90024
  • nxs
    #90024
    Sziasztok. Megint egy újabb érdekesség AMD fronton :D
    Szerintem ez nem új probléma csak most vettem észre,a driver restartonként eldobja a freesyncet. Monitor ki-bekapcs megoldja és a különbség is érezhető. (nyilván legújabb driver,etc,etc)
    Valakinek valami ötlet?
  • nxs
    #90023
    Újra itthon,futottam is pár kört a dologgal. A probléma nem oldódott meg de az okát már tudom...ennyit tud az "endzsín".
  • traz
    #90022
    Nem tudom hogy megoldódott-e a probléma vagy aktuális-e még, de nem feltétlenül anomália a dolog, lehet egyszerűen CPU bottleneck is.

    Pl ha mondjuk egy régebbi generációs 8 mag/16 szálas procid van egy erős videokártya mellett, de az adott játék csak 4 szálat tud kihasználni, akkor pont ilyesmit fog mutatni, hiszen a proci 3/4-e "üresben pörög"... A dolog tesztelése egyszerű - feltéve hogy van hozzá megfelelő monitorod -, vedd nagyobbra a felbontást, az majd növeli a GPU terhelését. Ha az fps ezzel szemben nem nagyon lesz kevesebb, akkor már tudod hogy erről van szó.

    Ajánlott video a témában
  • MerlinW
    #90021
    FurMark-al teszteld. És/vagy olyan játékkal ami normálisan kezeli a hardvert, AMD-re optimalizált. Remnant 2 talán az, nem emlékszem. Mondanám a Cyberpunk-ot, de az full Nvidia cucc.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.10.07. 14:37:03
  • nxs
    #90020
    Sziasztok.
    NV-ről váltottam AMD-re,viszont vannak anomáliák. VGA 64% CPU 23% és a megcélzott FPS-t nem produkálja.
    Van valami extra beállítás driver oldalról?
  • robicarlos6
    #90019
    Az FSR mellé érkezik a Radeon Super Resolution is
  • repvez
    Szüli
    #90018
    es ez mit jelent?
    Attól , hogy a felbontás ebben a szegmensben dominál még vehet valaki jobb vgat amiatt amit emlitettem, mert akarja az uj featuroket.
  • MerlinW
    #90017
    Steam stat alapján: 1080p ~70%, 1440p ~20%, 4K ~2%, a maradék meg alternatív felbontás.
  • repvez
    Szüli
    #90016
    ezzel csak az a baj, hogy ha még igaz is amit mondasz, hogy sokan 1080p-ben nyomják.És ehhez elég lehet az emlitett kártyák valamelyike.
    DE mivel a játékok fejlödnek és a softveres környezet is. ezért valaki ki akarja használni az uj featuroket mint a raytracing vagy a dRSS vagy a VRSS. amiket az emlitett kártyák nem tudnak vagy nem jo hatékonysággal.
    A VR-t ne is emlitsuk ahova azok a kárták nem mindig elegendök a nativ FPS futtatásához csak a feleéssel.

    Ha ezeket összevesszük akkor igen is kell az uj VGA még 1080p-hez is. és mégha igaz is, hogy az AMD és az NVIDIA tud kellö számu VGA-t gyártani az akkor sem fog lejjebb vinni az árakat vagy ha igen akkor meg nem fog jutni az "átlagfelhasználonak" mert a bányászok mindent felvesznek, mert sztem, nekik egyre jobban megéri mivel kevesebb avgy ugyan akkora fogyasztás mellett szinte diplázodik a számitási teljesitmény a VGA-ban igy sokkal hatékonyabban bányásznak vagyis bármenyni VGA-t vehet hasznot fog termelni neki .

    És sem az ár sem a készlethány nem fog addig változni, mig a bányász és a normális PC felhasználás nem válik két külön utra.
    Ahogy a server piacnál a CPU-k.
    Senki sem vesz otthonra server CPU-t, mert drága , felesleges és kevásbé hatékony otthoni felhasználásra.
  • Gibor
    #90015
    Ezzel tisztába vagyok, nem írtam hogy a mocsok Nvidia miért ennyiért adja. Viszont a kedves kis/nagyker nem fogja levinni az árakat amíg mindent elad. Készlet egyébként van, csak sajnos kereslet is a jelenlegi árak mellett.
  • MerlinW
    #90014
    Nem tiszta sok embernek és az NV topikban már levezettem. Nem a gyártó adja dupla/tripla áron, hanem a kis/nagy kereskedők. Ha lesz kínálat, akkor fog normalizálódni és MSRP + AIB + adók áron fog menni minden ahogy eddig is. Ha éppen van raktáron, most is az eredetileg meghirdetett MSRP/AIB áron lehet rendelni mindent a gyártók oldaláról. Hogy a hazai kiskerek elkurvultak az is a hiánynak tudható be. Ha normális áron jönnek a kártyák a verseny le fogja nyomni az árakat. Továbbá, lehet rendelni külföldről is, sokszor olcsóbb. Nekem is Ukrajnából van a 3080-am.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.04. 18:33:39
  • Gibor
    #90013
    "Idővel normalizálódni fog a szitu, az 100%."
    Tekintettel hogy így is felvásárolnak mindent, normalizálódni fog közel a jelenlegi árhoz. Szegény bányászoknak sincs sok köze hozzá, az LHR-es kártyákat is azonnal megveszik dupla áron, vagy felette.
  • robicarlos6
    #90012
    Lehet ,de amit írok az full igaz. Csak a nagyon elvetemültek fizetik meg ezeket a mostani videokártyákat..
    Nem mellesleg ok hogy régi vga még sokaknál van de nyilván nem azért vettek anno 1080-at hogy örökre az maradjon nekik és only full hd-be játszanak és butitgatva. Most erősen zsebbe nyúlós.. De ez egyéni döntés , hiszen van az a mondás mindenkinek annyit és valami amennyit hajlandó fizetni érte.. Nos én inkább vettem 2 féle konzolt amivel elleszek 6-8 évig mintsem egy db VGA-t ami 3 év múlva már kb semmit se ér..
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.10.03. 23:49:37
  • MerlinW
    #90011
    Az "átlagfelhasználó" aki 1080p-ben játszik, annak még ma is elég az 1-2 generációval korábbi vga, mint pl a 1080 vagy 2060, amelyek nem olyan drágák. A jelenlegi hiány időszakot elfelejtve (ami egyébként rányomja az árát az aktuális generációra is, meg mindenre), ami nem tart örökké. Idővel normalizálódni fog a szitu, az 100%.

    Grebber, te meg már megint kurva unalmas és idegesítő vagy.
  • robicarlos6
    #90010
    Ami következni fog az "átlag felhasználó" számára az az hogy elhagyja ezt a fos platformot... Maximum aki agyon pc- függő az fog maradni és fizet a semmiért 1.5x árakat. Egészségükre
  • repvez
    Szüli
    #90009
    valami nem tiszta nekem ami most a VGA-k körül történik.
    A bányász idök elött még mindig ugy volt, hogy a következő széria középkártyája tudja azt mind az elöd széria csucsa és kb azonos árban.
    igy választhatott a vásárló, hogy egy ujabb featurokkel megáldott terméket vagy egy elözö generácios csucs kártyűt vesz, de haszonlo teljesitménnyel.

    Most ha igazak ezek a hirek, akkor egy széria váltással eljutunk oda, hogy a "belépöszint" ugyan olyan gyors vagy gyorsabb lesz mint a régebbi széria csucsa amit alig egy éve adtak ki.

    Itt márcsak az ár lehet kérdés, ha a belépöszintet felviszik arra az árra ahol most van a csucs, akkor ennyi volt sztem sok embernél a PC.
    Ha viszont uj lapot nyitnak és a belépöszintet ujra normális űron adják ahogy a bányászat elött, akkor meg az elözö genes kártyák ott rohadnak el a raktárba ,mert senki nm vezsi majd, bár igy se mert nincs. viszont az ujak is ugyan erre a sorsra jutnak, mert a b-nyászok felveszik öket , ha ugyan azt a teljesitményt megkapják olcsobban akkor nagyobb lesz a hasznuk mégjobban.

    ugyhogy nem tudom mi fog következni, de az átlagfelhasználo számára nem sok jo.
    Remélem elööbb utobb lépnek valamt, hogy ez megváltozzon.
  • robicarlos6
    #90008
    Alleged AMD Radeon RX 7600 XT Navi 33 Specs Suggest It Could Be Faster Than The 6900 XT
  • __Jacek__
    #90007
    Azt már meg sem említem :)
    Nem az a gond hogy valaki problémát ír vagy segitséget kér stb. hanem ne vegyél AMD egy AMD topicban:D
  • Zsoltee_a_bator
    #90006
    En is valtogatok neha uninstall nelkul, semmi gond nincs vele.

    A ne hasznalj AMD-t, de konzolozni ok kicsit onellentmondas
  • __Jacek__
    #90005
    Sajnos nem így van, egyszerűen egy user errort lát.
    És azt hogy nem segítséget kérsz hanem egyenesen ne vegyen senki AMD-t, szerintem ezen kellene elgondolkozni :D
    Míg más feltelepíti és használja... Folyamtosan cserélgetem a kártyákat a gépben nv/amd le se szedem a drivert, csákány miatt fent mind a kettő és megis megy.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.09.20. 06:50:41
  • RJoco
    #90004
    Én megoldottam a magam részéről a dolgokat :)
    Úgyhogy megint működik rendesen.
    De a te képességeidet mindenképp meghaladja, mert egy problémámra sem tudtad a megoldást ;)

    Ha meg esetleg valaki idetéved a zöldektől, hogy pirosra váltana, vagy már váltott, az láthatja, hogy nem olyan egyszerű a dolog.
    A legtöbb gondot a szoftver okozza. Aki nem ezt szokta meg, annak idő és segítség kell az átálláshoz.
  • MerlinW
    #90003
    Befejezted?
  • __Jacek__
    #90002
    Nem aggodom:D Akkor használd azt ha ez meghaladja a képességeidet :D
  • RJoco
    #90001
    Van az is, ne aggódj.
  • __Jacek__
    #90000
    Szerintem menj konzolra...
  • RJoco
    #89999
    Nehogy eszetekbe jusson AMD kártyát venni.
    A szoftverezése katasztrofális.
    Nemrég nyavajgott, hogy frissítsem. Megtettem és utána nem is foglalkoztam vele.
    Most kellene, de nincs. Nem indult a rendszerrel, ahogy szokott.
    Próbálom indítani, erre nyavajog, hogy a program nem jó a jelenlegi driver-hez.
    Azt persze nem írja, hogy melyik verzióhoz melyik driver párosul.

    A HWiNFO-t tök jól belőttem, mit hova írjon ki, stb.
    Tegnap nézem, hogy valami nem stimmel, mert eltűnt a GPU kihasználtságát jelző érték az OSD-ről. Beállítottam.
    Ma nézem, hogy a ventik fordulatszámának értéke is eltűnt. Ez nem beállítható, mert már a program sem látja, hogy mennyin forognak a ventik.

    Felraktam az MSI programját, amiből még egy programot fel kellett tennem, hogy kikapcsolhassam a kártya világítását.
    Újraindítást követően ismét világított.
    Most megint próbálkoztam a dologgal, de a kártya egyáltalán nem reagál a beállításokra. Se kikapcsolni, se átállítani nem lehet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.17. 00:20:42
  • RJoco
    #89998
    Egy újabb gond, talán ez többeket érinthet és talán jobban kapok rá segítséget.
    A win-ben be van állítva, hogy x idő elteltével lekapcsolja a monitorokat. Ezzel nem is lenne gond, megteszi.
    Majd rövid időn belül a monitorok visszakapcsolnak, de képet a géptől nem kapnak, csak a háttérvilágítás és OSD megy. Mivel jel nincs, így mindjárt ki is írja, hogy kikapcsolja magát.
    És ezt ismételgeti folyamatosan.
    Nvidia kártyánál ilyen gondom nem volt.
    Radeon-nál melyik beállítást keressem vagy mit kellene állítanom a win-ben, hogy ne csinálja ezt?
    Vagy, hogy keressek egyáltalán rá angolul vagy németül, hogy ne leállításból éledő gépek problémáját dobálja be a kereső?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.02. 17:24:52
  • RJoco
    #89997
    Elvileg megoldva.
  • RJoco
    #89996
    Hogy lehet beállítani több monitor esetén, bekapcsolt AMD Eyefinity-vel, hogy csak az egyik monitorra tegye ki a tálcát és, ha a programokat teljes ablakban szeretném nézni, akkor azt is csak egy monitorra tegye ki?
    Az Eyefinity kell a játékok miatt, így van meg az 5760x1080 felbontás, amivel teljes képernyőn, teljes monitorszélességgel tudnak futni a játékok.
    Nvidiánál is megoldódott valahogy miután beállítottam a surround-ot a monitorokra.
  • Zsoltee_a_bator
    #89995
    Ezek egeszen jok is. Nemreg emulatorokkal bibelodtem krumpli osztalyu hardveren, a vulkan egy megvaltas volt.
  • robicarlos6
    #89994
    Twitter link

    For the rest of the Radeon RX 7000 portfolio, AMD thus seems to have two options:
    1) 6nm refreshes of Navi 24, 23, 22
    2) further use of Navi 24, 23, 22, possibly with new card names

  • repvez
    Szüli
    #89993
    Ha jol tudom akkor ott vannak az alacsony eléréső API-k , (Vulkán, mantle, DX12) mindegyikre azt igérték, hogy sokkal jobban kihasználja a hardvert és már alacsonyabb teljesitményü harveren is sokkal gyorsabb lesz az adott program és a CPU-kat is jobban terheli minden magot és szálat.

    Ehelyett mi történt, alig emelkedett a softveres kornyezet miatt a játékok teljesitménye, a CPU magszámok még mindig csak max 4 magot terhelnek jobb esetben a többi csak alapon ketyeg.

    mi a helyzet a drawcall számokkal, azt igérték, hogy a dx11 100k drawcall helyett már akát millios drawcall is lehet . és , hogy már nem kell a gyártoknak drivereket gyártani,mert az a programfejlesztők dolga lesz ok ismerik a saját termékeiket. ehelyett még mindig maradt, hogy ahvonta jonnek a gyártoi driverek a játékok patcheivel .

    ugyhogy igen nem csak a hardver a gond, de a softverrek se akarnak szintet lépni , csak a PR duma megy minden alkalommal.
  • __Jacek__
    #89992
    Ha nekem jött :)
    Azért álljon már meg a nászmenet:) Akkor majd azért veszünk új hardvert(jóval drágábban) hogy lejjebb vegyük a felbontást és úgyan azon az FPS-en játszunk :D :D :D
    Fantasztikus jövőkép :) Remélem azért okossággal és pl mcm desingel megoldják a problémát...
    Vagy vesszek a PC gaming és marad a konzol, de arra emg csak agyhalál ostoba cuccok vannak így marad a más hobby keresése.
  • MerlinW
    #89991
    Kérlek helyezz el 300 millió tranzisztort egy négyzet milliméteren, vagy csak gondolj bele miről beszélsz. Konkrétan a fizika korlátait feszegetjük mikor 4-2nm-es technológiáról beszélünk. Így is, a GPU/CPU-k minden évben 10-20%-al gyorsulnak. Semmi baj a hardverrel - 2.5 milliárd utasítás elvégzésére képesek másodpercenként. A szoftverrel van a gond.

    Hülye példával:
    - 3-5 év alatt elkészül egy játék, a magas szintű programozási nyelvekkel, 100+ különböző cég ezer különböző eszközével = 4K@30fps.
    - 15-20 év alatt elkészül egy játék alacsony szintű nyelvvel, minden 3rd party eszközzel együtt = 4K@500fps

    Ehhez gondold hozzá a szobán kívüli nagy világot, hogy a szoftver és a hardveripar sem szól másról, csak pénzről és határidőkről (= sosem kerül ki olyan termék senki kezéből, mint amilyet megálmodott / meg tudott volna valósítani).

    Értem én az álomvilágot amiben éltek, de a valóság teljesen más játék.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.26. 13:50:17
  • __Jacek__
    #89990
    És így hardvert sem kell fejleszteni :D Egyet értek hogy ez lesz csak nevetséges hogy parasztosan nem erősebb lesz a gPU hanem lejjebb veszek a felbontást és a 4k matrica alól kilóg a QHD.. következő gen alól meg a FullHD :D :D :D
  • Palinko
    #89989
    Ez szerintem is így van, valahol el kell érni a közvetkező lépést és a csíkszélesség csökkentés, tranzisztorszám növelés régi recept egyre inkább fizikai korlátokba ütközik ezért egy jó megoldás lesz az upscaling, AI stb hogy meglegyen a következő fejlődés beli ugrás ahonnan majd már megint lehet reszelgetni szoftveresen, tenzor magokban stb az egészet előröl és akkor nem fog feltűnni hogy magában a grafikus chipben már egyre lassuló fejlődést lehet csak felmutatni.
  • MerlinW
    #89988
    RT egy opcionális dolog. FSR/DLSS 2.2 RT-vel már most is 2x gyorsabb, így lehet 4x is az új kártyákon. Az Intelligens upscaling a jövő, natív a múlt, így felesleges a jövőben azzal dobálózni hogy lassú valami natívban, mert egyre kevésbé foglalkozik ezzel bárki is a szakmában. Natív felbontás a jelenlegi technológiákkal - a jövőbelivel még inkább - felesleges erőforráspazarlás.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.25. 14:39:23
  • __Jacek__
    #89987
    Azt azért engedjétek el hogy rasterban 4k-n mondjuk 2x gyorsabb, Ja RT-vel biztos lesz 2x gyorsabb.
  • robicarlos6
    #89986
    #89985:

    Nyilván érti mindenki de a mostani csúcsokhoz képest amikor valami 30-40-el jobb csak mint az előző ez rohadt nagy előrelépés lenne még ha csak simán 2x is. Mondjuk mindegy mert olyan ára lesz ,hogy max netes teszteken nézzük majd ezeket is
  • Carmang
    #89985
    "up to"