396
Linux telepítése és használata PS3-on, tippek-trükkök-tanácsok
  • Jimanszky
    #81
    megpartíciónáltam,csináltam PS3 mappát,benne egy otheros-t és abba tettem a bld. meg a self. fájlt.kiírtam dvd-re,betettem a PS3-ba,install other os,start
    megjelent a boot képernyő,ahol ül fent 2 pingvin,de kb 5 perc után fekete képernyő és ennyi.nem tudod mi lehet a baj?
  • NEXUS6
    #82
    Ha nem HDTV-t használsz, akkor problémák lehetnek a képernyő beállítással. Valamit manuálisan kell beállítani, megpróbálok utána nézni.

  • kangoo
    #83
    Pár éves CRT monitoron (4:3 kép, VGA csati) hogy festene a dolog?
  • Jimanszky
    #84
    egyáltalán nem rossz a kép.csak ne lásd meg HD tv-n:D
  • kangoo
    #85
    A várható minőséggel tisztában vagyok, inkább a használhatóságra kérdeznék rá :)
  • Jimanszky
    #86
    lehet használni teljesen jól!!!
  • kangoo
    #87
    köszi :)

    te is egy ilyenen nyomod?
    (ha igen mivel kötötted rá, és milyen felbontásban megy?)

    :)

  • Jimanszky
    #88
    én sima normál tv-n nyomom.passz mennyi a felbontása:S
  • kangoo
    #89
    damn
  • Jimanszky
    #90
    hát Pendrive-ról sem sikerült felrakni a Linuxot:((((
  • zola2000
    #91
    Tv felbontása 720x576 (pal); 640x480 (ntsc)
  • zola2000
    #92
    Az európai rendszer a pal, a japán és az amerikai az ntsc
  • item
    #93
    Üdv skacok, az lenne a kérdésem akinek van gépe és próbálta a linuxot vagy bármi mást "other OS" opcióval annak volt e billentyűzet támogatása?? Mert a normal "Game-OS" alatt minden rendessen megy, egér és a bill is! Ötlet ?
  • Tutu12
    #94
    Szia! Én felraktam rá a sárga kutyát,és gond nélkül működik a vez.nélküli billentyűzet+egér. Sajnos a game-os nem szimpatizál a magyar kiosztású billentyűzettel,így a gyári böngészővel nem valami kényelmes a használata.
    Én a ydl-ben most éppen a felbontással kűzök,mivel nemkar 1360x768-on menni,hiába írtam át az xorg.conf-ot,mindig csak 1124x644-ben megy.
  • Tutu12
    #95
    Amikor megjelenik a boot során a "kboot" felirat,írd be a következőt.: boot-game-os
  • Decooy
    #96
    csővirsli...yellow dog linux alá media player kéne,vki link esetleg honnan lehetne leszedni?
  • Tutu12
    #97
    Mármint az mplayerre gondolsz? Én leszedtem az mplayerhq.hu-ról,és ./configure make,make install-al forgattam egyet.Eltart egy pár perci,de addig csinálhatsz egy kávét/teát,20perces lágytojást,stb..:D
  • Tutu12
    #98
    Bár,ha találsz fedora5-höz való .ppc.rpm csomagot,felpróbálhatod azt is(én pl az operát így tettem fel)
  • Decooy
    #99
    esetleg egy install verzio,amit pen driveról v. cdről lehet felnyomni?
  • Tutu12
    #100
    Arra töltöd le/írod ki,amire akarod. Net nélkül nem szeretek telepítgetni,mert akkor több gond lehet a függőségekkel.
  • Jimanszky
    #101
    segítsééééég!!!!!megvan mindenem a sárga döghöz de nem akarja feltenni!!!!már vagy egy hete szórakozok vele:(kérlek tutu segíts:(
  • Jimanszky
    #102
    a boot képernyőn mindig azt írja ki mindenre h not found.de miért nem találja??
  • Tutu12
    #103
    Nem lehet,hogy hibás a dvd?(írás hiba,hibás iso,stb)
  • Jimanszky
    #104
    nem tudom,lehet...neroval írtam ki,sima adat dvd-ként
  • Jimanszky
    #105
    amúgy te hogyan raktad fel?honnan szedted hozzá a cuccokat?belinkelnéd?
  • Jimanszky
    #106
    sima tv-n is mennie kéne?
  • Tutu12
    #107
    :) ez most komoly? Nem adatként kell kiírni,hanem "írás képmásként" vagy valami hasonló..nem használok nerot.
    Nemtom honnan töltöttem le,de itt van pl egy magyar tükör.. ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/yellowdog/
  • guardian hero
    #108
    Szerintem amit Te kiírtál, az csak a bootloader. Azon kívül még le kellene tölteni egy Yellow Dog disztrib iso-t, kiírni, és amikor bebootolsz a bootloaderrel, arról telepíteni a Linuxot.
  • Tutu12
    #109
    Megformáztam a ps3-mal egy 64-es memory sticket,majd megcsináltam pc-ről az others mappát és bemásoltam a szükséges két fájlt.dvd-t be,ps3-on a system menüben az other os részben feltettem a memkariról a cuccot, beállítottam,hogy ne a ps3 legyen az alapértelmezett os és indult a buli.
  • Tutu12
    #110
    Nemtom,azon nem próbáltam.
  • Jimanszky
    #111
    erről szedtem le én is az uccsó fehér lapot csak.de én hogyan csináljam ha nincs se pendrive-om se semmim,csak írható dvd-m?
  • Jimanszky
    #112
    dvd-kép lemezre mentése?!az jó lesz??
  • Tutu12
    #113
    Fehér lap?? ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/yellowdog/yellowdog-5.0-phoenix-20061208-PS3.iso akkor próbáld meg egy másik újraírható dvd-re megcsinálni az PS3/otheros/ mappákat azokba pedig legyen benne az otheros.bld és az otheros.self fájl. És akkor előbb ezzel a lemezzel indítsd a dolgot,ha települt,cseréld ki a kutyás dvd-re,majd állítsd be,hogy az other os legyen az alapértelmezett az induláskor.
  • Tutu12
    #114
    Az kell neked!
  • Jimanszky
    #115
    hát amit belinkeltél tüköroldalt ott a legalsó fehér lapú ikont másoltam csak át.ami a mappa alatt van.szóval nem az egész mappát...remélem érted..oks,megpróbálomamúgy te mivel írtad ki mer a nérohoz nem értek:(
  • Tutu12
    #116
    Nem igazán értem..:) Akkor most a ps3.iso-t töltötted le,vagy nem?:) Én a k3b-vel írtam ki.
  • Jimanszky
    #117
    amúgy egy kezdőnek nehéz használnia azt a disztribuciót?tényleg lassú?
  • Jimanszky
    #118
    mert akkor én is azzal a progival írnám ki.leírnád nekem privibe h hogyan csináljam?leköteleznél.
  • Jimanszky
    #119
    a yellow dog megvan.3,31 giga,ha jól tudom
  • Tutu12
    #120
    Nem olyan lassú,mint ahogyan híresztelik.Ha már használtál linuxot,nem fog meglepetés érni..