14
  • Troll
    #14
    Csak a szolgáltatóktól lehet majd kapni, csillió éves szerződéssel.
  • A1274815
    #13
    Az Aero Glass hasznos tud lenni: live thumbain, síma ALT+TAB, és igazából proci kímélőbb.
  • Penge4
    #12
    Szerintem az Aero Glassnak és a Media Centernek se sok, valószínűleg ha váltásra kényszerülök, akkor azt is klasszikus Windows felülettel fogom majd használni egy rakás felesleges cuccot kikapcsolva. De nem is ezen volt a hangsúly, hanem hogy mekkora gép kell ahhoz, hogy minden funkcióját kihasználd.
  • Cactus
    #11
    Szerintetek iPhone-t lehet majd kapni szolgáltatóktól is, vagy pedig csak az apple boltokban?
  • asysoft
    #10
    Nem tudom, mennyit lehetett belőlük "normálisan kihasználni", de szerintem az automounttal párosított dmg hiba kifejezetten veszélyes. Persze lehet, hogy már foltozva vannak, de a Windowsos férgek is javított sérülékenységeket szoktak kihasználni...
    Flip3D szerintem inkább csak "erőfitogtatás" miatt van benne, valóban haszontalan dolog.
  • csorfab
    #9
    Fuh hát a Flip3d a legértelmetlenebb fícsör amit valaha is láttam :D
    És ezt nem divatfikázásból, hanem komolyan mondom. Használtam a Vistát, és egész jól sikerült szvsz, de a F3d-nek SEMMI értelme nincs :)
  • Penge4
    #8
    Használhatóság relatív, erősebb gép csak akkor kell, ha ki akarod használni minden funkcióját, pl Aero Glass, Media Center, 3D Flip...stb De akkor sokkal erősebb...
  • csorfab
    #7
    A MOAB egy szánalmas próbálkozás volt, volt benne kb 2 hiba, amit tényleg normálisan ki lehetett használni, és ezeket már javította is az Apple (3 héten belül)...
  • asysoft
    #6
    Ahogy mondták, Vista késett egypár évet (emlékeim szerint 2003-ban akarták megjelentetni először), és megfelelő hardwaren gyorsabb, mint az XP (főleg memória kell neki). Apple-nek annyival egyszerűbb a dolga, hogy ő maga állítja össze a gépeket is, így alaposan tesztelni tudja az adott HW-SW párost (a biztonságossága szerintem főleg relatív, lásd pl MoAB (persze itt is volt egypár 3rd party program, de ezeket nem számolva is érdekes a helyzet) ).
  • kerek1224
    #5
    ez mekkora hülyeség. Szerinted a vista határidőre jelent meg? Csúszott vagy 2 évet.
    Amúgy meg nem kell hozzá sokkal brutálisabb konfig, mint az XP-hez, használhatósága meg jobb, dirverellátottsága valóban gyenge egyenlőre.
  • Penge4
    #4
    Hát ja, ilyenkor két irányba lehet menni:
    Kiadni egy szart (alias Winfos Vista) határidőre, mert hát a profit mindenek előtt és SP2-re talán az is lesz annyira használható, mint az XP, csak 5x izmosabb gépen.
    Vagy: Csúszni a határidővel és megcsinálni stabilan és biztonságosan.
    Az Apple-nek különben is a "letisztult felület"-en kívül ez az egyetlen komolyabb érdeme és a húzóerő, amiért a jelenlegi felhasználók OSX-et használnak és nem Winfost PC-n.
  • WinfIlka
    #3
    Na jo de akkor mi lehet a valodi ok? Valamit azert megiscsak mondani kell.
  • asysoft
    #2
    Szerintem ez egy elég rossz érv, s valószínű, hogy a "ne lopja el az MS ezért nem mutatjuk be a valós újításokat" kijelentés is amiatt hanzott el az előző WWDC-n, mert még nem tartottak sehol sem:) (Az külön vicces, hogy miképp fikázták a Vistát a késés miatt, erre...)
  • csorfab
    #1
    Hahaha, ennél még én is jobb indokot ki tudtam volna találni... Ráadásul az Apple agresszív Vista-lejárató kampánya után kicsit égés ez a csúszás...