987
Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum
  • Bucser
    #1
    Mielőtt Seaweed Agyrákot kapna az EECH 2 topicban szerintem minden Enemy Engaged első részhez tartozó kérdés jöhet ide.

    Egyébként ez egy 2000-ben kiadott nagyon jó kis szimulátor ami a leaked sourcenak köszönhetően igencsak meg lett modolva a community által:)

  • 42nd Intruder
    #2
    Ám legyen........
  • SötétBarom
    #3
    Ez aztán a pörgős topik -.-
  • blackgamer
    #4
    ezek helikopteresek?
  • Bucser
    #5
    Igen ez egy Helikopter szimulátor.
  • Bucser
    #6
    A topic színvonalát valóban a pörgőssége adja meg...
  • Blasta
    #7
    Én a mai napig várok egy olyan helcsi szimulátorra, amiben a kétszemélyes gépeket tényleg két ember vezetheti és viheti küldetésre.
    (Egy lövész, egy pilóta)
    Gondolok itt akár LAN-on, akár weben keresztüli összekapcsolódásra és játékra.
    Vagy létezik már ilyen?
  • 42nd Intruder
    #8
    Elvileg a CvsH erre képes, csak még nekem nem sikerült kiprobálni neten, mivel elég hülye módon lehet vele csatlakozni. Na de reméljük az EE2-ben ezt is megcsinálják normálisan...
  • Bucser
    #9
    túlképp van benne directIP alapján csatlakozás.

    Azt tudom, hogy anno a longbow 2 talán vagy a Team Apache tudta a különböző cockpitba uyanabban a gépben rendszert. De régen volt már.
  • 42nd Intruder
    #10
    Elvileg miután felmegy az új mod, a beállításokban Serial kapcsolat beálítása után érzékeli az éppen futó szervereket, de nekem az elmúlt időben nem igazán talált...
  • Bucser
    #11
    Serial kapcsolattal ne is csodálkozz... az a soros kábelen keresztüli két gép összekapcsolása:)
  • 42nd Intruder
    #12
    Itt lehet nézni, hogy van-e szerver....
  • 42nd Intruder
    #13
    Ööööö akkor valamelyik, nem tudom pontosan, múltkor beadta a szervereket, de már nem nagyon emlékszem mi volt a helyes beállítás, lehet ip alapján volt :$
  • Bucser
    #14
    internet TCP/IP

    De csak akkor látsz szervert ha valaki játszik.
    Te is lehetsz host ha éppen nem lokkol tűzfal át van engedve a port és elkezdessz egy campaign-t free flightot bármit játszani akkor bárki csatlakozhat hozzád aki ugyanazokkal a settingsekkel tolja mint te.
  • neuro
    #15
    Igaz nem heli, de: ACE +4 - Joy1 Pilóta / Joy2 Lövész.

    Emlékszem még egymás mögé is beültünk a szomszéd sráccal a feeling kedvéért :)
  • 42nd Intruder
    #16
    Na ezt így nem tudtam. Amit adtam linket ott volt egy szerver egyszer azt találtam meg... Na akkor ki játszik 1.8.4-el manapság hadjáratot? :D
  • L Viper #17
    A régii HIND (D.I.) Mi24 szimulátorral ragyogóan lehetett hálózatban repkedni. Támogatta az egy gépben ketten ( operátor és pilóta ) játékot is. Jó volt annak idején. Amikor megjelent hozá a 3dfx patch voodoo1-re, az nagyon széppé tette. A rep. modell is nagyon korrekt volt, ha esetleg ismeri, vagy elékszik még rá még valaki.
  • Bucser
    #18
    na én meg beszereztem EEAH-t meg EECH-t meglátjuk holnap, hogy viselik egymást:)
  • neuro
    #19
    Egy kis segítség az installhoz:

    Basic Install
    If you do not own EE - Apache Havoc you can skip the first two steps

    Install EE - Apache Havoc from the CD and run once to unpack the graphics files.

    Patch EEAH up to patch 1.1E, run once.

    Install EE - Comanche Hokum from the CD.

    Download and install Patch 141C from the Razorworks site: documentation is here (if you have the US version you must install this even if you run the latest modded versions, this is a classic mess-up).

    By far the easiest thing to do at this point is download and install the updater tool eechupdater1.3.exe . It is pretty much self exlanatory. There are >25 downloads, including the latest exe, sounds, a keychart, texture packs, warzones.

    If you dont use the updater:
    the latest exe (1.8.4) is here

    If you want to download everything manually go to EechCentral files
    IMPORTANT: The files eech.ini and game.cfg determine all kinds of options and are automatically created when you run the game and they don't exist yet (see below: trouble shooting). Some new exe's may reset the options (because the extensive modifications need a new game.cfg)! You may have to delete the file game.cfg or reset the ingame options menu.

    If there are new eech.ini options the old eech.ini will still be read and the new options added when you leave the game. Start the game once and leave it to see which options are added. In principle all options are set to defaults which means that most mods are not active.
    IMPORTANT: when you have just installed eech by default the "avionics" setting in the options menu is set at "novice". This means that you cannot operate the targetting systems, it is done for you in the game by the "copilot". Set this option to advaced when in the game for full operation of the targeting systems. When you delete the game.cfg and it is recreated by the game, the option is reset at novice!

    Addons
    For a complete list see Gotcha's addon list
    The easiest way to install them is by using the updater tool eechupdater1.3.exe. You can choose from 3 servers where the list of updates is maintained, so there is always a backup should one server be down. If you want to download manually go to EechCentral .
    There are basically two types of addons: texture packs (for camo, water, industry etc) and complete warzones with texture packs. Note that the Apache Havoc warzones are also available for free.

    Trouble shooting
    If your game doesn't run properly, there is not so much that can be done!

    If you have some weird behaviour, go to the directory razorworks\cohokum and delete the files game.cfg which contains all the settings of the in-game user interface, and eech.ini which contains additional and settings for mods, in the cohokum directory. These files are regenerated automatically. NOTE: when you delete game.cfg the avionics in the options screen is reset to "novice" and the targeting systems do not work, you have to set it to "advanced" to make it work again.

    A fresh install has been known to help in many cases (but its a pain).
    Set the screen refresh to "always on" for Radeon cards
    many people reported a problem with NVIDIA drivers 71.xx, version 81.xx seems to work.

    Please try to repeat the error and report about it on the SimHQ - EECH forum. There is a file error.log in your cohokum directory when the game crashes but it is a memory stack dump and pretty useless, no need to report that.

    You can ask for a debug version at the SimHQ forum that may help tou understand what is going on because it gives much more output.
    If you get an error saying that /common/data/brief_en.dat is not found, go to the install disk and copy by hand the files brief_xx.dat to the razorworks/common/data directory on your harddisk.

  • MrTressy
    #20
    Virtual pcvel meg még müxik is :) csak ezzel sikerült elinditanom semmi mással
  • L Viper #21
    Nekem elindult a win95-ös exevel kompatibilitás móddal, de jól begyorsult a gépágyú, úgyhogy még a cpu killert is rá kellett "küldeni".
    A másik nagy kedvenc az EF2000 ( DID ) szintén ebben a begyorsulós betegségben szenved :)
    Még a Virtuál pc-t nem próbáltam ki. Te MS-Dost tettél fel alá?
  • Gundark
    #22
    Nem akarok okoskodni de a 2 mikor jön? Mert szép képek vannak, de dátumot nem találtam :) De ki kéne cserélni a gépeket :)) Komancs úgy sem lesz, de lehetne helyette egy jó kis Mi 24es.
  • neuro
    #23

    egyébként talán április 27... :)
  • MrTressy
    #24
    jah dost bár még igy is kicsit gyors volt de ment faxán
  • patrik02
    #25
    helló.valaki tudna segíteni. megvan a gta san andreas és letöltöttem hozzá egy mod installert de mindig azt írja ki hogy nem kompatibilis fájl és nem engedi feltelepíteni a modokat. válaszotok előre is kössz
  • Bucser
    #26
  • L Viper #27
    Nem rossz, pedig nem mai szim...
  • 42nd Intruder
    #28
    Nah megnéztem az 1.9-es verziót. Überállat, csak ajánlani tudom! A megapatch-el raktam fel, azzal volt egy kis bibi, mivel hiába jelöltem be, hogy nekem biza kell az 1.9, azt mégse tette fel, csak akkor mikor a külön 1.9-es modot felraktam saját kezüleg.
  • 42nd Intruder
    #29
    Még annyit, hogy az F5-ös nézetbe másnak is behülyült a kamera? Tehát a eech.ini-be bármit állítok a megfelelő kódnál így se, úgy se fix a kamera... Ötlet? Vagy reinstall?:D
  • L Viper #30
    Nekem meg az 1.9 valamiért nem jött le.
    Nincs valami működő linked?
  • 42nd Intruder
    #31
    .eechcentral-ról jön simán az all mod. Ha nem ez kell, akkor lépkedj vissza ott lesz a patch-ek közöt.
  • L Viper #32
    Na leszedem ezt. Szép kis anyag. Ezt rakjam fel alap install után ?
  • 42nd Intruder
    #33
    Jaja... Utána csak eech.ini-t kell buherni és kész ;)
  • Scottt
    #34
    Képeket pls
  • L Viper #35
    Ha új textúrákat akarok használni pl.

    Te egyébként használod őket ? Néhol nagyon jók, de néhol meg olyan a táj, mint a régivel és nekem nem egységes így.

    Az erdővel lehet kezdeni valamit? Arra gondolok, hogy a szélein vannak fák a többi helyen meg olyan tömb az egész.
    Nem létkérdés, de mai szemmel nézve már nem a legszebb.
  • 42nd Intruder
    #36
    Elvileg az all mod felpakol mindent ahogy kell, utána csak az eech.ini-be kell a Graphics and textures résznél beállítani amit be kell. Én ilyen feles texturázással nem találkoztam még.

    Erdő sajna ilyen ebben a játékban. Ha jl emlékszem az EE2-ben már normális, de itt sajna ez van. Pedig milyen jó lenne itt is egy Gunship! szerű erdő... :)
  • 42nd Intruder
    #37
    Képeket én most nem tudok neked mutatni, de van youtube-on videó (lentebb is linkelve van egy), meg az 1.9-es megjelenésekor a http://www.patricksaviation.com/ -ra ment fel egy 1.9-es videó.
  • 42nd Intruder
    #38
    Link
  • 42nd Intruder
    #39
    Tényleg! Nálad 1.9-es telepítése után az F5-ös nézetnél a kamera követi a heli "seggét", vagy nálad is olyan, hogy a heli elforog a kamera meg adott égtáj stb. felé néz?
  • L Viper #40
    Még most akarom igazán beállítgatni.

    Mielőtt elindítom ezt a mega telepítőt, tegyek fel előtte gyári patchet, vagy szűz install után is lehet egyből telepíteni.

    Egész nap nem tudtam visszalépni az általad linkelt oldalon, Parent Directory/ -ra katt és nem történt semmi, most éledt fel, még most tudom az 1.9-et leszedni. (írtad, hogy kézzel kellett belőni, ezért nem is raktam fel, amíg ez nincs meg)

    Ha van időd írd már be, hogyn indulsz neki a telepítésnek, onnan, hogy felraktad a játékot, mit raksz, kell -e gyári patch stb.

    Ha nem jó és szenvedés van vele, akkor inkább használom, ahogy eddig, bár nagyon szeretném, ha menne minden nálam is.

    Régebben nálam a nem alap kabinok olyan homályosabbak voltak, nem olyan éles, mint pl a Comanche kabin.