479
Húsevő növények
  • davos80
    #121
    Obiban szét vannak rohadva,nem érdemes ott venni.
    Viszont mezei virágboltok szerintem tudnak hozni kérésre nagykerből mindig,legalább is nekem így lesz.
  • Aquir
    #122
    és csak forralt vízzel alulról lehet locsolni? milyen gyakran?

    és egyébként nem bírja ki a felülről locsolást úgy mint a természetben? :)
  • Aquir
    #123
    nah a válasz egyik része. De milyen gyakran kell egy ilyet öntözni? :)

    Csak lágy vízzel szabad öntözni, desztillált víz (nem ioncserélt), felforralt és lehűtött csapvíz vagy esővíz is megfelel a célnak. Alulról öntözzük, szerencsére floráruimban ezt nagyon ritkán kell megtenni. Arra figyeljünk, hogy tápoldatot nem kaphat, mert tönkremegy. Szereti a minél naposabb helyet, csapói ettől belül szép pirossá válnak. Nem kell etetnünk, sokak szerint ha éhezik a növény akkor lesz a legszebb piros színű. Persze ha rovartáplálékot kap, akkor jobban növekszik. A növény kissé különböző leveleket hoz, tavasszal szélesebbeket, hogy jobban kihasználja a napfényt, nyáron elnyúltabbakat, ősszel viszont lassul a levelek növése, légycsapónk készül a téli nyugalmi időszakra, melynek betartása nekünk is ajánlatos. Ilyenkor a növényt tegyük 3-15 fok közötti hőmérsékletű helyre, mondjuk két ablaküveg közé (ha nálunk olyan ablak van). Enyhe fagyot még képes elviselni.
  • fravik
    #124
    én is rászántam magam és megrendeltem egy Vénusz légycsapóját (egy Dionaea muscipula 'Big mouth' -ot). Lehet,hogy majd lesz néhány kérdésem, de előbb megvárom, hogy megjöjjön. A vizi-husevonoveny.hu-ról rendeltem, nagyon kedvesek voltak, már ma feladták, pedig tegnap este 10-kor írtam nekik (kb 15 perc után már válaszoltak). Már alig várom, de félek, hogy "elrontok" valamit, és elpusztul szegény... :( Már sikerült egyik osztálytársamat is "rábeszélni" a vásárlásra. :) további szép napot (estét) mindenkinek!
  • Aquir
    #125
    Te is? :D Ilyet rendeltem én is ma :) Na akkor az nyer akinek később döglik meg a növénye
  • Emcsyke
    #126
    Én is beszállok! :D Nekem holnap jön meg remélhetőleg..... :D
  • Rage47
    #127
    most etettem meg vele egy pókot :DD igaz előtte lecsaptam, mert nem birtam megfogni másképp:)
  • Aquir
    #128
    akkor dögevő is, ezt nem is tudtam
  • Rage47
    #129
    tök mind1 neki h halott vagy élő, a lényeg a kaja:)
  • fravik
    #130
    rendben, benne vagyok... hajrá mindenkinek :D
  • Dragooon #131
    nekem már 2 napot kibírt :D:D
  • Dragooon #132
    tök gyorsasn nő egy új szájacskája. egyre nagyobb a levél :P
  • fravik
    #133
    grat! :P
    Remélem, legalább az első szaporítási időszakot kibírja (márcsak, hogy ne kelljen venni még egyet) :D
  • Dragooon #134
    én is, bár nem maggal fogom szaporítani (ha fogom), mert a virágát gyorsan kivágtam ^^
  • Pheaper
    #135
    őő mennyi lesz a postaköltség ? megmondod majd? köszi :)
  • fravik
    #136
    ja, az más...
    én is olvastam, hogy talán elég az egyik levelét tőzegbe rakni (?), és abból már új növény fog fejlődni. majd ha már kifejlett lesz, kipróbálom.
  • fravik
    #137
    ha kíváncsi vagy, akkor meg :)
    1400 Ft (hát mit ne mondjak nem olcsó) :(
  • fravik
    #138
    azt megkérdezhetem, hogy te desztillált vizet vettél, vagy felforralt csapvizet? (gondolom esővizet nem igazán tudtál gyűjteni, bár ma felénk esett egy keveset)
  • Rage47
    #139
    mi felforralt vizet használunk, remélem birni fogja
  • Pheaper
    #140
    akkor 1500+1400 ?
  • fravik
    #141
    valószínűleg én is azt fogom használni (mondjuk nem tudom, hogy mennyibe kerül a desztillált víz)
    egyébként hol lehet kapni rostos mohatőzeget (vagy tőzegmoha??:D), egy egyszerű virágboltban is? és akkor keverjem homokkal, vagy ne? (mondjuk nem fogom azzal kezdeni, amint megkaptam, hogy átültessem, csak gondoltam megkérdezem)
  • fravik
    #142
    igen, mondjuk én rendeltem még egy 1000 Ft-os "alappéldányt" is, így kerül nekem 3900-ba...
  • Pheaper
    #143
    mit irtál a levélbe?:)
  • Dragooon #144
    desztillált vizet használok ;)
    úgy raktam be, hogy van a tálca, abban 2 cm víz, abban van a virág cserepe is (de egy kis alátéten vagy miazistenen áll. azon amit a cserepek alá dugnak. azét csináltam így, mert eléggé benedvesedett a föld. túlságosan is) szerintetek jó így? ^^
  • Dragooon #145
    ha vasaltok otthon, biztos van desztillált víz is. amúgy sztem nem drága.
  • fravik
    #146
    egyszerűen leírtam nekik, hogy melyik példányból (kimásoltam a nevüket) hány darabot kérek, leírtam az árakat mellé (biztos, ami biztos) és a végén a postaköltséggel együtt a végösszeget (a végén rákérdeztem, hogy annyi-e). Leírtam a nevemet, címemet... kb. ennyi
  • Rage47
    #147
    mindig nedvesen kell tartani sztem. a leírásokban is ez áll, hogy szereti a nedvességet, párát, meg a fényt. az obis papírjára is csak annyi van írva, h nedvesség és fénykedvelő növény...
    nálunk is ilyen alátétben van a víz, sztem jó lesz ez igy.
  • Pheaper
    #148
    köszönöm
  • fravik
    #149
    mi nem használunk a vasalóba vizet...:D (nem gőzölünk soha, még nem is láttam, hogy hogy műxik)
    sztem én is úgy csinálom, ahogy te. tálca, abban 2 cm víz (ez sztem nem a locsolást szolgálja/helyettesíti, csak a páratartalmat, nem?), kis alátét, hogy ne ázzon nagyon...
    sztem ez úgy tökéletes
  • fravik
    #150
    szivesen :)
  • Dragooon #151
    jaja, a földje az nedves, plusz jön is a pára, csak egy száraz placcon van ^^
    féltem, hogy túl nedves lesz a föld. nemsokára át kell ültetni majd tőzegbe
  • Aquir
    #152
    nekem küldtek is levelet mert 2000 Ft a min. rendelési határ, úgyhogy én is választok most még1-et :)
  • fravik
    #153
    megjött!!:)
    most kicsit bajban vagyok, mert nem tudom, hogy most lenyisszantsam-e a virágját, ami most nyílik csak... sztetek mi legyen vele? a másik, hogy a cserép elég vékonyfalú, ami nem lenne baj, csak 1 kicsit eldeformálódott az utazás során. Át lehet még ültetni? mikor lehet átültetni? tőzeget hol lehet kapni? köszi a válasz(oka)t! üdv
  • Emcsyke
    #154
    Áhh:S NEm hoztak... NEm volt.. Holnap bemek Debibe és veszek egyet... Nem tudja vki h ott hol lehet kapni? :O
  • fravik
    #155
    hali! javaslom. hogy rendelj 1000 Ft-ért vmit, mert én 3900 Ft-ot fizettem és kaptam ajándékba egy harmatfüvet:) remélem azt is tudom majd gondozni...:D
  • Pheaper
    #156
    sztetek a váci úti obi ban van ilyen Dionaea muscipula 'Big mouth ? :S
  • Dragooon #157
    obiban nem hinném hogy van, de egy próbát megér :S
  • Dragooon #158
    a virágot mindenképp nyesd le lehetőleg minél jobban a tövénél:)
  • Pheaper
    #159
    akkor felhivom őket:)
  • Pheaper
    #160
    azt mondta srác h az oázis kertészetet hivjam :S