165
  • who am I 7
    #1
    Inkább nézzünk mr.gecisBEANt hát nem?láma kritika ez.Én azért megnézem 1x a moziba premier terem westend.Kár, h nem kerek a történet, de talán ki bírom ezt a 990FT-ot...sztem 1x mindenképp érdemes.Akáremnnyire is béna a történet.UFF
  • Paulie
    #2
  • kuci06
    #3
    Mr. Bean igenis jó!!
  • winnie
    #4
    a zenéje hangszeres vagy együttes zene? a NIN csak az előzetesben van?
  • Lordboxi
    #5
    Hát igen őt még cgi-vel se lehetne utánozni
  • Alfa Of NS
    #6
    Ezen a filmplakáton lévő fordítés versenybe kelhet a legszarabb magyar filmes fordítás címéért. Pedig elég erős a mezőny így is.
  • Lyan Kyj
    #7
    te már láttad, nem?
  • M0rph3u5
    #8
    szerintem akkor is jó film...(mielőtt jönne a flame, láttam a filmet) a kritikus meg annyira besavanyodott, hogy attól van üldözési mániája, hogy ha jót ír egy filmről, elveszti az állását... szar ügy
  • And5
    #9
    Ott a pont.
  • winnie
    #10
    "te már láttad, nem?" azért kérdezek rá a zenére.
  • schrank
    #11
    én azt hittem a múltkori képekről hogy azért olyan elmosódottak mert mozis screenshot de akkor már világos hogy a pc-s bohóckodás miatt olyan műanyag a "grafika" mint anno a farcry-ban
  • Griphons
    #12
    Kedves cikkíró, te akinek a hófehérkéről is az jut eszébe, hogy "valami" rajzfilm nem? A szar kritikáddal elmehetnél valahova, ahol nem látnak és nem hallanak, meg nem is olvasnak... Ott nem zavarnál senkit.
    A 300 igenis jó film, és alázza az eddigi nyálas szandálos római szerencsétlenkedéseket.
    A 300 egy legendáról szól. Egy legendát nem lehet egyszerűen előadni. A képi elemekkel, és a hangulat megteremtésével pontosan azt a hatást érték el a készítők, amit kellett. Ja igen, a kedves cikkírónknak biztos kevés volt a szinvilág, és különbenis Leonidász személyiségéről, és a hobbijairól elég keveset beszéltek a filmben... bezzeg a pókember mi? Jézusom... az ilyen minek ír filmkritikát?
  • Alec
    #13
    az a dolga, hogy megtalálja benne a hibát is
  • 0Speed0
    #14
    LoL, tényleg, nem is néztem mi van a plakáton. "Készülj a győzelemre"...mindenki tudja mi lesz a vége, ez már tényleg szánalom amit a magyar 'Cím fordítók' (nemtom mi a hivatalos munkakörük) csinálnak.
    Múltkoriban volt erről szó valamelyik tv műsorban, aztmondják azért kellenek ilyen ökör címek, h kiderüljön belőle, kb. mire lehet számítani...de ebből...pici ellentmondás

    schrank: láttad a Sin City-t, vagy játékok közül a NFS: MostWanted-et/Carbon-t?! Ezekben is ilyen a megjelenés...és direkt, nem pedig azért mert csak erre képesek...
  • Alec
    #15
    az ilyen meg minek olvas kritikát?
  • Atisz #16
    Korrekt kis kritika.

    "A 300-nál is ez a gond, hiszen hiába a büntető látványvilág, a fő csata köré kerekített történet sajnos több sebből is vérzik."

    A titok nyitja valahol ott van hogy képregényből nem lehet jó filmet csinálni (kivéve ha az már-már könyv szintű terjedelemmel és történettel rendelkezik, ami sajnos nem túl gyakori).
    Lehet hogy nem kellett volna 100%-ra "levenni" a képregényt (hanem csak mondjuk a látványvilágát) hanem inkább adni mellé egy kis plusszt?

    Nagyon remélem hogy a filmgyártás nem ebeb az irányba fog haladni a közeljövőben
  • winnie
    #17
    "A 300 igenis jó film, és alázza az eddigi nyálas szandálos római szerencsétlenkedéseket."

    akkor miért nem moziban nézted meg?:)
  • Kobaljov
    #18
    gondolom a plakát elkészítésénél viszonylag meg van kötve a keze a magyar forgalmazónak is, alkalmazkodnia kell az eredeti előírásokhoz (ergo ha angolul is ez szerepelt rajta, akkor magyarul is ennek kell). Kritika kapcsán: többen azok közül akik már látták szintén nem voltak elájulva tőle, úgyhogy azért annyira nem temetném az íróját..
  • Wittgen
    #19
    Nekem a Sky Kapitány is tetszett. 300-at ma nézem meg
    Én meg egy olyan filmben lesz*rom a sztorit és a karakterek jellemét, ahol a hangsúly a véres csatákon van. Jó, jó a Rettenthetetlen is tele volt csatával és jó volt a sztorija, de ott azért volt egy pár oldalnyi történelem, amire építhették az egészet. Spártaiakról és az ő csatáikról mit tudunk? Szinte semmit.
    Ha jó sztorit akarok, akkor elolvasok egy jó kis sci-fit/fantasyt, ha meg szórakozni akkor megnézem a 300-at a moziban.
    Most szórakozni van kedvem.
  • Atisz #20
    Ennek is lehetett volna sztorija
  • 0Hanga
    #21
    Én anno olvastam egy regényt erről csatáról, de úgy emlékszem csak 200 voltak a spártaik na mindegy nem ez a lényeg könyv nagyon tetszett. A filmet még nem láttam, de ha tehtem megfogom nézni. Egyébként meg a Gladiátor nekem nem tetszet, ugy hogy nem olyan mindt a Gladiátor akkor tetszeni fog.
  • azirafael
    #22
    Szerintem király volt. Holnap moziban is megnézem. Ez az én véleményem, és ezt nem veszi el senki tőlem.
  • RaveAir
    #23
    Azok az NFS játékok mekkora fostalicskák voltak! Többek között az az elmosódótt képi világa miatt sem tetszett nekem.
    Azonban a Sky kapitány tetszett! Jó kis hangulatos, nem gondolkozós film volt, amiről rengetegszer eszembe jutott a Csillagok háborúja és a Gyűrűl ura.
  • Nethyrrea
    #24
    azért mert abban a reményben él még, hogy a kritikusok objektí véleménnyel tudnak írni, és nem utálnak 99%-ban mindent amit hollywood vagy akárki más csinált a lugosi féle drakula filmek óta.
  • Nethyrrea
    #25
    egyébként pedig már jóelőre lefoglaltam a jegyeket a filmre, és a haverokkal el is megyünk megnézni, ennyi.
  • assdf
    #26
    "A 300 távol áll attól sajnos, hogy bárkit is a sarokba küldjön - illetve a Nagy Sándor filmet simán arrébb paterolja, de" Ez a mondat mit akart jelenti? Hogy a nagy sanyis rossz vagy jo?
    Mindenesetre a nagy sándor egy akkora sz@r hogy otthon haverokkal nem tudtuk végigni mert már a 15. percnél halálra untuk magunkat. Életem legsz@rabb filmje volt, pedig az előzetesben azt hittem milyen jó lesz...
  • Cmdr
    #27
    A 05-ös képen a főgonosz van vagy 3,5 méter magas, ami azért egy kicsit tulzás més így is! :D
  • bermuda3
    #28
    szerintem igenis jó film. a plakátra meg azt kellett volna írni hogy készülj a dicsőségre... és akkor mi van ha mindig annyi perzsa jön amennyit le tudnak ölni a spártaiak? szerintem jól megcsinálták mert folyamatosan támadnak ha eksön van.
    mi direkt figyeltünk egy bud spancer-es filmet. az ellenfelek a háttérben bukfenceztek!!! de hót komolyan! ott röhögtünk, nagyon poén volt.
    a 300 jó. és szép.én letöltöttem és megnéztem már 2x de moziba is meg fogom nézni...
  • Unas
    #29
    Érdekes lenne statisztikát vezetni arról, hogy mi volt itt eddig a "lehúzott" anyag...talán rájönnénk, hogy ki fizeti a cikk íróját.
  • winnie
    #30
    "azért mert abban a reményben él még, hogy a kritikusok objektí véleménnyel tudnak írni,"

    ööö, objektív vélemény? ezt hol hallottad? a vélemény szubjektív eleve. ha valakinek tetszik a film, azt írja meg. ha valakinek nem tetszik, akkor azt. (ezért egy pozitív kritika olvasatán azt szokás mondani, hogy fizettek érte. egy negatív kritika esetén meg, hogy fikáz és sz*r az élete a kritikusnak:) (klasszikus jelenség. mindig akad pár ember, aki fel van háborodva azon, hogy létezik az övétől különböző vélemény:)

    de hogy a filmről is essen szó (remélem ma megnézik néhányan és írnak róla) szerintem nem annyira jó, mint ahogy a kritika mondja. max 4/10.
  • Braghar
    #31
    En csak azt nem ertem, hogy miert kell azert sirni hogy erosen kerdeses a tortenelmi huseg. Hat, bakeger... En egy amerikai geppel rajzolt filmre nem azert ulok be, hogy melyitsem tortenelmi ismereteimet, de gondolom ezzel igy van az emberek tobbsege. Aki elhiszi, hogy ez tenyleg igy esett meg a tortenelemben annak ugyis mindegy ("Nahat, hallotad mar hogy a Passiobol is konyvet irtak?")
  • winnie
    #32
    hmm, ha visszaolvasod a kommenteket épp arról írt mindenki, hogy senkit nem érdekelt a történelmi hűség - mondhatni az egyetlen dolog, amiért senki sem sírt.
  • Gabest
    #33
    márpedig a legjobb képregényből készült szandálos film a berserk :P
  • jin
    #34
    Nekem már azért is nevetségesek ezek a lehúzó kritikusok, mert egy ilyen filmtől azt várják, hogy olyan mály történetet kapjon, ami nem ehhez a műfajhoz való.
    Ez a film azért készült, hogy szórakozzunk rajta. Ezt pedig tökéletesen hozza is.
    Ha a kiritikus nem szórakozik rajta, akkor menjen és nézze meg századszorra is a dögunalmas értelem és érzelem c. filmet.
  • Wittgen
    #35
    Úgy tudom, hogy a berserk anime :)
  • Edems87
    #36
    Nos előszöris ehhez a hozzászólásra szeretnék válaszolni:
    "mi direkt figyeltünk egy bud spancer-es filmet. az ellenfelek a háttérben bukfenceztek"

    lenne egy kérdésem hozzád: Szerinted a Bud Spencer filmeket mikor csinálták?
    Közlöm veled, hogy nagyrészét a 80-as 90-es években! ez pedig egy 2007-es film, szerinted azóta nem változott a technika?
    a másik dolog pedig ezt a filmet amint jól olvastam (sajna a filmet még nem láttam,de megfogom nézni) a nagy csatajelentetek, a hulló fejek, a patakzó vér jellemzi. Te meik Bud Spencer filmben láttál iet? a Bud Spencer filmek a humorra épít nem pedig a gyilkolászásra! Kár akármien hasonlatot/ellentétet vonni a 2 film özött.
    Egyébként nekem a Mennyei Királyság c. film nagyon tetszett és ettől a filmtől is legalább azt az élményt várom mint amit attól kaptam.
  • Edems87
    #37
    építenek*
  • winnie
    #38
    "nézze meg századszorra is a dögunalmas értelem és érzelem c. filmet."

    b+, az É&É hihetetlen szórakoztató film, rossz példa:)

    "Ez a film azért készült, hogy szórakozzunk rajta. Ezt pedig tökéletesen hozza is."

    hát, lelked rajta. de megint jön az obligát kérdés, hogy miért nem moziban nézted. a film megérdemlné.
  • immovable
    #39
    ""nézze meg századszorra is a dögunalmas értelem és érzelem c. filmet."

    b+, az É&É hihetetlen szórakoztató film, rossz példa:)"

    SZERINTED!
  • winnie
    #40
    pontosan. szerinte meg nem. elég tisztán le van írva.