90029
  • Solten
    #81189
    Igen, mondjuk az orajel egy dolog a masik meg az architektura...
  • Solt
    #81188
    Igen.. az a 3.6 amit ír már nem rossz.. kíváncsi vagyok, hogy ekkora felbontáson ilyen vga mellett mit számít majd az a 800MHz...
  • Solt
    #81187
    Válaszd ki azt a játékot amivel a legtöbbet játszol, állítsd be a grafikát maximumra, vagy arra ahogy játszani akarsz majd, és kezd el 100-200 megahertzenként emelni a cpu órajelét, közben pedig figyeld az fps értékeket, és a gpu kihasználtságot...

    Kíváncsi leszek hol áll meg az fps növekedés. :)
  • Solten
    #81186
    Az alaplapra nem integralnak mar jo ideje "vga-t" (aka grafikus chipet), az online boltok okorsegein at kell siklani.
  • DarkSector
    #81185
    :)

    Igazából azt nem értem, van egy cpu, pl amiben van integrált vga.
    Meg látom van olyan alaplap hogy integrált vga van benne, akkor ha egy ilyen integrált vga-s cpu-t teszel egy integrált vga-s alapba akkor 2 integrált vga lesz benne? :D
  • Solten
    #81184
    Ja 2.8 az talan halovany. De lehet tuningolni nem?

    #81182: i3 2130-om volt, mindenhez eleg. Na de nem Battlefield multizok, nem jatszok orosz repulogepszimulatorral, stb :) Amugy a 2100 egy £80-os processzor es alig ker ennivalot. Nem kisse best buy.
  • Sir Quno Jedi
    #81183
    3.6-on elég stabil (simán lemegy pl. a 3DMark11 bench) a procám gyári hűtővel is és rendeltem hozzá egy Scythe Mugen Rev B3-mat. Eddig nem húztam állandóra, mert nem kellett. Ha majd kell húzom, ha az sem elég, akkor veszek nagyobb procát+alaplapot.
  • DarkSector
    #81182
    Én i3-2100 párti vagyok, ha beszarik a gép nem veszek attól drágábbat.
  • Solt
    #81181
    Nem vesz i7-t, i7 860-ja van! Ha pedig megnézed mit írtam, akkor látni fogod, hogy az órajelet keveslem... alapon 2.8GHz-n ketyeg, ami nagyon kevés egy GTX680 mellé! Ezen az sem változtat, ha olyan oldalt linkelsz, ahol még annál is jobban értenek hozzá... :)
  • Solten
    #81180
    De tenyleg minek veszel i7-et?

  • Solten
    #81179
    Kerestem egy olyan oldalt ahol ertenek is a temahoz:

  • Solt
    #81178
    EZ is magért beszél szerintem...
  • Solt
    #81177
    Én nem hülyéztelek le, és nem is áll szándékomban! :)

    Évekig így is volt ahogy mondod, ha megnézed a régebbi teszteket, akkor jól látni, hogy általában 1080p-n és felette egalizálódnak az FPS-k és eltűnnek a cpu-k közti különbségek...

    DE, azt ne feledjük, hogy ez már korábban is játék függő volt... olyan játékokban amelyek cpu igényesek voltak, ez az állítás már régebben sem volt igaz... ráadásul a csúcskártyák sem voltak ilyen erősek mint most.

    Láthatod a teszten, hogy ugyanazon cpu alatt, hogy reagál a játék az MHz emelésekre. Szerintem ez magárért beszél...

    Nem ismerem az i7 860 tuning képességeit, de, ha nem hiszel nekem, akkor majd teszteld le, hogy milyen növekedéseket kapsz a GTX680 mellett ahogy emeled a cpu órajelét... Egyszerű a képlet egyébként... nézd meg, hogy milyen kihasználtsággal üzemel majd a gpu... ha nincs meg a 100%, akkor egyértelmű, hogy kevés alá a cpu órajel.
  • Solten
    #81176
    Hi, ennek iszonyat jo a hutese, hangtalan, terhelve kb. 60 fok (40-45%-ot porog a venti, kisse tulmeretezett egy 7850-re... :) ).
  • Solten
    #81175
    Mondjuk i7 csak jatekhoz tenyleg penzkidobas.
  • Sir Quno Jedi
    #81174
    Amúgy ez tutira a fiziksz miatt van, az nvidia nagy kamuja, hogy az ő kártyái ezt hw-ből tudják, no persze...
  • Sir Quno Jedi
    #81173
    Most évekig azé hülyéztek le, hogy egy fisemfos amd proci is elég a játékohoz, mert GPU a limit és mind1 a proci, minek veszek i7-et (itt hw szekcióban!). Most nem mondod, hogy ezúttal meg azé leszek lehülyézve, mert "gyenge" a procim?!?!?!?!?!?!??!
  • Solten
    #81172
    Csak bizonyos helyeken mukodik, nem minden elado a partnerprogram resze, az UK-bol is kb 4 db. Csekkold az AMD game honlapjan.

    #81161: boven jo az. En is ujitottam mivel ugy nez ki a Giga lapom valamelyik komponense felmondta a szolgalatot*, beneveztem egy ajvi bridzs deszkara meg akkor mar egy ajvi bridzs 5-os cpu-ra. Hogy biztosan "KIHAJCSA" a vga-t...

    *: szegeny 7850-re gyanakodtam, mikor a 7870 is meg hulyebb tuneteket produkalt az gyanus lett, beraktam oket haver gepebe, nala hibatlan. CPU birja a terhelest, memokat agyonteszteltem meg a tapegyseget is kulso teszterrel, vinyokat cserelgettem, maradt a deszka.
  • Solten
    #81171
  • V43 1105
    #81170
    A "kitűzőm" frissítsd ! :P
  • Solten
    #81169
    fap fap fap

  • benőmenő
    #81168
    Csak tudnám mit számoltatnak ezeken az iszonyat procikon, amikor pl. a fizika a legtöbb játékban a hl2 szintet is alig karcolgatja, ai-k terén meg kb. 0 előrelépés történt kb. 2007 óta.
  • Solt
    #81167
    Hááát... az nagyon kevés szerintem egy 680 mellé...



    Nézd meg, hogy a plusz MHz-k mennyi plusz fps-t hoznak, és ez "csak" egy Borderlands2...
  • Laci82
    #81166
    Látom,de akkor ez a verzió amit valójában takar ez a vga milyen lehet ?
  • V43 1105
    #81165
    Never settle kupont viszont nem találtam.. hol kéne reklamálni? xfx support ?
  • Sir Quno Jedi
    #81164
    Alapon, de ha lejjebb veszek ezt-azt akkor gyorsul, ergó nem annyira a procival van gond.
  • Solt
    #81163
    Mennyin ketyeg? FC3 eléggé prociéhes...
  • V43 1105
    #81162
    Nana.. aki fikázná tarkón vágdosnám.. semmi baj nincs azzal a processzorral.. nekem otthoni gépben van egy i7 920-as.. és mai napig visz mindent..
  • Sir Quno Jedi
    #81161
    CPU-mat máris fikázzák, mert csak egy öregecske core i7 860...
  • Solt
    #81160
    Na erre kíváncsi leszek... ha minden frankó lesz, akkor legközelebb elgondolkozok a márkán én is... :)

    @Jedi: Jaaaa... azt hittem attól tartasz, hogy valamelyik komponensed kevés lesz hozzá. (cpu, táp) :)
  • Sir Quno Jedi
    #81159
    Bármi lehet, én már annyit szoptam, hogy el tudok képzelni bármit.
  • V43 1105
    #81158
    A cég szerint igen, kaptam ugye a kódot is, majd mindjá beregisztrálom meg írok az XFX-nek egy supportot, de több helyen is olvastam, hogy így működik. Dúrva amúgy, 13.1-es driverrel, meg egyébként is a 6970-hez képest is gyorsabb, sokkal!
  • Solt
    #81157
    Ezt, hogy érted?
  • Sir Quno Jedi
    #81156
    Naná. Csak legyen má meg, meg menjen csont nélkül a cuccomban...
  • Solt
    #81155
    Gyönyörű egy dög! :) Garanciával mizu? Tényleg 5 év?
  • Solt
    #81154
    Majd reflektálj, hogy milyen... :)
  • V43 1105
    #81153
    Parancsolj, bocsi mindenkitől a pizsiért, a futár ébresztett valamikor negyed tíz felé .. ejj ez a Főiskolás élet..





  • macleody
    #81152
    Ez a kártya nem így néz ki, ez a TwinFrozrIII fotója. Nézd meg az MSI honlapján.
  • Laci82
    #81151
    Sziasztok.
    Erről a Vga-ról,pontosbban arról inkább hogy MSI-s,mi a véleményetek ?
    A hűtője nekem speciel tetszik.

    Radeon 7850
  • Sir Quno Jedi
    #81150
    Nekem is szípen fut az FC3, csak van ahol már NEM. A bench egy dolog.