90029
  • kifli
    #80183
    Jóltudtam :)


    NOTE Pettka has confirmed that PhysX in Arma3 works fine on systems with ATI/AMD cards. PhysX will be handled by your CPU(processor) and not your GPU (video card)


    Forrás
  • Solten
    #80182
    Beraksz egy masik kartyat, kiderul.
  • arty
    #80181
    (bár nem annyira egyértelmű, kire is írtad h megvette gaikait, lehet a sonyra? akkor ignore me ;) )
  • arty
    #80180
    gaikait a sony vette meg, nem a szennyvidia :) na, erre gyárts koncepciót! :D
  • arty
    #80179
    tényleg nem vágod, mi a különbség a gecividia sajátfizikája és az opencl-mindenkifizikája közt?

    egyébként pontosítsál: lesz bennük 1-2 türhető parasztvakitó effekt, ami csak gennyvidián látszik :))
  • broman191
    #80178
    *Az első résznél *nem* bíztak a fejlesztőkben[...]
  • broman191
    #80177
    Uhhh...mekkora gyomros így estére, ezt sem gondoltam volna. Tudtam hogy az nVidia a cloud gaming-re hajt, de ha ez a "szivárgott infó" igaz, akkor ők már annyira nem látnak fantáziát a "next-gen" konzolokban, hogy be sem szállnak a konzolos videochipek piacára...mondjuk nem semmiért vásárolták fel a Gaikai-t. Ahogy Palik László mondta anno: "Mi történik még itt?!"...

    @kifli: Hogyha a PS4-ben is ATi-AMD graf.chip lesz, akkor lehet már ez is OpenCL segítségével futott:



    Ha a "next-gen" konzolokban ATi-AMD grafikus processzorok lesznek, akkor 2012/2013 az AMD fennállásának legjobb évei lehetnek..."time will tell". Egyébként az eddigi "next-gen" játékok/engine demók mozgóképi/képi anyagainak grafikai színvonalát elnézve, szerintem hatalmas gépfejlesztéseket valószínűleg nem kell majd megejteni az újabb "next-gen" korszak beköszöntével, továbbra is inkább a vga képességei fognak döntő szerepet játszani [egy HD7850/GTX660 szintű GPU már esélyesen vinné élvezhető sebességgel mindazt full@1080p amit mutatnak...és valszeg' HD7770 GHz/GTX550Ti full@720p], csak legyen melléjük egy megfelelő x magos /nem feltétlen felsőkategóriás/ CPU gyártótól függetlenül, 8/16 GB RAM [hosszútávon utóbbi, de évekig még valszeg' 8 GB elég lesz]...még esetleg egy gyors SATA3 SSD az adatok gyorsabb töltögetése/olvasgatása miatt és tényleg paff, nincs mit "félni". :)

    Az új Metro szerintem jövőre nagyot fog robbanni, nem feltétlen lesz a korához képest olyan hatalmas gépigénye mint az első résznek...a fejlesztői is beleestek a "Crysis-effektusba", hogy olyan játékot adtak ki, amelyre még akkoriban nem volt felkészülve hardveresen a közönség számottevő része...persze sz4rul is volt optimalizálva mellé, tény. Mindennek ellenére máig egy benchmark sokak szemében...akkor is, ha még a mai korszerű hardvereken is sokszor sz4rul fut (aka. egy "f0s" egyszerűen, nem csak hatalmas a gépigénye. Az első résznél bíztak a fejlesztőkben, nulla marketing kampány volt. A 2. részre a kiadó teljes mellszélességgel melléjük áll, nagy büdzsé, nagy marketing kampány stb...remélem pár hozzáértő tech arcot is passzoltak a gárdába [nem csak a "zöldek mindentudó küldöttjeit"], akik tudják miről szól az optimalizálás és meglátják mi a felesleges erőforrásb4szó folyamat. Mondjuk az E3 2012 demó végén ott van az AlienWare és az nVidia logó...ugye mindketten "durva" PC-s hardverben utaznak, szóval esélyesen befigyel a "mesterségesen magas" PC-s gépigény..."then we are doomed". :O

  • kifli
    #80176
    arama 3-ban ha jóltudom a gpu gyorsítás nvidiával sem lesz támogatva, csak cpu-t fog használni. Metron meg...Minőségi játék, az előző rész is nagyon jól futott mindenkinek :D
    A színvonalas fejlesztőkről beszéltem, bis vagy a 4a games nem tartozik ezek közé, az én véleményem szerint.

    Opencl miért kéne, hogy atin váltsa meg a dolgokat, ugyanúgy van nvidián is. Pont ez a lényeg, hogy nem lényeg milyen vga-d van. Csak opencl mivel nyílt, nincs késztetés egy fejlesztőn, hogy beletegyenek egy rakat effektet. Nividia fizet, hogy tegyék bele a játékba a physx-et, és hogy használják is az effekteket. Bár szerintem annyira nem tesz hozzá sokat a játékhoz, néha persze látványos. Ha pedig igazán látványosra akarják csinálni, akkor pedig egy vga nem elég (mafia 2-nél is ez volt a helyzet)
  • blackcalibra
    #80175
    Esetleg alaplap hiba nem lehet?
    Azon belül is mondjuk a VGA foglalatra gyanakszom.
  • V43 1105
    #80174
    Próbáltam másik PCI-Eban is semmi, beraktunk egy HD5770-et az meg érdekes módon ment.. :D
  • Solten
    #80173
    Gyanus hogy ez a kartya megadta magat.
  • Solten
    #80172
    ahha...
  • V43 1105
    #80171
    Corsair HX650-em van.. Seasonic belső..
  • Solten
    #80170
    A Vargáné tápod.
  • Solten
    #80169
  • Borg
    #80168
    Arma 3 meg a Metro Last light is physx lesz, csak hogy azokat említsem amik hirtelen eszembe jutnak.
    Mert ugye ezek gecik, biztos azért.
    Bezzeg az opencl, az aztán megváltott mindent. Ezerrel gyorsabbak és szebbek a játékok atin. Ja várj, mégsem?
  • kifli
    #80167
    Miért kéne az amd-nek kitalálnia valami zárt szabványt. Opencl pont erre van, és támogatják is az ati kártyák, nyílt cucc. Csak nvidia ilyen pöcs, hogy egy zárt valamit eröltet a játékosokra. Valamint nemigazán jönnek physx-es játékok. A színvonalasabb fejlesztők, már amd-vel kokettálnak.


    amd demo 2009:





  • bakkerman
    #80166
    én mint abszolút PC párti nem bánnám,ha csak 2014-ben jönnének az új konzolok...nekem most jól jön az,hogy állóvíz van a grafika terén,és ezzel még rohadt sokan vannak így
  • Solt
    #80165
    No akkor ennyiért nézhetsz magadnak másikat... :)) Kicsit kipótolod, oszt meg is van a 7970... :)
  • V43 1105
    #80164
    85.000 volt anno .. :D
  • Solt
    #80163
    :D
  • IMYke2.0.0.0
    #80162
    Na, akkor már nem is veszek 7970-est.
  • Solt
    #80161
    No közben ez már megszűnt... már "csak" a Far Cry2 és egy MOH warfighter 20%-s kupon jár hozzá...
  • Solt
    #80160
    7970GHz olcsóbb, erősebb mint a GTX680. Hacsak nincs valami nagy kedvenced ami NV-n sokkal jobban megy, akkor szerintem a 7970-t válaszd.

    Nem tudom mennyiért vetted a 6970-t, de elvileg majd annak az árát vásárolhatod le. A HD7970GHz 110-115 körül mozog, a GTX680 meg 130-135 ezer. Ráadásul a 7970-hez jár még egy kupon, amivel ingyen megkapod a Hitman, Sleeping Dogs, Far Cry3 játékokat! :)
  • Solt
    #80159
    Giga HD7970GHz WF3 hűtéssel...

    Rákérdeztem az Iponnál, azt mondták gyárilag 50% a minimum fordulat... írtam a Gigabyte-nak is, kíváncsi vagyok mi lesz a válasz. :)

    34 fokos a kártya alapon, a venti meg 50%-n pörög... nem hiszem, hogy ez normális! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #80158
    Magyar forrás

    "A neve elhallgatását kérő forrás a SemiAccurate magazinnak ugyanis elmondta, hogy az Xbox 720-at Kryptos néven emlegetik a Microsoft belsősei, a masinát pedig állítólagosan egy Oban kódnevű AMD chip fogja meghajtani, aminek a tömeggyártása még 2012 vége előtt megkezdődhet.

    Természetesen a Sony részéről sem maradtunk efféle hírek nélkül, a PlayStation 4-et ugyanis a névtelen forrás szerint a belsős fejlesztők a Thebes névvel illetik, és szintén egy AMD chipet találhatunk majd benne, a kész konzol megjelenésére pedig 2014 tavaszán vagy őszén kerülhet sor, tehát az sem kizárt, hogy két teljes év múlva! Szerintetek mi lehet igaz a fentiekből?"
  • IMYke2.0.0.0
    #80157
    Többek között, itt is ez áll.
  • IMYke2.0.0.0
    #80156
    PS4-ben AMD lesz.
  • broman191
    #80155
    Akkor feltételezem hogyha egy HD7970 van a gépben + kórájhét', magas PhysX mellett akkor is cumi van...legalábbis az nVidia érdeke az lenne. Egy jó ok hogy a GTX660/GTX680 miért érheti meg jobban az árát mint AMD-s megfelelőik...persze a PhysX felhasználása legtöbbször elég "neve legyen a gyereknek" szintű a legtöbb eddig megjelent játékban, viszont ha folytatja a vidia' a Borderlands 2 szinten PhysX-et használó játékok támogatását, akkor...vagy kitalál valamiféle fizikai gyorsítást az AMD is végre, vagy qrva sok vevőt el fog veszteni...az AMD nagy szerencséje hogy elég gyengus a PhysX partnerprogram egyelőre - PhysX-es játékok @ nVidia oldala. Viszont a PS4-ben már lehet lesz valami fizikai turpiszság az nVidia részéről, aztán több PhysX támogatású PC-s port születik majd...csak az Xbox720-ban is legyen valami hasonló az AMD részéről...mert amikor az Ageia sok-sok éve kijött a PhysX fizikai karijával, a demóktól majd' magam alá sz4rtam. Aztán 2008-ban felvásárolta az nVidia és azóta is történik a többnyire semmi...ahhoz képest hogy mi történhetett volna, ha a vidia' nem vásárolja fel...
  • kifli
    #80154
    ha nincs nvidiád, tudtommal a cpu számolja a physx-et, ráadásul egy szálon (nvidia szerint ez egy bug...). Szóval 7970 nem fogja izomból megoldani :)
  • kifli
    #80153
    Lehetőségeik: Vagy kijavítják, vagy felkínálnak cseredarabot, amit csak akkor vagy köteles elfogadni, hogyha ugyanolyan mint a te kártyád. Tehát csak konkrétan ugyanazt a típust vagy köteles elfogadni. Egyébként annyit mondasz, hogy ok akkor kéred vissza a pénzt.
    Jogszabályok szerint vissza kell adniuk a pénzt. Nekem anno 4850-ért visszaadták az árát. Pedig 4850-et akartak cserélni, csak nem ugyanolyan volt...
  • broman191
    #80152
    Mármint teljesítmény szempontjából? HD7850 vs GTX660[nem Ti] fronton is erősen gondolkodnék a GTX660 mellett, HD7970 vs GTX680 esetében megint, a csúcskategóriás kariknál számomra nem a teljesítmény a legfőbb meghatározó, nyilván a HD7970 gyorsabb, ha nem az hát a GHz edition kivitele egyértelműen az a legtöbb játékban...attól még a PhysX-hez nem ért. A Borderlands 2-ben pedig nagyon látványos volt...mondjuk lehet hogy a HD7970 megoldja izomból, mert a HD5850-emmel is egészen élvezhetően ment a Border2 közepes PhysX beállítással... :)
  • V43 1105
    #80151
    Azt nem tudom, hogy ugye mivel 6970 nem kapható (én anno 85 ezerér vettem) ilyenkor mi van? Mert ha kiszúrják a szemem egy 7950-el akkor morci leszek.. azért illene adniuk minimum egy 7970/680-at ha nem javítható, már pedig úgy tűnik nem az..
  • kifli
    #80150
    elvileg 7970 jobb választás. Legalábbis volt valami teszt, ahol egy rakat új kártyát hasonlítottak össze. Nvidiából 660ti és 660 érte csak meg ha jólemlékszem.
  • broman191
    #80149
    Éljen a gari, azt hittem régebbi volt! Részemről GTX680 lenne esélyesen, de ha már Radeon topik, mondjátok meg miért ne... ;-D
  • kifli
    #80148
    Szerintem olyat vegyél, amin 3 év gari van. 3 év sokidő, így vagy sokáig biztonságbatudod akártyát (elromlik nem kell költeni), vagy eladni lesz könnyebb, ha 3 éven belül lecserélnéd.
  • V43 1105
    #80147
    Most volt durván 1 éves a kártya van 2 év garancia, pénteken személyesen elviszem iPonnak hogy ott helybe nézzék meg nekem nincs 15 munkanapot várni kedvem.. GTX680 vagy 7970 amiben gondolkodom erősen ..

    POWERCOLOR HD7970 3GB egész tetszetős ..
  • broman191
    #80146
    Uhhh, akkor valami csúnyán elvérzett az áramellátási láncból a PCB-n...árulok kb. fél éve a hardveraprón egy hibás GeForce 6800-at, pár hónapja jelentkezett egy rendesnek tűnő fórumtárs [[URL=http://hardverapro.hu/tag/zuhi_2.html]zuhi_[/URL] - igazoltan 118 (+), 0 (-) értékelése van jelenleg] hogyha elküldöm neki a karit [részemről posta oda, részéről posta vissza és fizetség részemről ha tudott valamit alkotni érdemben], aztán megnézni mit tud kezdeni vele, állítólag hozzáértő...ha gondolod akkor írj rá, hátha még menthető a 6970 és nem kell teljesen zsebből GTX680-azni... ;-]

    @Solt: Pontosan milyen 7970-ed lett? Mekkora fordulatszámot takar az 50%? :D
  • V43 1105
    #80145
    Világítana egy sor égő a nyákon normális esetben.. de sehol semmi ventik se pörögnek .. remélem a GTX680-at odaadja az ipon occóé
  • blackcalibra
    #80144
    Sikerült elkapnom végre a múltkor is említett problémát.

    Ezt csinálja a mocsok.

    Win reinstall, ház csere (már mindenre gondoltam....), SSD beszerzése, "üres" Win 7 64bit nem segített.
    Teljesen rendszertelenül csinálja a videóban is látottat, nem csak játékok alatt, hanem böngészés alatt is.
    Ritkán ez párosul egy olyannal is, mint amikor kikapcsolom a gépet, monitor fekete kép, és a "nem érzékel jelet" felirat a monitoron.
    Aztán ez vagy visszajön, vagy nem, ilyenkor újra is indul a gép.
    Bár, ez tényleg nagyon ritka.
    Van még ezzel kapcsolatban más is, de így a videóval együtt kíváncsi lennék a véleményetekre is.