90029
  • Nightt
    #77180
    Ez a tema engem is erdekel. Most tervezek 6950-et venni es erdekel, h melyiket erdemes.

    Koszi!
  • SötétBarom
    #77179
    A mostani is az.. Immár fasztudja mióta, gond nélkül..
  • Borg
    #77178
    Hát az elég kevés infó :)
  • KaBuTo666
    #77177
    sapphire
    Azt váltottam asusra. Ezzel mindent elmondtam.
  • SötétBarom
    #77176
    Sapphire.. Google képkereső többfélét dob rá.. Nem tom hogy néz ki..
  • Borg
    #77175
    Milyet vettél? Meg milyen a 4850-ed? A 4870-em gyári hűtése anno olyan volt mint a ruszki rakéta... ahhoz képest nem nehéz halkabbat csinálni.
  • SötétBarom
    #77174
    Nebassz, hangos? :| Mondjuk a 4850-em is brutál, de gondolom egy új kari ennyire nem lesz böszme.. Most az asztalomon 50db a zajszint...
  • Borg
    #77173
    Jó lesz az. Ha a hangja nem zavar...
  • SötétBarom
    #77172
    Rendeltem egy 6950-et, az ugye per pill kb visz mindent? :DD Nem akarok csalódni.. :D Multi monitorom meg ilyen ökörségek nincsenek, csak 1080p..
  • MerlinW
    #77171
    Tudom ajánlani a 12.2 preview-t. Gond nincs vele, viszont érezhető javulást okoz sok mindenben.
  • broman191
    #77170
    [URL=http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_win7-64.aspx]Elvileg még mindig a 12.1 a legújabb "stabil" driver. :)[/URL]
  • broman191
    #77169
    Komoly karinak tekinthető még mai szemmel is, pedig már nem fiatal. Ha ráadásul 2 GB-os modell akkor még figyelemre méltóbb. :)
  • mester1987
    #77168
    Köszi előre is.
  • mester1987
    #77167
    Melyik a legújabb stail driver, mert találtam 12.2-est és már 12.3-as preview-et is, nem tudom minek ennyi ha még stabil 12.2-es sincs.
  • Blum
    #77166
    Jó az a kártya még mindig.
  • Csisszancs
    #77165
    Sziasztok!

    Szerintetek a radeon hd 4870 2GB egy elég komoly kártya még a mai játékokhoz is? Szeretnék venni egy használt "gamer" pc-t és ez lehet az egyetlen "gyenge pontja". Egy Amd Phenom II X4 B45 mellett dolgozna.

    Kösz előre is!
  • Borg
    #77164
    Pedig akkor csak túlmelegszik valami rajta, aminek az éjjel volt ideje kihűlni.
  • Máté94
    #77163
    Megőrülök... este vagy 10-szer indítottam újra, kapcsoltam ki, húztam ki minden kábelt, akkor sosem javult meg a kép. Ma bekapcsolom, és mintha mi sem történt volna megint normális minden...
  • kifli
    #77162
    viszont legalább jól tippeltem :D
  • Máté94
    #77161
    Oh fuck... pont ilyenkor nem működik a CM9-ben a kamera. :DD
    Ezt jó tudni, hogy csak én láthatom a hibákat, és Prt Scr-el más nem. :o
  • kifli
    #77160
    milyenkor? A csíkokat csak te látod :D
  • Máté94
    #77159
    Ilyenkor már nagy a baj, ugye? :D


  • lo9in
    #77158
    kifelejtettem hogy amikor bekapcsolom a tv-t és átteszem a bemenetet a hdmi-re ,de a képet még nem akkor ugye feketeség van de legalul megjelenik egy fel le vibráló szürke csík teljes hosszában régebben ilyet sem csinált , a hdmi kábel jóféle aranyozott érintkezős
  • lo9in
    #77157
    üdv.
    az miért van hogy a tvmen 2d-ben vagyis asztalon a szövegek és parancsikonok felett ilyen fekete felfelé mozgó majd eltűnő csíkok jelennek meg ? végül is mintha futna a kép kb. Hdmivel csatlakoztattam a tv-t a gépre a monitorom viszont analóg , ha ez számít
  • Gubberx
    #77156
    Nekem akkor volt ugyan ilyen jelenségem mikor a ddr2-es ramokat dd3-ra cseréltem és az alaplapom nem bírta az 1333-as sebességet, vissza vettem a ram sebességéből bios-ban és megjavult minden.
  • Máté94
    #77155
    Megvolt, semmi értelme. Full HD videónál is kifekszik.
  • DIESEL DOG #77154
    Szerk:

    Lehet hogy csak sötétben tapogatózás, de BIOS-ban fixáld a PCI-E frekvenciáját 100Mhz-re... általában auto-n szokott lenni...
  • DIESEL DOG #77153
    Ha csak 3D alkalmazások alatt áll fent a probléma akkor egy driver frissítés lehet hogy megoldás volna...
  • Máté94
    #77152
    Fekete képernyő van, nem dobja be a kék képet. Nem hiszem, hogy túlmelegszik, LFS-től 30 másodperc alatt nem hiszem. :)
  • DIESEL DOG #77151
    Ez így elsőre nagyon úgy fest mintha túlmelegedne...

    Kékhalál jelenség nincs?
  • Máté94
    #77150
    Játszani semmivel sem lehet, másfél perc múlva lefagy, fekete a képernyő.
    kifagyni.
  • Solt
    #77149
    Ha csak a furmark alatt fagy le, akkor nem feltétlenül...
  • Inquisitor
    #77148
    Vagy melegszik a proci, melegszik a GPU (rossz hűtő, kiszáradt paszta, elmozdult hűtés) vagy melegszik az alaplapon a fesz.szab. rész, esetleg kondi, túlmelegszik a táp vagy kondihibás, esetleg simán kevés ...
  • Máté94
    #77147
    Ha Furmark alatt lefagy a gép akkor valószínűlega kártya rossz, nem? :)
  • DIESEL DOG #77146
    Radeon HD7750 és HD7770 a hardver-teszt elemzésében...
  • Blum
    #77145
    ATI Stream technology is a set of advanced hardware and software technologies that enable AMD graphics processors (GPUs), working in concert with the system’s central processors (CPUs), to accelerate enabled applications beyond traditional graphics and video processing. This enables balanced platforms to run computationally-intensive tasks more efficiently, providing a better application experience to the end user.

    Along with leading third party industry partners and academic institutions worldwide, AMD is building a complete ATI Stream computing ecosystem, one that delivers the performance, applications, software and tools necessary to turn AMD's low-cost application acceleration vision into reality.

    Characteristics of GPU acceleration:

    Enable new applications on new architectures
    Parallel problems other than graphics that map well on GPU architecture
    Transition from fixed function to programmable pipelines
    Various proof points in research and industry under the name GPGPU

    Amúgy bő egy éve AMD APP SDK néven lehet letölteni.
  • tobias88
    #77144
    Ati stream technológiáról tudna valaki valamit mondani vagy linkelni?
    Milyen vga-k képesek rá, azaz kell e hardware-s támogatás is? Mely programok tudják ezt egyáltalán?
  • wantonly
    #77143
    "A képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt" hibára van valami ötlet Windows 7 alatt? Olvastam már ezer féle magyarázatot, de nem segít semmi. Mi okozza ténylegesen ezt a hibát?

    Természetesen a legfrisebb driver van fent, ha kikapcsolom a windows aero-t, akkor ritkábban, de akkor is csinálja. Kizárólag netezés közben, alkalmazás futtatás, játék alatt soha.

    Intel G630, HD 6570, Gigabyte GA-Pg1-DS3-B3
  • broman191
    #77142
    Fagyás? Milyen felhasználás közben?
  • Sir Quno Jedi
    #77141
    Kevésbé melegszik, halkabb, kevesebb fagyás. Már kétféle 5870-em is volt Sapphire-ból, egyik még meg is van, de nem bízom benne már annyira, mint a kezes kis Gigabyte 6870-emben.