36
  • BiroAndras
    #36
    dettó
  • Csaba42
    #35
    LOL :D
  • rotator
    #34
    Pontosan ezt hittem én is... :)
  • atlagember
    #33
    Baromi hülyén van megfolgazma a cím.
    Én először azt hittem, hogy olyan veszélyes, hogy nem lehetne a földön használni, ezért kell kivinni a világűrbe, de most kiderült, hogy mégsem az, ezért maradhat a földön, aminek örülnünk kell.
  • Omega
    #32
    "Olasz mérnökök büszkén ülnek a kész kupolamodul elött, amely talán sose lesz az űrállomás része"

    Mekkora trógerek ezek a jenkik.
  • Morden23
    #31
    Mert te keményen támogatod őket, mi?!
  • eax
    #30
    Ajjaj, megerkezett az esz es a kultura, a vagany mellett kerjuk, vigyazzanak!
  • Gábor
    #29
    Köszi!
  • djukel
    #28
    Akkor remélem isten belédveri a faszát.
  • Inquisitor
    #27
    http://www.solo-duo.hu/
    Intel nem fog perelni? :D
  • sathinel
    #26
    Lol: magyar gyártmány?

    Majd megoldjuk ha már az USA nem tud az EU-nak segíteni:D
  • Sanyix
    #25
    Három sikló rohad a földön az idő nagy részében. Egyszerre max 1 volt fenn eddig, és az az 1 is jópár hónapos/éves időközökkel van fenn. Nem hiszem el, hogy nem tudnak helyet szorítani egy ilyennek.
  • Carbine
    #24
    Ááá, ez már nem is meglepő. Főleg, hogy az állomásnak már kb 2-3 éve kész kéne, hogy legyen. Na persze azért a Columbia elégggé keresztbe tett a programnak, de az amerikaiak, amúgy is szerettek lustálkodni, ha nem róluk van szó, mert az a 85 millió dollárocska aprópénz, a NASA ez évre tervezett 16,456.3 milliárd $-os költségvetéséből. A CEV, meg 2012-13 előtt nem nagyon fog hadrendbe állni, de a sikló "flottát" meg 2011-ben kivonják a szolgálatból.

    Sebaj, majd ha beérik a Prometheus Projekt. :D
  • sathinel
    #23
    Egy nagy csúzli kell, amivel kilövik anetkát a zűrbe! Aztán majd visz magával kötelet, és azzal felhúzza(űrlift) a műholdat:D
  • Cat #22
    http://www.sg.hu/cikkek/39534/a_nasa_az_ember_vezette_urutazas_jovojerol
  • Gábor
    #21
    Hülye kérdés, de ha nincs köv űrsikló generáció, akkor mi a rák megy fel az űrállomáshoz? Anettka lesz majd ott?
    Mi a siklók utáni következő lépés?
  • AgentKis
    #20
    Főleg azért mert az etióp gyerekből 15-20 év múlva népes etióp család lesz, akit majd a Te gyermeked sem szeretne szívesebben támogatni mint egy alfaspektroizét.
  • MrImy
    #19
    Sötét politikus érzékelő eszköz nincs?
  • WiLDoR
    #18
    vicc, hogy nem tudnak helyet szorítani pont ennek.
    lehet, hogy egy olyan felfedezést tenne ez az eszköz, ami alapjaiban írná át a jelenlegi világegyetemről alkotott képünket, erre NINCSEN RÁ HELY, hogy feljuttassák a világűrbe...

    hát ha ez nem vicc, akkor én nem tudom, hogy mi az
  • brueni
    #17
    akkó marad a zűrlift...
  • kvp
    #16
    Ez pont elfer egy ariane-on, legfeljebb az easa lovi fel, amugy is ok adtak hozza penz egy reszet. A muszer egyebkent egy jo nagy sugarzasmero, amivel az univerzumban talalhato kulobozo anyagok sugarzasat probaljak megmerni. A dolog egyetlen hatranya, hogy ez a foldon a legkor miatt nem megoldhato, sot igazabol minel messzebb vannak a Fold magneses teretol annal jobb.
  • JasonCorp
    #15
    És ez mire jó ? Mi a terv vele ? Mik benne a lehtőségek ? Nem értem :(
    Már azon kívül hogy nagy dolgonak tűnik..
  • sathinel
    #14
    "A NASA eddig 55 millió dollárt költött a programra, ehhez 30 milliót tett hozzá az amerikai Energiaügyi Minisztérium a tudományos kísérletek finanszírozására."

    A többiek fizették a többit, tehát gondolom az USA-nak már nem is fontos akkor. Lol azért ez kicsit kevés a 1.5 milliárdhoz. Legalább egy kis helyet szoríthatnának.
  • Cat #13
    "az egyik űrsiklón mégis lesz egy kis hely"

    2010-ig még sok idő van, és addig még sok projekt csődbe mehet/értelmetlenné válhat, ami(k)nek a helyére odakerülhet ez. A szállodákba is 105%-ig fogadják a foglalásokat, hátha nem jön meg a korábban bejelentkezett vendég.
  • roliika
    #12
    Most fogom megkapni az első rendes teljes fizum. Komolyan, mind odaadnám nekik ha tudnám, hogy segít bármin is, vagy van egy kupac ember aki úgy gondolkodik mint én.
  • bld
    #11
    a világ legjobb mérnökei nem tudják még pontosan, hátha lesz hely egy ilyen kis izének érted..
  • Godefroy
    #10
    az :)
  • bld
    #9
    "állítólag abban a reményben, hogy az egyik űrsiklón mégis lesz egy kis hely"
    azért ez elég komolytalan hozzáállás nem?;)
  • BCs design
    #8
    nem kis dolog ha ennyien beszáltak meg ennyire nyomják bele a zsét
  • mrzool
    #7
    Mivel egyhamar nem lesz 'következő űrsikló-generáció', ezért ez skippelhető. Az Apollo++ bádogdobozoknak pedig nem lesz olyan rakterük, amelybe ez beleférne.
  • Lacc
    #6
    Nyilván ha nem kerül fel most, akkor majd a következő űrsikló-generációval. Vagy csak én vagyok ennyire naív? Persze nyilvánvaló, hogy senki sem akar arra várni, kitudja mikor állnak hadrenbe azok.
  • mrzool
    #5
    Szomorú hír. Néhány éve volt szerencsém személyesen is beszélgetni a projekten részt vevő néhány kutatóval, ők tényleg erre tették fel az életüket... És sokat várnak / vártak volna a mérési eredményektől.:(
  • Angelwing
    #4
    Ezaz. Inkább adok pénzt egy ilyen alfaspektroizére mint egy etióp gyerekre.
  • eax
    #3
    "A NASA mindezek ellenére a mai napig finanszírozza az AMS integrációs munkálatait, állítólag abban a reményben, hogy az egyik űrsiklón mégis lesz egy kis hely."
    Igy ranezve, ennek a cuccnak inkabb egy nagy hely kellene... :) Egyebkent nem akarunk nekik gyujtest rendezni? Ez a project szerintem sokkal hasznosabb, mint egy rakas mas, amire gyujtest szoktak rendezni...
  • Frosty01
    #2
    miaza alfamágnesesspektrométer?
  • HUmanEmber41st
    #1
    LOL