14
  • Tetsuo
    #14
    Én?? Nem vagyok pedagógus. Mégcsak oktatásügyi miniszter sem. :)
  • AranyKéz
    #13
    Az IQ tesztek szart se érnek, nálam +/- 20-as különbségek jöttek ki (a hiba 27%on belül mozog, vagyis borzalmasan pontatlan)

    Arról nem is beszélve hogy 11 éves koromban megcsináltam a 10 és a 12 éveseknek szóló tesztet is, 1 teszt ideje alatt, erre az jött ki nekik hogy 120
  • AranyKéz
    #12
    Jó, akkor elmondanál mit tanítanál a tömegeknek ?
  • Wittgen
    #11
    nem hiszen, hogy ezek a tesztek olyan pontosak lennének. pl én is sokféle iq tesztet kitöltöttem már, de mindig különbözik +/- %-ban a végeredményem, pedig nem hiszem hogy okosabb/butább vagyok mint általában (persze vannak, akik szerint negatív irányba megy az iq-m csak 0-nál átpörög és 200-tól számol visszafelé...:)
  • Tetsuo
    #10
    minden embernek más, ezt néhány okostojás nem döntheti el.. akik az IQteszteket szerkesztik.
  • AranyKéz
    #9
    Ami azt illeti, van olyan tananyag amit a diákok maguktól sosem tudnának megtanulni, vagy pedig rosszul, még a nettel, wikipédiával és minden vacakkal együtt sem.


    Mondj a matekon és a fizikán kívül pár dolgot ami legalább ugyanolyan fontos.
  • Tetsuo
    #8
    A világon elég szarok az IQtesztek.. mint alább említik, leginkább matematika, leginkább ebből is sorozatok (LOL bárki gyúrhat rá) és a nyelvtani (helyesírási) példák.
    A másik pedig, h időre megy.. tehát a világ zsenije, aki csupán koncentrációzavaros, George Bush szintjét érné el..
    Vagyis az egész hiteltelen és nevetséges. Ahogy az Intelligencia fogalma sem meghatározható konkrétan, ill mindenki mást ért rajta..
  • quentit
    #7
    Az "oktatás"-tól inkább butulás várható el. A tanárok korlátoltak és vissza szorítják a kreativitást. Nem a problémamegoldó képesség számít, hanem a magolás, és az értelmetlenül elvont és rendkívül konkrét feladatok megoldásának képessége.

    Az életben több nagyságrendel általánosabb, sokféle képen megoldható feladatok vannak... Kiragadják a matematikát meg fizikát a reál cuccok közül... Ezt nevezem... Ezer más probléma-kör is van, ami nem matematika vagy fizika...
  • AranyKéz
    #6
    Nem biztos, ez azt is jelentheti hogy pl az utóbbi években emelkedett az oktatás színvonala.

    ---

    Kíváncsi lennék számokban mennyire lehet kifejezni az eltéréseket. Merthogy az a 106,9 / 103,1 = 1,036..., azaz kb 3,6 százalékkal tér el, ami nem túl jelentős.
  • Cat #5
    de folyamatosan nő, elvileg. Tehát egy 1950es években 100-asra állított intelligenciatesztet ma mindenki jóval többre töltene ki. Ebbe a szórásba a 103 sztm bőven belefér, főleg ha a minimális, de elkerülhetetlen hibaarányt is belevesszük.
  • Tocke
    #4
    Jaja, ha az IQ-tesztet a férfiak állították össze, akkor a férfiaké lesz magasabb. Ha nők, akkor a nőké...
  • Ludverc
    #3
    De ha az egész Föld lakossága kitöltené, akkor lehet, hogy kijönne a 100.
  • Xantia
    #2
    Egyébként nyilvánvaló hibás IQ tesztet használtak. Egy reprezentatív felmérésen, az átlagos IQ-nak 100-nak kell lennie. Ez azért van, mert ez a definiciója: 100-as IQ az átlagot jelenti - egy átlagos felmérés 100 IQ eredményt kell hogy hozzon.
  • Xantia
    #1
    Az intelligencia tesztek 100-as szintjét úgy állítják be. A férfiak magasabb intelligencia tesztje csak azért van, mert olyan kérdéseket tesznek fel. Lehetne olyan IQ tesztet összeállítani, amelyen a hölgyek átlagos intelligenciája akár dupla akkor lehet, mint a férfiaké.