90028
  • Botond #90028
    Felmerül a kérdés, hogy milyen kártyád van.
  • Synchronous
    #90027
    Az én kártyatípusomhoz sajna nincs, pedig március előtt havonta, vagy legfeljebb másfél havonta mindig volt.

  • macleody
    #90026
  • Synchronous
    #90025
    Mi van az AMD-vel mostanság? Március óta nem adnak ki friss drivert. Korábban mindig volt legalább havi egy, vagy kéthetente is akár. Ilyen hosszú kihagyásra nem emlékszem, pedig közel 20 éve Radeon kártyám van.
  • nxs
    #90024
    Sziasztok. Megint egy újabb érdekesség AMD fronton :D
    Szerintem ez nem új probléma csak most vettem észre,a driver restartonként eldobja a freesyncet. Monitor ki-bekapcs megoldja és a különbség is érezhető. (nyilván legújabb driver,etc,etc)
    Valakinek valami ötlet?
  • nxs
    #90023
    Újra itthon,futottam is pár kört a dologgal. A probléma nem oldódott meg de az okát már tudom...ennyit tud az "endzsín".
  • traz
    #90022
    Nem tudom hogy megoldódott-e a probléma vagy aktuális-e még, de nem feltétlenül anomália a dolog, lehet egyszerűen CPU bottleneck is.

    Pl ha mondjuk egy régebbi generációs 8 mag/16 szálas procid van egy erős videokártya mellett, de az adott játék csak 4 szálat tud kihasználni, akkor pont ilyesmit fog mutatni, hiszen a proci 3/4-e "üresben pörög"... A dolog tesztelése egyszerű - feltéve hogy van hozzá megfelelő monitorod -, vedd nagyobbra a felbontást, az majd növeli a GPU terhelését. Ha az fps ezzel szemben nem nagyon lesz kevesebb, akkor már tudod hogy erről van szó.

    Ajánlott video a témában
  • MerlinW
    #90021
    FurMark-al teszteld. És/vagy olyan játékkal ami normálisan kezeli a hardvert, AMD-re optimalizált. Remnant 2 talán az, nem emlékszem. Mondanám a Cyberpunk-ot, de az full Nvidia cucc.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.10.07. 14:37:03
  • nxs
    #90020
    Sziasztok.
    NV-ről váltottam AMD-re,viszont vannak anomáliák. VGA 64% CPU 23% és a megcélzott FPS-t nem produkálja.
    Van valami extra beállítás driver oldalról?
  • robicarlos6
    #90019
    Az FSR mellé érkezik a Radeon Super Resolution is
  • repvez
    #90018
    es ez mit jelent?
    Attól , hogy a felbontás ebben a szegmensben dominál még vehet valaki jobb vgat amiatt amit emlitettem, mert akarja az uj featuroket.
  • MerlinW
    #90017
    Steam stat alapján: 1080p ~70%, 1440p ~20%, 4K ~2%, a maradék meg alternatív felbontás.
  • repvez
    #90016
    ezzel csak az a baj, hogy ha még igaz is amit mondasz, hogy sokan 1080p-ben nyomják.És ehhez elég lehet az emlitett kártyák valamelyike.
    DE mivel a játékok fejlödnek és a softveres környezet is. ezért valaki ki akarja használni az uj featuroket mint a raytracing vagy a dRSS vagy a VRSS. amiket az emlitett kártyák nem tudnak vagy nem jo hatékonysággal.
    A VR-t ne is emlitsuk ahova azok a kárták nem mindig elegendök a nativ FPS futtatásához csak a feleéssel.

    Ha ezeket összevesszük akkor igen is kell az uj VGA még 1080p-hez is. és mégha igaz is, hogy az AMD és az NVIDIA tud kellö számu VGA-t gyártani az akkor sem fog lejjebb vinni az árakat vagy ha igen akkor meg nem fog jutni az "átlagfelhasználonak" mert a bányászok mindent felvesznek, mert sztem, nekik egyre jobban megéri mivel kevesebb avgy ugyan akkora fogyasztás mellett szinte diplázodik a számitási teljesitmény a VGA-ban igy sokkal hatékonyabban bányásznak vagyis bármenyni VGA-t vehet hasznot fog termelni neki .

    És sem az ár sem a készlethány nem fog addig változni, mig a bányász és a normális PC felhasználás nem válik két külön utra.
    Ahogy a server piacnál a CPU-k.
    Senki sem vesz otthonra server CPU-t, mert drága , felesleges és kevásbé hatékony otthoni felhasználásra.
  • Gibor
    #90015
    Ezzel tisztába vagyok, nem írtam hogy a mocsok Nvidia miért ennyiért adja. Viszont a kedves kis/nagyker nem fogja levinni az árakat amíg mindent elad. Készlet egyébként van, csak sajnos kereslet is a jelenlegi árak mellett.
  • MerlinW
    #90014
    Nem tiszta sok embernek és az NV topikban már levezettem. Nem a gyártó adja dupla/tripla áron, hanem a kis/nagy kereskedők. Ha lesz kínálat, akkor fog normalizálódni és MSRP + AIB + adók áron fog menni minden ahogy eddig is. Ha éppen van raktáron, most is az eredetileg meghirdetett MSRP/AIB áron lehet rendelni mindent a gyártók oldaláról. Hogy a hazai kiskerek elkurvultak az is a hiánynak tudható be. Ha normális áron jönnek a kártyák a verseny le fogja nyomni az árakat. Továbbá, lehet rendelni külföldről is, sokszor olcsóbb. Nekem is Ukrajnából van a 3080-am.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.04. 18:33:39
  • Gibor
    #90013
    "Idővel normalizálódni fog a szitu, az 100%."
    Tekintettel hogy így is felvásárolnak mindent, normalizálódni fog közel a jelenlegi árhoz. Szegény bányászoknak sincs sok köze hozzá, az LHR-es kártyákat is azonnal megveszik dupla áron, vagy felette.
  • robicarlos6
    #90012
    Lehet ,de amit írok az full igaz. Csak a nagyon elvetemültek fizetik meg ezeket a mostani videokártyákat..
    Nem mellesleg ok hogy régi vga még sokaknál van de nyilván nem azért vettek anno 1080-at hogy örökre az maradjon nekik és only full hd-be játszanak és butitgatva. Most erősen zsebbe nyúlós.. De ez egyéni döntés , hiszen van az a mondás mindenkinek annyit és valami amennyit hajlandó fizetni érte.. Nos én inkább vettem 2 féle konzolt amivel elleszek 6-8 évig mintsem egy db VGA-t ami 3 év múlva már kb semmit se ér..
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.10.03. 23:49:37
  • MerlinW
    #90011
    Az "átlagfelhasználó" aki 1080p-ben játszik, annak még ma is elég az 1-2 generációval korábbi vga, mint pl a 1080 vagy 2060, amelyek nem olyan drágák. A jelenlegi hiány időszakot elfelejtve (ami egyébként rányomja az árát az aktuális generációra is, meg mindenre), ami nem tart örökké. Idővel normalizálódni fog a szitu, az 100%.

    Grebber, te meg már megint kurva unalmas és idegesítő vagy.
  • robicarlos6
    #90010
    Ami következni fog az "átlag felhasználó" számára az az hogy elhagyja ezt a fos platformot... Maximum aki agyon pc- függő az fog maradni és fizet a semmiért 1.5x árakat. Egészségükre
  • repvez
    #90009
    valami nem tiszta nekem ami most a VGA-k körül történik.
    A bányász idök elött még mindig ugy volt, hogy a következő széria középkártyája tudja azt mind az elöd széria csucsa és kb azonos árban.
    igy választhatott a vásárló, hogy egy ujabb featurokkel megáldott terméket vagy egy elözö generácios csucs kártyűt vesz, de haszonlo teljesitménnyel.

    Most ha igazak ezek a hirek, akkor egy széria váltással eljutunk oda, hogy a "belépöszint" ugyan olyan gyors vagy gyorsabb lesz mint a régebbi széria csucsa amit alig egy éve adtak ki.

    Itt márcsak az ár lehet kérdés, ha a belépöszintet felviszik arra az árra ahol most van a csucs, akkor ennyi volt sztem sok embernél a PC.
    Ha viszont uj lapot nyitnak és a belépöszintet ujra normális űron adják ahogy a bányászat elött, akkor meg az elözö genes kártyák ott rohadnak el a raktárba ,mert senki nm vezsi majd, bár igy se mert nincs. viszont az ujak is ugyan erre a sorsra jutnak, mert a b-nyászok felveszik öket , ha ugyan azt a teljesitményt megkapják olcsobban akkor nagyobb lesz a hasznuk mégjobban.

    ugyhogy nem tudom mi fog következni, de az átlagfelhasználo számára nem sok jo.
    Remélem elööbb utobb lépnek valamt, hogy ez megváltozzon.
  • robicarlos6
    #90008
    Alleged AMD Radeon RX 7600 XT Navi 33 Specs Suggest It Could Be Faster Than The 6900 XT
  • __Jacek__
    #90007
    Azt már meg sem említem :)
    Nem az a gond hogy valaki problémát ír vagy segitséget kér stb. hanem ne vegyél AMD egy AMD topicban:D
  • Zsoltee_a_bator
    #90006
    En is valtogatok neha uninstall nelkul, semmi gond nincs vele.

    A ne hasznalj AMD-t, de konzolozni ok kicsit onellentmondas
  • __Jacek__
    #90005
    Sajnos nem így van, egyszerűen egy user errort lát.
    És azt hogy nem segítséget kérsz hanem egyenesen ne vegyen senki AMD-t, szerintem ezen kellene elgondolkozni :D
    Míg más feltelepíti és használja... Folyamtosan cserélgetem a kártyákat a gépben nv/amd le se szedem a drivert, csákány miatt fent mind a kettő és megis megy.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.09.20. 06:50:41
  • RJoco
    #90004
    Én megoldottam a magam részéről a dolgokat :)
    Úgyhogy megint működik rendesen.
    De a te képességeidet mindenképp meghaladja, mert egy problémámra sem tudtad a megoldást ;)

    Ha meg esetleg valaki idetéved a zöldektől, hogy pirosra váltana, vagy már váltott, az láthatja, hogy nem olyan egyszerű a dolog.
    A legtöbb gondot a szoftver okozza. Aki nem ezt szokta meg, annak idő és segítség kell az átálláshoz.
  • MerlinW
    #90003
    Befejezted?
  • __Jacek__
    #90002
    Nem aggodom:D Akkor használd azt ha ez meghaladja a képességeidet :D
  • RJoco
    #90001
    Van az is, ne aggódj.
  • __Jacek__
    #90000
    Szerintem menj konzolra...
  • RJoco
    #89999
    Nehogy eszetekbe jusson AMD kártyát venni.
    A szoftverezése katasztrofális.
    Nemrég nyavajgott, hogy frissítsem. Megtettem és utána nem is foglalkoztam vele.
    Most kellene, de nincs. Nem indult a rendszerrel, ahogy szokott.
    Próbálom indítani, erre nyavajog, hogy a program nem jó a jelenlegi driver-hez.
    Azt persze nem írja, hogy melyik verzióhoz melyik driver párosul.

    A HWiNFO-t tök jól belőttem, mit hova írjon ki, stb.
    Tegnap nézem, hogy valami nem stimmel, mert eltűnt a GPU kihasználtságát jelző érték az OSD-ről. Beállítottam.
    Ma nézem, hogy a ventik fordulatszámának értéke is eltűnt. Ez nem beállítható, mert már a program sem látja, hogy mennyin forognak a ventik.

    Felraktam az MSI programját, amiből még egy programot fel kellett tennem, hogy kikapcsolhassam a kártya világítását.
    Újraindítást követően ismét világított.
    Most megint próbálkoztam a dologgal, de a kártya egyáltalán nem reagál a beállításokra. Se kikapcsolni, se átállítani nem lehet.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.17. 00:20:42
  • RJoco
    #89998
    Egy újabb gond, talán ez többeket érinthet és talán jobban kapok rá segítséget.
    A win-ben be van állítva, hogy x idő elteltével lekapcsolja a monitorokat. Ezzel nem is lenne gond, megteszi.
    Majd rövid időn belül a monitorok visszakapcsolnak, de képet a géptől nem kapnak, csak a háttérvilágítás és OSD megy. Mivel jel nincs, így mindjárt ki is írja, hogy kikapcsolja magát.
    És ezt ismételgeti folyamatosan.
    Nvidia kártyánál ilyen gondom nem volt.
    Radeon-nál melyik beállítást keressem vagy mit kellene állítanom a win-ben, hogy ne csinálja ezt?
    Vagy, hogy keressek egyáltalán rá angolul vagy németül, hogy ne leállításból éledő gépek problémáját dobálja be a kereső?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.09.02. 17:24:52
  • RJoco
    #89997
    Elvileg megoldva.
  • RJoco
    #89996
    Hogy lehet beállítani több monitor esetén, bekapcsolt AMD Eyefinity-vel, hogy csak az egyik monitorra tegye ki a tálcát és, ha a programokat teljes ablakban szeretném nézni, akkor azt is csak egy monitorra tegye ki?
    Az Eyefinity kell a játékok miatt, így van meg az 5760x1080 felbontás, amivel teljes képernyőn, teljes monitorszélességgel tudnak futni a játékok.
    Nvidiánál is megoldódott valahogy miután beállítottam a surround-ot a monitorokra.
  • Zsoltee_a_bator
    #89995
    Ezek egeszen jok is. Nemreg emulatorokkal bibelodtem krumpli osztalyu hardveren, a vulkan egy megvaltas volt.
  • robicarlos6
    #89994
    Twitter link

    For the rest of the Radeon RX 7000 portfolio, AMD thus seems to have two options:
    1) 6nm refreshes of Navi 24, 23, 22
    2) further use of Navi 24, 23, 22, possibly with new card names

  • repvez
    #89993
    Ha jol tudom akkor ott vannak az alacsony eléréső API-k , (Vulkán, mantle, DX12) mindegyikre azt igérték, hogy sokkal jobban kihasználja a hardvert és már alacsonyabb teljesitményü harveren is sokkal gyorsabb lesz az adott program és a CPU-kat is jobban terheli minden magot és szálat.

    Ehelyett mi történt, alig emelkedett a softveres kornyezet miatt a játékok teljesitménye, a CPU magszámok még mindig csak max 4 magot terhelnek jobb esetben a többi csak alapon ketyeg.

    mi a helyzet a drawcall számokkal, azt igérték, hogy a dx11 100k drawcall helyett már akát millios drawcall is lehet . és , hogy már nem kell a gyártoknak drivereket gyártani,mert az a programfejlesztők dolga lesz ok ismerik a saját termékeiket. ehelyett még mindig maradt, hogy ahvonta jonnek a gyártoi driverek a játékok patcheivel .

    ugyhogy igen nem csak a hardver a gond, de a softverrek se akarnak szintet lépni , csak a PR duma megy minden alkalommal.
  • __Jacek__
    #89992
    Ha nekem jött :)
    Azért álljon már meg a nászmenet:) Akkor majd azért veszünk új hardvert(jóval drágábban) hogy lejjebb vegyük a felbontást és úgyan azon az FPS-en játszunk :D :D :D
    Fantasztikus jövőkép :) Remélem azért okossággal és pl mcm desingel megoldják a problémát...
    Vagy vesszek a PC gaming és marad a konzol, de arra emg csak agyhalál ostoba cuccok vannak így marad a más hobby keresése.
  • MerlinW
    #89991
    Kérlek helyezz el 300 millió tranzisztort egy négyzet milliméteren, vagy csak gondolj bele miről beszélsz. Konkrétan a fizika korlátait feszegetjük mikor 4-2nm-es technológiáról beszélünk. Így is, a GPU/CPU-k minden évben 10-20%-al gyorsulnak. Semmi baj a hardverrel - 2.5 milliárd utasítás elvégzésére képesek másodpercenként. A szoftverrel van a gond.

    Hülye példával:
    - 3-5 év alatt elkészül egy játék, a magas szintű programozási nyelvekkel, 100+ különböző cég ezer különböző eszközével = 4K@30fps.
    - 15-20 év alatt elkészül egy játék alacsony szintű nyelvvel, minden 3rd party eszközzel együtt = 4K@500fps

    Ehhez gondold hozzá a szobán kívüli nagy világot, hogy a szoftver és a hardveripar sem szól másról, csak pénzről és határidőkről (= sosem kerül ki olyan termék senki kezéből, mint amilyet megálmodott / meg tudott volna valósítani).

    Értem én az álomvilágot amiben éltek, de a valóság teljesen más játék.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.26. 13:50:17
  • __Jacek__
    #89990
    És így hardvert sem kell fejleszteni :D Egyet értek hogy ez lesz csak nevetséges hogy parasztosan nem erősebb lesz a gPU hanem lejjebb veszek a felbontást és a 4k matrica alól kilóg a QHD.. következő gen alól meg a FullHD :D :D :D
  • Palinko
    #89989
    Ez szerintem is így van, valahol el kell érni a közvetkező lépést és a csíkszélesség csökkentés, tranzisztorszám növelés régi recept egyre inkább fizikai korlátokba ütközik ezért egy jó megoldás lesz az upscaling, AI stb hogy meglegyen a következő fejlődés beli ugrás ahonnan majd már megint lehet reszelgetni szoftveresen, tenzor magokban stb az egészet előröl és akkor nem fog feltűnni hogy magában a grafikus chipben már egyre lassuló fejlődést lehet csak felmutatni.