74
  • huuu
    #74
    Ez egy korrekt gép.
    Huuu, de szívesen kézbe venném!
    Nagyszerű képeket lehetne vele csinálni.
    A mérete is kellemes.
    Egyszerűen tökéletes.
  • rigidus
    #73
    a feleig jutottam el a topiknak... hat... LOL
  • Blasta
    #72
    Minek az neked? A beépített kamerád sokkal durvább annál :D
  • Sir Quno Jedi
    #71
    Nekem van egy Fuji FinePix S304-em, akkor ez most annál rosszabb ??!?! :D
  • Blasta
    #70
    [CSAK ÁMUL, ÉS NEM TÉR MAGÁHOZ]
  • babajaga
    #69
    "és kontrasztérzékelős marad az AF-a"

    Ebbe a gépbe nem lehet más AF-t beépíteni mint kontrasztérzékelőst. Infravöröset esetleg.
  • televana
    #68
    Hol van itt szó 14MPx-ről? Ugyan miért készítene ez a gép 14MPx-es RAW-ot, ha csak 4,7 MPx-es a szenzora?
    Ez csak 3x olyan részletgazdag képet tud ELVILEG készíteni, mint a többi. De ezt a részletgazdagságot már láthattuk az SD14 tesztfotóin...
    Ha nem kap zoom-ot ez a gép, és kontrasztérzékelős marad az AF-a, akkor annyira nem nagy szám. Egy R1-gyel többet lehet tenni.
  • T0nk
    #67
    Ugyan az érzékelője nem Foveon csak cmos, de a Sony is rájött már, hogy kéne egy kevésbé fájdalmas képminőséget produkáló szenzorral kompakt gépet csinálni. Kis szépséghiba talán, hogy az 5x-ös zoomobjektívvel sikerült egy 1 kg-os kompaktot összehozni. Hiába no, egy ilyen méretű szenzort el is kell látni fénnyel, ahhoz meg rengeteg üveg kell.
  • Blasta
    #66
    Nézdmá, ott énis fennvagyok, Blasta néven!
  • G_ArchAngel #65
    100e?
    Akkor én leszek az első, aki megveszi:)

    Inkább 200e körül lesz...:(
  • Cat #64
    mivel a gép ára magas lesz (100e ft biztos), nem teljesen értem miért érné meg megvenni. Ha valakinek nincs gépe, ennyivel kicsivel többért már kap egy csúcskompaktot vagy egy alsókategóriás DSLR-t, ha meg már van, akkor az árából inkább megéri venni még egy objektívet. Szerintem.
  • bossgolem
    #63
    ISO 3200-at nem támogat, ISO 1600-at is csak erőltetve.
    Szerintem a gazdagabbik riporterek fogják csak megveni, és azokból is kevesen. Elszúrták ezt a gépet, nem kicsit, eléggé.
  • G_ArchAngel #62
    Sigma alapvetően így jár a gépekkel eléggé vékony az a társadalmi réteg, akik akár ezt, akár a dslr-jeiket használják:)
  • Lateralus
    #61
    Úgy látom a villanydrótok elkötelezett híve vagy.


    A gépről meg az a véleményem, hogy érik egy újabb nagy bukta. Bár ne így lenne, mer amúgy jó.
  • Möci
    #59


    Nem tudom mi a bajotok babajaga-val? iGENIS fontos dolgokról beszél, csak számunkra kissé sarkosan -érthetetlenül- fogalmaz.
    !!!Szeretném tudatosítani Mindannyiótokban, hogy minden véleménye -együgyü vagy sem-, közöttünk KOMOLY dialogust vált ki.!!!
    Nagyon sok meglátásában igaza van, csak a közlésmódja túl sarkallatos (enyhén szólva gyerekes)!
  • Godefroy
    #58
    Igazából az a 14 Mp csak 4 mert a 3 egymás fölötti össze van adva.

    Nagyon erölteti a Sigma ezt az érzékelőt A 14 esében is ez van ha jól tudom.
  • babajaga
    #56
    fantazmagora helyesen.
  • babajaga
    #55
    Látod ezt nem tudom hogyan kell hogy működjön a szoftverhez nem értek. A hardverhez igen. A fotóház. hu-n fenn vagyok fantazmagóra néven.
  • babajaga
    #54
    http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showgallery.php?cat=500&ppuser=9450
  • 400Dani
    #53
    képt!
  • babajaga
    #49
    Most sikerült egy sikerületlent mondani. Ha képkezelőn zoomolsz az mi? A Pana zoomja jobb képet adott mint a képkezelőim ezért elemi hogy azt használtam nem a rosszabb eredményt adót.
  • Roli
    #48
    Azért ha van elég fény, egy jobb kompaktnál a digitális zoom is adhat megfelelő képet. Van, hogy használom szép napfényes időben, ritkán
  • G_ArchAngel #43
    svenkelésnek annyi köze van a bemozdításos életlenséghez, mint Neked a fotográfiához - azaz SEMMI!

    digitális zoomot is használsz?
    egyszerűen azt hittem nem tudsz mélyebbre süllyedni és mégis...
  • babajaga
    #42
    " futó emberekkel)"

    Svenkelés.
  • babajaga
    #40
    Ha olyan rossz akkor én hogyan csináltam a holdról jó képeket úgyhogy még a digitális zoomot is rá lehetett engedni? Hogyan fényképeztem le a Jupitert 4 holddal? Csak tudod a legjobb géppel is csekély tudással nem lehet nagy eredményt elérni.
  • G_ArchAngel #37
    jó szar, alíg bírtam eladni, de szerencsére mindig van egy balek, aki azt hiszi hogy az jó:)))
  • G_ArchAngel #36
    bemozdításos életlenség = szándékos fotográfiai módszer, amellyel például a fotós zaklatottságát jellemezzük (tömegesemény például, futó emberekkel)

    bemozdulásos életlenség: HIBA, KERÜLENDŐ - leül, egyes!

    különbséget kell tenni a SZÁNDÉKOS és az ügyetlen géptartás miatti életlenség között!
  • babajaga
    #35
    Logikailag gondolhatnád hogy a 300-ból legalább 100 óraműves volt amit nem szoktak bekapcsolni.
  • babajaga
    #34
    Nagy erőlködésedbe került ekkora hülyeséget írni, vagy ez neked kapásból megy? Soha nem láttál Pana 20-at telekonverterrel, még kevésbé hogy milyen jó képe van és csak beszélsz a levegőbe. Ezt te minek nevezed?
  • babajaga
    #33
    "bemozdításos életlenség"

    BEMOZDULÁSOS!
  • sharpshooter #31
    annak hol van 30cm ojjektívje, Csoki?
    ha a 20 óvszert húzok fe, az nem azt jelenti, hogy vastag lesz, hanem nem fogom élvezni, na, erre jó a konverter
  • G_ArchAngel #29
    Tőled szaktanácsot, aki nem tudja mi a keresők közötti különbség vagy a bemozdításos életlenség???

    Ne röhögtess komám, akkora analfabéta vagy más fórumokról idejárnak röhögni Rajtad:)))))

    a 300 gép közül legalább 2 bevolt kapcsolva?:)))
  • babajaga
    #28
    "A gépen található vakupapucs és átnézeti kereső "

    Nem található átnézeti kereső, hanem a vakupapucsba lehet tolni.
  • babajaga
    #27
    "Igen (már amennyit értek hozzá)"

    Na ez az. Én több mint 300 géppel fényképeztem és ismerem a gépek legapróbb részeit, tulajdonságait, semmi érdekem nem fűződik ahhoz hogy rosszat mondjak bármelyikről de ezen gyenge oda nem illő megoldások vannak. Én tudom hogy egyedül a szenzor miatt mondják jónak pedig a többi megoldások nincsenek szinkronban vele. Mi ez hogy vagy a vakut teszem fel vagy a keresőt? Azért nem csinálni egy általános 2,8-as optikát hogy a gép kisebb és könnyebb legyen? Az vakul aki akar a szaktanácsot nem kell megfogadni.
  • BiG G
    #26
    Fasza kis riportmasina, de szerintem semmi több :( Csak arra pedig drága mulatság, pont a Foveon szenzor miatt.

    Elhiszem hogy bármelyik kompaktot odaveri iso3200-on, de mi értelme van? Riportfotózás nem szélsőséges körülmények közt zajlik, bár néha-néha jól jöhet persze.

    Ezt a gépet leginkább nagyon pénzes fotós másodgépeként tudom elképzelni, aki megspórol ezzel egy riportobjektívet (meg annak cserélgetését).
  • Möci
    #25
    Igen (már amennyit értek hozzá)

    Amit én, mint laikus kiérzek a cikk alapján az az, hogy egy nagyon "németesen" eltervezett és kivitelezett gépről van szó. A klasszikus Leica-ra emlékeztet.
    Nincs rajta-benne olyan, amit parasztvakításnak neveznék.
    Úgy gondolom, hogy az ehhez a funkcióhoz illő legjobbat pakolták bele mindenből, ami jelenleg igényesebb tömegek számára fontos, és mindezt tették egyáltalán nem hivalkodó módon.
  • G_ArchAngel #24
    - túl régen hallottam, nem emlékeztem...

    de amúgy DP-1-ről...?:)
  • Möci
    #23



    Jó akkor befejezem, csak azt hittem, hogy mindenki ismeri.
    " A fiatal bika mélyet szippant a levegőből és azt mondja:
    -Lerohanunk a völgybe és megdugjuk az összeset!
    A középkorú azt mondja:
    -Nem! Lesétálunk és szépen válogatunk.
    Mire az öreg
    -Nem! Megvárjuk amíg szépen feljönnek, ...aztán majd meglátjuk."
  • G_ArchAngel #22
    Inkább véleményeznéd a Sigma DP-1-et?

    Szerintem 3 bikáét ismered, most kellene egy negyediké is, aki addig a teheneket hágja:)))
  • G_ArchAngel #21
    ez végülis korrekt állásfoglalás a témával kapcsolatban...

    alapvetően én 4 tojásból, szalonnával, sok sajttal eszem a rántottát, ha lehet erős paprikával...:)