47
  • n0k0m
    #47
    "mert szerencsére még léteznek igazi programozók is, persze nem az EA-nél..."
    Mindettol fuggetlen mindenki az EA es a THQ jatekait nyomja, mert azok meg minosegiek. Most johet a sok bmeg hozzaszolas.
  • NKing
    #46
    DDR témához csak annyit, hogy deznek van igaza, a DDR azért double data rate, mert az órajelgenerátor órajelén, a felmenő és eső ágakon is végrehajt egy-egy műveletet, ellenben az SD-vel, ami csak az egyiken. Ezért lesz az alap 200 effektív 400Mhz, aki meg régebben vett DDR2-t az szívott, mert a nagyobb frekihez járult dupla késleltetés, és lassabb gépet kapott mintha DDR1-el vette volna ugyanazt a konfigurációt...Mostmár valamelyest javult a helyzet.

    Fejlődés toposzhoz: senki nem kíváncsi rá, hogy itt kinek milyen ram van a gépében, ha xynak DDR1, na bumm, attól még nem áll meg a fejlődés mert neked csak az van, miez az egoizmus kérem...

    Foglalat meg, hát nem tudom ki foglalkozott már áramköri tervezéssel, de egy 60 millió tranzisztoros processzort 700-900 tűn keresztül összekötni a külvilággal, ugye nem gondoljátok hogy az olyan eccerűűű, és ha nekik úgy jobb hogy hozzátesznek még 50 tűt, akkor tegyenek, és váltsanak foglalatot, gondolom nem kell magyarázni hogy a 940 tű miért nem mehet bele 754 lyukba. így is örülhetünk, hogy emberi áron hozzá lehet jutni egy ilyen komplikált és több éves tervezést igénylő dologhoz...

    Nem kell minden multicéget gonosz kis törpnek látni, aki tövig nyúl a zsebedbe...Dehát a magyar ilyen, mindennel mindig baja van!
  • dez
    #45
    Oké, de azért legalábbis a megfogalmazás nem volt valami szerencsés... :P "befektetett pénzen nyert [érzelmi] haszon"... Csajodnak ne mutasd meg ezt az oldalt... :)
  • Wittgen
    #44
    Nem arra gondoltam, hanem pl el kell menni a csajodhoz (benzin), ált. elviszed vhova (mozi, vacsi, buli), ilyesmik. Nem azért vannak veled, mert van pénzed, viszont azért pénz nélkül nem tudsz még egy szál virágot sem venni...
  • dez
    #43
    "a befektetett pénzen nyert haszon (itt nem fizikait kell érteni, hanem pl érzelmit, stb)"

    Érdekes a felfogásod. Pénzért veszel szeretetet, szerelmet? Az olyan is...
  • Wittgen
    #42
    Ja, és lehet hogy cod2 pár ember szerint fos grafikával rendelkezik, stb, de én imádok interneten játszani vele, mert remek a hangulata.
  • Wittgen
    #41
    "Egyszerüen inkább nincs pénzed rá, vagy nem akarsz rá költeni."

    Az a helyzet, hogy BÁRMIT meg tudok fizetni (lévén van jó fizum), ami Mo-on kapható, csak nem fogok egy olyan cuccért kidobni sok pénzt - amit később jó áron is meg lehet venni - csakhogy csilivili gémeket mutogatva a spanoknak a nyálamat verjem, hogy csak az új vasakon ilyen, stb.
    Az a helyzet, hogy van egy határ, ahol az ember már meggondolja, hogy mibe feccol. Nem mindenkinek a pc a lényeg, vannak más fontosabb dolgok is (lakás, autó, csajodat elvinni ide-oda, szórakozás, haverok) ahol a befektetett pénzen nyert haszon (itt nem fizikait kell érteni, hanem pl érzelmit, stb) sokkal többet nyom a latba, mint a tudat, hogy jobb konfigja van az embernek, mint a szemét szomszédnak, akinek a fűje zöldebb és még a tehene sem döglött meg a mocsoknak.
  • szombi
    #40
    A COD2 igenis jó játék, és a többi is legalább olyan bugos!
    Az optimalizálással sztem meg vagyok elégedve, DX7-es módban egy FX5200-as
    kártyával 1024x768 módban vígan muzsikál, persze a GPU-t fel kellett 320-ra tornászni(250-ről)...
  • dez
    #39
    Az más, az egy proci, és az ő FSB-órajele. :)
    QDR = Quad Data Rate
    DDR =/= QDR
  • Sanyix
    #38
    "Egyszerüen inkább nincs pénzed rá, vagy nem akarsz rá költeni.
    Azért egy x800 ma már legfeljebb a középkategoria legalja ha nem alsó kategória.
    Az X800 nem volt 1.5 éve sem nagy durranás, COD2 ben pl. elég silány"

    Kit érdekel hogy milyen kártya meg hogy milyen kategóriás, ha minden szépen megy rajta? Nem mindenki akar 2048*1536 felbontásban 16x aa-val, és 32x anisoval ultrahigh grafikán játszani százezrekér. Van akinek elég 1024*768 aa és af nélkül, simán highon, mert nem a százezres legújabb cuccokra veri a farkát, és mert a játék érdekli, és mert nem akar egy rakás pénzt kidobni az ablakon(mert a pc fejleszgetése egy bizonyos határ felett fullos pénzkidobás). A cod2 meg egy bugos szar. Nem kéne a hardverre fogni, ha a játék egy optimalizálatlan hígfos, mert szerencsére még léteznek igazi programozók is, persze nem az EA-nél...
  • szombi
    #37
    Lehet hogy én mondtam hülyeséget, de akkor az 533 MHz FSB-jű Celeron-om miért csak 133MHz valódi órajelen fut?
    Az AIDA nem írja ki a memória effektív órajelét, csak az alaplapét, mely ,,QDR'' jelölésű.
    Gondolom a ,,Quadro'' akar lenni az a ,,Q''. Szerintem a memónál is így van, de lehet hogy télleg én tévedek...
  • dez
    #36
    Bakker, inkább nézd meg, milyen órajelen megy. De nem is kell, már a #2-ben is le lett írva (csak nem értette a srác, miért csak a fele a "megadottnak").
  • dez
    #35
    Miért, talán az AM3 újabban már idén ősz környéként jön??? Mert az AM2+ nyár körül, a Stars családdal együtt.
  • dez
    #34
    Akkor virulj magadon, mert te beszélsz hülyeségeket...
    Még1x leírom: DDR = Double Data Rate.
    És most menj, és nézz meg egy "400-as" DDR1 memót tartalmazó alaplapot, órajel (ha nincs tuning): ~200MHz. Utána egy "800"-as DDR2-t, ótajel: ~400MHz.
    Ennek a bit-szélességhez semmi köze, az a sávszélességet befolyásolja, nem az órajeleket.
    Jó lenne, ha hülyézés előtt legalább vennéd a fáradtságot, és megnéznéd, amiről beszélsz.
  • szombi
    #33
    Nem tudom pontosan mennyin, de biztosan nem 800-on és nem 400-on.
    Szerintem az is csak 100-on úgy, hogy alkalmazza a DDR technológiát(egy órajel fel-és lefutó élénél is átvitel),
    illetve a kapacitása fel van osztva 4 bank-ra, melyeket a 100MHz-es órajel egy-egy
    üteménél felváltva ér el. Innen származik az óriási, 5-8 órajeles késleltetés!
    És előáll a 800MHz effektív adatsebesség is, persze ebből a júzer nem sokat lát, max a videókártya.

    Remélem a DDR3-nál végre a valódi órajelet is megemelik, mert már az SDRAM-nál
    elérték a 133MHz órajelet, és azóta még nem lépték át. Valószínű azonban,
    hogy a memóriamodulok geometriai kialakítása miatt nem tudják megcsinálni.

    A legoptimálisabb az volna, ha a memóriát a CPU-ba, a NorthBridge-be,
    esetleg egy CPU-hoz hasonló tokozásba tennék bele, akkor növelhető az órajel is.
  • peterx
    #32
    Szvsz várd meg az AM3-at...
  • Inquisitor
    #31
    De jó. Akkor majd veszek Am2+ lapot 2-3 hónapra, hogy utána vehessek AM3-at ;)
  • Inquisitor
    #30
    Sz'al ha egy darab DDR2-800-at teszel be az szerinted csak 400-on megy akkor?
  • szombi
    #29
    Virulok, amikor valaki hülyeséget mond, és még a másikat is lehordja...

    A DDR már a 333MHz-es(PC-2700) modelleknél sem 2-szeres adatsebességet jelentett.
    Nézd meg az alapórajelét egy 400MHz-es DDR-1 - nek, és meglepődsz: 100MHz
    Ez a memória sávszélessége miatt van így. kisebb órajel, de szélesebb memóriabusz.
    A 800MHz úgy jön ki a duál DDR1 - nél, hogy a sávszél már nem 64, hanem 128 bit...
  • dez
    #28
    AM2+-ban is lesz PCIe2.0 támogatás.
  • dez
    #27
    Bakker, azt sem tudod, mit jelent az, hogy DDR, de azért mondod a tutit...
    DDR azt jelenti, double data rate, minden órajelre 2 művelet, ez effektíve 2x-es órajel. Így lesz a 400MHz-es alapórejelből 800MHz.
    A DDR és a DDR2 között tényleg nincs sok különbség egy mai AMD proci esetén, Intel most (egy fokkal) jobban ki tudja használni a nagyobb sávszélességét. Ezért nem is sietett az AMD a bevezetésével, de egy idő után nem halaszthatta tovább, mert egyre több gyártó áll át DDR2-re.
    De ez nem jelenti azt, hogy semminek nincs értelme.
  • Inquisitor
    #26
    Lehet mondjuk a PCIE2.0-nak azért van annyi értelme, hogy nem kell marék tápcsati a VGA-ra, és Pistike nem probálja egy kábelről leszedni a két tápcsatihoz szükséges kakaót, aztán meg nem érti mitől olvadt le a gépe mint Chernobyl?
  • Inquisitor
    #25
    Nem kell aggódni, jönnek az AM3-as deszkák is jól, szintén DDR3 és PCIE 2.0 támogatással ;)
  • Godefroy
    #24
    Egyszerüen inkább nincs pénzed rá, vagy nem akarsz rá költeni.
    Azért egy x800 ma már legfeljebb a középkategoria legalja ha nem alsó kategória.
    Az X800 nem volt 1.5 éve sem nagy durranás, COD2 ben pl. elég silány

    Az új autos hasonlatod meg elég sok ember sajátja, egyet elfelejtenek az "új autót sose" emberkék, hogy ha mások nem vennének újat nekik sosem lenne :)

    A használtautós hasonlatod sok embertől hallottam, el is mondom nekik ha mások nem vennének új autót, akkor neked sosem lenne használtad.

    Az a baj az emberek mondent a pénzen keresztül látnak, mintha ez lenne az egyetlen fontos dolog számukra.
    Ez ez "ócsó" ország , mindegy mi csak ócsó legyen.
  • Wittgen
    #23
    én kb 18-19 hónapja vettem az athlon64-emet, ház+táp+alaplap+proci+venti+vinyó+dvd író+vid.kari+memória, ez fájt kb 120 ropiba nekem, a régi thunderbird procis gépemet pedig megkapta öcsém, hogy koleszban legyen neki vmi (úgyis csak wc3 és heroes3 gémekkel nyomul).
    Annyit tettem csak, hogy fél éve olcsóért beletettem egy x800gto-t, eddig minden progival simán tudtam nyomulni, amivel akartam. Jó, persze pl R6:Las Vegast nem tudtam megnézni sem, mert nem shader 3.0-ás a kártya, de leszarom.
    A lényeg, hogy ebbe a konfigma kevés ráfordítással (itt számolok azzal, hogy a procit és a vid.karit el tudom passzolni jó pénzért még így használtan is) egy x2-es procit és egy x1950pro-t bele tudok gyömöszölni+1Gb ram a másik mellé és egy komoly játékgépem van újra.
    Jó, persze, lehet hogy most mondják páran, hogy a STALKER v. Supreme Com. very high+8x élsimítás mellett az igazi, aki nem így játszik bekaphatja, de az a helyzet, hogy játék közben, főleg ha multizok is, oltárira nem érdekel hogy most high def shadow vagy shadow off, esetleg nem látom az ellenfél zokniján a garfieldes logót.
    Meglátásom szerinte egy ilyen konfigot jó áron el lehet majd adni egyben 1,5 év múlva bárki olyannak, aki nem akar vagyonokat fizetni, de szeretne egy játékgépet, mégha a 2008-as játékok nem is futnak, csak mediumban.

    Eddig mindig úgy történ a fejlesztés, hogy 1-2 alkatrész kicseréltem, aztán vettem egy teljesen új konfigot húgyér-szarér, mert Mo.-on bármikor hozzá lehet jutni olcsó alkatrészekhez, olyanokhoz, amire még 1-2 év garanciát is vállalnak.

    A lényeg: soha nem veszem meg a legújabb fejlesztéseket, mert olyan mintha minden évben új autót vennél. Annyit zuhan az 1 év alatt az ára (kocsinál a használtság miatt), hogy a veszteség nem éri meg a haszon (pl very highban nyomulok a tenoristák ellen) élvezetét.
  • Godefroy
    #22
    Mondjuk ez a nem fejlesztek majd megvárom mig olcsobb lesz ez nem ngyon jön be.

    példa:

    nagyjából 300 000 Ft. egy jobb konfig mondjuk hogy csúcs(lehet ennél is drágább akkár 2x ennyi de ennyiért már lehet valami jót venni).
    Főnököm 3 évenként vesz egy ilyen gépet.
    Én évente 100 000 Ft költök a gépre hogy up2date legyen (ez nagyjából 15 éve így van ennyit kell rááldozni, hogy a géped mindig jó legyen ez nem változott)

    tehát mindketten ugyanannyit költünk gépre, csak nekem mindig top gépen van vagy annak közelében, neki meg 3 évente van egy jó gépe.
  • LADA Kalina
    #21
    "Szeretem, amikor bevallottan hozzánemértők tényként közlik a tévedéseiket..."
    nem értem mire célzol- milyen tényként közölt tévedés?tény, hogy ddr2 800MHz-s ramom van és tény hogy ddr2 400MHz-t ír ki minden teszter... persze tudom hogy valamilyen módon kijön az a 800-as szám, csak nemtom hogy... Amúgy én azt próbáltam röviden kifejteni hogy egyre kuszább az egész "fejlődés" lassan lehetetlen követni, vagyis lehet, csak akkor meg másra nem jut időd...
  • Godefroy
    #20
    Az a baj ezek a fejlesztések nehogy segítik, hanme megölik a PC-t.
    Így is sokan azért játszanak PS2 vel mert x éve ugyanaz a hardver ergo egyszer kellet megvenni.
    Játék meg egyre kevesebb PCre, sokan mondják a warez miatt, de igazából akonzol jobban megéri.
  • dez
    #19
    Na ja, de kicsit más is lenne a pc-ipar, ha nem lenne benne ennyi pénz. Az (igazi) fejlődés is sokkal lassabb lenne.
  • JobieZ
    #18
    Sztem meg akkor érdemes váltani, ha új Shader Model jön be, tehát vmikor idén, Sztem pl egy Geforce 6800 Ultráról tök felesleges lenne mondjuk 7800 GTX re váltani, mert technológialag szinte ugyanaz (SM3), és pl a Crysis ugyanúgy akadni fog GF7 en mint GF6 on, viszont mondjuk egy 8800GTS 320MB-n meg tök jól elmegy majd, ami már annyira nem drága és mire kijön a sok DX10 es SM4es game még olcsóbb lesz, sztem
  • Marko001
    #17
    inkább csak marketing. hogyan tudnak minél több pénzt kisajtolni az emberekből
  • Tetsuo
    #16
    "Igenis kell fejlődés, de nem így! Nem fejlődés, ha a kis fejlesztéseket,
    továbblépéseket állandóan újfajta, az előzőekkel inkompatibilis csatolókkal látják el,
    ami miatt egy játszani szerető egyénnek évente le kell cserélnie mindent.
    Nem fejlődés, ha a jól bevált, még keresett termékeket kivonják a forgalomból, mert van újabb, és drágább."

    Tökéletesen 1et értek!
  • lee56
    #15
    Ott a pont!
  • Dodo55
    #14
    Valaki kérdezte, hogy minek a DDR3. A DDR3 sokkal jobb, mint a DDR2, azért.
    Amúgy nekem még mindig sima DDR ramom van, de az alaplapomon van DDR2 slot is :D
  • Sir Quno Jedi
    #13
    2.8HT-s Intelemnél pont kétszer gyorsabb egy mag is a C2D E6400-amban, tesztelve by myself. Szal. nem csak a dual core a lényeg. (húzatlanul term., húzással még durvábban elhúz :DDD)
  • peterx
    #12
    Tudod senki sem kötelez rá hogy válts generációt mindig...
    Én pl DDR1 ről valszeg DDR3-ra fogok váltani a 2.es szériát kihagytam... VGA szinten ugyanugy sose egyenként váltok itt általában 3 szériánként bár egy extra eset volt, hogy Gef2ről 7800 GTX-re váltottam :) de legközelebb pl Gef 10-es szériát fogok váltani a 8-at 9-et kihagyom...
    egyszerűen csak ésszel kell fejleszteni... és a pénzed is megmarad...
  • dez
    #11
    "minden filmet le lehet jáccani"

    Tévedés.

    "az előzőekkel inkompatibilis csatolókkal látják el"

    A cikkben szereplő PCI-E 2.0 éppenhogy kompatibilis az eddigi 1.1-essel.

    "A PCI-E videókártyák semmivel sem lehetnek jobbak, mert az AGP-sebességet sem használják ki."

    Tévedés. Nem mindegyik játék használja ki a nagyobb sávszélt és hogy visszafelé is ugyanakkora, nem a töredéke, mint AGP-nél, viszont egyre több egyéb program épít erre, és a GPU áltlános számításokra való felhasználására.

    "a kétmagos (Core2Duo) technológiát a mai programok nem használják ki, ergo lassabbak."

    Tévedés. Egy csomó program ki tudja már használni, még 1-2 jéték is, és egyre több.
  • dez
    #10
    "(PCI Express 2.0 támogatással, illetve integrált vezérlővel kibővülő)"

    Ez meg mi?
  • szombi
    #9
    Valóban, a mai gépek(értsd: AGP, DDR1, egymagos P4 proci) kielégítik az emberek minden szükségletét,
    minden normális játék elfut rajtuk, minden filmet le lehet jáccani, felvenni,
    vágni, time shift-elni, emberi időben kódolni, satöbbi.

    Persze emiatt sokan megköveznek, hogy ha nem kell fejlődés akkor ma is
    BIOEMBER-rel vagy KEEN4-gyel kellene jáccanom. De ezt a demagógiát abba kéne hagyni!

    Igenis kell fejlődés, de nem így! Nem fejlődés, ha a kis fejlesztéseket,
    továbblépéseket állandóan újfajta, az előzőekkel inkompatibilis csatolókkal látják el,
    ami miatt egy játszani szerető egyénnek évente le kell cserélnie mindent.
    Nem fejlődés, ha a jól bevált, még keresett termékeket kivonják a forgalomból, mert van újabb, és drágább.

    Eddig a fanatikusok vették meg jó drágán az új cuccokat, de úgy látom,
    hogy lassan ők is megunják, mert nem látnak semmi előrelépést és hasznot.
    A DDR2 valóban nem gyorsabb, mert a késleltetése 3-4-szerese a DDR1-nek.
    A PCI-E videókártyák semmivel sem lehetnek jobbak, mert az AGP-sebességet sem használják ki.
    Az S-ATA tápcsatlakozó szükségességét a hot-plug miatt magyarázzák, holott az
    S-ATA1 nem is támogatja ezt a funkciót, ráadásul egy rendszervinyót nem szokás üzem közben lehúzni...
    Az S775 foglalatos P4 és celeron procik semmivel nem jobbak mint az S478-asok,
    és a kétmagos (Core2Duo) technológiát a mai programok nem használják ki, ergo lassabbak.
  • dez
    #8
    Szeretem, amikor bevallottan hozzánemértők tényként közlik a tévedéseiket...