76
Szivarokról általában
  • sb1
    #76


    Humidoromat lecseréltem, érdeklődék, hogy a "régit" hol lehetne vajon eladni?
    Típusa: Park Lane FPL-HJR-CBI
    http://www.noblehouse.com.mx/compras/product_info.php?products_id=376
  • Biglol
    #75
    En is ilyet vettem.

    Sokkal jobb az illata, mint vartam. 500 forintert? Szerintem be is raktarazok belole.
  • mabbak
    #74
    Dannemann Moods Tubos

    Ilyen szivart szívok, már lassan 2 hete minden egyes este, szvsz tökétesem jó az ár/érték aránya. Erre találták ki, hogy hétköznapokon előkapjon egy ilyet az ember és kicsi lazulás mellett szépen elpöfögtesse. Nekem bevált, tudom ajánlani hozzá Metaxa+Ice Tea kombót long drinkként elkészítve.
  • 0blueman
    #73
    kérdés let volna hogy muszáj levágni
    Muszáj levágni?
  • 0blueman
    #72
    Az ilyet amúgy muszáj levágni, mert a múltkor Don Alfredo-t szívtam de vágás nélkül, és úgy is jó volt
  • efti
    #71
    Nalam a ket kedvenc szivar a Bolivar Belicosos Finoses a Ramon Allones Specially Selected

    Mindkettot csak ajanlani tudom, az elobbi itthon olyan 4000HUF korul van, a masik talan nem is kaphato itthon..
  • 0blueman
    #70
    szívott már valaki Henri Wintermans Café Créme -t?
    szerintem a legjobb szivarka
  • Gábor
    #69
    Hát még az ára! Onnan négy euró, itthon meg vmi 3k huf :(
  • Punker
    #68
    korrekt
  • Gábor
    #67
    Legalább egy órás a romeo. Itt a link a leírásához Rome y Julieta No 2
  • Punker
    #66
    hát az már nem a közép mezőnyhöz tartozik, mekkora fajta volt? van itthon egy számomra teljesen ismeretlen churchill, de az min 1,5 órás majd nyáron valami teraszos bulin elpöfékelem.
  • Gábor
    #65
    Nekem a két lerendelt márkából a romeo y julieta no2 ízlett jobban. Az is volt az utolsó, amit szívtam úgy két hete.
  • sz4bolcs
    #64
    Én erről.
  • Punker
    #63
    én erről beszéltem.
  • Punker
    #62
    te figy én nem tom fejből a táblázatot mi minek számít, szivar.lap.hu-n nincs fennt?
  • sz4bolcs
    #61
    húú, akkor miért látom sok helyen a neten, mint szivar helyett szivarka?
  • Punker
    #60
    méret szerint a szivarka az sokkal kisebb mint a King Edward's.
  • sz4bolcs
    #59
    jólvanakkor :D Amúgy ez szivarka, nem? :)
  • Punker
    #58
    nem én találtam ki ne nekem mond, az alap teória hogy a legjobb dohányhoz nem kell semmi más ami módosítana az ízén, a füstjén.
  • sz4bolcs
    #57
    Ilyen alapon a whiskeyd is ízesít.
  • Punker
    #56
    tudom, de ettől függetlenül nem csak a tiszta dohány aromát kapod.
  • sz4bolcs
    #55
    Lol, nem ízesített a dohány, ha jól emlékszem, hanem a szívókája ízes.
  • Punker
    #54
    abból a vaníliás a legjobb, bár egyesek szerint az ízesitett az nem is igazi szivar.
  • sz4bolcs
    #53
    Én egyszer szívtam valami King Edward's szivart. Van ilyen szívókája, aminek cseresznyés, vagy epres(?) íze van. Emlékezetes élmény. :)
  • Punker
    #52
    amúgy én utóljára J. Cortes-t szívtam szülinapomkor, elég jó közepes szivar min fél órás, de kell 1-2 whisky mellé valahogy úgy lesz teljes.
  • Punker
    #51
    "Tudjuk, hogy ártalmas a dohányzás, küzdenek is ellene szerte a világon. Ám tudnunk kell, hogy nagyon is más a cigaretta... és más a szivar. Egy jó szivar elfüstölése - a rágyújtás műveletétől kezdve a pöfékelésen át a szivarcsutka kioltásáig - szertartás. Egyéni tetszés és társasági esemény egyaránt lehet, illemszabályokkal, tapasztalat és szokás szentesítette mozdulatokkal. Ennek az élvezeti cikknek előállításában középamerikai országok (Kuba, Nikaragua, Honduras), valamint az Egyesült Államok némelyik déli vidéke játszik világra szóló szerepet. A szivarosok társadalmában szinte varázslatos nevek járják: La Corona, Partagas, Ramon Allones-féle havanna, Davidoff. S ha mindehhez hozzáadjuk azt, ami a dohányföldeken, az aratáskor, a szárítás és kezelés különböző fázisaiban történik, a levél érlelésén át egészen a szivar végleges elkészítéséig, bizony, hosszú folyamatra derül fény."


    és még sok érdekes dolog, lesz megint: január 17. Csütörtök, 13:10
  • Gábor
    #50
    Bebuktam. Mi volt?
  • Punker
    #49
    Spektrum most!
  • Gábor
    #48
    Szerdán reggel nyolckor megjött a postás a péntek 20h-kor feladott megrendelésemmel a cigarworld-ön.
    A minimális rendelési tétel 40 euro, ezt én egy 5dbos rome y julieta no2 és montecristo no5-tel (szintén öt szálas) kissé átléptem. Elsőbbségi kiszállítást kértem, és biztosíttattam a csomagot plusz 10 euroért.
    Hétfőn reggel kaptam az ügyfélszolgálattól egy emilt, amiben közölték, hogy elment a csomag, és amint megjön jelezzem nekik.
    Korrekt kiszolgálás, a csomag tényleg gyorsan megjött.

    Mivel most kezdem a szivarozást és szivarokat komolyabban tanulmányozni, ezért magukat a szivarokat inkább nem jellemezném :)
  • Gábor
    #47
    Cigarworld.pt-ről rendeltem pénteken, amint megjön a csomag bővebben nyilatkozom.
  • Gábor
    #46
    Ha nem felejtem el ;)
  • bld
    #45
    ide is át lehetne hozni a summáját;)
  • Gábor
    #44
    Nézz be az index szivar fanclub topicjába, ott meglehetősen jó tanácsokat osztogatnak, meg linkeket!
  • bld
    #43
    huhh még nem próbáltam, de erre nem is gondoltam őszintén bevallom:)
  • Gábor
    #42
    Őket láttam, de azért köszönöm!
    Alapvetően külföldit keresek, a magyar árak el vannak szállva, mint már kiveséztük lejjebb! Esetleg van tapasztalatod külföldivel?
  • bld
    #41
    http://www.cigarshop.hu/
  • Gábor
    #40
    Kicsit felhozom a topicot :)
    Valaki tudna nekem egy online shopot mutatni itthonról vagy külföldről (a lényeg, hogy szállítson ide)?
    Rendelnék jó minőségű szivart, csak elfelejtettem az oldal nevét, ahol kinéztem vagy fél évvel ezelőtt egy-két márkát :/
  • Punker
    #39
    aszem tudom melyik az, tényleg nem rossz.
  • 89
    #38
    A legjobb szivarka: Al Capone Sweets Filter
  • mabbak
    #37
    Neten nem találtam olyat ami a tubusról van, csak úgy, hogy dobozban. De a lényeg az, hogy fekete volt és ezüst vagy arany betűkkel volt ráírva a neve. Lefényképezni sajnos nem tudom, mert összetörték a barmok. :))