3992

FAQ

Mielőtt kérdeznél, nézd meg a FAQt, hogy nincs-e benne a válasz!



Értelmetlen és kötekedő hozzászólások törölve lesznek!
  • Attila 007
    #1
    Hi Allz, azért nyitottam meg a témát mert érdekelne mindenkinek aa véleménye a tapasztalata a telefonról, kérdezzünk egymástól:) Nekem egy napja van ilyen telefonom, igaz még angol menüs, és ha valaki tudna segiteni abba, hogy térképet honnan lehet a gps részéhez letölteni azt megköszönném. Itt egy cikk az első magyar cikk a készülékről: N95 első magyar teszt
    Akinek esetleg van valamivel mással kapcsolatban témán belül kérdése szivesen a rendelkezésére állok, kellemes estét mindenkinek!
  • Attila8805
    #2
    mennyibe fájt?
  • ColdFire
    #3
    jó a kérdés
  • autoszimulator
    #4
    200 000-ért szórják jelenleg
  • joebacsi
    #5
    hát jó nagy hájpja van az biztos, de ha nem nagyon akarsz fényképezni, akkor a SE p9xx széria egy 20 rongyos kékfog gps-el megeszi reggelire...p910em után már nem tudok elképzelni okostelefont érintőképernyő nélkül :)
  • Gerygrey
    #6
    Egyetértek, nekem is P910 van, és számomra az érintőkijelző nélküli teló ma már olyan mint a számítógép egér nélkül. 200 egy kicsit sok, akkor már inkább valamivel drágábbért egy HTC Universal, VGA érintőkijelzővel és billentyűzettel, ja és Windows Mobile oprendszerrel. Nemhiába, nokiáéknál drágán csak nevet kapsz, semmi túlzásba vitt extra funkcionalitás.

  • Attila 007
    #7
    185 ezerert vettem, es az erintokepernyo hianya nekem nemlenyeg, mert nem ahhoz vagyok szokva, tenyleg kivalo keszulekrol beszelek, most pl arrol irok ide a forumba, nagy felszereltseggel adtak, bortok ilyen muanyag kerettel is egesz jol felhasznalhato, egy gigas kartya, szep es v.iszonylag korrekt headset es ujfajta tolto design
  • autoszimulator
    #8
    Akkor már egy HP IPAQ...
  • ColdFire
    #9
    p910re is letölthető annyi baromság mint symb nokiára?
    GPS van benne?
  • passatgt
    #10
    ilyen van érintőképernyős kínai másolat 200$-ért...
  • joebacsi
    #11
    symbian uiq-ra is rakat progi van (2004es a p910, így jóval kiforrottabbak is), illetve ahogy írtam egy normálisabb bluetooth gps-t már kaphatsz 20rongyért, és így már ez is megvan oldva hozzá...
    (arról nem is beszélve, hogy a navigációs progi pl olyan alkalmazás, ami nagyon kihasználja az érintőképernyőt)
  • ColdFire
    #12
    kösz, lehet cserélem a nokia e50em...
    megéri?
  • King of Roads
    #13
    én most egy ilyenre gyűjtök: kamerás, légkondis, lehet vele főzni-sütni, riasztós, dízel motoros, 10 sebességes automata váltós
  • passatgt
    #14
    de érintőképernyő nincs:/
  • joebacsi
    #15
    meg :)
    (egyedül nekem a wifi hiányzik belőle, de p990be már az is van)
  • KILLER2
    #16
    Nem rossz telefon az N95, de én nem vennék ilyet. Fasza, hogy némá ezt is tudja, de ez az első ilyen "minden in 1" telefon. Amint olvasom, elég lötyögős. Érdems várni legalább a következő ilyen tudású telefonik, addigra már kijönnek az N95 hibái és a következőben lehet őket javítani. Nekem mondjuk most N80om van, na az fasza.
  • Attila 007
    #17
    Elnézést, de van benne wifi, kicsit téves meglátás hogy nincs, kipróbáltam a térkép módot szépen müködik, kivéve a hanggal lévő navigálás mert az még szerintem nincs rá itthon, amikor elakarja kezdeni letölteni a voice commandokat akkor a telefon újraindul, gondolom hamarosan majd orvosolják a problémát akár egy új software el, akár a hang letöltésének rendes menetével, a p990i t meg lehet fényezni de ha jóltudom annak indulásakor számos probléma volt, nekem pl a p910i sokkal jobban bejött, mind gyorsaságra mind felhasználhatóságra, de ez csak megint az én véleményem, az n95 öt meg nemfogom fényezni, de lényegesen többet tud és sokkal hasznosabb tulajdonságokkal van alapból felvértezve mint a p990i, de ami a lényeg hogy a forumba azok is irjanak akiknek vannak tapasztalatai a telefonnal:)
  • Cvd
    #18
    Ha nem gond kérdeznék a telóról, konkrétan a TV-kimenetről. Konkrétan az érdekelne hogy mekkora felbontást ad rajta, csak a kijelző 320*240-ét, vagy valami nagyobbat? A másik kérdés hogy mit tud ott is megjeleníteni, csak fotó/videolejátszás megy, vagy ténylegesen nyom oda is mindent ami a kijelzőn is megy?
    Csak azért érdekelne mert ha megy valami nagyobb felbontással minden a kimeneten, akkor megéri mellédobni egy 7-8 colos LCD panelt, amin már tényleg élvezhetően lehet filmet nézni. Neadjisten ha még a GPS navigáció/Opera/satöbbi is menne rajta akkor csúnyán bebüntetné nálam a mostani PDA-kat.:)
  • Attila 007
    #19
    Ténylegesen odanyom mindent amit a telefon képernyőjén látsz, igaz maga a menü konkrétan bénán néz ki, de a videok, meg a képek 4:3 ban jönnek kicsit hülyén mutat az lcd tvn de a minősége kiváló.a GPS navigációjával gondok vannak de úgytudom az IGo már fejleszti a symbianos softwaret.
  • Cvd
    #20
    Kösz szépen. Időközben találtam egy elég impresszív demonstrációt a youtube-n. A srác PC-n elkezdi nyomni a filmet, majd átpasszolja wifin az N95-re, szépen lemegy a földszintre miközben a teló nyomja a filmet, majd a földszinten rádugja a disznónagy plazmára és ott nézi tovább. Amennyire meg lehet ítélni a videóról, nagyon jó minőséget nyom még 100+ centis TV-n is, úgyhogy biztos valami értelmesebb felbontásban megy a TV-kimenet. Ezt nem nagyon csinálja utána egy Symbianos SE se, de még PDA is alig.:)
    A GPS navigációból meg nekem úgyis csak a sebességkijelzés a lényeg mert csak arra használnám motorozáshoz, amihez viszont nem árt egy 15-20 centis képernyő hogy ne kelljen bogarászni a sarokban a pármillis számokat.
  • Attila 007
    #21
    igen vannak okosságok, szerintem kiváló a teló egyedül az akksi az ami nevetséges, legalábbis nálam
  • Axl Rose
    #22
    És igaz az, hogy ketyeg a telefon ?
    Csak akkor hallani ha síri csend van, pl. lefekvéskor, amikor mindenki csöndben van és a teló ott van melletted.

    Mert ez elég gáz...
  • Attila 007
    #23
    nem ketyeg, még siri csendbe hangszigetelt szobába sem:)
  • Axl Rose
    #24
    Pedig más fórumban 2 különböző ember is
    írta/tapasztalta, hogy ketyeg...
  • Attila 007
    #25
    hát az enyém pl nem ketyeg de ettől lehet hogy másé igen, nemtudom...
  • Axl Rose
    #26
    És a GPS mennyire "frissül" ?

    Pl. mutatja hogy hol vagyok, és ha odébbsétálok, akkor folyamatosan frissül, és "odébbcsusznak" az utcák ?

    Vagy pl. 5 percenként frissül ?
  • dotkom
    #27
    :D mutatja ha odebb setalsz.
  • Attila 007
    #28
    rendesen frissül, mint az igonál:)TELJES SOFTWARE minden benne van úgy mint egy sima pdas navinál
  • szafi
    #29
    A Vodás verzióban van hozzá memoria kártya? Egész pontosan mit adnak hozzá a dobozban?
  • Prince of Máté
    #30
    de ketyeg, nekem n70-em van, és az utóbbi időben vettem észre hogy ketyeg, igaz csak akkor hogyha világít a kép és SEMMI hang nincs.
    Alig lehet észrevenni, de ha a füledet odarakod a képernyő fölötti hangszóróra, (ahol alapból a hívást hallod) akkor lehet hallani kicsit, de nem vészes.
  • genRob
    #31
    Sziasztok!

    N95-höz keresek angol magyar szótárat. Ami a 6600-án ill. a 6630-ason ment az erre sajnos nem jó. Tud vki segíteni ez ügyben? Előre is köszi! :-)
  • genRob
    #32
    Megoldódott...
  • sancsab
    #33
    Sziasztok!
    Gyerekek, két napja nem tudom letenni a kezemből az új N95-t.
    A családom szerint úgy vigyorgok, mint egy túlkoros napközis. (52év)
    Úgy látom, hogy a GPS-hez hiányzik a térkép. Honnan tudnék letölteni magyarországi térképet?
    Köszi a segítséget előre is!
  • genRob
    #34
    Részemről passzolom a kérdést. Nem használom rajta ezt a szolgáltatást.
  • szafi
    #35
    sancsad : a nokia oldalon van egy MapLoader nevezetű progi. Azzal lehet letölteni a térképeket.
    A program meglehetősen érdekesen működik: nekem most azt írja ki hogy : Remaining download time : -2 minutes -21 seconds :)
  • szafi
    #36
    a telefon fülesét összekombináltam a SE w800i fülesével. A nokia alsó részét meghagytam, a fülbe való rész levettem és helyette a SonyEricsson fülesének a felső részét használom. így sokkal hangosabb a zene.
    Még jó hogy szabvány jack mind a kettő :)
  • szafi
    #37
    tudtok olyan oldalakat ahonnan le lehet tölteni progikat a telóhoz?
  • Axl Rose
    #38
    Miért van az, hogy a térképek menünél ugye ráközelít a cucc, kiírja hogy BP X. kerület, de utcák sehol, csak a nagy fehérség ?
  • Attila 007
    #39
    Mert nincs beállitva a netelérésed a telefonon, azért nemtudja rátölteni, mert előbb frissit központi szerverről, és ha az nincs meg akkor fehérség vár, szafi neked meg ajánlom a figyelmedbe a www.nokiaprogramok.hu t, regisztrálj és enjoy:)
  • n003
    #40
    nokia maploader nevű progival lehet rátölteni a memóriakártyára DE!!! amitől aggyvérzést kaptam nem tudtam magyaro. térképét rátölteni egyenesben usb kábelen keresztül mert a letöltés végén azt írta ki hogy megszakadt az adatfolyam mert kihúztam a kábelt (ami persze nem igaz) szal kell egy kártyaolvasó abba belerakod a kártyát és rátöltheted a világot :)