16
  • Dwint
    #16
    Szemely szerint en nem talalkoztam senkivel akinek ilyenje lenne, de ugy nez ki vannak paran akiknek ez a fenykepezo nagyon bejon...legalabbis a tulajdonosi hozzaszolasokat nezeve a www.dpreiview.com oldalon.

    Amugy arban 650 Euro korul mozog, ami hozzavetolegesen megegyezik egy Nikon D70 vagy egy Canon 400D araval. Leszamitva, hogy a Nikon csak 6MP-t bir. Mindenki eldontheti melyik a szimpatikusabb.

  • babajaga
    #15
    Elfelejted hogy ők a Minoltától vették a gyártást át nem olyan mintha egy cég a nulláról indulna.
  • Tetsuo
    #14
    Szvsz a Minoltánál bizots drágább lesz.. nem hiszem h 1 Sony DSLR olyan jó vétel lenne.
  • Lateralus
    #13
    Nem tudom a pontos A100 statisztikákat csak a japánt, hozzávetőlegesen, de ott nagy durranás volt egy elsőDSLR-es cégtől. Az eladási statisztikáik összességében nem rosszak máshol sem. USA-ban és EU-ban is az elsők között vannak, így nem hiszem, hogy nagy különbségek lennének az Alfánál.

    PBase azért nem mérvadó.
    Ha van fent egy ritka objektív, amivel eddig csak 10 kép jelent meg, de én feltöltök vele 100-at, akkor 1000%-al többet adtak el belőle? :)


  • G_ArchAngel #12
    ez inkább csak a japán piacra érvényes, nem?
    nekem nem tűnt fel, hogy európai/amerikai fórumokon elszaporodtak volna az Alpha100 tulajdonosok...

    Nem mérvadó, de jól lehet következtetni például a pbase.com, adott géptípushoz tartozó feltöltésszámból - és ebben a Sony nagyon hátul van...
    Persze az is lehet, hogy a Sony tulajok kerülik a pbase-t:)))
  • Lateralus
    #11
    Az A100-ból. Elég rendes bevételük is lett belőle. Lényegében berobbantak a közepébe. Vették, mint a cukrot. Ha hamarosan sikerül kihozni az utódot, akkor megerősíthetik magukat a DSLR piacon és játszadozhatnak ilyen profiknak szánt vackokkal is :)

    huuu:

    Már most minden esztelen DSLR-el szaladgál :P
  • huuu
    #10
    2 év múlva minden eszetlen dslr géppel rohangál.
    Óriási paic, néhány optika csiszológép és gyártósor. No meg sok ferdeszemű.
    Már el sem olvasom az ilyen cikkeket.
    Lassan 40 féle márka van a piacon, és bővül a választék.
    Hová vezet az út?
    Egy biztos, egyre több lehetőség van a pénz fölösleges elköltésére.
  • KM
    #9
    Szerinted pl. a Canon az EOS-1D MARK III-at is boldog-boldogtalannak szánja?
  • rjudit
    #8
    Tetsuo : Ez még mindig inkább Minolta mint Sony(kivétel a CCD).
    angol : Ha neked ez az ami számít...!:)))))) lol.

    A nagyobbik Nagyon hajaz a Dynax 9-re. Ha olyan masinéria lesz, akkor a konkurenciából egyketten felköthetik azt a bizonyos alsóneműt. De ugye kérdés az Ára.... :(
  • babajaga
    #7
    "α100-nál magasabb kategóriát képvisel, a félprofi felhasználókat célozza meg."

    És miből akarnak bevételt produkálni ha csak egy rétegnek készítenek?
  • craymond
    #6
    Hát, nem ronda, de szerintem nem is szép. Formabontó
  • Tetsuo
    #5
    Valahogy soha nem szerettem ezt a márkát, egyedül a toroidtrafós sztereo erősítői tetszettek..
  • KM
    #4
    Nos, vegyük például a Betamaxot...
    Azonban örvendetes, hogy beszálltak ebbe a szegmensbe is. Meglátjuk a tesztek után.
  • Möci
    #3



    Jól néznek ki. Kérdés az ár és az érte kapott szolgáltatás.

    Nem ismerek még egy ilyen céget, amelyik ennyire tudna szörfözni, mint a SONY. Ahány hullámot ezek kiválasztottak eddig még mindíg meg tudták lovagolni (én legalább is nem tudok nagy buktájukról).

  • angol
    #2
    elég randa
  • Loál János #1
    BIONZ = Beyonce, ArchAngelnek mondanám. -.-