44
avagy mit tehet a júzer ellene
  • PíszLávJuniti
    #44
    rakjál le linóleumot :D
    70es évek style :)
  • csgery
    #43
    Jó kérdés, nekem is mindíg poros lesz. Hetente tiszogatom, de talán még csak jobban száll rá a por:S
  • blackgamer
    #42
    mitől van hogy a discman kijelzője + telefonom kijelzője belül lesz poros?
  • Sadist
    #41
    Nekünk régebbi típus van, brutális szívóerővel rendelkezik.
  • tigeroo
    #40
    lál, alapjáratot megmondod hogykell beállítani rajta?:D
  • ork1
    #39
    Ha kifelé fújja a levegőt, akkor kisebb lesz a nyomás a gépben. Több levegőt szív szűretlenül a réseken - több lesz a por.
  • csgery
    #38
    Csinálhatsz olyat is, hogy a gép elejébe (bekapcsgomb mellé) twzel egy ventit, egyet a gép tetejéhez, meg egyet hátra. ez ilyen portalanító rendszer akar lenni. Bátyám gépe is iylen, és nincs benne por. Viszont így nem ajánlatos levenni a gépház oldalát, mert akko megbolygatod a levegő útját, és nem portalanít rendesen!
  • GVG
    #37
    mért ne lehetne befelé?
    ha van neki egy ami kifelé fújja?

    nálam oldalt van egy befelé fújó, hátul meg kijön a réseken a levegő
    (mondjuk azért nyáron szoktam betenni egy pluszt;), ami kifele löki)
  • blackgamer
    #36
    befelé?
  • ork1
    #35
    Sziasztok!
    Úgy tervezem, h beszerelek egy plusz ventit a gépbe. Ami a levegőt befelé fújja. A venti elé ipari légszűrőt /olajos szálakból szőtt légáteresztő paplan/ eszkábálok. Így szűrt, nagynyomású levegő lesz a gépben. Nem szív fals levegőt és port az egyéb réseken.
  • Aquir
    #34
    parketta + padlófűtés:)
  • csgery
    #33

    Nekünk egy ilyen cucc van. ha egy zsákba beleteszed a párnát, ősszeszívja egy labda nagyságára, és megöli az atkákat ;) (remélem, a képet jól szúrtam be)
  • Marcell
    #32
    Luxd820c - atkaölő porszívó (nem vagyok érdekelt :)
  • Marcell
    #31
    Amugy mar 18 fokon elpusztulnak az atkak. De 60 fokon is, igy ami moshato azt legalabb 60 fokon kell mosni.
    1600m folott pedig szinten nincsenek atkak. Lehet koltozni kellene :P
  • csgery
    #30
    Nekem ilyen laminált padló cuckeráj van, és jó, mert nincs rajta soha por, csak a tévén, monitoron, hifin van. :)Ez is hideg, de ha felhúzol egy zoknit, lehet rajta mászkálni, és még csak annyi bibje van, hogy csúszkálsz rajta.

    És az, hogy mennyi atka/por van a szőnyegben, függ annak típúsától is, hogy teszemazt': egy olyan szőnyeg, amiből több szál (ilyen műszál) áll ki, és varrva van, jobban megragad bármilyen por. Ja és még ha műszálas cucc van a padlón, az is bírja húzni a port. :)
  • Lammer
    #29
    hazban alattam van (foldszinten lakom 4 emeltesben) kozpont(kozponti kazan vagy miaszosz)... namost nalam telen is par fokkal melegebb van mint mashol a lakasban(csak a bibi, hogy nyaron is )... szal az tekintheto valamelyest padlofutesnek?
  • Sadist
    #28
    Rakass le parafát. Kellemes rajta járni és könnyen tisztítható. Egyedül padlófűtéshez nem ajánlott, mert jó hőszigetelő. Ahhoz inkább bambusz parketta való.
  • GVG
    #27
    nálam csak parketta van:S

    amit porszívózok is, de valahogy megtalálnak a kis szemét dögök

    nem vagyok rá allergiás, csakhát sok a fekete bútor/cucc, aztán meglátszik...meghát irritáló
  • tigeroo
    #26
    hát igen de elég bizarr az egész :)

    amúgy szerintem a csempe + padlófűtés a legjobb ,mert nyáron hűvős, télen meleg ..kár hogy a legdrágább megoldás
    (bár felmosni egyszerűbb mint porszívózni, meg melegvízzel sűrolni a szőnyeget)
  • haxoror
    #25
    Engem szerencsére nem izgat az egész mert nem vagyok rá allergiás de azért érdekelnek a megoldások, ha lefagytak akkor legalább már csak a meglévő atkaszarral kell harcolni.

    A porolás sajnos (főleg városban) nem mindig megjátszható úgyhogy marad a porszívó :/
  • tigeroo
    #24
    és a kis dögöket hogy szeded ki a szőnyegből? az egy dolog hogy elhalnak de attól még ugyanúgy a (mirelit) szarjukban fogsz aludni

    láttam olyan ipari porszívót, ami 3 ökölnyi atka-kakit, koszt, porcicát szedett ki egy átlagos szőnyegből

    de tényleg, ezek a normális porszívók semmire sem jók, nagymamámnál besegítettem egyszer, 1 porszívózás,kivittük haverommal a hintára fellöktük a szőnyeget majd fél órán át ütögettem egy bottal de állandóan jött belőle a por
  • Lammer
    #23
    koszi, akkor szerintem parafa lesz :D
  • SötétBarom
    #22
    Voltam olyan helyen, ahol a padló be volt vonva 20 centi vastag szivaccsal .. :D
  • Hixer
    #21
    tény, ezért van nálunk parketta és szőnyeg közti megoldás... négyzet alakú parafalapok vannak letéve, jóval puhábbak mint a parketta, szőnyeg is ilyen volt kb, mikor már több éves járkálás után letapostuk. másfél éve költöztünk ide ahol most vagyok és semmi probléma nem volt velük, festhetőek, alapból normális fa színűk van az én szobámba pl. bordó. szerintem jó köztes megoldás, extrának még van itt ott szőnyeg leterítve, pl ágy mellett, de nincs padlószőnyeg. bútortologatásnál vigyázni kell mert tud sérülni, nem nagyon de körülbelül úgy kell vigyázni, mint a parkettánál, hogy ne sértsd fel.
  • F1re
    #20
    kis viztl is fel fog puposodni vagy mi a genny
  • haxoror
    #19
    Poratka ellen (csak hallottam és nem próbáltam) télen amikor kemény mínusz van pár napra kirakni a szőnyeget a kertbe persze összegörgetve meg nylonnal beborítva, a kis gecik mind megfagynak benne és következő télig minden okés aztán újra fagyasztás

    Ugyanez ágytakaróval, összehajtani és mehet a fagyasztóládába pár napra.


    ezekről van vkinek pozitív tapasztalata?
  • F1re
    #18
    en szobamba parkettan van szonyeg
  • Lammer
    #17
    lyuly :D
  • Lammer
    #16
    hajopadlo sem szimpi :(

    mondjuk halottam ilyen alternativat, hogy parafa...
    szerintetek?
  • Lacc
    #15
    Nekem hajópadlóm van, szerintem nem rideg hatású. Attól is függ, hogy a szoba többi része hogy néz ki, az összhatás a lényeg.
  • kemszi2
    #14
    pvc
  • Lammer
    #13
    tudomtudom ezt mondjak nekem is a parkettafan ismijeim ^^
    de akkoris parketta :D
    yikes :D
  • blackgamer
    #12
    a szoba közepén nálam van egy darab szőnyeg, szóval azon mászkálok + az íróasztal alatt is
    nem full parketta
  • Lammer
    #11
    en is agyaltam mar, hogy lecsereljem a padloszonyeget... csak egy doog tart vissza a parkettatol... nagyon rideg, hideg erzesu a parketta, sokkal "melegebb" a padloszonyeg... jobb erzes maszkalni rajt, tenni-venni stb...
    van olyan alternativa a parketta helyett amivel a poratkatengert kikuszobolhetnem??? (padloszonyeg joak, csakhat atka nem rulz :D)
  • blackgamer
    #10
    lehet porszívózni is, legalább eltűnik az összes por, szőnyeget meg szívhatod... főleg ha a padlón van a számítógép akkor sokat számít
    én egy éve vagyok parkettás, leírhatatlan a különbség, persze a takarítást nem helyettesíti
  • Mincsi
    #9
    akkor söpörni kell
  • blackgamer
    #8
    padlószőnyeg helyett parketta
  • desigo
    #7
    vegyél egy ilyet:



    link
  • GVG
    #6
    oké, megnézem kösz:)
  • Borg
    #5
    Stacker, porvédő szűrőkkel.

    A porszívóval kb 1-2 hentente csak a szűrők (a ház) külsejét kell leporszívóznom, belülre semmi nem jut.