14
  • fflx
    #14
    van szerkesztes, de az csak bizonyos kiemelt felhasznaloknak jar... (kitudja miert)

    17 colos notebook, az mar nagyobb mint egy kissebb desktop :)
    egyszer kellett hasznalnom egy olyan asus-t, volt vagy 5 kilo. (ha nem tobb)
  • quentit
    #13
    Nem 17 color, hanem 17 colos.
    Thx, hogy még mindig nincs szerkesztés a fórumon!
  • quentit
    #12
    Van 17 color noti is 1440x900-as felbontással. Pl. a HP-nak normális billentyűzete is van (numerikussal).
    Tehát ez nem kifogás. A táska meg... így haza tudod vinni a munkádat, ami gondolom a munkahelyednek yo :)
  • quentit
    #11
    Qrva jó, csak kár, hogy a DX10-es mobil grafikus kártyáknak se híre, se hamva így kénytelen vagyok az asztai gépemet bővíteni...
    Még mindig az X1600 a csúcs (hordozható kategória) ami szánalmas...

    Hol késik az ATI mobile 2600 meg a Nvidia mobile 8600???
  • OliApa
    #10
    A kislányom IBM ThinkPad 600E gépe újonnan több, mint egy millió Ft volt anno, én 25 ezerért vettem. Az új csúcsgépek árai is a töredéke a 8 évvel ezelőtti hasonlóknak. Nem vitás, fényes jövő előtt állnak.
  • fflx
    #9
    meg hat azert azt se szabad elfelejteni, hogy eleg eros hype is van a notebookok mogott. nekem pl nem sikerult a munkahelyen kisirni, hogy ne notebookot kapjak a munkahoz, hanem rendes desktopot, mivel:

    1. utalom az 1650*1050-et 15 colon
    2. utalom az 5400 csiga hdd-ket (7200 iszonyatosan melegszik notebookban)
    3. utalom a notebook bill-t
    4. nem letelemem, hogy egy kurva nagy taskaval rohangaljak a varosban

    persze a valasz az volt, hogy dugjak ra normal billt, egeret, monitort es kulso hdd-t, nade akkor mi a raknak notebook???
  • AtisH
    #8
    Akkor te igen régi árlistát nézegethettél...

    Egyébként tavaly vettem az asztali gép mellé egy notebookot és hidd el alaposan végigrágtam, hogy asztalit vagy mobil gép legyen és baromira nem bántam meg (méret, helyszükséglet, mobilitás, zaj, fogyasztás stb.). Na meg az eladási statisztikák is mutatják, hogy már nem az asztali gép az egyetlen a világon.
  • Tocke
    #7
    Bruttó 200-ért már kétmagos x1600-os kártyával ellátott laptop kapható, amin szerintem még a COD2 is bőven megy :) Talán többe került a két asztali gép ennél és még kényelmesebb is a dolog.
  • szombi
    #6
    De pont a FIATALOK azok akik jáccani IS használják a gépüket, de tény, a laptop kényelmesebb.

    Én például 19-es LCD-vel és egy viszonylag erős géppel megyek a koliba,
    és délutánonként, hétvégeken tolom a COD2-t, ami laptopon nem igazán menne.
    Otthon meg ott a régebbi gépem, kis CRT-s monitorral, netezésre és a rövid,
    otthon eltöltött idő alatt mindent meg lehet vele csinálni. Még a COD2 is eldöcög rajta...
    de való igaz, hogy egy laptop jóval kényelmesebb.
  • assdf
    #5
    És igen, arról tényleg nem elfelejtkezve hogy rengeteg ember van (főleg fiatalok) akik több helyen is laknak. Albérletben, koliban, a szüleinél, és szüksége van a gépére hétvégén is. Akkor most vegyen két gépet? vagy hármat? És mindjárt a 150x3 több mint az az egy laptop. Ráadásul utazás közben is tudják használni a gépüket, vagy akár munkahelyen is.
  • avman
    #4
    oszt helyezkedj el vele kényelmesen egy fotelba, vagy az ágyon, h böngészhess, csetelhess, ímélt írhass stb. vidd magaddal utazásra, iskolába, koliba, albérletbe, bárhova. egyébként megsúgom a 150 körüli szférában már nem ritka a 100 gb körüli hdd, dvd rw, svideo kimenet és olyan proci, ami elboldogul a 720p hd-s filmekkel is. elmegy rajtuk a fotósop, sőt a családi videót is meg lehet vele szerkeszteni, kódolni hébe-hóba. bár az lcd nem igazán a színhűségéről híres. egyedül talán a ram ami alapból kevés. emellett halk, mobil, keveset fogyaszt, kényelmes. nem kell mellé szünetmentes, max egy túlfeszvédő.
  • amodent67
    #3
    Aki laptopot vesz annak valószínűleg fontosabb a méret és a hordozhatóság mint az, hogy milyen proci és mekkora hdd van a gépben, nem gondolod?
  • Cat #2
    ??

    egy gyenge laptop is 150ezerbe kerül, namost ebből veszek 60bol egy fasza 19"es LCD monitort, 90ből meg egy gépet, aminek teljesítményéhez, kapacitásához a laptop hozzá se tud szagolni.
  • hypno
    #1
    Minő meglepő fejlemény.

    Kisebb helyet foglal, kevesebbet fogyaszt meg ilyenek. Mégis mire számítottak az okosok.