9
  • babajaga
    #9
    Hát engem is zavarna, mert így látom hogy a téma mozog a keresőben és arra koncentrálhatok hogy minél jobban megfogjam vagy ha nem kell elkapott pillanat akkor holtpontnál exponáljak. Azt hogy minden optikát stabilizál sőt ha észleli hogy olyan optika van fenn ami nem jelez fókusztávolságot megkérdezi hogy milyen gyójtótávolságot akarok stabilizálni, nagyon ügyes és használható megoldás.
  • Blasta
    #8
    Egyetlen dologban tér el a használata lényegesen az optikai stabitól, mégpedig ugye ennek a hatását nem látod a keresőben, míg az optikai stabi hatását látni.
    De én már találkoztam olyannal, akit zavart az IS hatása a keresőben, így azoknak pont a CCD-s stabi a jó választás (nem beszélve az általad felsorolt előnyéről).
  • babajaga
    #7
    Sokan azt hiszik hogy ez sokkal rosszabb mint az optikai, pedig nem, nekem megfelel. És hogy milyen előnye van lejjebb írtam.
  • babajaga
    #6
    Ne viccelj, nekem Pentaxom és a házban van a stabilizátor. Most gondold el én bármelyik optikát felteszem stabilizált míg az optikásoknál olyam optikát kell venni, nem bolondultam meg.
  • Blasta
    #5
    Le teccik lenni maradva a tekkkknika fejlődésének a figyelésével :)
    (ejjdeszép ez a magyar nyelv :D)
  • Lateralus
    #4
    A sensor-shift rendszerűt a gépbe építik. Mer hova máshova?

    Eddig csak ők építettek tükrös gépekBE stabilizátort:

    Konica-Minolta
    Sony
    Pentax
    Samsung
    Olympus

  • SkunkliX
    #3
    hi ! mivel tükrös gépekről beszélünk , itt a stabilizátort az optikákba szokták beleépíteni. nem mint ha olyampus rajongó lennék de ilyet 1ik gyártó sem gyárt ami tükrös és stabis.
  • Blasta
    #2
    Sőt!
    Most, hoyg tüzetesebben elolvastam:
    Egyik gépben sincs optikai stabilizátor!!!
    Az E-510-ben CCD-s stabi van, a másik kettőben még ilyen sincs, csak ilyen auto ISO mód maximum.
  • Blasta
    #1
    szerk: Az E-410-ben nincs valódi képstabi, azt csak az E-510 kapott! Az E-410 csak a Live View funkciót kapta meg