21
  • Madve
    #21
    Jaja.. Különböző országokban más a termék..
    Én viszont azt nem értem, hogy amíg ezek a boltok minimális árkülönbségekkel dolgoznak országon belül (Tesco és társai) a fizetései miért regoinálisak? Pl Szegeden miért fizetnek jóval kevesebbet, mint pl Pesten ugyanazt a munkát végző dolgozónak, holott a kenyér meg a tej, és a többi ára között nincs, vagy minimális a különbség? Én ezt büntetném! Kit érdekel, hogy ahol jobb a gazdaság ott az árat ahhoz szabják? Én is ezt csinálnám, adott esetben ott hoznám be azt a bevételkiesést, amit egy szegényebb ország alacsonyabb árain szenvedtem el, persze ha fizikai termékről lenne szó..
  • cateran
    #20
    Még csak nem is azt árulja a brit tesco,mint amit 1 magyar.....a többit gondold hozzá
  • Penge4
    #19
    Azért nem egészen, mert én egy adott áruházláncról beszéltem, ami minden országban ugyanaz. És nem is téged, vagy engem zavar az iTunes, hanem azokat a briteket, akik azt mondják, hogy "Azért mert brit vagyok és gazdag, azért nehogy már többet vegyenek ki a zsebemből, mint pl egy németnek, így már nem lesz ez jó."
    Azt szerintem kurvára leszarja mindenki, hogy mi magyarok, mint kis homokszem a világon mivel értünk egyet, mert szerintem ha összeszámolnánk azon magyarokat, akik már vásároltak az iTunes-ról, gondolom 4 számjegy alatt jönne ki...
  • zzebi
    #18
    Tenyleg erdekes a hir talalasa, ugyanis az EU dontese valojaban teljesen masrol szol, legalabbis az Apple tekinteteben.

    Kifogasukban elmarasztaljak ugyan az Apple-t azert, mert az iTunes-nak fenti cikkben is emlitett erdekes ertekesitesi gyakorlata van Europaban, viszont az igazi bunosnek a kiadokat hozza ki, mig az Apple-t konkretan aldozatnak allitja be, aki a kiadok akaratanak engedelmeskedett.
    (Csak a felreertesek elkerulesenek erdekeben: ezt nem en mondom, hanem az EU-s kifogas.)

    Nehany idezet az szovegbol ennek alatamasztasara:

    "Our current view is that this is an arrangement which is imposed on Apple by the major record companies and we do not see a justification for it."

    "The Statement of Objections does not allege that Apple is in a dominant market position and is not about Apple's use of its proprietary Digital Rights Management (DRM) to control usage rights for downloads from the iTunes on-line store,"
  • Gerygrey
    #17
    És a nógrád megyei Ősagárdon a kisboltban nem annyiba kerül a kenyér mint a tőle 6 kilométerre levő pest megyei Pencen a pékségben. Ez más tészta, valaki már leírta korábban kenyérrel példázva.

    Zeneügyben rohadt egyszerű: le kell szarni az iTunest jó magasról és nem kell foglalkozni vele. Engem például baromira nem izgat mennyibe kerül az iTunesnél a zene Angliában és mennyibe Szomáliában. Kábé annyi közöm van hozzá mint ahhoz hogy mennyibe kerül Hawaii-on egy ötcsillagos tengerparti apartman.
  • Penge4
    #16
    Feltételezem, hogy egy brit vagy német Tescoban sem ugyanazok az árak, mint egy magyarországi Tescoban. Őket nem bünteti meg senki?
  • sathinel
    #15
    Ez így van. De nagy szopás pl: nállunk a CD/DVD eladásból nagy kiesés lehet mivel akit csak ismerek, a szlovákoktól veszi ha teheti, vagy nem csak 1 db kell. Ugyanígy ha EU-n belöl valahol olcsóbb egy termék, akkor sokszor onnan érdemes megrendelni, mert néha még póstaköltséggel is olcsóbb. Sok IT eszközt érdemes kint megvenni, hisz nincs már vám:D Az APPLE meg megérdemli. Ugyanazt akarta mint az MS. Az ő szabványuk, az ő lejátszójuk, csak nálluk műxik, stb.. Nem volt szép. Azért EU még mindíg jobban odafigyel mint pl USA a saját felhasználóira:D
  • cateran
    #14
    Ne legyenek illuzióid,hogy 1 brit állampolgárnak mennyi ideig tartana számlát nyitni és bankkártyát szerezni a világon bárhol! Az angol font igencsak "more than welcome" mindenhol.....
  • Gerygrey
    #13
    Ez mondjuk felvet olyan kérdéseket is hogy akkor mi gátolja meg az angolokat hogy szomáliából töltsék le a zenéket

    Például, hogy nincs szomáliai banknál vezetett számlája, a hozzá tartozó bankkártyával.
  • Tetsuo
    #12
    Ez a kapitalizmus, gyerekek. Csinyájjunk rencerváltoztatásst!
  • Polemius
    #11
    "rájött, hogy lehet megkerülni a(z) <...> inflációt"

    Nem. Csak azt csinálja, ami minden eladónak célja: maximalizálja a nyereségét. Mindenhol annyit kér érte, amennyit csak lehet. Ahol magasabb áron tudja adni, ott azon fogja, ahol a legnanyobb nyereséghez lentebb kell vinnie az árat, ott azt teszi. Ideális esetben minden egyes vevőnek külön alakítaná ki az árat (mellesleg ha kimégy piacra ott pont ez történik alkudozáskor). Az más kérdés, hogy ezt könnyebben megteheti mint aki fizikailag létező boltban árulja a termékeit, és nem is nagyon tudsz tenni ellene. Ugyanat az autót pl más áron veheted meg olaszban vagy németországban. Csak itt nem teheted meg, hogy elmégy másik országba és ott veszed meg, mert ott olcsóbb. Na ez a probléma.
  • Atomy
    #10
    Valóban, erre nem gondoltam.
    Viszont ott van még hogy az árakat nem jogszabályok határozzák meg hanem a kereslet. Nyilvánvaló hogyha olyan áron adják szomáliában a zenét ami az ottani havi kereset akkor senki nem fogja venni mert nincs kedve éhenhalni. Egy gazdag országban viszont a cég próbálja a profitot maximalizálni és a lehető legdrágábban adni. Ez mondjuk felvet olyan kérdéseket is hogy akkor mi gátolja meg az angolokat hogy szomáliából töltsék le a zenéket :) Hát elég bonyolult ez a minimális költségekkel gyártható termékek nemzetközi kereskedelme izé :) És hogy tovább bonyolítsuk persze a zenék felvétele is más költség attól függően hogy melyik országban van a stúdió :)
  • Cat #9
    "furán hangzik hogy minden országban azonos áron kéne árulniuk a zenéket. Minden terméknek más ára van különböző országokban és azon belül is más a különböző boltokban"

    Kevered a dolgot. Nyilván egy kenyér ára mindenhol más, mert más a hozzá kapcsolódó költség. De tegyük fel, hogy a kenyeret interneten veszed, és más árat fizet egy angliából vásárló, mint egy franciaországi felhasználó (úgy, hgoy a szállítási költség zéró). Igy azért már egyből más, nem?
  • cateran
    #8
    Csakhogy eltérően más termékektől,itt nincs anyagköltség,szállítási költség,etc...és úgyanazért a bitmennyiségért csak azért fizessen vki többet mert az országa jobb helyzetben van mint más országok?
  • Gerygrey
    #7
    Néhány nappal ezelőtt még sokakat ámulatba ejtett a vállalat, amikor kiderült, hogy másolásvédelem nélküli zeneszámokat fog árulni az online zeneboltjában

    Ámulatba ejtett? Szerencsétlen hülyék, szívemből sajnálom őket. Gondolom, ki is verték a hírre a kis újgazdag trendiájpodbuzik.
  • Carbine
    #6
    egy ilyen balhé már évek óta a levegőben volt, és most kezdd leesni.
  • Wittgen
    #5
    Igen, de ez megint egyesek és egyes lobbyszervezetek hülyesége (főleg, akik mindenféle jogdíjból élnek meg->jogvédő szervezetek), mivel ugye, ha nincs másolásvédelem, nem tudnak hőzöngeni, nem jut nekik sáp. Próbálják megtartani az eddigi rendszert, mégha az halódik is.

    Az meg végképp egy nagy hülyeség, hogy nem azonos feltételekkel. Bazz, mi azzal a baj, hogy olyan bankkártyát kell használni, ahol az állampolgár él?? Mindenhol más a szabályozás, eltérőek az árak, miről pampog az EU???
    Mindenki netről tölti le, miféle nem egyenlő feltételeket emleget???
  • Atomy
    #4
    Fogalmam sincs az eu jogszabályokról meg irányelvekről de furán hangzik hogy minden országban azonos áron kéne árulniuk a zenéket. Minden terméknek más ára van különböző országokban és azon belül is más a különböző boltokban. Sőt minden országban még az adórendszer is más ami módosíthatja az árat. Ugyanúgy ahogy az átlagkeresetek is máshogy alakulnak.
  • Kobaljov
    #3
    érdekes a hír tálalása, tegnap teljesen más kicsengéssel olvastam ugyanerről: a hír másképpen
  • Penge4
    #2
    "egy brit átlagosan 1,16 eurót fizet egy zeneszámért, ugyanez az összeg egy német vásárló esetében csupán 99 cent. Mindezek a szabályok megsértik a fogyasztók jogait."

    Az Apple az első, aki rájött, hogy lehet megkerülni a köcsög politikusok által előidézett inflációt, erre meg ezért baszogatják őket? A britek azért kicsivel többet keresnek, mint a németek... Nekik ugyanannyit jelent az az 1,16 euro, ha nem kevesebbet.
  • Theodora
    #1
    "Eredetileg azt terveztük, hogy egy közös európai iTunes-boltot hozunk létre, de ez az elképzelésünk megbukott a kiadók ellenállásán"
    Már meg is nevezték a bűnösöket, végén kiderül, hogy mindenhol a jogvédő szervezetek akadályozták meg az egészet mert nem tudtak megállapodni, hogy mennyit nyúljanak le egy-egy zenéért.