2 monitort kapcsol eyefinitybe, csak többet nem. Itt a hardver fórumon láttam, hogy valaki 3 monitoros képet rakott be. Nekem jó lenne a 3+1 is csak nem tudom, hogy mit kell tenni. Köszi a gyors válaszokat.
  • Her Laca
    #71664
    Eszembe jutott valami.
    A ref kártyáknál gondolom minden megegyezik,ámde a gyártóknak az is elő van írva milyen hővezető pasztát alkalmazzanak?
    Mert pl ez is lehet az eltérések oka szvsz. Szét is kapom és újra pasztázom,veszek valami űber pasztát hozzá. Vagy ,vagy:)
  • gurubefree
    #71663
    Errol beszelek .... vegyuk az en esetem. AMD x6 1090T + CrossHair IV.
    Ha uj cpu-t vasarolok vegyuk alapul a buldozert nem kell megvalnom a laptol de igaz foditott esetben is mivel a 1090T is hasznalhato uj generacios lapoknal.

    Nem akarok hulyeseget irni de az intel eseten van hogy a chipset sem mindegy hogy milyen ha a 2500 seriabol t;k;s tipusban gondolkozol ... javits ki ha tevedek.
  • Blum
    #71662
    Jó reggelt! :)

    Beléptem SG-re,látom,hogy 30 új üzenet Radeon topikban. Szinte sejtettem,hogy még mindig a 6950 hűtőjével kapcsolatos konzultáció folyik. De nagyon megörültem,amikor végig olvastam a HSZ-eket és konstatáltam,hogy ezt a kis nézeteltérést igencsak színvonalasan vezettétek le,ritkán látni ilyet itt az SG-n. Így kell ezt srácok!
  • Her Laca
    #71661
    Én azt látom,hogy már ez a tétel sem igaz mindig.
    Ugyan úgy van olcsóbb és drágább lap mindkét termék alá.
    Ha most kellene venni pc-t én csak sandy ban gondolkoznék,lehet 3 hét után már csak AMD ben és az is elő fordulhat,hogy rá 2 hónapra megint intel.
    Én azt mondom kár ezen ennyit töprengeni. Egy normális ember egy pc-t minimum 2-3 évre vásárol,Legalábbis Magyar honban.
    Bármiből is vesz egy jót azzal ezt az időt kihúzza.
    Aztán már úgyis akkorát fejlődik minden,hogy kezdheti elölről.
  • gurubefree
    #71660


    XFX Active Mini Display Port to DVI Dongle itt
  • gurubefree
    #71659
    ha jol tudom akkor 4es setup nincs is . 2+2 vagy 3+1 .
  • gurubefree
    #71658
    egy atalakitonak fontos hogy activ legyen ... e nelkul nem fog az eyefinity mukodni.
  • Dokitudor
    #71657
    Sziasztok!
    Nem szeretnék tolakodni a magam problémájával de tényleg nem tudok hova fordulni. A fórumot olvasva látom, hogy mélységekben értetek a VGA kártyákhoz.
    Legalább annyiban kérek tőletek segítséget, hogy magyar nyelven hova fordulhatok. ATI RADEON 6990-es kártyán 4db mini disply porton átalakítóval kapcsolok 4 monitort. mindet látja de csak (bármely) kettőt lehet összekapcsolni. WIN7/64 A widows asztal is csak 2-esével engedi a választásokat. A Catalys-ban is látja mindet de nem engedi a 2-tőnél több összekapcsolását. Sajnos nem vagyok egy számítógép guru, de szeretnék legalább 3 monitort használni.
  • gurubefree
    #71656
    Tudom ez csak egy teszt de ez is pelda arra hogy nem lehet kihegyezni egy konfig-ot ; bizonyos elemeit esetunkben a cpu-t bizonyos felhasznalasi modhoz kotni mivel egy PC multifuncionalis ... mig esetekben gyengebb addig mas felhasznalasi modnal jobb a konkurencianal ....
  • gurubefree
    #71655
    Ez igy igaz .... de mig a cpu-n sporolni nem lehet az intelnel a mobo-k horror aron vannak mig az AMD eseten minosegi lapot kapsz £100 alatt akar.
    Megint ugyan oda jukadunk ki ..... ar/teljesitmeny szempontjabol az AMD meg mindig verhetetlen.

    na majd kapok Solten-tol .....

  • Her Laca
    #71654
    Mint alant említettem az Ivy is 1155 ös foglalattal jön. Ez biztos,innentől borul az általános elmélet.
    Szerintem az Intelnél is felismerték,hogy muszáj a konkurenshez igazodni,mert elpártolnak tőle,hiszen ott is megkapják a teljesítményt csak kedvezőbb feltételekkel.
  • gurubefree
    #71653
    Nem .... nem jobb teljesitmenyben de ha mindent alapul veszunk szereny velemenyem az x6-ba jobban megeri belefektetni hosszu tavon ... eleg ha az intel platform non-sense oldalrol kozelitjuk meg a dolgot. A tokozas upgrade-nel gondot okozhat ... megy a lap es a cpu is mig AMD eseten a ketto nem fugg egymastol.
  • IMYke2.0.0.0
    #71652
    Fél évig nem követem az IT-t és mi van...? Azt se tudom, hogy eszik-e vagy isszák az Ivy-t...
    Hihetetlen! :()
  • Her Laca
    #71651
    No most ez egy újabb vita lehet:XD. De ne legyen.
    Szerintem minden tekintetben jobb a sandy:)
    És ugyan az az ár, már a 2500K nál. Ami nagy dolog,hogy 4.5 ghz ig lazán mennek,és,ugye az Ivy is ugyanezzel a foglalattal jön majd.
    Kevesebbet is fogyaszt (már ha ez szempont) pl.
  • IMYke2.0.0.0
    #71650
    A hat magos AMD-t a Sandy fölé lőnéd be teljesítményben?