31
  • arcoone
    #31
    Falatka2003:
    Tökéletesen egyetértek veled a Canossa járást illetően. A kérdés csak az hogy mindez és a többi történelmi vallási kavar mögött milyen egyház áll. Mert attól hogy egy vallási közösség (hadd ne mondjam ki a nevét, a Vatikán a székhelye) a történelem során az inkvizícióval, a boszorkányüldözéssel, a mai napig is meglévő perverz szexuális beütéseivel az egyedül üdvözítő egyháznak titulálja magát, attól még Isten van és cselekszik is. Csak nem náluk kell keresni. Isten sokkal több mint egy vallási felekezet vagy egyház vagy nevezzük akárhogyis. Ami tény, az az hogy az említett egyházközségnek sajnos nem sok köze van Istenhez. Így viszont érthető ha az emberek ezek után már azt se hiszik el hogy Isten egyáltalán létezik.
  • Looooser
    #30
    oks ez kegyetlen ez fáj ez fúú de brutál.....
  • Bradyx
    #29
    valaki nem tudja, honnan lehet letölteni a Bibliát .txt formátumban, magyar fordításban?
    Előre is köszönöm a választ
  • Tetsuo
    #28
    ok ;) (Vannak rá példák ott is, közvetve.. de nem jellemző konkrétan, viszont az egyházi adót meg a misepénzt azt elvárják rendesen.)
  • PíszLávJuniti
    #27
    Pocket Islam is már régóta van :)
    GPS el még azt is megmondja hova rakd az imaszőnyeget, és mikor mit csináljál.
  • zola2000
    #26
    Ezt inkább el sem olvastam. Egyébként opera mini rulzik.
  • Ronny
    #25
    igazából a keresztény felekezetekre gondoltam.
  • Tetsuo
    #24
    Öö. te hol élsz? A legtöbb 1ház ezt csinálja.
    Közvetlenül pl a Hit Gyülekezete és a Szcientológia.
  • dstern
    #23
    Van javás Biblia, ingyenes és még magyar is: http://gobible.jolon.org/
  • Ronny
    #22
    Mint már elmondtam ez nem kényszer és semelyik egyház nem fog a túlvilági üdvösség igéretével pénzt elfogadni egy szolgáltatásért.

    Tehát az általad igen könnyelműen ostobának bélyegzett embereknek nincs miért lázadniuk.
  • Ronny
    #21
    ma is van létjogosultságuk attól még, hogy te ezt nem érzékeled.
  • Falatka2003
    #20
    Félreértés ne essék, tisztában vagyok azzal, hogy a vallásoknak régen volt létjogosultságuk. Ez volt az egyetlen módja (erőszakon kívül) a nép kordában tartására. Szemét a gazdád? Áááá, ez csak a te szerető Istened próbatétele, tűrj alázattal, mert ha nem, a te szerető Istened halálod után a pokol kénköves tüzében fog téged égetni az örökkévalóságig. Ezért volt a királyoknak (vezetőknek) is szükségük rájuk. Ezért csúsztak-másztak előttük (canossa), fizettek (pl. mind :) )nekik. De aki még ma is azt mondja, hogy felettem az égben angyalok kara zeng (troposzférában, sztratoszférában, termoszférában, másik dimenzióban 15 km-re a fejem felett?), vagy a talpam alatt ördögök hada a kárhozott lelkeket főzi fortyogó üstben és vigyázzak, nehogy odakerüljek, mer' akkó' hűde rossz lesz énnekem, azt simán kiröhögöm, ne vegye sértésnek.
  • Falatka2003
    #19
    Sejtettem, no. De gépírásoktató szoftvert adtak hozzá ajándékba? ;)
  • Falatka2003
    #18
    Az, hogy megtiltják, nem jelenti azt, hogy nem is lesz.

    De erre a problémára lenne a legegyszerűbb a megoldás: aki pap akar lenni, kasztráltassa magát. Ennyi. Szebben szól majd a zsoltár...
  • Falatka2003
    #17
    Azt akartam mondani, hogy mindig megtalálják a módját, hogy a szerencsétlen, tudatlan emberektől pénzt vegyenek el, holmi túlvilági üdv ígéretével. Panaszkönybe meg úgyse fog senki írni, ha a túloldalon nem azt a szolgáltatást kapta, amit itt kifizetett. Ez a legjobb üzlet. Ostobák kihasználása.

    Kíváncsi vagyok, meddig hagyják magukat...
  • Gerygrey
    #16
    Csak a katolikusoknak és egyéb "hardcore" vallás papjainak nem lehet gyereke, ne beszélj hülyeséget. Honnan tudod hogy nem református pap volt? A kocsmázás alól mondjuk ez nem menti fel...
  • cateran
    #15
    Igy van! mikor falun éltem pár évig,a környékbeli papok igen népszerűek voltak:
    a, kocsmában,mint a legtöbb bort fogyasztó vendég
    b, ha friss husi volt, azaz fiatal,akkor a helyi lányok körében (2 papnak volt is már gyereke, persze hmm illegálisan
    ezek értékelhető dolgok.....(mondjuk nálam követ a nyakába,aztán folyóba vele,de hát izlések és pofonok...)
  • Tetsuo
    #14
    A netről a Biblia inygenesen letölthető. Rárakod a mobilodra és kész. Élvezkedhetsz a tanításokon.
  • Ronny
    #13
    tényleg nem volt kötelező, de ezzel mit akarsz mondani?

    a felsőbb vezetésen kívűl mindenki értékelhető munkát végez, szóval ne legyenek téveszméid.
  • cateran
    #12
    Pontosan:)
  • cateran
    #11
    Asszem online gyónás már volt valahol....
  • Falatka2003
    #10
    Javíts ki, ha tévednék, de a búcsúcédulákat sem volt kötelező megvenni.
    Az is csak ilyen nyerészkedő hókusz-pókusz volt, mint a többi "Jézus teste, Jézus vére" parasztvakítás, amiből 2000 éve megélnek munka nélkül, hogy unalmukban egymással és gyerekekkel huncutkodva tölthessék az időt...
  • Ronny
    #9
    mindenki pénzből él, még az egyházak is. Annyit kérnek el az ilyen dolgokért amennyit a hívek jó szívvel kifizetnek. A gondok akkor lennének ha visszatértének a bucsúcédulákhoz..
  • Mihail
    #8
    buddy Christ-ra gondol a Dogmából
  • daniel04
    #7
    én is olvastam már bibliát mobilon java progival... ezért pénzt kiadni? hmmm... mókás:)
  • Falatka2003
    #6
    Következő az online keresztelés, meglévő internet kapcsolattal és a www.vatikan.webshop.god -ról rendelt szentelt vízzel (1,5 dl akciós áron csak 2999+ÁFA+postaktg, ikrek esetén 2 db-ra kedvezménnyel).

    Előkészületben online gyónás bűnfeloldozással (penitencia begépelése, kedvezményes árú gépírásoktató szoftverrel.)
  • kuci06
    #5
    és ez mitől olyan nagy duranás?? Symbianra már régóta van biblia
  • GVG
    #4
    megjöttem!
  • cateran
    #3
    Krisztus haver közeleg:DDD
  • aDannyBoy
    #2
    nevetséges egyébként, úgy tűnik nincs már elég adomány.
    következő az lesz, hogy marketing managereket neveznek ki az egyházak élére
  • Gerygrey
    #1
    Valaki már megint kitalált valami szarságot, amiből busás hasznot remél. Szánalom a köbön. Online bibliát már '98 körül is láttam, webböngésző is régóta van telóra, most akkor mi ebben az új? Jamba-színvonalú kamu mobiltartalom-bizniszt építeni a Szent Bibliára egyenesen hányinger.