15
  • Balea
    #15
    "Az alapítványi vezető hozzátette: nemcsak a többségi társadalomnak, hanem a romáknak is szemléletváltásra van szükségük, ők azonban nyitottak a változásra. " Hát ez nagyon érdekes... Szerintem a romák már kaptak rengeteg lehetőséget a szemléletváltásra (ami jó sokba került a többségi társadalomnak), csak valahogy eddig nem sikerült ez a váltás...
    Ha valóban ennyire nyitottak lennének a változásra, akkor nem a posta előtt gyülekeznének hó elején a segélyért, amit 2-3 nap alatt eldorbézolnak, hanem a gyerekeikre kiiskolázására költenék. Amerikában is van kisebbség, de ott egy fekete gyerek legalább megpróbál kitörni a gettóból (tanulás, sport, zene, stb.) és a családja amennyire teheti, támogatja ebben.
    A Rózsadombról papoló politikus pajtások fogadjanak maguk mellé 1-2 roma családot, talán akkor megértenék, hogy miért "szereti" a kisebbséget az adófizető társadalom.
  • Tetsuo
    #14
    "Tudomásul kell venni ebben az országban, hogy 40-50 év múlva minden második, harmadik ember cigány lesz."
    qrvaélet h disszidálok..
  • szombi
    #13
    Informatikai inkubátorház romáknak - éljen az elkülönítés és szegregáció!!!
  • Deffyant
    #12
    "Tudomásul kell venni ebben az országban, hogy 40-50 év múlva minden második, harmadik ember cigány lesz. ''
    hát ha itt ez lesz a helyzet, akkor máris tudok 1 helyet ahol nem leszek 40-50 év múlva
  • Penge4
    #11
    Az alapvető életfunkciókat ellátja, akár az oroszlánok a vadonban...
    Ha már nem marad fehér ember, akkor ott lesznek a kínaiak, akiken élősködhetnek.
  • szombi
    #10
    "Tudomásul kell venni ebben az országban, hogy 40-50 év múlva minden második, harmadik ember cigány lesz. ''

    Szerintem nem lesz ez így, mert éhen fognak halni, mert nincs kitől lopni...
  • szivar
    #9
    Amúgy meg érdekes. A mikor elkapja őket a police x méter vellanydróttal, nem jönnek zavarba. Amikor a házigazda meglepi őket a nyaralójában, mert éppen szedik ki a válaszfalakat, meg az ablakokat, akkor sem jönnek zavarba. Amikor fényes nappal megkéselnek||megvernek valakit -mert az fehér, azt szabad, joguk van hozzá, meg amúgy is zavarta őket- akkor sem jönnek zavarba. Mint ahogy a kocsmában illetve a tömött tömegközlekedési járműveken sem, ahol azért tévedésből belnyúlnak ám a másik zsebébe is néha-néha...

    Még mielőtt valaki lerasszistázna, közölném hogy meglátásom szerint nem az a paraszt aki a földet túrja, hanem az aki az orrát. Nem is az a cigány, akinek barnább a bőre, hanem az aki úgy viselkedik.
  • htmm
    #8
    Éljen a faji alapon történő megkülönböztetés. Ha én nyitnék egy teleházat és közölném, hogy csak magyaroknak, felkoncolnának...
  • 1488
    #7
    "segíteni kell nekik"

    ennél többet vazz?! így is mindent megkapnak amiért én keményen megdolgozom!
    ingyen élnek és még van pofájuk minket szidni, bűnözni és egyebek...
    ezeket irtani kell nem segíteni...
    én nagyon félek attól a "40-50 év múlva"-tól... amikor minden 2. ember cigány lesz...
  • Chriss745
    #6
    Persze, internetet nekik, még mit nem? Már így is az én adómból élnek. Én bevezetném azt, hogy aki még életében nem dolgozott (legalább egy rohadt adószáma leygen), az ne kapjon alanyi jogon semmit. Mire fel?
  • csorfab
    #5
    Ezaz, go rasszizmus, go! :)
  • Atomy
    #4
    "zavarban" vannak
    Hogy lehet ekkora baromságot mondani!!! Ha előttem 2 választás van:
    1: elmegyek a központba ahol zavarban vagyok, de lesz esélyem dolgozni és kitörni
    2: otthon maradok ahol nyomorban élek az egész családommal együtt reményvesztetten
    akkor asszem bevállalnám azt a kis zavart. Viszont mélységesen felháborít hogy ha embertársunk "zavarban van" az nekünk 200-250 millióba kerül.
    Azzal egyetértek hogy segíteni kell nekik de az ilyen faszságokkal csak tovább szítják a feszültséget ami pont az ellenkezőjét fogja eredményezni.
  • Beowulf
    #3
    "Tudomásul kell venni ebben az országban, hogy 40-50 év múlva minden második, harmadik ember cigány lesz."

    Hát ez elég szomorú!...
    Nem eleget lopnak így is hát még ha mégtöbben lennének...
  • AranyKéz
    #2
    "a cigányok nem járnak a már működő házakba, mert "zavarban" vannak, a saját infoközpontjukban viszont roma oktatókkal találkoznának"

    Integrálódni kéne, nem elszeparálódni. Meg miért lennének zavarban ?


  • szivar
    #1
    Ja. A többségük egy változásokra nagyon nyitott egy közösséget alkot. Már amíg a változások nekik tetsző formában elérhetőek.