46
  • kader
    #46
    jaja egyetértek
  • rosemberg
    #45
    Mi bajotok van vele teljesen jó lessz ez a film.
    Kinek a pap kinek a papné aki nem szereti a látványos harcokat az ne nézze meg ennyi.
    Én is szeretem azt a filmet aminek története van de ez nem olyan film és kész.
    Nem lehet csoportosítani hogy én szeretem az ilyet az olyat meg nem.
    Láttam már jó vígjátékot és rosszat,jó horrort és rosszat jó kaland filmet és rosszat nekem tetszett neki nem,neki tetszett nekem nem.
  • And5
    #44
    Mindenezt három részben harmad annyi akcióval. Aki nagy fan az meg már úgy is elolvasta a könyvet szal kihagyhatték volna a film nagyját persze ez csak az én őrült véleményem.
  • And5
    #43
    Én egyetértek a véleményével. Ami téged illet én meg azokat nem értem akiknek bejön az, hogy mindenféle k*csög lény összebarátkozik, hogy kiüssenek néhány szénrágó tetvet ilyen b*zi fákkal az oldalukon akik rálázádnak, hogy a hvaerjaikból tüzifa lett.
  • Csukii
    #42
    jól nyomják a srácok :)))

    hú wazze, de szerencse, hogy nem IE előtt születtem :)
    Ha jobban belegondolok, nem rossz ez a 21. század ...:)
    reformok ide, reformok oda :P
  • csbi
    #41
    másnak sincs hang rajta,vagy csak nálam?
  • Sam111
    #40
    Az utolsó mondatomat visszavonom, teljes mértékben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Sam111
    #39
    Ahogy olvasom elég sok ...ööö...hülye ember van itt... Azonkívűl h télleg vannak elvont lények benne, ez egy hatalmas alkotás... és nen elhanyagolható a történelmi hűsége sem... Csak röviden: Számos forrásból tudni h az az 500nál kevesebb spártai,+ az 1000 szövetséges (akik még a csata előtt el lettek küldve) nem megnyerni mentek a csatát, csak feltartóztatni a perzsákat amíg a fősereg megérkezik...és hogy mér nem küldték a teljes hadsereget? Mert épp azon a napon volt a karneia, az az ünnep amikor a spártaiak nem harcolhattak... Közben aztán mégsem szárazföldi úton intéztek támadást, hanem tengeren verték meg a perzsákat, mire Xerxés nem vállalva a kockázatot seregének nagyrészével hazatért, a megmaradtakat 1év múlva Plataiánál legyőzték a görögök...
    Ez a film sztem a Thermopülei csatát a görögök szempontjából elég hűen fogja bemutatni, elég erősen a látványvilágra fókuszálva.A 2 hivatalos traileren kívűl pedig nem nézem meg a többit, ugyanis tervezem moziban megnézni 22-én és nem akarom a legjíobb jeleneteket előre látni...
    Ja, a másik meg az, hogy aki leszólja a Gyűrűk Urát az hülye...sztem azzal valami baj van... és ezt komolyan gondolom
  • humaninsect
    #38
    Azóta van egy ilyen 80 másodperces is, amiben gyaknak ezerrel

    http://filmbuzi.hu/archives/2007/03/11/300-nyolcvan-masodperc-zuzas/
  • rolika
    #37
    basszus, ez micsoda jó film lesz!!! nyamm
  • Alfa Of NS
    #36
    El is olvasod, amit belinkelsz?

    A spártaiak valóban 300-an voltak. E mellet volt kb 1-2e más görög városból. A végső csatában volt 300 spártai + 700 egyéb.

    Az egyik forrás falanx felállást ír.

    A perzsák korabelli források szerint, támogató emberekkel együtt, 4-5 millióan voltak. A víz szűkösségére alapozva egyes feltételezések szerint 200-220e-en lehettek. De ez még vitatott. 4-5milko amúgy elég soknak tűnik.
  • cateran
    #35
    Eredetileg sem 300 védő volt csak,nem falanx volt és nem millióan voltak a perzsák sem....
    pl.
    vagy
    pl.
  • Tetsuo
    #34
    Naja a Gyűrűk Ura télleg bonyolult, kb mint a napi 90 fékmérés. :DD
    Jó munkát, brotha!
  • Tetsuo
    #33
    Ez matematika. Ha eddig 1000 filmből 2 teccett, akkor a következő film 99,8% h nem fog.
  • Loverman
    #32
    de annak biztos nagyon sok agya van aki ""-t küldözget másnak -_-
  • Librarian
    #31
    Mekkora főellenség!!! :D (...lesz ebből a játékban)
    :) Biztos jó lesz... (A hangsúly a lényeg! Azt meg úgysem halljátok)
    Szóval... Biztos jó lesz... *egy vállvonással kísérve*
  • Malbeth
    #30
    Hali schrank!
    Persze nem mindenkinek van annyi agya,hogy egy olyan bonyolult művet,mint A Gyűrűk Ura értelmezni tudjon...te is ezek közé tartozol!!
  • Loverman
    #29
    én értem, csak tudod ez hülyeség. minden filmről azt szajkózni mielőtt megnézed h "szar lesz, szar lesz", aztán ha mégsem akkor jön a loál elélvezés. én úgy vagyok vele h semmilyen elvárásom nincs, se jó, se rossz, előítélet nélkül ülök be a moziba (vagy futtatom a gépen). azt hiszem ennyire még képes egy emberi lény. persze hinni a templomban kell, szal...
  • Loverman
    #28
    komolyan, ezért már én, igen, én kérek: elnézést...
  • Loverman
    #27
    én kérek elnézést...
  • Real13
    #26
    Emberek,én komolyan kezdek elgondolkodni azon,hogy sokan meg vannak zakkanva..
    'de ez ugye nem ilyen gyűrűkurafasság hogy 2 óra erdei sétát végig kell ülni amíg valakinek elered az orra vére"
    Ez már nekem fájt...xD
    A 300 egy képregényfilm lesz,amiben feldolgoznak egy régi csatát,fantasy környezetben..úgy is mondhatnánk,hogy azonkivül,hogy 300an vannak,spártaiknak hívják magukat sok köze nincs a valósághoz..(jah,meg a Perzsák támadnak,és gondolom a csata helyszíne ,legalábbis a neve megegyezik az eredetivel)
    Nah szóval:Nem tudom,észre vette e valaki(tisztelet a kivételnek),hogy egy szó nincs arról a film kapcsán,hogy ez ilyen meg olyan történelmi hitelességű lesz..ez egy remek látványvilággal ellátott,kaszabolós film,dögös zenékkel lesz(OST letölthető),és egy kis művésziességgel..szerintem atom jó lesz.(és egyébként nem vagyok egy Van Damme filmeket szerető ember szinten,kedvelem a komoly filmeket )
  • gyuri12
    #25
    akkor is voltak "óriások" mert hát nem lehet mindenki tökéletes...Góliát pl...
    ráadásul sztem jó film lesz,és nem értem azokat akik csak úgy leszarozzák!!!
  • Gladiator
    #24
    leulhetsz, hulye gyerek...
  • Wittgen
    #23
    Ez nem mutáns, csak egy nagyra nőtt ember kicsit elcsúfítva a perzsák által és harcra kondicionálva.
  • RaveAir
    #22
    Én csak annyit írtam, hogy "történelmi tényeken alapuló", azonban sokan le fogják majd vonni azt a következtetést, hogy történelmi film lesz. És azt fogják hinni, hogy abban a korban is éltek mutánsok... :D

    Reméljük, hogy tényleg jó lesz (de ettől még lehet agyatlanság).
  • Tetsuo
    #21
    csak filmekről beszélt, és valszeg azért így, mert már soxor így történt.. viszont talán még nem halt meg annyiszor :)
  • Prof William
    #20
    Ez nem annyira törtémelémi, inkább történelmi Fantasy. :) Egy nagyon jó képregény szinte kickáról, kockára hű átdolgozása, mint a Sin City.

    Szóval aki ettől a filmtől várja hogy megismerje a Spártai életvitelt + a korhű spártai/perzsa fegyverzertet az nagyot fog csalódni.

    Melleseg nekem a perzsákról egy kicsit a Kráni sereg ugrott be a mágusból. :)
  • Loverman
    #19
    akkor minden reggel úgy kelsz fel h meg fogsz halni, h ne érjen csalódás ha tényleg? jó élet...
  • Loverman
    #18
    nem a történelemhez kell a filmnek hű lennie, hanem a képregényhez -_-
  • asdasdasd
    #17
    Az eredeti spártai falanx-ot is lecserélték más felállásra, hogy "cool" legyen, ahogy a rendező nyilatkozta.
    Szóval kb annyi köze lesz az eredeti csatához, mint a Troy filmnek az Iliászhoz.
    Viszont cool lesz.

    (Vajon milyen borotvát használhattak a spártaiak hónaj szörtelenítéshez..?)
  • Gladiator
    #16
    minden filmhez direkt igy allok hozza. igy nem erhet csalodas. bar neha meg igy is elofordult. szoval en egy egyszer nezheto filmre szamitok...
  • Cmdr
    #15
    Ilyen mutáns szörnyek mi a szart keresnek a filmben?
  • Wittgen
    #14
    Jesssz!!!
  • moRtiZ
    #13
    - Ez a film ~90 perc adrenalinpumpa / látványorgia
    - Képregény adaptáció (hősökkel), amit a Thermopülai csata ihletett. (nem történelmi film, semmi realitás nincs benne)
    - 300 against million - tehát nem ezrek ellen. (a trailer alapján)
    - A filmet a kritikusok már látták, imádták

    Aki nem a fentiek miatt akarta megnézni a filmet, az ne is menjen a moziba. Ennyi.
  • Matyóhímzés
    #12
    Bábellel együtt ez az a film, amit legjobban vártam 2007-ben.
  • pitiless
    #11
    Aki úgy megy el erre a filmre, hogy történelmi hűséget vár az csalódni fog de hatalmasat. Ez 1 képregényadaptáció, bele is lehet lapozni mivel honosítva van (nemtom hogy legálisé). Ha a sin citynél nem zavartak senkit a minden realitást nélkülöző faszságok akkor itt sem fognak, s a látvány + a hangulat az 100%ig hozza a képregényét a trailerek alapján(bár van rajtuk ágyékkötő:().
  • Szuli
    #10
    nincs is ilyen torz drabális ember a világon!
  • GErYkE83
    #9
    Birlak titeket, olyan filmről mondtok véleményt, amit még nem is láttatok...
    "A film maga kaki lesz", én is elakarom tanulni tőled a jövőbelátás technikáját!
  • RaveAir
    #8
    Neked legyen igazad!
  • Gladiator
    #7
    Szentem ezt egyedul a latvany es hanghatasok miatt lesz erdemes megnezni. A film maga kaki lesz, viszont az elkovetkezo 3 evben a hazimozikat tuti ezzel a filmmel fogjak tesztelni.