165
Beszélgessünk ezen gyönyörű állatokról :)
  • Laox
    #1
    Sziasztok!

    Kezdő madárpók tartó vagyok, egy kérdésem lenne a tapasztaltabbakhoz: honnan lehet megállapítani a pók nemét? Kereskedésben vettem egy Huahinit.

    Viszont nem tudom, hogy hány vedléses, mennyi idős, milyen nemű. Ezeket szeretném megállapítani, vagy legalább hozzávetőlegesen megsaccolni. Mellékelek két linket (azért nem szúrom be a képeket, mert túl nagyok), remélem tudtok segíteni. Köszönöm!

    Képek róla:

    Kép1
    Kép2
  • Mirk
    #2
    szép
  • Brolly
    #3
    ÉÉs meg is mered fogni, fúú nem mernék ilyen pókot tartani.
  • Aspyrin
    #4
    Üdv, találtam egy oldalt, remélem segít.
    A képek egyébként brutálisak :)
  • Mirk
    #5
    ott eszi a műegeret
  • Laox
    #6
    Köszi a dicsérő szavakat, és Aspyrinnek a linket, de azt már én is láttam, a kérdéseimre választ nem lehet ott megtalálni, és neten sem találtam rájuk választ, ezért nyitottam ezt a topicot, remélem járnak ide tenyésztők vagy tapasztaltabb tartók :-)

    Amúgy nem, nem merem megfogni. Azt olvastam róla, hogy nagyon agresszív és kezdőknek nem ajánlott, azonban az enyém elég nyugisnak látszik, kézzel szoktam benyúlni, kivenni az egeret, az itatótálat, és még a fenyegető pózt sem veszi fel.

    Ami számomra még érdekes volt, hogy talajon élő pók, de nagyon szeret az üvegen és a háttérdekoráción mászkálni, van, amikor órákig csimpaszkodik. :-) Aranyos szerintem.
  • Aspyrin
    #7
    Majd akkor izgulj, ha egyszer felkelvén az ágyból üresen találod a terráriumod :DDD
  • Seth
    #8
    szegény egér :D

    amúgy királyul néznek ki , nekem nagyon tetszenek. Ismerősnek van, 2 vedlést nekem is adott (egybe marad az egész,olyan mintha igazi lenne, szuperül mutattak a falra ragasztva, vendégekre a frászt hozták:D ). Csak már nincsenek meg,mert nagyon kiszáradtak és fuvallatra törtek. (de jó sokáig megvoltak)
    Én meg mertem fogni, pedig felrakta a két elülső lábát ,meg felemelkedett, de nem támadt még rá senkire:)
  • Laox
    #9
    Seth, rengeteg fajta/féle madárpók van, vannak barátságosabb és vannak agresszívebb fajták is. Próbáld meg az enyémet megfogni. Ha sikerrel jársz, én is megfogom majd :)
  • davos80
    #10
    Keress meg valami biológust,biztos tud segíteni.Őket pedig az ELTE TEK-n biztos találsz,ha pesti vagy az van legközelebb.
  • Mirk
    #11
    szerintem meg google>madárpók
    biztos megtalálsz róla mindent
  • Laox
    #12
    Direkt az ilyen google-ozó emberek miatt írtam le, hogy mindent megnéztem, de látom valaki annyira élvezi hogy nem érti meg....
  • [Walaki]D`Lair
    #13
    Hát ha fizetnének érte se tartanék pókot, nemhogy egy ekkora baszom fenevadat...a legkisebb kis szar 8lábúakat is azonnal taposom el....brrrrrrrrr....
  • _Vegeta_
    #14
    Brrrr a hideg is kiraz a kepek lattan. :)
  • Sir Quno Jedi
    #15
    A pók hasznos állat és sokuk védett is! TE!
  • Aspyrin
    #16
    A nagy fehér cápa is védett, de az nem azt jelenti, hogy szívesen úsznék vele egy kádban :)
  • Laox
    #17
    Ezen logika szerint, akkor ha majd látlak Walaki az utcán és nem tetszel, lelőhetlek?
  • TrIp
    #18
    jó topik :D
    nekem is van egy pókom egy albopilosum.. 1 vedléses mindössze de növekszik :) már talán 1,5 centi is van az átmérője xDD
  • Aspyrin
    #19
    Kép róla?
  • vegicsek
    #20
    Ne menjünk át állatvédő topicba
  • Dragooon #21
    szép nagy állat, csak kár, hogy én már az egy centis rokonától is elájulok (enyhe arachnofóbia rulez) :)
    ha kéritek az alcímben. a madárpók mét jobb egy tengerimalacnál? :D (komolya a kérdés)
  • Laox
    #22
    Sokkal robosztusabb, szebb, mint egy tengerimalac. Ragadozó, gyors, figyelemreméltó. Nekem sokkal jobban tetszik. Látványosabb. Az meg a másik, hogy nem büdös, mint a tengerimalac, sokkal kevesebbet kell gondozni, stb, szóval nem csak szebb, hanem kényelmesebb is tartani.
  • Cuchulainn
    #23
    Nekem van 6 madárpókom :)

    Nemek megállapítása:
    1.: Ivarérett példányoknál: A hím egyedek a padipalpusukon (A méregkarmok mellett elhelyezkedő kis tapogatólábukon) apró bulbusnak nevezett spermatárolásra módosult cuccot viselnek, valamint a legtöbb fajnál egy apró sarkantyúszerű képletet az első lábukon amivel a nőstény csáprágóit párzáskor kiakasztják.
    2.:Ha levedlik a pókod akkor a levetett utótestbőr belső részén a nőstény állatoknál spermatartó található. Ez már kis pókok esetén és jó módszer főleg nagyítóval/mikroszkóppal.
    3.:A két nemnél a hasoldal némiképp eltérően néz ki. Sajnos ez kevésbé biztos módszer, és kell hozzá némi gyakorlat. Nagy pókoknál eredményes lehet.
    4.:Gyakorlottak adult/subadult pókról ránézésre is megmondják. A hím általában karcsúbb és lábai hosszabbak. Néha a két nem színben is eltér.

    A fentiek képekkel illusztrálva itt.
  • viizo
    #24
    hogy nekem mekkora vágyam kb 12-13 éves koromtól egy madárpók terráriumban, van egy csomó pókos könyvem is :)

    de egyszerűen nem tudtam még rávenni magam hogy beszerezzek egyet, először szülők fogtak vissza, mostanában meg a barátnő...
    ráadásul megfogni sem merném, már a keresztespókoktól is frászt kapok.

    viszont nézegetni, nevelgetni viszont nagyon állat lehet :)
  • Kmarha
    #25
    a tengerimalacot nem lehet fegyverként használni! :P

    De viccet félretéve, volt barátnőm tartott két kisebb ilyen szörös izét. Azok akárhogy nyujtogathatták az elülső lábaikat, nyugodtan megmarkolat és kézbe vette őket.

    Ha viszont egy galamb leszállt elé, ő sikitva rohant fel a legközelebbi fára. Érdekes az ember :)

    A magam részéről maradok a kígyóknál :)

    Mennyit eszik egy ilyen pók?
  • Laox
    #26
    Nagyon köszi, sokat segítettél!
  • NEOreg3
    #27
    szvsz én nem vennék oylan állatot, ami megenné a már meglévő cicámat:C
  • Dave John
    #28
    óriás százlábú
    Ilyet ki merne tartani/ megfogni?:S
  • Cuchulainn
    #29
    Nem muszáj őket fogdosni...ha csak nézegetni akarod attl még tartsál nyugodtan. A pók biztos nem lesz depressziós miatta :)
    Takarítani amúgy sem sűrűn kell, egyéb műveletekhez meg van csaipesz...
    Amikor meg a talajt kicseréled vagy átköltözteted akkor egyszerűen ráborítasz egy dobozt.
  • Cuchulainn
    #30
    Én szívesen tartanék, csak nehéz őket beszerezni. :)
    Meg böszme erős a mérgük, és ráadásul elég agresszívek állítólag. De itt magyarországon is vannak akik tartanak.
  • Mirk
    #31
    elnézést
  • Mirk
    #32
    #29
    tényleg sokkal jobb pókot tartani, mint bármiféle más "házikedvencet", mert a pók inkább szolgál díszként mint foglalkozást igénylő háziállatként.
    Ha adsz neki elég kaját és néha azt mondod neki hogy szia kicsim akkor vígan elvan. Különbenis. A tengerimalac ronda:)
  • phalanx
    #33
    "tényleg sokkal jobb pókot tartani, mint bármiféle más "házikedvencet","

    én azért maradok a macskánál
  • haxoror
    #34
    Lehet hogy a tengerimalac ronda viszont legalább "normális" hobbi-állatka, aki 30 felett pókot tart annak szvsz valami gond van a fejével...

    Ha meg fiatal akkor majd csak kinövi (remélhetőleg)
  • Mirk
    #35
    mindenkinek megvan a véleménye:)
    szerintem ez meg az általános félelem ami a pókokat övezi ez a nem normális és szinte minden emberben benne van.
    nem tehetünk róla így kapjuk a nevelést, fujj pók fujj kígyó
  • haxoror
    #36
    Nem nevelés hanem ösztön
  • Cuchulainn
    #37
    Mondjuk leírnád, hogy miért gondolod ezt így?
    Nem látom be mi gond lenne annak a fejével aki pókot tart akárhány évesen. Különleges, érdekes viselkedésű és ha tetszik ha nem igenis szép állatok. Sokuk lenyűgöző színekben pompázik, másoknak a mozgásuk, megjelenésük lenyűgöző. Megfigyelni ahogy vadásznak, építkeznek vagy akár csak mászkálnak nagyon érdekes.
    Tény, hogy nem lehet őket gyömöszkölni, nem hozzák vissza az eldobott labdát, és nem dörgölőznek hozzád kedvesen mikor hazajössz, de nem is ezért tartjuk őket. Az akvárium is rengeteg örömet szerez sok embernek, pedig az még annyira sem "interaktív" mint egy pók.
  • PrasCo
    #38
    Ez inkább egy szkolopendra, nem?
    Magyarországon is él egy fajtája, azt hiszem, a Vértesben talán. Persze nem ekkora... :)

    Amúgy én teljesen tolerálom azokat, akik ilyent tartanak (barátom egyszer azt mondta erre: "Van, akinek a foci; van, akinek a gruppenszex; van, akinek ez."
    Így is lehet szeretni a természetet.
    Én azért maradnék szánalmas kis aranyhalamnál...
  • Cuchulainn
    #39
    Nincs olyan, hogy "ösztönös" félelem a pókoktól. Az arachnofóbia pedig betegség.
  • PrasCo
    #40
    (Ja...? Most nézem a videót, hiszen oda is van írva, hogy szkolopendra... elnézést. :\ )