542
IBS - International Business School
  • praksi
    #22
    bár azt elfelejtettem, h KIVÉTEL mindig van!
  • praksi
    #21
    van egy urban legend, ami szerint egy srác egy elég csinos kis Merci Cabrio-val járt suliba, és egyik nap talált egy cetlit a szélvédőn, h "ciki dolog apuci új kocsijával suliba járni". Másnap a szokott helyen egy bazi nagy Bentley állt, rajta a cetli: "EZ apuci új kocsija!"


    viccet félretéve, az az "iskola" nem a tanulásról szól. arra megy ki az egész, h a kurva gazdag gyerkőcök nem vegyülnek a pórokkal, hanem egymás társaságát keresik. magyarul kapcsolatépítés az egész iskola.

    ha komolyan akarsz közgazdaságtant tanulni, akkor szerintem Corvinus, BGF, esetleg BME-GTK. (ki lehet javítani, én nem közgáz szakos vagyok :-))
  • wander01
    #20
    lool kemény topik
  • 400Dani
    #19
    Nagy köcsögök, legalábbis parkolás alapján.
  • blackgamer
    #18
    a színháztermük viszont jó
  • zorrobomber
    #17
    örülök, hogy sikerül erdekes tapasztalatokat szereznem, alternativat tudtok esetleg ajanlani? CEU-rol tud valaki?
  • Gladiator
    #16
    Tesóm odajárt (nem hülye gyerek, 4 nyelvből perfekt), de semmit sem ér a diplomája. Szinte kiröhögik állásinterjúkon, így saját businesst csinált. Viszont mondta, hogy a csoporttársai közül is kb. 3-nak van normális (tehát nem tescos, meg ilyenek) állása.
    Ennek a tandíjából akár már külföldre is kimehetnél, ami 1000x jobb ötlet.
  • 2XP
    #15
    Ha van pénzed, és esetleg néhány éves szakmai gyakorlatod, akkor végezz el egy mba-t a közgázon, vagy a bme-n, elég jó álláslehetőségek lesznek utána.
  • dr Kotász
    #14
    Gyenge iskola, a felvételi nehézsége mindent el is mond. Gazdag szülők hülye gyerekei járnak oda. Számtalan személyes tapasztalat (azaz ismerős) is igazolja ezt számomra. Kerüld el, járj rendes egyetemre. A diplomája közel értéktelen. Egy nívós fejvadadász/HR-es kapásból kukába vágja az IBS-es CV-t, ha van mellette igazi egyetemről is jelentkező.

    Az IBS-nek egy esetben van értelme: ha van családi vállalkozásod, és diplomás vezetőt akarsz az élére. Ha saját magadnak kell felépíteni a karriered, kevés. Még másoddiplomának is.
  • 2XP
    #13
    Jó, én meg 9.30-tól 22.00-ig vagyok benn minden nap :)
    De eddig senkitől nem hallottam, hogy nehéz lenne.
    Azt meg kétlem, hogy egy olyan kőgazdag lányt fel tudna szedni, ha nem abba a kasztba tartozik :)
  • 2XP
    #12
    Oxford Brooks diploma, ami még a top500-ban sincs...
  • CattiBrie
    #11
    Nem hiszem, hogy attól nehéz egy suli, hogy 8-tól 16-ig ott kell lenni.
    Nekem volt olyan napom, hogy reggel 8-tól este 19:30-ig folyamatosan órán ültem.
    Most olyan napjaim vannak, hogy 8-tól 16-ig. De van olyan is, hogy 8-tól 16-ig, de csak első meg utolsó óra. :)
  • zorrobomber
    #10
    nem vagyok pénzes, mégis be tudnék kerülni. pont azért hoztam létre a topikot, mert kiváncsi vagyok rá, hogy megéri -e behezen kiköhögni a tandíjat, eddig erre még nem jöttem rá, talán inkább afelé hajlok most, hogy nem :S
  • Adi
    #9
    Viszont egy biztos, 4-5 millás kocsik simán állnak bent.. vmikor 8-10 új 5 ös bmw figyel bent stb..
    legújabb subaru. Tehát tiszta flatcar!:D
    És nem szegény lányok járnak oda!:D
    Tehát mire elvégzed a sulit nem rossz dolog ha felszeded, ott a leggazdagabb lányt:). 2szeresen biztosísd magad. :D
  • Adi
    #8
    Nekem az ismerösöm egy részlege mind oda jár!:D:D
    Kb. 10 embert ismerek.
    Pénzes suli az biztos.. aki oda betud kerülni az biztos, h pénzes..
    Haverom aki oda jár, az például aztmondja, h kiba nehéz a suli. Meséli, h bemegy reggel 8-ra és 16-óráig ott van.. szóval nem egy könnyü suli szerinte. És mellesleg elég okos gyerek.
  • zorrobomber
    #7
    az a kisebb gond
  • justin
    #6
    Én csak azt javasolnám, hogy gyűjtögesd a pénzt :)
  • zorrobomber
    #5
    Kérdés, hogy a kőbunkó gazdagok is a posztgraduális képzést választották? Mindenesetre azért én is félek valami ilyesmitől, de másik oldalon azért csak ott van, hogy oxfordi diploma...

    várom még a tapasztalatokat, hírmorzsákat:)
  • [Walaki]D`Lair
    #4
    Ez azért így duuurva, nekem is van ismerősöm aki ott végzett, és nem szülők cégénél keres baromi sokat...:)
  • 2XP
    #3
    Ez tipikusan a hülye, de mocskosul gazdag apukával rendelkező emberek iskolája, ahová csak azért járnak, hogy a szülei elmondhassák, hogy milyen okos diplomás gyerekük van, aztán benyomják a cégbe vmi brutális fizetéssel (ezért is olyan kiugróak a statisztikák). Ha te nem tartozol ebbe a kasztba, akkor utána nem fogsz munkát kapni. Volt ismerősöm, aki ott végzett, aztán az állásinterjún közölték vele, hogy akkor szerezzen vmi rendes diplomát is, mert ezt nem tudják értékelni. Most a tesco-nál vmi asszisztenis munkát végez nevetséges bérért.

    Szakmailag és kapcsolatok tekintetében is összehasonlíthatalanul többet érsz egy corvinusos vagy bme-s diplomával (néhány szakon, pl. számvitel, még játszik a bgf is, de haveromat elnézve igencsak legbutították a képzést).
  • Marcell
    #2
    Volt meg gimiben egy osztalytarsam, aki lebukott, es kb. 100 szavas szokincse volt. (Tipikus kőbunkó, 0iq, beszedhiba, köpködés)
    Bekerult ebbe a penzes suliba es siman 4-es tanulo...
    Nekem ez mindent elmond!! :)

    De jart ponrosztar is a suliba.

    A parkolojaban meg nincs auto 6 milla alatt.
  • zorrobomber
    #1
    Szeretnék olyan embereket találni akiknek van bármilyen tapasztalatuk a fenti iskoláról! Engem elsősorban a posztgraduális képzések érdekelnének, de ha az alapszakokról van infótok se fogjátok vissza magatokat.

    ugyebár ezek vannak:
    Master’s Degree Programmes
    Master of Science in International Business
    Master of Science in Strategic Finance
    Master of Science in Strategic Human Resource Management

    Executive MBA

    Annyit tudok a suliról, hogy jók a tanitási módszertanok, stb, de ennyit elvárhat az ember egy nívós sulitól. Amire igazából kiváncsi vagyok, hogy milyen mégis a diploma ár/érték aránya, tehát gyakorlatilg el lehet -e vele legalább úgy helyezkedni mint mondjuk egy sima közgázzal. Ugye az ember fél attól, hogy esetleg a tudást/tanítást felváltja a pénz, gyakorlatilag csak veszel egy diplomát. Nos én ezen már túlléptem, én tudást szeretnék venni. Árulnak itt tudást? :)