140
Cubase SX 4
  • cubasesx3
    #140
    CUBASE SX 3 TUTORIAL AKCIÓ Ez annyit jelent, hogy a CUBASE SX3 Magyar Tutoriál OKTATÓ DVD-hez mindössze 9990HUF-ért juthatsz hozzá 15 000 HUF helyett. Ráadásként most ajándékba adjuk hozzá a kiegészítő PC-ROM lemezt, amin cubase projectfájlokat és temérdek hangmintákat találsz! Részletes leírásért (mint mindig) a [email protected] mail címen lehet!!!
  • Vapro
    #139
    Érdekesség a láthatáron. Úgy néz ki lesz Cubase 5-ös magyar nyelvű oktató dvd. Nem jelent még meg, a múltkor még azt igérte a honlap hogy néhány hét.. hát az már eltelt... és le is vették hogy mikor jelenik meg :( vannak fenn videók: www.cubaseoktato.hu

    Tud valaki terratec DMX6 fire hangkártyához vista 64 bit alá nem béta drivert? Béta van de fagyogat, meg elkussol néha. Valami hekkelt cucc kéne mert nem akarom kidobni a kártyát. anno 60EHUF volt
  • Beyond silence
    #138
    Sziasztok! Nem ismerem még a programot, csak hallottam róla. Olyan kisebb dolgot szeretnék csak csinálni, hogy egy adott zenét erőteljesebbé, keményebbé tenni. Erre milyen eszköz, effekt lenne jó? KÖSZÖNÖM
  • Impi
    #137
    Szia :)
    Remélem a Cubase SX-et nem utána telepítetted fel.
    1) Mount or Burn the image
    2) Run the setup
    3) Use serial: 1240000000
    4) Run the h2o driver setup
  • sebibaba
    #136
    Hello

    Nekem egy olyan kérdésem kérésem lenne,h van egy groove agent cd-m.Van rajta instal meg crack is és fel is megy,de csak kapok egy 3 fájlos valamit egy uninstalt meg valamilyen dll fájlt és ennyi,de semmi olyat amivel megtudnám nyitni.Feltettem a Cubase sx-et,de úgy sem tom,h hogyan kellene.Aki tud ebben segíteni az lécci küldje el nekem mailba a megoldást! [email protected] sűrgős lenne!
  • georgea
    #135
    sziasztok,...

    Az E-MU 0404 hangkártya megoldotta a valós időben történő
    rögzítésnél a csúszást,.. pl line in billentyű

    VISZONT!
    ha midi bemeneten billentyűzök, egy VST hangszerrel
    akkorát csúszik/késik a felvett jel,... hogy ordít
    ,...de csak felvételnél,
    ha csak játszok rajta és nem rögzít semmi gond..

    és nem tudom az okát,...
    gépteljesítmény: Intel 2,6-os 1 Giga RAM-al

    Pedig az volt a gyanúm, ha már valami késni fog
    akkor az a valós line in-es ének, vagy gitár vagy billentyű lesz,
    hiszen a wav generálása sokkal nagyobb gépteljesítményt igényel
    ...de lehet hogy rosszul gondolom,
    hiszen a a midi sokkal egyszerűbb jel, ..csak egy jel

    és mégis az csúszik,...
    Valami ötletetek van?

    köszi... előre is!
  • Impi
    #134
    Szia :)
    Privátra írtam levelet!
  • georgea
    #133
    sziasztok

    Egy kis segítség kérés:
    CUBASE SX et tanulom,...
    és nem tudok realtime ban felvenni éneket és gitárt,...
    mert késik a kimeneti hang,... sztem több mint fél mp-t

    megnéztem
    a mikrofon bemeneti késése
    a Total Input Latency 325.079 ms
    a kimenetei
    Total Output Latency 45.850 ms

    ez eredményezhet akkora késést,
    hogy visszhagban hallom a hangom
    a monitor fejhallgatón?

    videókártya:
    Realtek AC'97 Audio
    bár a Cubase ilyen néven nem írja ki ezt a hangkártyát
    csak ez van az ASIO Multimedia Driver-en kívül:
    ASIO DirectX Full Duplex Driver
    és ha erre állítom akkor írja ki a fenti késési értékeket.

    Bár ha Cubase nincs megnyitva akkor nem hallok késést a bemenet és kimenet között.
    Csak ha próbálok felvenni.

    Más progi nem eredményez késést, ezért gondolom, hogy nem biztos hogy a hangkártya hibája
    pl Sondforge ban nincs gond
  • Pitbull90
    #132
    Küldtem üzenetet nézd meg
  • Heuro #131
    De jó neked ...

    Mindenre nem tudom a választ, de kérdeznék:
    - Nincs olyan programod, ami gép indulásnál/leállításnál automatikus ellenőrzést végez? És úgy van beállítva, hogy minden "gyanúst" töröljön?
    Maga a Cubase ilyet biztosan nem csinál.

    Utolsó mondatodra: nem bíztatok senkit -mert nem fizet érte a gyártó-, de nekem a NOD32 és az Outpost Firewall páros tökéleteen bevált már 4 éve, hogy valami bacilus bármit töröljön a merevlemezemről.
    Persze mindegyik fizetős változat, bár nem tudom mennyit számít.

    És igen, léteznek "visszahozó" programok.
    Elsősorban a merevlemez-gyártó honlapján keress.

    Még egyet kérdezek:
    Mikor megcsináltad a munkádat aznap ... paralel nem telepítettél valamit?
  • Pitbull90
    #130
    Se öcsém se hugom...
    Természetesen mentettem... Egy átlagos napnak kívánkozott a mai...
    Szokás szerint bekapcsoltam a gépet és akartam felvételeket kezdeni egy új projectbe.. És amikor kérdeztte hova mentse láttam meg, hogy hiányoznak a mappák... Sehol egy törlés nem történt.. Amiket "töröltem" azokat mind csak áthelyeztem máshova mert rossz volt a kimentés.. de igazán a gépről semmit nem töröltem ki... Lövésem nincs, hogy tűnhetett el az egész...
    Egy héten keresztűl dolgoztam rajta, és egy pillanat alatt elveszett minden.. lehetséges az iylen??? Mindennemű beavatkozás nélkül.. még azt se lehet mondani,, hogy tele van szeméttel a gép.. 1 hete lett teljesen újraírva...
    De mégis a Winchesternél.. ami létezik gépen az összesen iylen 4-5Gb... mégis 80ból csak 60Gb szabad.. mi a franc az ami ezt lefoglalja?
    A másik egy ismerős aztmodnta, álíltóalg van oylan program ami az iyleneket visszahozza igaz ez?:D
  • Heuro #129
    Öcséd/húgod is kedvet kapott a zeneszerzésre, és pont az utolsó állásodat töltötte vissza, majd sikertelen próbálkozás után törölte/mentette az egészet.
    Élő példa, sajna volt ilyen a köreimben.


    Bár azt írod: "befejeztem a munkámat elmetnem aludni... " mentettél?
  • Pitbull90
    #128
    Reggelt újabb problémám van...
    Tegnap este befejeztem a munkámat elmetnem aludni... Ma reggel akartam foyltatni, és a Cubase mappából minden mentésem minden kotta elveszett....
    Nincs a gépen rajta... Nem tudja valaki mi a fene történt? 1 hetes munkám veszett el teljes mértékig.. plusz a régebbi mentéseim...
  • Pitbull90
    #127
    Üdvözletem, ismét kérdéssel fordulnék hozzátok.
    Egy ESI Maya 44 nevezetű hangkártyám van... rákötöttem a gitáromat vonalból és mikrofonnal.. mivel 2 kimenete van.
    Ha megnyitom a hangkártyakezelőt, és rámegyek hogy "monitor" azaz, halljam mit játszik vissza, a mikrofon és a vonal is egész jól szól...
    Nomsot Cubaseban az egyik nagy probléműám, hogy ezeket a csatornákat nem találom hol kell beállítani (régen sonart használtam ott egyszerűbb volt)
    A másik leginkább problééma, az, hogy alapból tudok oda felvenni de csak a sztereó jobb oldalára vesz, és az éles hangból csinál egy igen tompa valamit...
    Mit tudok csinálni? Ha a bemeneteket meghalglatva nagyon jól szólnak, felvételnél pedig kegyetlen rossz...
    Kérem valaki segítsen mert így nem tudok előrébb jutni!

    Előre is köszönöm!
  • Heuro #126
    Abszolút profik ne szidjanak :-), de mentem pár kört én is ezügyben.
    A vége az lett, hogy magam részéről _minden_ USB és _külső_ hangkártyás megoldást (gyak. ugyanaz) elvetettem.
    Lesz ebből egy PCI vagy PCIE hangkártya.
    Márkát/típust direkt nem mondok, mert magam még egyet sem próbáltam ki fizikailag.
    Ja és még egy ... gameportos MIDI csatlakozás elfelejtve.
    Csak, és kizárólag a DIN-es MIDI cstlakozás jöhet szóba.
    Mondom ezt úgy, hogy korok óta szerkesztek zenét egy Sb Live! 5.1 kártyával, és egy Casio 573 kütyüvel.
    Nekem (abszolút szubjektív) a E-MU 1212 látszik egyelőre magasszintű belépőszintűnek :-))))
    De ... túl kell lépnem most már nekem is ezen.
  • szoles
    #125

    Lehet, hogy nagyon amatőr vagyok, de én azt gondoltam, hogy az MS GS hullámtáblát, vagy a GM-et tudom használni az out beálításnál. Mid hogy ez az alaplapi kártyával működött is. Gondolm ekkor a Win. GM hankészletét használom!? Szóval ha pl. feljátszok egy egyszerű dallmot,
    és az out-on a usb eszközt választom szól a hangszer, ha az Ms Gs.-t akkor nem. Vagy nem is kell, hogy szoljon? De akkor ez azt jelenti, hogy ha mondjuk betöltök egy Gm. alapt, akkor VST-re újra kell hangszerelnem, és nem használhatom a Generál midi hanggészletet?
    A kép feltöltéssel probálkozom de nem biztos, hogy sikeres volt!
  • DroidMc
    #124
    no de várj, ha beimportálsz egy midi file-t, a cubase-be akkor hangszerelni kell ugyebár, tehát kimenetnek meg kell adni a vst-t és a hangszínt amin akarod, hogy szóljon. Mivel a midi file csak adatokat tartalmaz és időkódot. Ezt eddig így csináltad és nem szólal meg? küldj egy képet az egyik projectről és meglátjuk hátha többre jutunk.
  • szoles
    #123
    Kösz, hogy foglalkozol a problémámmal!
    Igen, ha beinportálok egy midi fájlt, az megjelenik a sávban, de nem szólal meg, ha átálítom a kimenetet a szintetizátorra akkor az hangulatától függően vagy szól, vagy nem! Amig a E-mut nem tettem fel minden rendben volt, midit játszott, szintetizátort működtetett,csak hát a minőség, illetve a késés az erősen kifogásolható volt!
    Újra telepítettem hangkártyát, Cub.-t, feltettem mindenféle e_mu hoz adott zeneszerkesztőt, a probléma mindig ugyan az, nincs MIDI.
  • DroidMc
    #122
    Helló!
    Milyen vst-nél irja ezt ki?
    Illetve a géped biztosan jol kezelia ramokat? nincs esetleg valmi ütközés? Nézd meg a dictX-ben hogy látja-e az összeset.
    Másik változat hogy milyen Sx3-ad van. :) lehet egy jobb változatot kéne beszerezni. :)
  • Pitbull90
    #121
    Üdvözletem

    Egy fontos kérdésem lenne. Régebben Cubase LE-t használtam ami a VSTiket igen szépen feldolgozta, csak ugyebár kevés racket fogad be.. Most Cubase sx 3at használok. És ahányszor betöltök valamien hangszert kiír egy kérdést, hogy biztos akarom e, mivel nagyon alacsony a memória.
    Nomost ezt régebben is kiírta, (mármint az LE-nél) De miután 3Gb-ra felhoztam a memóriát semmi gondja nem volt.
    Nincs valakinek ötlete az SX 3 ezt mért írja nekem ki? Ha a VST-t külön megnyitom önmagában ott sem ír ki iylesmit amióta felnöveltem a memóriát.
    És mostmár olyan is előfordúl, hogy teljesen lefagy a program, mivel egy project töltése közben sorozatos hibaüzeneteket ír ki..

    Remélem van valakinek használható ötlete
    Előre is köszz!
  • DroidMc
    #120
    Azt hogy érted hogy a midi filok a hangkártyában nem? csak simán a midi file-t megnyitva nem ad hangot?
  • szoles
    #119
    Kösz! Azt hiszem valami nagyobb gond lehet! A VST-im megszólalnak. De sajnos a MIDI fájlok a hangkártyában nem! A hengszer is esetlegesen játsza le a midit. Mindenféle babrálás nélkül egyszer megszólal, aztán meggondolja magát és nem szól a szintetizátor sem! Látszólag küldi a jeleket! Ami mindig működik az a VST, kivéve a Proteusz, az csak önállóan, de a Cu.-ba nem!? Egyébkénz a MédiaPlayer lejátsza a Midi fájlokat, és Win. alatt minden jól működik, csak a zeneszerkesztők babrálnak ki velem!
  • DroidMc
    #118
    Helló!

    Azt próbáld meg hogy mikor benyitod a vst-t a vst instrument-be, beadja minden fasza, rákattintasz a midi csatornára és bal oldalt beadja a paramétereit, és ot vagy eg yolyan hogy "out: no connected" ott válaszd ki a megnyitott vst-t. és elvileg minden okés lesz. Természetesen előtte a device setup-ba be kell állitani a midi billt meg a hangkártyát hogy miből mit láson. illetve el szokták felejteni hogy a windovsba az audio beállitásoknál ahol a hangkártyádat is beállitod, ott a midi-nél a midi billed legyen kiválasztva.ne az alap windovszos dolog! és ha késés lenne jelen akkor ugyan ugy a device setup menübe a Direct music és a Windovs midi-be is van a help menüpont felett egy bekattintható "Use System timestamp" rublika. azokat is aktiváld.

    remélem ez igy egyesítve vagy valamelyk opció segíteni fog
  • szoles
    #117
    Sziasztok!
    Egy zöldfülű kezdő zenekedvelő kéri segítségeteket!
    Van egy Cubase Sx3-as programom, Yamaha DX-300-as szintetizátorom. Össze is midiztem a számítógéppel. Simán ment a felvétel, lejátszás még a VST-vel is. Szolt az alaplapi hangkártyával, és a hangszeren is minden MIDI fájl. Természetesen érezhető késéssel.
    A kezdeti sikeren felbuzdulva vásároltam egy E-Mu0202 Usb kártyát. Nahát, a problémáim innét kezdődnek. A kártyát simán feltettem. Szólt is minden, mindaddig, míg a Cubaset el nem indítom. Mert sajnos a MIDI jeleket innentől kezdve nem hajlandó megszólaltatni!?
    A billentyűzetre reagál, látszólag minden rendbe, de nem szól ha a GM szintetizátort akarom használni, ha viszont a Yamahára küldöm, akkor szépen megszólal a hangszer! A VST-ket is megszólaltatja kivéve a E-mu hoz kapott Proteus VX.et. Ha a Proteuszt különállóan használom tökéletes, de Cb. alatt nem adja vissza a hangokat. A billentyűre reagál, de egy árva hang nem jön ki a torkán! Így jártam akkor is, amikor a kártya bemenetére rákötöttem a szintetizátort. Látszólag vesz fel De az istennek nem játssza vissza a hangot, pedig ez már tudtommal nem midi, mert Audi sávra nettem fel.
    Szóval szenvedek. Kérem, aki tud, segítsen! Hátha van megoldás!
    Előre is kösz.
    Szoles
  • DroidMc
    #116
    ja és Cubase Sx 3 :D
  • DroidMc
    #115
    Sziasztok!
    Közbe megoldottam a midi bill megszólalásos gondot csak 1 baj van h nemtudom kipalcsolnia dinamikát. Nem vagyok láma amugy :) csak eddig Fl studiot és Sony Acidot használtam és pont ezért nem nagyon hasnzátama cubase-t mert mindíg szarakodott midi beállitás:D
    máshol mindig megtaláltam a Velocity beállításokat hogy minden leütés ugyan olyan hangos legyen, ne pedig dinamikus. A cubase-ben meg nem tlálom, (és nem vígasz hugy utána áttudom rajzolni a hangerőt:) ) mert igy feljáccáskor ha tényleg finoman játszik a midi billen, akkor szinte 0 hangerőn van :) :S :)

    köszi a segitséget előre is
  • konradj
    #114
    sziasztok lenne egy kérdésem. a Cubase Le ről szeretnék kérdezni és azt hogy hogy lehet beállítani rajta hogy USB-ről vegyen fel? mert azzal van összekötve az effekt pedálom.és mindenhogy probálkoztam az alapbeállításoknál megvan de a programban nem találtam :(
  • Heuro #113
    Nálam így néz ki a device setup.
    Minden gond nélkül billentyűzök szintetizátorról (midit persze).

  • Heuro #112
    Hagyjatok már ezzel a rapiddal, meg a trükkjeivel is
    Nekem egy a mérce: a jelenlegi kapcsolatommal kb. 1.000 Kb-ot tudok letölteni másodpercenként, elméletben.
    Ebből általában, gyakorlatban 300-800 meg is van. Időnként még 1.100 is.
    A rapidnál ez 30!
    Úgyhogy ...
  • DroidMc
    #111
    Hello!!!

    Lenne egy nagyon fontos kérdésem! Cubase sx 3 ban szeretném valahogy beállitani a midi bill-t, de valahogy sehogy se akar sikerülni! Egy ESI Juli@ kártyám van, a többi progiba mind látja a midi billt, és tudom is használni de a cubase-t ez szemmel láthatóan nem érdekli:D

    Úgyvélem hogy a device setup-ban beálitottam mindent, kiválasztottam a hangkártyám midi portját ki és be mentnek, próbáltam azzal variálni hogy kimenetnek mást adok meg de nem ad hangot. Érzékeli a jelet mert látom hogy a kontrol panelen ugrál a piros csík, de hiába nyitok rá vst-t, nem akar hangot kiadni. és kezdek megőrülni :)

    A segítségeteket előre is köszönöm :)
  • tontal
    #110
    Sziasztok!

    Rapid letöltés? Mi sem egyszerűbb!!! Keressétek meg ez a címet: http://data.hu/get/876326/RapidShare_letolto_2.52_setup.zip.html

    Ez a progi még rutert is kikapcsolja és újraindítja. A gép felügyelet nélkül maradhat. Vágólapról autómatikusan másolja a rapidos linkeket. Nem kell egyesével kijelőlni. A csoportos jelölést is soronként értelmezi. TÖKÉLETES FREE letöltőknek. És ingyenes, folyamatosan fejlesztik.

    Na CSÁ NEKTEK!
  • Impi
    #109
    Üdv :)
    Mi a baj a rapiddal? Vannak dolgok amit tudni kell.
    Pl.
    1. Ne legyen fix az IP-d a szolgáltatónál.
    2. Ne akarj akkor letölteni mikor mindenki a gép elött ül :)

    Ha az első dolog adott, holnap reggel, mikor még mindenki alszik nekiugrasz és 1,5-2 óra alatt letöltöd.
    Elindítsz egy rapidos linket és egy datásat, mikor lejöttek, megszakítod a kapcsolatot, ruter-t kikapcsolod 5 másodpercre, majd be.
    Ha nem villog a piros led, kapcsolódsz a netre és újra letöltöd a következő kettőt.
    Én mindent így töltök, van mikor 30-szor kikapcsolom a rutert naponta :D Ha nagyon lusta vagyok kkor beteszem egy rapidos letöltőbe a linkeket és lefekszem. Az is leszedi, csak megvárja a 15 perc szüneteket.
  • Heuro #108
    Köszönöm! Reflektáltam rá.
  • Impi
    #107
    Küldtem egy privát üzenetet!
    Van benne sok hasznos dolog, csak kicsit összecsapták a közepétől.
    Az egyenesen zavart, hogy csak klikkelgetkövethetetlenül és meg sem szólal percekig. Ha már elötte elmondta, azért megismételhetné tőszavakban újra, hogy mire kattint.

    No az meg a másik, hogy minden évben idebiggyeszti hirdetését.
    A múlt évben írtam neki, mert érdekelt volna és válaszra sem méltatott.
    Most meg már letölthető ingyen.

    !!!Hála egy igen nagyrabecsült illetőnek!!!
  • Heuro #106
    Nekem is hallatlan jókedvem támadt
    Épp most akartam megvenni 13e forintokért.
    De ha csak 9.990,- akkor biztos gagyi ...
  • Impi
    #105
    Ez jött rám:
  • cubasesx3
    #104
    CUBASE SX 3 TUTORIAL KARÁCSONYI AKCIÓ!!! (kiárusítás)!!! December 1.-töl Január 1.-ig KARÁCSONYI AKCIÓT TARTUNK! Ez annyit jelent, hogy ez időszak alatt a CUBASE SX3 Magyar Tutoriál OKTATÓ DVD-hez mindössze 9990HUF-ért juthatsz hozzá 13 000 HUF helyett. Ráadásként most ajándékba adjuk hozzá a kiegészítő PC-ROM lemezt, amin cubase projectfájlokat és temérdek hangmintákat találsz! Részletes leírásért (mint mindig) a [email protected] mail címen lehet!!!
  • Heuro #103
    Ja, a doksit megnéztem, de Cubase 4 LE-vel foglalkozik.
    Azzal kezdi, hogy nyissunk egy instrument track-et.
    Na most Cubase 3 SX-ben ilyen track nincs.
    Meg is állt a tudomány.
  • Heuro #102
    A Proteus VX-ről van valakinek ismeretje?
    Hogy ingyenessé tették, letöltöttem.
    Önmagában kitűnően szól, hihetetlenül remek hangok vannak benne.
    De, hogy lehet ezt összehozni a Cubase SX 3-mal?
    Remek hallásom, kiváló ritmusérzékem van, ezért is foglalkozom
    zene-készítéssel ... de ezekben a VST és VSTi dolgokban
    nagyon alulképzett vagyok
  • Heuro #101
    Még1x köszönöm!
    Mostmár előszedem a teljes évfolyamot és átnézem, ígérem!
    Nekem több más mellett azért is jön be ez a prog., mert pl. a key editorban nagyon jól tudom használni a különböző "line" fajtákat.
    Olyan Bartók-szerű alkotásokhoz kiváló
    Nna, holnap, vagy inkább hétvégén rávetődöm akkor a PCWorld-re.