602
  • kl24h
    #562
    Én az első megoldást választanám.
    ..., ebbol az kovetkezik, ha osszehasonlitjuk a ket esetet, mivel a tuzfal ugyanaz lenne, hogy a Comodo antivirus jobb a Nod32 antivirusnal?
  • etele34
    #561
    Két választásod van.
    Első: Elfelejted a nodot és felrakod a komplett CIS-t. Ebben ugye van tűzfal+antivírus.
    Második: Felrakod a nodot és a CIS-ből csak a tűzfalát telepíted.(lehet ezt is választani a telepítésekor)
    Én az első megoldást választanám.
  • Puhos
    #560
    Csá!

    Az lenne a kérdésem, hogy a Comodo Internet Security és a Nod32 el van-e együtt?
  • lck
    #559
    Másold be a cracket a tűzfal mappájába. Nyisd meg a feladatkezelőt és állítsd le a tűzfal összes futó folyamatát ( pl. ilyet hogy : kpf.exe - nem tudom nem használom ) és úgy próbáld meg a cracket.
    Esetleg ha nem tudod mik a folyamatai, indítsd el a gépet csökkentett módban és akkor futtasd a cracket.
  • saseke
    #558
    Sziasztok.
    Tudna valaki segíteni?
    Kerio Personal Firewall 4.2.3 -hoz kellene crack vagy serial.15 nap múlva lejár a próbaidő..Nagyon megköszönném ha valaki segítene.A keriokey.exe crack progi ezt írja ki: "Not an application directory or file in use!"Nem tudom keyt szerezni hozzá:( Valaki légyszi!!Előre is köszönöm!
    ([email protected])a címemre is lehet írni.Üdv.
  • etele34
    #557
    No egy kis irodalom erről >> itt.
    Az oldal közepe felé találod a kérdésedhez tartozó dolgokat. Az 'Alkalmazás felügyelet: összefoglaló'' cím alatt és amik még utána vannak.
  • zvaragabor
    #556
    Miscellaneous, Settings, General tab, Automatically Start the Application With Windows?
  • slime001
    #555
    Adat szivárgás
  • robos
    #554
    Meg én is...

    Amúgy mi az a leak test, mit mutat meg?
  • zoltang
    #553
    COMODO Leaktests v.1.1.0.1

    http://forums.comodo.com/...
  • bala_
    #552
    Erre én is kíváncsi lennék....
  • etele34
    #551
    Még közben eszembe jutott valami, hátha már az is elég lesz. Tedd fel az Unlockert
    Utána Start menü/Keresés/Fájlt vagy mappát >> ide írd be :comodo.exe és utána >> Keres. Ha talál akkor jobb klikk rá, válaszd a felugró ablakban az Unlockert majd az Unlocker kezelő felületén alul a Törlést válaszd, kijelölöd (kikékül) a talált folyamat és utána a 'Feloldás' fül. Ekkor le fogja szedni. Ha több is van a Comodoból akkor ismételd meg.
  • etele34
    #550
    Hát én is szívtam rendesen a COMODO eltávolításával anno. Nálam a következőképpen sikerült leszedni végül. Hátha Neked is bejön.
    Tedd fel legelőször is a Revo-Uninstalert ha még nem lenne a gépeden.
    Utána telepítsd újra a COMODO-t. Lépj ki a Comodo-ból a szokásosan majd a Revo-ban kezd el az eltávolítását. A negyediket a 'Speciális'-t válaszd. Menj végig az eltávolítási folyamatokon, a Revo vezetni fog majd mindig a következőhöz. Amikor oda jutsz, hogy feljön egy ablak amiben kéri az eltávolításhoz az 'újra indítást' Most vagy Később ekkor válaszd (de gyorsan kattints mert nem sok időd van) a Későbbet. EZ FONTOS! Ilyenkor még megy tovább az eltávolítási folyamat és lesz még egy csomó dolog amit ki tudsz a Revoval törölni. A félkövérrel jelzetteket és a + jel után megnyitottakban lévő félkövérrel jelzetteket is. Amikor már nem marad semmi akkor fejezd be az eltávolítást. Lépj ki a Revoból és NE ÚJRA INDÍTS HANEM KAPCSOLD KI A GÉPET ÉS VÁRJ LEGALÁBB EGY PERCET MAJD UTÁNA KAPCSOLD VISSZA. Ez azért kell, mert legalább 22-25 sec kell elteljen ahhoz, hogy a memoriából (fizikailag is) véglegesen törlődjenek az adatok. Az Újraindításnál alig telik el néhány másodperc és ezért van az, hogy maradnak dolgok még.
    Remélhetőleg így már sikerülni fog Neked is.
    Sok sikert hozzá.
  • alien0903
    #549
    Valaki segítsen pls!
    Uninstal után beadja, hogy a comodo ki van kapcsolva.
    Új tűzfal fel telepit és még akkor is a comodot adja vagy keresi.
    Hogy lehet teljesen leszedni?
    Üdv. Csaba
  • Puhos
    #548
    Csá!

    Az lenne a kérdésem, hogy kell kikapcsolni a Comodo Firewall-ban azt, hogy amikor elindítom a gépet ne adja fel a főmenüt. A verzió frissítés óta csinálja. Köszönöm a segítséget.
  • zoltang
    #547
    Új verziók:

    Version 3.5.54375.427 : 29th Oct, 2008

    * FIXED! CFP.exe checks for subscription status every time it is started
    * FIXED! CFP.exe crashes when filename is clicked on popup windows

    Version 3.5.53896.424 : 23rd Oct, 2008

    * NEW! COMODO Internet Security: Seamlessly integrated Firewall, Antivirus and HIPS products
    * IMPROVED! System Resource Usage is improved
    * IMPROVED! Default security policies are optimized to protect new COM interfaces/registry keys/files
    * IMPROVED! Summary section now has links to appropriate sections
    * FIXED! Wrong application name is detected by firewall
    * FIXED! Firewall blocks fragmented packets even if it is disabled
    * FIXED! There are many small fixes/improvements addressed in this release


    http://www.personalfirewall.comodo.com//release_notes.html
  • XRV
    #546
    Igen, mert valószínűleg csak az animációt tiltottad le.
  • Puhos
    #545
    Helló!

    Az lenne a kérdésem, hogy a tűzfal ikonjánál ami a gyorsindító menüben van sem jobb oldalon a zöld, sem pedig bal oldalon a piros pipákat nem jelzi ki. Remélem jól írtam?
    Ettől függetlenül dolgozik rendesen a tűzfal?
  • Puhos
    #544
    Hi!

    A Malwarebytes' fent van a gépen,illetve még a Spyware Doki+Avg Anti Spyware de egyik se talált semmit. Annyit csináltam hogy újra raktam a Comodot.

    A telepítés utáni tűzfalteszt eredménye Passed.
    Annyi segítséget tudna valaki adni, hogy hogyan kell beállítani, ugyanis a lentebb belinkelt képek már nem találhatóak meg.

    Köszönöm!
  • zvaragabor
    #543
    Blaszter egy ezer éve kihalt állatfaj, szerintem már csak gyűjteményekben található meg. Ráadásul már több peccset is kiadott rá az MS (2003).
    Van vagy 5-6 millió kártevő, biztos akad közötte más is, ami szereti a TCP 135-öt. Arról nem is beszélve, hogy nem biztos hogy kártevő, lehet, hogy csak elállítódott valami.
  • etele34
    #542
    Ennek nagyon Blaster vírus szaga van. Ez a vírus csinálja azt, hogy túlcsordítja az RPC-puffert és ennek következtében a Windows RPC szolgáltatása leáll. Elképzelhető, hogy ezért tartja nyitva azt a portot a kártevő. Ezt a Malwarebytes' Anti-Malware-t mindenképpen érdemes lefuttatni.
  • zvaragabor
    #541
    Először futtass le valami antivirnyát, lehet, hogy valami kóborbaci használja. Pl ezt. Majd a Firewall > Advanced > Network security policy-ben törölj minden szabályt, majd a stealth port wizadban a block ll inkoming konneksön-t. Majd teszteled.
  • etele34
    #540
    Én meg beírtam a Google és ezt a sok oldalt listázta ki. Talán köztük van a megoldás is. Bocsi, hogy munkát adok de többet nem tudok segíteni ez ügyben.Katt ide a linkért.
  • Puhos
    #539
    Találtam valamit ezen az oldalon. A Comodoban hogy kell letiltani azt, hogy a 135-ös portot ne használja semmi?
  • Puhos
    #538
    Sajnos így sem jó!
  • etele34
    #537
    Nem tudom mi lehet a hiba, de egyet megpróbálhatsz. Állítsd át a Windows frissítéseket automatikusról a 'Csak értesítsen ha vannak frissítésekre'.
    De ez csak tipp.Kép.
  • Puhos
    #536
    Na letöltöttem a Process Explorert és a következő lett a vizsgálat eredménye:
    svchost.exe: DCOM- kiszolgálófolyamat indító, Terminálszolgáltatások
    svchost.exe: Távoli eljáráshívás [RPC]
    svchost.exe: Automatikus frissítés, Biztonsági központ stb...
    svchost.exe: Windows Driver Foundation
    svchost.exe: DNS ügyfél
    svchost.exe: SSDP keresőszolgáltatás [SSDPSRV], TCP/IP NetBios támogató
    svchost.exe: Bluetooth Support Service [BthServ]

    Tehát ez a hét futó svchost.exe! Ezek közül melyiket lehet a tűzfalban blokkolni?
  • etele34
    #535
    svchost.exe.
    És mégegyszer >> svchost.exe
  • Puhos
    #534
    Tovább keresgéltem és a következőket találtam a feladatkezelőben:
    az svchost.exe jelenleg 7 helyen van folyamatban:
    Hálózati szolgáltatás : 1
    Helyi szolgáltatás: 1
    System: 4
    Hálózati Szolgáltatánt Authority :1
    szó szerint írtam mindent le. Esetleg az utolsó lehet a gond?
  • Puhos
    #533
    Hi!

    Annyit sikerült eddig kiderítenem, hogy a 135-ös portot az svchost.exe kiterjesztés használja. Nem tudom, hogy mögötte mi lehet, Hogy lehet a Comodo-ban lezárni ezt a portot?
  • etele34
    #532
    Csak óvatosan azzal a Comodoval. Értem ezen azt, hogy ne legyen bekapcsolva mellette a Windows saját tűzfala mert egyszer csak lefagyhat a géped. Egy másik fórumban olvastam többilyen esetről is. A 135-ös portot pedig próbáld meg kinyomozni, hogy mi tarthatjaja nyitva. Esetleg engedélyeztél valamit a Comodoban ami azt használja? Én nem ismerem ezt a tűzfalat, de egy nyomozást megérdemelne a dolog. Annak a portnak ZÁRVA kell lennie optimális esetben.
  • Puhos
    #531
    Helló!

    Ma vettem észre, hogy a ShieldUp! oldalán a tűzfalteszt Failed-et jelzett!
    A gépen a Comodo 3.0 tűzfala van telepítve. A teszt alapján a 135-ös portot találta nyitva.
    A vezérlőpult biztonsági központ menü alatt a tűzfal beállításnál azt írta ki, hogy a Comodo tűzfal bekapcsolt állapotban van. Hogy van ez?
    Aztán csináltam egy olyat, hogy a vezérlőpult biztonsági központjánál bekapcsoltam a Windows saját tűzfalát is. Az újabb teszt eredménye Passed lett.
    Tehát most a Comodo és a Windows saját tűzfala látja el ezt a funkciót együtt!
    Kérdésem lenne, hogy a Comodo ezt egyedül csak nálam tudja megoldani, vagy van másnál is ilyen gond?
  • Apocalipto
    #530
    Az utolsó hír júniusi...nem valami bíztató
  • etele34
    #529
    COMODO Hírek << Itt lehet olvasni arról, hogy hol tartanak a munkálatok. Ezt az oldalt Ő (az az ember) írja és hozta létre, aki az eddigi magyarosításokat is végzi/végezte. Bár már elég régi az utolsó bejegyzés benne.
  • Apocalipto
    #528
    Nem tudtok valamit arról, hogy hogy áll a 3as verzió magyarítása?
  • rgida666
    #527
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem. A Firewall Events-nél percenként blokkol "Windows operating system" alkalmazásokat a tűzfal. Ez így jó, vagy valamit be kellene állítanom?
  • Möbiusz
    #526
    Mindenképpen szedd le az előzőt, gondolom a 2.4 van még fent és utána telepítsd fel a hármast mert különben gondod lesz. Ez nem egy verzió frissítés már hanem egy teljesen újra írt és átdolgozott tűzfal. De arra készülj fel, hogy nem fog simán menni az eltávolítása. Én hatszor futottam neki, mire sikerült végre és teljesen, maradék nélkül leszednem. Revo Uninstaller és Total Uninstall nélkül neki se állj szerintem.
  • XRV
    #525
    Igen ráteheted, de sztem tisztább ha uninstall és szépen felteszed az újat.
  • Banyapapa
    #524
    nekem a magyar verzio van fennt, erre simán rátelepithetem a 3-as verziot?
    mert ezzel se emule-t,se torrentet nemtom belönni
  • scover
    #523
    Sziasztok!
    A Comodohoz szeretnék segítséget kérni.
    Xp-t használtam Zone Alarmal. Tökéletesen működött aztán muszájból váltottam Vista 64bitre. Mivel nem találtam jobb tűzfalat a Comodot raktam fel.
    Megy is rajta csak van 1-2 probléma amit nem tudok megoldani mivel annyira nem értek hozz.
    3-an vagyunk egy otthoni hálózaton. Elindítottam, fel is telepítettem a tűzfalat és jó volt mindenki látott mindenkit. Azonban egy idő után nem látják a megosztottamat. A számítógépemre rákeresnek. látják azt, de amikor bele akarnak lépni, valami jogosultság problémát ír ki.
    Ha valaki esetleg tudna segíteni és elmagyarázná, hogy mi is van itt azt megköszönném. Akár msn-en.
    Köszi