12
  • shusaku
    #12
    Mióta mondom én már ezt... Kell még egy atomerőmű, nincs mese. Viszont nagyon remélem, hogy ezt nem fogják népszavazásra bocsátani, mert a sok tudatlan birka még leszavazná az egészet.
  • Tetsuo
    #11
    Azért remélem, minimum golyóhalmos reaktorban gondolkodnak az illetékesek..
  • Spica
    #10
    hát kezdenek a nemzetek ráébredni, hogy nincs más kiút, bármilyen drága is ez a leghatásosabb és zöld érzelműeknek kiemelném legkörnyezetkímélőbb energiatermelési módszer
  • AranyKéz
    #9
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_controversy

    "nuclear power or coal are currently the only realistic large scale energy sources that would be able to replace oil and natural gas after a peak in global oil and gas production has been reached"

    "Coal currently contributes significantly to problems like global warming, acid rain, various diseases due to airborne pollution, and the storage of large amounts of ash. Contrary to popular belief, coal power actually results in more radioactive waste being released into the environment than nuclear power"
  • AranyKéz
    #8
    NAGYON jó dolog hogy Európa végre rájött mi a megoldása az energiaproblémának. Ha jól csinálják még a végén megszűnik az EU minden függősége a külföldről importált energiától.
  • bomlat
    #7
    kélönösebben nincs kedvem vitatkozni veled.
    A skoda épített reaktortartályt, ha kell tud építeni a jövőben is.
    A többi berendezést is össze lehet dobni.
    Azt se feledjük,hogy egy nyomottvízes reaktor egyszerübb,mint egy túlhevített vízes szenes erőmű.
    Ha nagy a kereslet erőművek iránt , akkor lehet újra felpörgetni a gyártást.
  • Tetsuo
    #6
    1x-2x
  • Tetsuo
    #5
    A Siemens 1x már megtette..
  • szombi
    #4
    Idióták ne legyetek! ATOMERŐMŰVET NEM TUD AKÁRKI ÉPÍTENI!!!

    A világon max 20 olyan cég van, mely - legálisan - folytathat atomipari tevékenységet.
    A turbinák és generátorok azonban bárhol elkészülhetnek, de a korrupt magyar közbeszerzési rendszer
    a központosított beruházásokat kedveli: nem írnak ki külön közbeszerzést a szivattyúkra,
    generátorokra, trafóállomásra, reaktortér és aktív zóna építésére(ez utóbbira kevés cég van).
    Atomerőmű építésére írnának ki pályázatot, amiben cakompakk mindennek benne kell lennie.
    A luxusprofit kevésbé feltűnő, ha egyben fizetik ki. Például egy atomerőmű aktív zónája 60,
    a vezérlés és a védelem 30, a gőzfejlesztő és villamos részek 40 milliárdból kijönnének,
    de egybe 400-500 milliárdot is elvisz a nyertes kartell...
    A négyes metrón mi került 500 milliárdba? Annyiért én is megcsináltam volna...

    Az új magyarországi atomerőmű építés egyetlen akadálya, hogy a kb. 20 cég közül
    még nem talált az MSZP és az SZDSZ olyat, amelyik zsebbe is fizetne a felárért cserébe.
    Túl nagy beruházás lenne, hogy ezt kihagyják...
  • bomlat
    #3
    Mégse volt olyan baromság a generátork gyártására használ cuccok leköltöztetésének eröltetése a Gan villany új telephelyére.
    Fél évvel a mozgatás után nem tünt jó ötletnek,de annak köszönhetően jelenleg ma magyarországon van generátorgyártó kapacitás ,illetve lehet őket gőzturbina tengely és részben ház megmunkálásra is használni.
    Ráadásul a kiegyensúlyozásra szolgáló pad is ott van. :-)
    Szóval,mo-n van kapacitás nagyjábol 250 MVA generátror és gárzturbina gyártására.
    A tartály a skoda le tudja gyártani,mi kell még?Kazattaártakókat tudnak gyártani a józsefvárosi kínai piac melett (remélem még müködik a régi ganz víz)
    Maradnak a nagynzomású szabályzók és szivatyúk,a hőcserélök (Ganz kazán?).
    Azért nem rossz lista.:-)
  • juzosch
    #2
    Hogyne találnának. Sztem minden cég ilyen. És már gyakorlatuk is van benne, mert sztem nem nagyon van olyan nagyberuházás, ahol ne gazdagodna meg 1-2 vezető a világon:)
  • szombi
    #1
    Még nem kezdenek építkezni, mert az MSZP és az SZDSZ még nem talált olyan
    kivitelező céget, amely a zsebekbe is juttat pár millát...