26
Curling
  • ricky
    #26
    szia! :)
  • ata96
    #25
    hello
  • ricky
    #24
    jól el szúrták a német férfiak a döntőt, az elsőben 4-0-ra kikapni...
  • Zizou5
    #23
    ez igencsak kapcsolodik ehez a témához. :D
  • passatgt
    #21

  • ricky
    #20
    World Women's Curling Champ 2007 Aomori Japan
    RESULTS-STANDING
    Po Country Record
    1 Canada 7-0
    2 Denmark 6-1
    3 Scotland 5-2
    4 USA 5-3
    5 Sweden 4-3
    6 China 4-4
    6 Switzerland 4-4
    8 Russia 3-4
    9 Japan 3-5
    10 Germany 2-5
    11 Czech Republic 1-6
    12 Italy 0-7


    A svédek meg a svájciak elég rosszul állnak...
  • blackgamer
    #19
    van pálya itthon is, asszem csak egy
    nekem is régi vágyam, szivesen kipróbálnám
  • Hajnalcat
    #18
    Jah, nagyon szép csaj. (Y)
  • Punker
    #17
    nézitek most? ez a szöszi német még mikor bénázik is aranyos, miért van ennyi ruha rajtuk?
  • Reyes
    #16
    Magyarországon azt hiszem, nincs Curling pálya, csak folyamatban van az építése.
  • Reyes
    #15
    Én csak a Flatout 2-ben szoktam curlingezni:DDD

    Egyébként én is nézem, ha éppen az megy a TV-ben, csak azt nem tudom megérteni, hogy miért ordibálnak az emberek, amikor ellökték... Attól nem fog messzebre csúszni a kő, maximum ha jól söpörnek előtte...
  • gabber_saviola
    #14
    na itt aztán nem lesz tömegbunyó a pályán :)
  • desigo
    #13
    Ehhez aztán kell türelem
  • akyyy
    #12
    mer jó, hogy korcsolya nélkül csúszkál mint a jégen:D
  • jbal
    #11
    A curling csapatjáték, a téli sportok egyike. A játékot két csapat játssza, mindkét csapat nyolc-nyolc követ csúsztathat a jégpályán egy kijelölt kör alakú mezőbe. Az a csapat nyer, amelynek kövei a legközelebb esnek a kijelölt kör középpontjához.

    A két négyfős csapat felváltva csúsztatja köveit a célmező felé (a kövek egyenként kb. 18 kg-osak). Minden csapattag két-két követ csúsztathat. A csúszás különböző korrekcióit (gyorsítás, kanyarba irányítás) a többi csapattag söpréssel végezheti, a kőhöz azonban nem érhetnek hozzá. A négy csapattagnak helye van a lökések sorában, ezek elnevezése utal arra, mikor kell következniük (1st, 2nd, 3rd, Skip). A befejező csapattag a csapatkapitány.

    Egy mérkőzés 10 end-ből áll. Egy end a 8-8 kő csúsztatásából áll. Az end győztese az a csapat, amelynek köve a célterület középpontjához a legközelebb van az end végén. Attól függően kap pontot a csapat, hány olyan köve van, mely közelebb esik a középponthoz, mint az ellenfél legközelebbi köve.

    Minden end-et az előző kör vesztese kezd. Ha döntetlenül végződik egy end (0-0, vagyis egyetlen kő sincs a célterületen) akkor az előző end sorrendje marad érvényes.

    Az a csapat győz, amelyik a 10. end végén több ponttal áll. Ha ez döntetlen, egy 11. end-et is játszanak, melyben a csúsztatás sorrendje a szabályok szerinti, vagyis az előző end eredménye alapján dől el.
  • Hajnalcat
    #10
    Jó sport. (Y) Kedvencem Sebastian Stock csapata:



  • Punker
    #9
    ez ilyen nyugtató sport, az ember elnézegeti gondolkozik hogy most ennek mi értelme? de még is csak jó nézzni :)
  • ricky
    #8
    Én azt hallottam, h megjelent egy játék, ami csak curling!
  • ricky
    #7
    nem tudom hol lehet, de én is kipróbálnám!! Ha találsz helyet, írj!! :)
  • Pheaper
    #6
    pont tegnap volt h elverték a swédeket a canadaiak euro sporton éjfél után jó sport
  • Mo.Organ
    #5
    Komolyan mondom szeretem ezt a sportot. A VB-ét meg nézem. Van egy téli sportos játékom is van benne curling frankot szoktam vele játszani.
  • Boconadi
    #4
    ez az, amikor a jégen igy eldobnak vmi hengert és ki kell ütni a másikat, illetve a kör közepébe kell bele "söprögetni"?
  • whiskeyman
    #3
    szívesen kibróbálnám...hol lehetne?
  • ricky
    #2
    Nézitek most a világbajnokságot? Elég gyengén játszanak most a japánok a kanadaiak ellen (nők)...
  • ricky
    #1
    Úgy gondolom ez a sport is már elterjedt annyira és megérdemel egy topicot, hogy mindenki aki szereti és nézi elmondhassa a véleményét, vagy esetleg kérdezhessen a játékkal kapcsolatban!