90029
  • Blum
    #73578
    6870
  • DIESEL DOG #73577
    Srácok!

    A HD 6xxx szériából melyik a megfelelője 2db HD5770-es kártyának?
  • kifli
    #73576
    szerintem adatbázisból megy a cucc, nem kézzel szedik le.

    Legalábbis, 1x rendeltünk havernak valamit, a rendelés, után, rögtön eltűnt a termék...
  • zzeN
    #73575
    Olvastam 1-2 tesztet az MSI féléről(guru3d csak tán "megbízható"), hűtése jó, jól húzható, halk is. 13k-t kéne "csak" ráfizetnem.
  • [HUN]FaTaL
    #73574
    Mondjuk ez is lehetséges. Ennek ellenére azért nem egyszer előfordult már, hogy a webshopból elfelejtettek levenni olyat, ami nem kapható már.
  • Solt
    #73573
    Ami az ipon-nál kint van és rendelhető, abból van is. ( 99% ) Szerintem annak a nagykernek a raktárán nincs csere darab ahonnan a problémás vga származik. Ettől még az ipon listáján lehet, csak ugye más nagykerből...
  • gurubefree
    #73572
    Jaj .... ez nagyon draga :/

  • zzeN
    #73571
    Akkor milyen kártyát tudnátok ajánlani? Néztem ezt, van Giga 6970 OC amire "csak" 23k-t kéne ráfizetni. Ha húzott volt a rossz vga, húzott legyen az új is:)
  • [HUN]FaTaL
    #73570
    Raktáron biztosan nincs nekik, ugyanis nem tartanak raktáron semmit. Ezért valószínűleg ha listából rendelnél is azt az emailt kapnád, hogy rendelj másikat, mert nem tudnak ilyet hozni.
  • zzeN
    #73569
    De azt írják h ugyanilyen nekik nincs, ezért másikat válasszak. De webshop-ba meg van, szóval?:)
  • IMYke2.0.0.0
    #73568
    Örüjjé! Kapsz zsírúj cuccost!

    Fájdalom így írni!
  • zzeN
    #73567
    OFF:
    Jött mail a garancia miatt ipontól:

    "Tisztelt ****,

    Befejeződött a garanciális ügyintézése, azonban a terméket sajnos sem kicserélni, sem megjavítani nem tudtuk, annak vételárát jóváírjuk Önnek. Kívánsága szerint választhat másik terméket kínálatunkból, melyet Önnek kell megrendelnie (megjegyzésben feltüntetve az RMA számot és azt, hogy garanciális levásárlás). Ekkor csak a két termék vételára közti különbséget számlázzuk ki Önnek."

    Na most nem tudják cserélni, de webshop-ban meg van nekik raktáron. Hülye vagyok mi, THINK?:D
  • gurubefree
    #73566
    Javitok ....

    Persze a garancianak is megvannak a feltetelei ami a vasarlora vonatkozik. Ha vasarlo elter az abban leitaktol lsd nem rendeltetesszeruen hasznalja az adott termeket akkor temeszetesen nem elhet a a jogszabalyban leitrakkal. Ebbol szoktak igazan a felreertesek szuletni.
  • gurubefree
    #73565
    nincs igazad ... mar bocsanat.

    A kisker nem terhet el a gyartoi alltal meghatarozott garanciatol . Ezert kellene megfeleoen ertelmezni azt ami a jogszabalyban fel van tuntetve.

    A jogszabalyban az van irva hogy a kotelezo jotalasi ido 12 honap ettol abban az esetben terhet el a kiskereskedo ha :

    1; A gyarto maskeppen hatarozza meg( ez nem opcionalis )
    2; Ha a jogszabalyban a "kotelezo" 12 honap ( ami esetunkben a min. ha a gyarto ettol nem ter el )modositara kerul.

    Kvazi ha a gyarto nem 1 evben hatarozza meg a garanciat a kiskereskedonek kutya kotelesegge biztositani ezt a vasarlo szamara ez allol mentseg nincs .
  • kifli
    #73564
    forgalmazó != kiskereskedő

    Most a müzlimet nézem, akkor az van ráírva, hogy:

    Gyártja és Forgalmazza Dr. Ötker....

    Én nem a Dr. Ötkertől vettem, hanem sparba...

    Innentől már csak magamat tudom idézni:

    ha kiskergar 1 év, akkor azon túli gyártói garanciát, a gyártónál/forgalmazónál kell érvényesítenie a vásárlónak.

    (azért gyártónál/forgalmazónál, mert van hogy ugyanaz)

    Tehát mehetsz a nagykerbe reklamálni. Pl. élettartam garis ramot sem fogsz a kiskerbe gariztatni a büdös életbe ha lejárt a kisker garancia...
  • rumkola
    #73563
    "Jogszabály alapján a kötelező jótállási idő 12 hónap. Lehetőség van azonban, hogy ennél hosszabb időt is vállaljon a forgalmazó."

    Lehetősége van a forgalmazónak eltérni. Semmi nem kötelezi.
  • gurubefree
    #73562
    Jogszabaly a min. 12 honap amitol a gyarto ugye elterhet ... es ezert van az hogy nem egy fogalmazo donti el a garancia hosszat a gyarto elter ettol a jogszabalytol
  • rumkola
    #73561
    a jogszabály tudtommal Magyarországon 12 hónap
    a többi csak opció
    :)
  • arty
    #73560
    amikor a jelek mutatkoztak én máris mentettem (amugy is szoktam), amikor pedig meghalt, akkor annyira meghalt, hogy talán a bios/samu hdd tool se látta
  • Abu85
    #73559
    LG D2342P - ez most a legjobb 3D-s megoldás. A csomagban van két szemüveg, és a keretprogram is jár. Teljes pack az egész.
  • Jakuza001
    #73558
    Olvasgasd a PT-t.

    "A forgalmazó nem adhat a gyártó által vállaltnál rövidebb garanciát egy termékre, ilyenkor mindig a gyártói garancia ideje az érvényes."

    Az mas kerdes, hogy a gyakorlatban szeretik ezt a jogszabalyt megszegni, de ettol meg ez van.
  • [HUN]FaTaL
    #73557
    A totl halált úgy értettem, hogy getdatabackkel sem sikerült menteni? Mert akkor inkább nem tárolok rajta semmit.

    Eladni nem tudom mert a kondíció 99% már vagy 1,5 éve :D Ilyen állapotban került hozzám ingyen.
  • item
    #73556
    A fene, de azért a kis kecseg megkapta legalább..
  • kifli
    #73555
    - Egy büntetőpont 1 hét alatt jár le
    - Egynél több büntetőpont 2 hét alatt jár le
  • item
    #73554
    kiflikém,nagyon szarul festesz így felkiáltójelesen.. Mikor telik le a bünti ?
  • kifli
    #73553
    ha kiskergar 1 év, akkor azon túli gyártói garanciát, a gyártónál/forgalmazónál kell érvényesítenie a vásárlónak.
  • arty
    #73552
    mindkét esetben igen, smart jelezte a gondot. első esetben 1 hetem volt és végleg behalt, második esetben végülis nem ment totál tönkre, de a smart + samu hdtoolja kiirta a gondot és pár hét után inkább visszavittem

    ---

    jakuza: igen, ez a "törekedni kell" nagy vivmánya az "uj fogyasztóvédelmi törvény"-nek, zseniális kétesélyes bírósági ügyeket lehet miatta indítani :))

    fogyasztóvédelmis haver nincs, igy én nem tudok senkivel besétálni, maradna a békéltetőtestület és/vagy per. 2 ezerért. éveken át. kösz, nem!

    régen, amig voltak IGAZI határidők, sosem volt semmi gondom, az igazam biztos tudatában tudtam fenyegetőzni és intézkedni (kivéve mistral)

  • Daell Drow
    #73551
    Igen, jo kis kartya. 4870hez kepes alom hogy magatol szabalyozza magat, es hgoy uresjaratban fele annyi a homerseklet.
  • Solt
    #73550
    A többivel nem nagyon vagyok képben, de P45-l nekem voltak nyűgjeim... :S

    De fatal is írta, hogy a samsung a hunyó! :))
  • Jakuza001
    #73549
    Hat akkor teged megetettek, ugyanis a jogszabalyban az is le van irva, hogy tobbszori javitas utan is kotelesek fizetni :D

    Egy fogyasztovedelmistol :

    "Az üzletnek törekedni kell arra, hogy 15 napon belül megjavítsa/javíttassa a hibás terméket, de nincs konkrét határidő.
    Általában 30 nap elteltével már lehet hivatkozni arra, hogy az elhúzódó javítás már jelentős kényelmetlenséget okoz. Ez már ok lehet arra, a cserére, vagy elállj a szerződéstől."

    En veled ellentetben olyan peldat mondok, hogy srac nalunk vasarolt egy vinyot amire a bolt egy evet aott ellenben a gyarto szavatolt 3 evet, bejott 2,5 ev utan egy olyan vinyoval amit nem gyartottak mar evek ota, ellenben az ara horror volt, 40k felett es azert akkor 3-4szer nagyobb vinyokat lehetett venni.
    Javitani nem lehetett es cserelni nem akart. Megegyezni nem lehetett vele harmadik bevizsgalas utan paar het mulva fogyasztovedelmissel jott ,aki elott kenytelenek voltunk kifizetni a teljes osszeget.
    En is ezt tettem volna a helyeben. A penzzel kisetalt,es konnyen lehet a masik boltban a fele osszegert vett egy ketszer nagyobb vinyot es meg maradt is neki 25 ezre.

    Ennyit az en tortenetemrol. :D
  • MerlinW
    #73548
    Nálam is meghalt egy 642JJ, 2 évig bírta.
  • [HUN]FaTaL
    #73547
    Ajjaj, nekem is van egy 642JJ-m, 3 éves asszem.

    Adatot tudtál róla menteni, vagy teljes halál?
  • arty
    #73546
    elmondom, hogy ment ez a gyakorlatban (fals árakat fogok mondani, mert a konkrétumokra már nem emlékszem):
    - samsung 640g winyo megvéve 2008-ban, 25 ezerért
    - samsung 640g winyo garis cseréje 2009-ben, azonos modellre (642JJ, hibás széria, eddgi több havernál is behalt)
    - samsung 640g winyo garis cserére leadva 2011-ben, már nem volt ilyen raktáron, ezért két lehetőséget kaptam:
    - aktuális 12k-s árán beszámolják egy új, mondjuk 1 terásra, ami 14k, igy rádobhatok 2k-t (ezt választottam)
    - várunk még 2 hetet, hátha kapnak addig egy olyat, ami vszeg megint be fog halni. ha nem jön, akkor még két hetet. aztán még két hetet és ezt jűátszhatjuk addig, amíg valamelyikünk meg nem unja...

    nyilván jogilag jól álltam, de 2ezresért nem akartam hónapokig winyo nélkül vergődni :)
  • [HUN]FaTaL
    #73545
    Nem chipset nyűg, hanem HDD nyűg.

    Pl. a vinyót amiről írtam hiába rakom más lapba ott is szétfagy már biosba lépés előtt. Próbálva lett: 965, P35 (ez van nekem), P45
  • arty
    #73544
    mondhatni (ld sandy alávaló lapok első genje :D )

    nekem amugy ment simán a p31-el (asszem p31 volt, nem p35), régesrégen - vagy ez csak a mostani h6x chipsetek nyűgje?
  • Jakuza001
    #73543
    Mit ertetlenkedsz mar ?
    Mi az hogy nemm szoktak ? Kit erdekel, hogy te mit latsz ? Kotelesek. Az hogy vannak debil vasarlok, az a vasarlokat minositti.

    Ugyanaz a helyzet azzal amit eirsz, csak magat okolhatja, mint amit en mar leirtam az elso hozzaszolasomban, csak te itt elkezdtel okoskodni.

    "ha lett volna kis eszed, akkor egyeztetes utan rafizettel volna nekik es lett volna jo VGA-d."

    Bemegy szol, hogy nemm jo a kartya, majd amikor jonnek hogy ok majd kicserlik egy 5750-re, mar is szoltam volna , nekem az nem kell adjatok 4850-t ha nem tudtatok megcsinaltatni. Persze azt nem tudtak volna adni es itt lep ervenybe a hatalyos fogyasztovedelmi torveny, hogy vagy kifizetik az eredeti arat, ha a vasarlo nem fogadja el a cseret (elall a szerzodestol), es levasarlasra sem lehet a vevot kotelezni, ha csak nem a vevo ajanlja fel, hogy ezt az erteket levasarolja helyben. Ptk. 306. §-nal utana olvashatsz.

    Marpedig az eladonak erdeke, hogy a vevo a visszaterites utan ugyanott vasaroljon, hiszen igy az a penz visszakerul hozza.
  • kifli
    #73542
    mitnemlehet érteni azon, hogy nem szokták?

    mikor tönkrement a 4850-em, amit 42-ért vettem, egy másik 4850-re akarták cserélni, mikor az már 28 körül volt.

    A srácnak sem számolták a teljes kártya árát bele a cserekártya árába.

    Tehát maguktól nem olyan cserekártyát kínálnak, ami annyit érr, mint a cserélt termék újonan.
    Aki pedig nem tudja, hogy milyen jogai vannak ilyenkor el is fogadja.
  • Jim Morrison
    #73541
    mukodik rendesen? :D
  • Daell Drow
    #73540
    Kernek egy logot a nevem melle, ilyenem van. thx
  • Jakuza001
    #73539
    Mi az hogy nem szoktak ? Kotelesek, ha nem tudnak azonos kartyat adni. Csak szolni kell nekik.
    Szoval most ne kezdj szajkozni, hogy lathatolag ugy nezzen ki, hogy igazad van.

    Annyit kell mondani, hogy nem fogadod el a cserekartyat, de nem akarod a penzt kerni, hanem annak az arat beleszamoltatni a cserebe.
    Nem kotelesek elfogadni ezt, viszont akkor a penzt kell kifizetniuk, es ezert az esetek 99%-ban ebbe a modozatba is belemennek.
    Ennyi a tortenet.