28
  • dez
    #28
    ~220e-ért kapható itthon Blu-ray író tavaj óta, most fog majd lefelé menni az ára az ilyeneknek. A lemezek is kb. olyan áron vannak, mint írod, de ez is esni fog. (Eszerint a kb. 3 éves cikk szerint elég olcsón előállíthatóak, tehát az egy FUD volt, hogy csak drágán előállítható.)
  • TeDDyRuSh
    #27
    Igazából tök jó minden ezzel az új rendszerekkel, csak hát az árak. Mert az egy dolog, h valaki kicsengeti a potom 240 ezer körüli író árat, de mennyi lehet hozzá a nyersanyag? Mert ha 5000 HUF-ra kihozzák akkor elég gáz, meg hát mennyi lehet a dupla rétegű és az újraírható változat? Hm... Ha erről tud vki infot, pötyögje már ide pls...thx
  • dez
    #26
    Javíthatatlan vagy. :P Múltkor csak kb. fél oldalt írtam róla, mi használja ki.
  • dez
    #25
    Nem a megfelelő állás megtalálása lehet probléma, hanem hogy egyátalán át kell rakosgatni. Bár a mostani házamban keresztbe állnak, így itt nem jelent gondot.
  • Sanyix
    #24
    Hát én vinyóbetételkor előre szoktam gondolkodni, így már helyes jumper állással kerül a gépbe, és az állások megtalálhatóak vagy a vinyó tetején lévő papíron, vagy a hozzá adott papíron.
  • Sanyix
    #23
    Ami kihasználja :)
  • CrazyTomcsy
    #22
    "Pár" gépet én már szereltem, de igazából a jumperek állása sose volt fő probléma. Bonyultabb esetben is pár perces átgondolás után már rá lehetett jönni, hogy melyik jumpernek hol a helye... (az meg elég valószínűtlen, hogy rossz jumper állás miatt tönkremenne egy vinyó, ilyet még nem tapasztaltam sose)
  • BiroAndras
    #21
    "Hát igen borzasztó nagy szenvedés egy laza mozdulattal áthelyezni egy jumpert"

    Ezek szerint nincs sok tapasztalatod ezzel a technológiával. A gond az, hogy a legjobb esetben is +1 újraindítást igényel a jumper átrakás. De lehet, hogy emiatt ki is kell szerelni a vinyót, majd vissza (adott esetben ehhez teljesen szét kell szedni a gépet). Aztán nem mindíg csak két lehetőség van, néha nem egyértelmű, hogy hogyan is kell állnia a jumpernek. Aztán néhány vinyónál külön kapcsolható, hogy egyedül lóg a dróton. Ha erre van állítva, és mellé rakunk egy másikat, akkor azt állítgathatjuk akárhogy, nem fog menni (egyik vinyó se). Aztán néha olyan is van, hogy a rossz beállítástól egyik, vagy mindkét vinyó tönkremegy (jobb esetben csak az adatok vesznek el). És volt még pár probléma, amikre már nem emléxem, mert szerencsére már évek óta nem kell ilyesmivel foglalkoznom.
  • dez
    #20
    AZ! :D És azok a széles, légmozgást megfogó, vastagon porosodó széles kábelek...
  • dez
    #19
    "ugyanúgy mint a pcie-nél :D"

    Mi nincs ott?
  • Sanyix
    #18
    Hát igen borzasztó nagy szenvedés egy laza mozdulattal áthelyezni egy jumpert :)
  • Sanyix
    #17
    Persze lehetNE de nincs :) ugyanúgy mint a pcie-nél :D
  • BiroAndras
    #16
    "A sata előnye jelenleg csak a hotplug, kisebb kábelek, és még jópár évig így is marad ez."

    Azért ezek is épp elég előnyök. Plusz még azt se felejtsd el, hogy 1 SATA kábelen csak egy vinyó van, így nincs Master/Slave szenvedés, és összevesző vinyók meg CD-k. És 4-nél több eszközt is lehet egyszerre használni.
  • dez
    #15
    Lehetnének sokkal gyorsabbak is. Manapság egyszerre egy fej ír/olvas, pedig az összes fej tehetné párhuzamosan. Ugyebár legalább 2 fej van egy vinyóban (1 lemez két oldala), az kapásból dupla sebességet jelentene. Ma olyan 80MB/s körül vannak a gyorsabb vinyók, ennek duplájához máris kell, sőt kevés is a SATA1 150MB/s-ja, több fejhez elmenne a SATA2 300MB/s-ja is. Ez persze most csak elméleti lehetőség, mert nem alkalmazzák ezt a módszert. :(
  • Sanyix
    #14
    Igen. És ez így is van, szal kár belekötni. Mechanikailag nem tudnak többet a vinyók.
  • CrazyTomcsy
    #13
    Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy azért kéne procit, meg a többit is cserélni, mert ha új lapot veszek, akkor az már minden tekintetben az új csatlakozókat tartalmazza, hogy később mással se legyen gond...
  • CrazyTomcsy
    #12
    Csak sztem még jópáran vannak olyanok (köztük én is) akik még pata-t használnak... Ráadásul egy meghajtó miatt nem fogok most alaplapot, ezzel együtt meg procit, memót meg vidkarit cserélni... Majd... Még most is eldöcög a gépem, amivel játszok megy rajta. Majd ha már végképp nagyon lassú lesz, akkor lecserélem. Addig feleslegesen nem dobok ki rá pénzt.
  • Blackman
    #11
    ha jól értem azt állítod, hogy a sata winyó nem gyorsabb mint az ata133???
  • FoodLFG
    #10
    Pontosan és ezekért már megéri használni tekintve, hogy ár különbség szinte nincs a SATA-PATA eszközök között -vagy ha van is esetleg bizonyos esetekben, az is hamar el fog tűnni-
  • ssdb
    #9
    a kövi már ha HD-DVD-t ír is akkor jobb lesz. :D
  • Sanyix
    #8
    Hát mivel a jövőben nem is lesz semmi. A mai vinyók még egy ATA 133 lehetőségeinek felét sem használják ki, nemhogy a satáét. A sata előnye jelenleg csak a hotplug, kisebb kábelek, és még jópár évig így is marad ez.
  • FoodLFG
    #7
    a SATA már alap, meg sem kellene említeni, aki PATA-s cuccot vesz az vagy hülye, vagy régi gépe van és nem érdekli az hogy mi lesz a jövőben (régi gépét fejleszti).
  • Commandante
    #6
    huh, én még "tanultam" olyan gépen, amiben asszem 40 Mb winyó volt. futott is rajta a CAD, mint állat.
  • scorpeeon
    #5
    Amíg ilyen horribilis áron lesznek az ilyenek, esélytelen, hogy ezek miatt terjednének el gyorsan a "nextgen" lemezek. Amíg elérhető áron lesznek ezek itt, már el lesz dőlve a háború és nem kell kombót venni :)
  • LADA Kalina
    #4
    pc-s tekintetben szerintem az áron fog múlni a "háború" én a BR-t sejtem hogy győzni fog hiszen ugyanakkora korongon több adat valószínűleg anyagi megtakarítást jelent majd, illetve akik továbbra sem HDfilmeket írnak ki hanem maradnak az mpeg/avi/wmv-nél azoknak kevesebb lemezen is elférnek a dolgok(úgy mint mikor cd-ről dvd-re állás volt, 0,5-1 film helyett 3-6 egy lemezen sokkal kéyelmesebb), ha jól tudom a BR-nek rétegenként 10 giga előnye van...
  • rotator
    #3
    Ez engem is érdekelne. :)
  • Toughtful
    #2
    Gondolom siettek a srácok, hogy valami normális megoldással álljanak elő. Természetesen a következő lépcső a HD-DVD\Blue-ray lesz, onnantól fogva meg mi, pc-sek magasról szarhatunk a formátumháborúra :)
  • mikloss
    #1
    Miért nem tud HD-DVD-t írni?