90029
  • Gubberx
    #72894
    EZ is elég lenne neked szerintem, és még húzhatod is bátran és hozza a 6870 szintjét. Bár ha az ár nem számít akkor veheted a 6870-et is nyugodtan :)
  • arty
    #72893
    lemezről NEM telepítünk fel semmit!

    fel a gyártó oldalára és legfrissebbel próba!
  • Jakuza001
    #72892
    Sajnos lehetseges, de elobb bizonyosodj meg, nem a hutes ill a melegedes problema van a hatterben, mert elofordulhat olyan regi VGA-knal, hogy beszarad a gyari paszta a huto alatt vagy elmozdul stb.

    Amugy VGA RAM hibanak tunik igy elsore a leirasbol valoban.
  • Daell Drow
    #72891
    Sziasztok
    Nagy problemam van, lehet meghalt a memoriam a vga-n?
    3D alkalmazasokba,n jatekokban, csikozodik, szines pixelek, villodzodnak. es utana kilep vagy lefagy. Egy asus HD4870 512mb a vga, majdnem 3 eves, mai napig tokeletes volt.

    Most is csokkentet modbol irok, de mar alig latok a csikok miatt.
    Ez mar menthetetlen?
    Ha vennem kell masikat akkor mit ajanlatok az alairasomban levo konfighoz?
    En ezen gondolkodtam, vagy ez sok ehez a konfighoz?

    minnel elobb varok valaszokat, koszi.
  • Jakuza001
    #72890
    Azert probaltd ki a tegnapi 11.6-os drivert hatha azzal megjavul a dolog, elvegre az Asus drivere is csak egy szimpla modositott catalyst, raadasul altalaban a gyarto jocskan el van maradva a verzioszamokkal tobb honapot.
  • Jakuza001
    #72889
    De nem tudok sajnos Nvidiat kolcsonkerni.

    Amugy mar mindenen gondolkoztam es kiprobaltam. Kihuztam az ADSL modemet, mert az allandoa ACK (aktiv jelzest kuld a halokartyanak, de semmi, raadasul mar nem realtek, hanem Intel chipes halokartyam van igy az sem lehet hogy az integralt miatt volt.)
    Kiprobatam a szunetmentes tap nelkul, hatha az kavar be, de ugy sem nyert.
    Kijelzo cserek utan iis ugyanaaz a nyug. Mar azon is filoztam, nem a regi elektromos halozat okozza, mert talan lehet hogy nagyobb az ingadozas, amit szeretnek az alkatreszek es az elektromos tuskek okozzak a lagot, de nem hinnem, hogy ilyen nagy leptekben kellene gondolkozni ennel a problemanal.
  • TBTPumpa
    #72888
    9800GTX-et 512MB-os DDR3, szintén ASUS volt...
    Ez pedig lényegesen komolyabb annál, de annak nem voltak ilyen "gyermekbetegségei"!
  • TBTPumpa
    #72887
    Bár én még a 8.79.6-os driver-t használom, mert azt kaptam hozzá lemezen...
    Nem bízom én az ilyen driver frissítésekben.
    Nvidia kártyáknál nem vált be, gondolom Radeon kártyáknál sem más a helyzet.
  • Jakuza001
    #72886
    Milyen VGA-t csereltel le ?
  • TBTPumpa
    #72885
    Xvid és MKV-k nekem is akadoznak kicsit... Néhány napja az Nvidia kártyával pedig tökéletesen ment mind...
    Lehet, hogy kár volt vörösre váltani? :(
  • TBTPumpa
    #72884
    Sziasztok!

    Tegnap vásároltam egy 6970-es kártyát ASUS változatban eddig mindig Nvidia volt.
    A Windows 7 indításakor valamikor egy szürke vékony vonal jelenik meg, aztán eltűnik... Érdekes jelenség, Nvidia kártyával eddig soha nem láttam ilyet.
    Memóriahibás lenne a kártya vagy csak az a baj, hogy nem telepítettem újra a Windowst? (rajta volt még az Nvidia driver is)
    Illetve tudtok olyan programot, amivel le tudom tesztelni a VGA-t, hogy van-e valami baja?
    Játékot most nem akarok telepíteni, mert akkor rácuppannék és akkor nem készülnék a vizsgákra!

    Előre is köszi!
  • Jakuza001
    #72883
    A ket cm-es kepkocka ugrasok kicsit lagolt ? :DDDDD Ugyan, ezt te seg ondoltad komolyan, hogy a te szemeddel vana baj, de eddig nem lattal ilyet a regi VGAdon.
  • karajjj
    #72882
    egy buta kérdés, sajna melóban nincs időm keresgetni:
    valami hűtőt akarok venni a drágaságomra és nem tudom, hogy mekkora a furattávolsága, tudna segíteni valaki?
  • BIZ0906
    #72881
    Ez nekem eszembe jutott haveromnak néha egy egész pici akadás fel sem tűnik míg én meg szólok neki -nem láttad hogy kicsit lagolt? erre ő -nem. Lehet frame érzékeny vagyok xD
  • IMYke2.0.0.0
    #72880
    Most már tényleg kölcsön kellene kérned egy 'zöld' kártyát...
    Kíváncsi vagyok, mi okozhat ekkora galibát egyeseknél, míg másoknél az ég világon semmi gond.
  • Jakuza001
    #72879
    Tuti nem. Mondom a 75Hz-s monitoron is csinalja.
    Raadasul olyan filmeknel is, amik a regi katyan tokeletesen mentek sima regi kodolasi xvidek is, amiknek semmi koze nincs a HD tartalomhoz.
  • arty
    #72878
    tuti nem a 24p vs. 60hz problémát látod? :) van aki érzékeny rá és látja azt az apro ricegést is...
  • Jakuza001
    #72877
    Ugyanazt csinalja. Analog TV-n is es a ket LCD monitoron is.
  • arty
    #72876
    (mármint a windowsos xbmc)
  • arty
    #72875
    és az is akadozott dxva modban és anélkül is?

    24p képes kijelződ nincs (tv) ? 1080p24 esetén is van akadás?
  • Jakuza001
    #72874
    A linux verziot is probaltam.
  • arty
    #72873
    xbmc-t nem probáltad (windowson)? az elvileg openglre renderel, nem directx-re (és szintén tud DXVA-t is, ha az cél)
  • [HUN]FaTaL
    #72872
    Na felraktam a 11.6-ot, semmi gond a filmekkel.
  • Jakuza001
    #72871
    Lehet az azert van mert nem esik 60Hz ala az FPS, nalam neha beesik 59 kornyekere es akkor kezdi el.

    Mondjuk kiprobaltam az mpc-hc-t d3d full screen modban is, de akkor is a filmlejatszas nem valtozott csoppet sem.

    Nem hiszem a monitor input lagja lenne a bibi, mert irtam nalam 3
    kijelzon is ugyanazt csinalja. A 60Hz-es LCD-n, a 75HZes LCD-n, + a TVn is. Raadasul kiprobaltam 1028x768ban is az elso mnitoromon 75Hzen, valtozas nelkul.

    Nem tudom mi lehet a nyugje.
  • BIZ0906
    #72870
    Hát úgy néz ki furmarka nincs lag. Én nekem már az is jó lenne amit ebben a videóban látni. És már is happy lennék vagy jobb Hz-s monitor kéne? Magas ez már nekem :D
  • IMYke2.0.0.0
    #72869
    Már tegnap hazavittem a 11.6-ost, de lusta voltam feltenni.
    Az gondolom nem segít rajtad, ha holnap ilyenkor mondom meg, milyen eredménnyel járt a driver csere :(

    Így, gondolom, más elmeséli időközben, nála mi a helyzet - 11.6 + 48xx-as témában.
  • Her Laca
    #72868
    Nono:) Ezt nem jó hallani Még csak meg se forduljon a fejedben. Nahát.
  • [HUN]FaTaL
    #72867
    Nekem még egyikkel sem volt gondom, igaz csak egy öreg 4850. De elnézve ezt a sok szopást a driverekkel, a következő kártyám lehet, hogy nem Radeon lesz :(
  • Jakuza001
    #72866
    Ugyanazt csinalta 10.6 vagy 10.9-tol (mar nem emlekszem melyik volt az utolso ami eszlelte a tipusat a kartyanak) egeszen a 11.6-ig :D
    Mondjuk Imike kiprobalhatna, hogy felteszi a 11.6-t a legujabbat, hogy nem e az uj catalystok generaljak a hibat, bar azzal se lennenk szvsz kisegitve mert a 10.6 elotti driverek mar fel sem ismerik a 6xxx kartyakat.
  • Jakuza001
    #72865
    Aham, akkor nalad is ugyanaz a helyzet.
    Megnezned a Furmarkot ? Bar ez nem a videohoz kapcsolodik, de nekem pl vsync nelkul apro szaggatasok jelentkeznek. Vsyncel ott folyamatos. (kell egy restart mert a CCC van olyan fos, hogy hiaba aplyzod le csak ujrainditaskor lep eletbe ez a funkcio LOL)

    De sajnos jatekoknal ez nem mukodik, mert szaggat az egesz ugyanugy mindegy mi van beallitva, meg a D3Doverridet is megprobaltam ami rakenyszeritti a D3D-ben is a Vsyncet es tripla bufferinget az alkalmazasokra de az se segit, sot mar kiprobaltam a videolejatszas szaggatasa ellen a Declock-ot is, ami atallitja az FPS szinkronizaciot a filmlejatszasakor, de nem segitett az sem. :DDDD
  • IMYke2.0.0.0
    #72864
    Nekem meg egy ~ 1 éves driver :)
  • Her Laca
    #72863
    Á:)) Nem hiányzik az nekem:) Te mondtad,hogy nem volt NV kéznél,és én pusztán emberbaráti szeretetemtől vezérelve kipróbáltam neked. Mondjuk ,ha jobban belegondolok tegnap sem szaggatott:)
  • [HUN]FaTaL
    #72862
    Ja nekem még 11.5 van. :( Mindjárt megy fel a 11.6 :)
  • IMYke2.0.0.0
    #72861
    Erősen valószínű :(
  • Jakuza001
    #72860
    Szerintem ez a microstuttering es a videoszaggatas egy torol fakad.
  • Jakuza001
    #72859
    Ez szep es jo de ezt ki kellett volna a 6950-el is probalnod. :D
  • BIZ0906
    #72858
    Ugyan ez van nálam is olyan mint a játékoknál a képtördelés vagy mi ha vsync-t bekapcsolom akkor már észre vehetetlenebb de akkor sem tűnik teljesen folyamatosnak :S Nem értem.
  • IMYke2.0.0.0
    #72857
    Drága barátom, nagyon Rád jár a rúd. :(
    Az alaplap, microstuttering, VGA... :(
  • Her Laca
    #72856
    Nekem nem szaggatnak a videók. Most néztem.
  • Jakuza001
    #72855
    Ugy szaggat, hogy pl ha zoomol a kamera semmi szaggatas, akkor sincs ha a kamera oldalazo ill fel-le mozgasa lassu. Ellenben azonnal be-be szaggat az egesz ha gyorsabb ez a mozgas.

    Gyakorlatilag olyan erzesem van ilyenkor, mintha framek esnenek ki a kepsorbol, pedig visszaneztem azt is az mpc-hcben azt is nincsenek droppolt framek.